Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Testowe odsłuchy wzmacniacza Sinus Audio trwają nadal i Pan Mariusz wysłał mi drugi zestaw lampek w celach porównawczych, 6080 RCA NOS, takie jak widać poniżej. 

Bardzo ciekawa sprawa bo wprowadziły sporą łatwo słyszalną różnicę w sygnaturze. Jest teraz nieco chudziej i analityczniej, ale detal bardzo rzekłbym 'ciekawy'. Normalnie musiałem zmienić kabel w Hawkach na 100% miedź bo było mi za chłodno i za sucho! :D

Ciekawe jest tez porównanie do mojego zestawu iFi iTube2 + SMSL SP200. Gdy SInusAudio ma poniższe lampy, to hybrydowy tor z iFim gra ciemniej od tego pełnego lampowca 😐

Narazię tylko parę godzinek z nowymi lampkami, ale już mi się ta zabawa podoba i wzmacniacz jest na prawdę świetny (jak na moje potrzeby).

 

image.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa ten sinus. Dawaj znac jak odsluchy i poszczegolne lampy. Ja mam tez sinusa, ale dual mono i chetnie bym porownal. Ja najbardziej mojego lubie na 6n13s i elektro harmonix sferujace (ew. Siemensy NOS, ale to koszt). Mam tez Tung Sol 5998, graja lepiej niz 6n13s, ale troche brumia niestety. Slucham z Audeze lcd 3 i jest super. Dodatkowo te sinusy naprawde swietnie wygladaja.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg_jg Aune S6 - poprawny, ostre kontury dźwięków (nie za grube, nie za chude, ale w kierunku chudości jednak) - uczucie jak w małym studiu nagraniowym gdzie dodatkowymi efektami symuluje się uczucie wielkości przestrzeni i sceny, tak jakby ten efekt trójwymiarowości dźwięku był rysowany na siłe, scenicznie więc dość słabo pod tym kątem, momentami scena jest większa gdy w utworze są pogłosy. Instrumenty wybrzmiewają dość blisko ucha, jakby ktoś nagrał w wysokiej jakości saksofon i przyłożył mi głośniczek z tym nagraniem do ucha. Granie na wskroś poprawne i powiedziałbym nudnde.

 

SinusAudio z lampami 6080 RCA NOS - znacznie obszerniejsza scena, oraz wzmacniacz ten robi mi z Hawkami coś, co jak dotąd słyszałem tylko w jednych słuchawkach podłączonych do toru hybrydowego, mianowicie Aeon 2 C, i chodzi o efekt, który pozwoliłem sobie nazwać dynamiką sceny. Czyli zależnie od tego jakie grają instrumenty mamy wrażenie, że scena raz jest większa raz mniejsza, jakby pulsowała i żyła :D Efekt koncertu na żywo. W dodatku instrumenty rysowane są grubą krechą, ale nie rozmytą, taką akurat. Ten wzmacniacz na tych lampach szczególnie sprawia, jakby przerabiał utwory na binauralne, do tego stopnia, że nie brzmi to sztucznie, i można śmiało się w tym zatopić. Separacja instrumentów tutaj a w Aune to zupełnie inny poziom, Aune udaje, a tutaj mamy prawdziwe odwzorowanie umiejscowienia źródeł dźwięku na scenie.

Dodatkowo w Aune wokale nadal siedzą w głowie (chyba, że wokal był nagrywany głównie lewym lub prawym kanałem), w Sinusie są one wszędzie, czasem w głowie, czasem nad nią, czasem nawet za nią, czasem z frontu, a najczęściej tak jakby trochę nad i od frontu.

Co jest niesamowite na w tym Sinusie, to to jak potrafi mruczeć bas, szczególnie jego niskie rejony w kierunku subbasu. Do tej pory nie słyszałem w ogóle takich dźwięków w znanych mi  utworach - na ten przykład, dostaje gęsiej skórki gdy słysze te pomruki, które występują w utworze Living In A Ghost Town - The Rolling Stones od około 1 minuty nagrania: https://open.spotify.com/track/5RrrQhJKKKMJt3wB5n2N3t?si=MNwQJvvTSa-ifYZHrZJWoQ

To jest po prostu czad! Coś takiego jak dotąd słyszałem tylko w Sony Z1R i Fostex TH900, ale wtedy miałem je podłączone do innego toru zupełnie i nie miałem jeszcze osluchanego tego utworu. I to ten wzmacniacz robi z Hawkami ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pabloj napisał:

SinusAudio z lampami 6080 RCA NOS - znacznie obszerniejsza scena,

Super, sorry jesli przeoczylem, ale gdzie kupiles te lampy? U sinusa? Ja sie zasadzalem na rca 6as7g, ale kupilem tung sole. Ten wzmacniacz zdecydowanie ma potencjal. Sluchalismy  MFRD naprzemiennie mojego dual mono z cv2 i ewidentnie nie mial sie czego wstydzic. 

Btw ciekaw jestem tez wplywu upgradow (srebrne wejscia i kable), o ktorych pisales. Mozesz cos tez o wplywie napisac potem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 Zapewne coś napisze jak będę już miał swój egzemplarz. Nadal mam u siebie testowy, a mój już na dniach będzie składany zapewne bo mamy z Panem Mariuszem wszystko już ustalone. Te drugie lampy mi pożyczył po prostu ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 Aha, żeby nie było niedomówień, obszerniejsza scena na 6080 jest względem Aune S6. Względem tych domyślnych lamp 6N13S to scena jest jakby delikatnie węższa, ale za to wyższa, i jak mówiłem świetne operowanie 'dynamiką sceny' na tych lampach. Lampy 6N13S grają znacznie cieplej, i obszerniej scenicznie, szczególnie na dole. Te 6080 zdają się być bardziej wyciągające detale na wierzch, zachowując przy tym mocarność natężenia dźwięku, separacje i konkretną konturowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bpiotrow13 napisał:

Super, sorry jesli przeoczylem, ale gdzie kupiles te lampy? U sinusa? Ja sie zasadzalem na rca 6as7g, ale kupilem tung sole. Ten wzmacniacz zdecydowanie ma potencjal. Sluchalismy  MFRD naprzemiennie mojego dual mono z cv2 i ewidentnie nie mial sie czego wstydzic. 

Btw ciekaw jestem tez wplywu upgradow (srebrne wejscia i kable), o ktorych pisales. Mozesz cos tez o wplywie napisac potem? 

Mam w ,moim Sinusie te lepsze kable (srebrzona miedź) + gniazdo IEC Furutech + lampy 6AS7GA, wyraźnie większa otwartość i głębia sceny. A wstydzić to on się nie musi niczego nawet przy Niimbus US4+ , zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dj1978 napisał:

Mam w ,moim Sinusie te lepsze kable (srebrzona miedź) + gniazdo IEC Furutech + lampy 6AS7GA, wyraźnie większa otwartość i głębia sceny. A wstydzić to on się nie musi niczego nawet przy Niimbus US4+ , zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeń.

Dzieki za info, a jakie konkretnie te lampy 6as7g masz (producent)? Musze ustalic jakie mam okablowanie z Panem Mariuszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bpiotrow13 napisał:

Dzieki za info, a jakie konkretnie te lampy 6as7g masz (producent)? Musze ustalic jakie mam okablowanie z Panem Mariuszem.

Mam General Electric 6AS7GA, charakter podobny tylko ciut mniejszą scenę mają RCA 6080  (dlatego będę je sprzedawał🙂), ale są za to tańsze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dj1978 napisał:

Mam General Electric 6AS7GA, charakter podobny tylko ciut mniejszą scenę mają RCA 6080   (dlatego będę je sprzedawał🙂), ale są za to tańsze.

A to bardzo ciekawe, mam te general electric i dawno ich nie sluchalem, bo mi nie podchodzily. Taki bulowaty dzwiek mialy z tego co pamietam. Tung sole duzo jasniejsze, wiecej detalu i powietrza.. Ale wrzuce GE jeszcze raz, moze za krotko sluchalem.

Btw z opisu mojego wzmacniacza czytam, ze mam jakies srebrne kable w teflonie do gniazda sluchawkowego, a gniazda neutrika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bpiotrow13 napisał:

A to bardzo ciekawe, mam te general electric i dawno ich nie sluchalem, bo mi nie podchodzily. Taki bulowaty dzwiek mialy z tego co pamietam. Tung sole duzo jasniejsze, wiecej detalu i powietrza.. Ale wrzuce GE jeszcze raz, moze za krotko sluchalem.

 

No to u mnie te GE mają bardzo napowietrzone i rozdzielcze granie, z dobrym uderzeniem, nie ma mowy o bułowatości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dj1978 napisał:

No to u mnie te GE mają bardzo napowietrzone i rozdzielcze granie, z dobrym uderzeniem, nie ma mowy o bułowatości.

Moze dlatego, ze sluchalem ich ze sterujacymi rft. Moze mi sie przez weekend uda posluchac GE z siemensami e82cc, to wyjdzie roznica. 

I jeszcze link do opisow roznych lamp z tej rodziny,  moze sie komus przyda:

 

https://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/bottlehead-crack.120/page-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pabloj napisał:

@bpiotrow13 @dj1978 Wiele może też zależeć od tego jakie słuchawki podłączanie i na jakim kablu słuchawkowym. 

Prawda, ja podlaczam lcd 3 na forza noir hybrid i okazjonalnie hd 600 na miedzianym od Audeos. W tym linku co podeslalem tez ktos GE ocenil chyba podobnie. Ale to oczywiscie wszystko subiektywne odczucia.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jest już mój egzemplarz :)

image.png

 

Dobrałem jeszcze dodatkowe lampy sterujące Sylvania Jan 6189. Nie spodziewałem się, że tak łatwo usłyszę zmianę w dźwięku po ich wymianie. A jednak, jest jeszcze bardziej holograficznie, równiej w całym paśmie, większa ekspozycja detalu, napowietrzenie, przy zachowaniu potęgi brzmienia. Polecam te lampy!

 

 

ps. Aune S6 jest mi już zbędny więc raczej pójdzie na sprzedaż, więc jak ktoś chce to się pewnie dogadamy ;)

Edytowane przez pabloj
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Już jestem po wielogodzinnych testach i definitywnie M400 + Sinus. Aune S6 jednak przegrywa bitwe i o SP200 i o Sinusa. Ale, ALE! I tak z samym Aune mógłbym określić zestaw z Sinusem jaki S6 + iFi iTube2 + SP200 jako króliczki. Króliczek M400 + Sinus jest po prostu lepiej wypasiony ;) Taki szlachetniejszy gatunek, z rodowodem, lśniącym futerkiem itd. Dający dłuższe susy z większą gracją.

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, nie spodziewałem się, że w pełnym lampowcu i lampy mocy i sterujące mają tak ogromny wpływ na sygnature! Teraz po przespanej nocy jak na świeżo słucham po trochu na jednych i drugich, słychać co się dzieje i jaka to jest masakryczna różnica. Również mając za punk odniesienia SP200 dodatkowo, w którym nic się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, pabloj said:

Ja pierdziele, nie spodziewałem się, że w pełnym lampowcu i lampy mocy i sterujące mają tak ogromny wpływ na sygnature! Teraz po przespanej nocy jak na świeżo słucham po trochu na jednych i drugich, słychać co się dzieje i jaka to jest masakryczna różnica. Również mając za punk odniesienia SP200 dodatkowo, w którym nic się nie zmienia.

No tak to już jest że w wielu konstrukcjach lampowych zmiana może być zasadnicza przy wymianie lampek. Podobnie jest z Lampim - wpływ różnych lamp jest fundamentalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie tak dawno byłem lamposceptykiem - a to jednak lampy potrafią mnie najbardziej wciągnąć w muzykę. W moim kąciku odsłuchowym znalazl się SinusAudio Dualmono na lampach 6C4C/6S4S. Wyglada na to, że jeszcze lepiej niż singlemono dogaduje się z moim sterującymi specjalnymi Raytheonami 12AU7, holografia jaką wyświetla w uszach i przed oczami, to jakiś sen...nie przesadzam, ostatnio taką prezentację słyszałem  na dCS Bartok. Wszystko wskazuje na to, że  wyciska jeszcze więcej soków z DAC Auralic Vega i HD800s. Piękna, czysta barwa skłania naprawdę w stronę nieudawanego melomaństwa...

 

IMG_20200606_1120083.jpg

 

Edytowane przez dj1978
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności