Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pabloj napisał:

Przystępuje do testowych odsłuchów wzmacniacza SinusAudio OTL 6N13S i ECC82 (12AU7). 

Ten właśnie model (środkowy z oferty słuchawkowych) właściciel firmy mi zaproponował gdy przedstawiłem mu sytuację iż szukam czegoś zarówno do niskoomowych czułych słuchawek jak i bardziej wymagających prądowo. Czyli czegoś dość wszechstronnego. Był pewien swojej propozycji to co mi zaszkodzi posłuchać ;)

 

Parę zdjęć jak się sprzęt prezentuje na tle hybrydowego (lampa + tranzystor) Little Dota Mk3 SE.

no to jeszcze to czego nie widać a słychać - wrażenia z odsłuchu😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pabloj napisał:

Przystępuje do testowych odsłuchów wzmacniacza SinusAudio OTL 6N13S i ECC82 (12AU7). 

Ten właśnie model (środkowy z oferty słuchawkowych) właściciel firmy mi zaproponował gdy przedstawiłem mu sytuację iż szukam czegoś zarówno do niskoomowych czułych słuchawek jak i bardziej wymagających prądowo. Czyli czegoś dość wszechstronnego. Był pewien swojej propozycji to co mi zaszkodzi posłuchać ;)

 

Parę zdjęć jak się sprzęt prezentuje na tle hybrydowego (lampa + tranzystor) Little Dota Mk3 SE.

 

image.png

 

image.png

 

image.png

Słuchałem sinusa u @bpiotrow13 w wersji dual mono, bardzo fajne uzupełnienie tranzystorowego toru (cv2+). Sam zapragnąłem, ale na razie czekam na bursona z preorderu :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MFRD Wzmacniacz narazie pierwsze wrażenie robi bardzo pozytywne. Jest ta moc, potęga w dźwięku, którą uwielbiam. I nic nie brumi ani nie szumi z Hawkami.

Btw. miałeś już Eikony jak testowałeś Sinusa? Coś czuje, że by sie razem ładnie zgrało.

 

* Aktualizacja:

Sczerze mówiąc ten wzmacniacz od SinusAudio przypomina mi trochę Bursona Soloista. A to dobrze :D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, testowaliśmy Eikony i LCD-3, było super na obu, ale w zależności od stylu wolałem albo lampę albo tranzystor. Trzeba mieć oba hehe

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MFRD Mam jeszcze SMSL SP200 + iFi iTube2 i to jest bardziej tranzysorowe granie wtedy jak mam chęć :) Też bardzo sobie cenie ten zestaw. Jednak Sinus zaczyna mnie wciągać, pokombinuje jeszcze z interkonektami bo narazie podłączyłem srebrne i jest  znimi fajnie, ale skoro się ma ich więcej to trzeba posprawdzać :D

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pabloj napisał:

Jednak Sinus zaczyna mnie wciągać, pokombinuje jeszcze z interkonektami bo narazie podłączyłem srebrne i jest  znimi fajnie, ale skoro się ma ich więcej to trzeba posprawdzać :D

Kupiłeś go, czy masz na testach? Pierwsza rzecz to wymień lampy mocy. Przy niskoomowych słuchawkach zobacz Tung-Sol 7236. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola i energia basu, nie jest taki rozlazły i miałki, jak potrafi na rosyjskich 6n13s. Dynamika, szczegółowość, uporządkowana przestrzeń. Moje rosyjskie są przy nich jak luźne gacie. 

Z Denonami radzi sobie doskonale. Ten Tung Sol to naprawdę kawał porządnej lampy :)

 

 

IMG_20200514_201859.jpg

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo I to lubie w lampach, możliwość zmiany w kierunku naszego 'przypadku słuchawkowego' :D No i własnego widzimisie. Jeśli bym go kupił to na pewno na te lampki się skuszę. Albo zapytam SinusAudio czy nie ma takich na sprzedaż dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo i @pabloj odrobiłem już jedną lekcję z lamp i ten Tung-Sol 7236 to lampa 6SN7, więc jako lampa mocy nie pasuje do Sinusa. Wcześniej mi doradzano jako zamienniki 6N13S lampy 6AS7, i to jest właśnie to - super kontrola i przestrzeń. Natomiast porządzić jeszcze bardziej można lampami sterującymi 12AU7/ECC82  oraz co sprawdziłem u siebie 12AX7/ECC83 (działają bez żadnych problemów).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pabloj napisał:

@dj1978 A skąd je brałeś? 

Dostałem już je razem ze wzmakiem. Te 6N13S, nie są jakoś strasznie złe, bo i z nimi Sinus gra bardzo dobrze. Wzmak jest bardzo dobrze zrobiony więc podciąga granie samych 6N13S, no ale fakt wymieniajac lampy na pewno będzie jeszcze progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 Aaaa czaje, to może p. Jaglarz po prostu mi je dośle w ramach trwającego testu po prostu :)

Nie powiem, że się nie zgodzę z jednym z przedmówców, bas faktycznie bywa taki trochę, cięzko to ująć, bo nie jest zły, ale bywa zbyt 'konkretny' :D Mający gruby kontur, ale zbyt rozmyty momentami. Jednakże cała reszta przekazu, słyszalna wielowymiarowość planów dźwiękowych, mocno nadrabia, tak że nie idzie się nudzić dobrze osłuchaną już muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dj1978 napisał:

@The Grand Wazoo i @pabloj odrobiłem już jedną lekcję z lamp i ten Tung-Sol 7236 to lampa 6SN7, więc jako lampa mocy nie pasuje do Sinusa. Wcześniej mi doradzano jako zamienniki 6N13S lampy 6AS7, i to jest właśnie to - super kontrola i przestrzeń. Natomiast porządzić jeszcze bardziej można lampami sterującymi 12AU7/ECC82  oraz co sprawdziłem u siebie 12AX7/ECC83 (działają bez żadnych problemów).

7236 to komputerowa odmiana Tung Sol 5998 czyli rodzina lamp 6as7 -> 6080 -> 6n13s i pasuje do Sinusa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak się zachwycacie tymi lampami,a u mnie ,,tragedia''.

W niedzielę padła mnie pierwsza w życiu lampka. Robiłem przekładkę parki lamp mocy i po , zaczęło coś pyrkać  i jeden kanał gra zacznie ciszej.

Lampka to 6p14p-K była zakupiona ze 100% emisją [48ma]. Bidulka grała ,,raptem'' 8 - 9lat ale z przerwami.🙂 Tak więc trza wziąć pod uwagę kupowanie na zapas.🙂

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy66 Dopiero teraz zauważyłem znaki cudzysłowia :D

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja odnośnie OTLa Sinusa i Hawków. Dzień 2

Całe szczęście, że mam tyle różnych kabli do Hawków/Owli :D Odkryłem, że z tym wzmakiem najlepiej gra mi 8żyłowa miedź srebrzona z tego co posiadam. Ten nieco rozmyty konturowo bas pojawia się na kablu, który najlepiej zgrywał mi się z Soloistem, tj 8żył miedź. Trzeba jednak troszku sreberka w stronę tych słuchawek na pełnej lampie. Ale i tak z każdym kablem, który w nie wpinałem, generował się urodziwy barwny dźwięk. Tym bardziej podtrzymuje swoją wcześniejszą tezę, że najbardziej uniwersalnym, najwięcej wyciągającym z Hawków kablem była by wielożyłowa hybryda połowa żył miedź, połowa srebro. 

 

W tej chwili, barwy głosów męskich jak i żeńskich wybrzmiewają bardzo realistycznie, nabierają takiego natężenia i mocy jakby faktycznie z nami tutaj ci artyśći byli. 

Bas jest nadal dość gruby konturowo, ale już ten kontur nie jest tak rozmyty jak na czystej miedzi. Nazwałbym go eterycznym basem :D Bo się wydobywa tak jakby nie wiadomo skąd, zewsząd. W sumie tak bas powinien wybrzmiewać, a właściwie subbas.

Fajne wielowymiarowa średnica i grubo rysowane instrumenty/źródła pozorne. Z pamięci to nazwałbym to granie taką lampową wersją Soloista.

 

Przepinając wtyczke na samego Aune S6, czuje się jakbym wszedł do małego studia, gdzie stoją głośniczki bliskiego pola, jednakże całkiem sprawnie grające. Ale brak tej przestrzeni i uderzenia falą dźwiękową.

Przepinając się na iFi iTube2 + SMSL SP200, mam praktycznie coś bardzo podobnego co z Sinusa, ale wszystkiego mniej ;)

 

 

Ciekaw jestem co by się działo na sugerowanych tutaj jako dużo lepsze, Tung-Solach ;) I jeśli zainwestuje w ten wzmacniacz to na pewno i te lampki sprawdzę.

 

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72 Raczej już podjąłem. Teraz tylko będzie omawiana lista drobnych modyfikacji, jak potencjometr o większej średnicy, wewnętrzne kable srebrno miedziane (sugestia twórcy wzmacniacza), gniazda RCA srebrzone itd.

Te polecane tutaj lampki to sobie pewnie sam później dokupie w ramach dalszych audiofilskich eksperymentów. Z ostatecznym werdyktem czekam jeszcze aż wrócą do mnie Owle ze srebrnym kablem od Lavri, bo poszły do 2óch użytkowników forum na koleżeńskie odsłuchy.

 

No i kurcze jak to się ładnie prezentuje z tymi wielkimi żarzącymi sie bańkami :D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - żarzące się bańki to dodatkowy bonus na wieczory z lampką wina:-)

A ile potem jest zabawy z próbowaniem różnych lamp😃

Zwłaszcza na słuchawkach, nawet drobne różnice pomiędzy poszczególnych lampami wychodzą bardzo wyraźnie. Podejrzewam, że czeka Cię "tube rolling"😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pabloj napisał:

@mrosin72 Raczej już podjąłem. Teraz tylko będzie omawiana lista drobnych modyfikacji, jak potencjometr o większej średnicy, wewnętrzne kable srebrno miedziane (sugestia twórcy wzmacniacza), gniazda RCA srebrzone itd.

Te polecane tutaj lampki to sobie pewnie sam później dokupie w ramach dalszych audiofilskich eksperymentów. Z ostatecznym werdyktem czekam jeszcze aż wrócą do mnie Owle ze srebrnym kablem od Lavri, bo poszły do 2óch użytkowników forum na koleżeńskie odsłuchy.

 

No i kurcze jak to się ładnie prezentuje z tymi wielkimi żarzącymi sie bańkami :D

Warto zrobić te drobne modyfikacje w Sinusie, wzgledem testówki zyskasz jeszcze lepszą holografię i głębszą scenę.

A bardzo dobre lampki 6AS7G, które też posiadam, są tutaj:

https://www.ebay.pl/itm/6AS7GA-JAN-GE-NOS-BOXED-VALVE-TUBE/264333940707?hash=item3d8b87d7e3:g:kVUAAOSw2d5delvR

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności