Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, audionanik napisał:

@dj1978, sinus się podniósł cenowo, ale nadal jest to atrakcyjna oferta tym bardziej że stosuje dobre elementy i solidny montaż. Brzmienie w oteelu to lampy i kondy, bo układów w obiegu jest chyba dwa czy trzy na krzyż - nikt prochu tu nie wymyśli. Wystarczy ta podstawowa wersja na 6n13s/6080/6as7; nie ma co cudować z dual mono.

Dzięki, umawiam się wiec z gościem na wypożyczenie standardowego 6n13s. Myślałem, że dual mono jednak coś rozwojowego wnosi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Spawn napisał:

Słuchawki niskoohmowe wymagają od wzmacniacza bardzo wysokiej wydajności prądowej która jest bardzo trudna do uzyskania we wzmacniaczu lampowym

We wzmacniaczach z wyjściem transformatorowym wcale nie jest trudna do uzyskania. Problem pojawia się z dostosowaniem trafa i impedancji odbiornika - przydałoby się kilka odczepów dedykowanych do niewielkich przedziałów impedancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

 

Wzmaki lampowe są droższe bo jest na nie mniejszy popyt i są droższe w produkcji. Wydrukowanie płytki pcb w sprzęcie walonym w tysiące jest znacznie droższe niż składanie ręcznie point to point urządzeń sprzedawanych w setkach albo i ledwie tuzinach. Słuchawki niskoohmowe wymagają od wzmacniacza bardzo wysokiej wydajności prądowej która jest bardzo trudna do uzyskania we wzmacniaczu lampowym. Konstrukcja zbalansowana wymaga podwojenia wszystkich elementów w środku czyli masz części 2 wzmacniaczy w jednej obudowie. No to kurna musi kosztować. Nie kupisz tanio, dobrego samochodu z 6 litrowym silnikiem v12 ;) Konstrukcja hybrydowa to taki mniejszy silnik z turbo bo masz i koloryzacje od lampy i wiekszą moc od tranzystora.

V12? Dla mnie lampa to diesel. Dużo kopci i ospały na samym dole. Do tego niezdolny do bezgłośnej pracy i o jej mniejszej kulturze niż benzyna, jaką są półprzewodniki. Plus podatek ekologiczny, który się na Zachodzie płaci rok rocznie, a w przypadku wzmaka będzie uiszczany wprost do elektrowni.

 

Godzinę temu, pabloj napisał:

Kurła, sama krytyka ;D To zaproponujta fajny lampowy zbalansowany wzmak z niską impedancją wyjściową, który nie kosztuje pięciu trzech krajowych :D

W końcu chciałbym posłuchać pełnej lampy, a nie ciągle hybrydy.

To idź i posłuchaj. Ja słuchałem tyle razy, że już nie muszę kupować. ;)

1 minutę temu, audionanik napisał:

We wzmacniaczach z wyjściem transformatorowym wcale nie jest trudna do uzyskania. Problem pojawia się z dostosowaniem trafa i impedancji odbiornika - przydałoby się kilka odczepów dedykowanych do niewielkich przedziałów impedancji.

I masz wtedy zabawę jak przy pralce z mechanicznym programatorem. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, The Grand Wazoo said:

@pabloj a do jakich słuchawek chcesz tej lampy? 

Nighthawki i Owle. Bardzo sobie cenie mój obecny tor z nimi, który jest w połowie  lampowy (lampa w preampie), ale jestem po prostu ciekaw czy z pełną lampą nie zagrałyby jeszcze ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko nie miałem, więc już pierwsze takty odegrał SinusAudio 6n13s. Jestem pod wrażeniem zgrania z HD800s. Jest otwartość i nasycenie w jednym. Bez zamulania, fantastyczna barwa. W porównaniu do Feliksa Audio Echo gra poteżniej, na większym obszarze. Może jakoś zadziała stymulująco na moje upadające audiofilstwo😉

 

IMG_20200410_1728222.jpg

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na co dzień walka z czasem, ciagle go brakuje, a jeszcze chciałoby się pomaszkiecić w tym audio. Dzisiaj była wolna chwila, to szybko poszło🙂 Na razie pożyczone na testy, ale decyzję raczej można powiązać z tym jak zauważył @Compton, wystawionym na sprzedaż Taurusem🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dj1978 napisał:

Daleko nie miałem, więc już pierwsze takty odegrał SinusAudio 6n13s. Jestem pod wrażeniem zgrania z HD800s. Jest otwartość i nasycenie w jednym. Bez zamulania, fantastyczna barwa. W porównaniu do Feliksa Audio Echo gra poteżniej, na większym obszarze. Może jakoś zadziała stymulująco na moje upadające audiofilstwo😉

Ja mam WBA ORT też zrobiony na lampy 6n13s... ale kupiłem 6AS7... już nie wrócę do poprzednich...

 

 

A8CD77DB-45E5-4D99-A84C-A2DDAFD7B8E7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6AS7G daje raczej miekkie, delikatne i cieple brzmienie z obszernym basem, 6n13 jest mniej detaliczna ale chyba taka trochę bardziej tranzystorowa, o ile tak można o lampie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pabloj napisał:

Nighthawki i Owle. Bardzo sobie cenie mój obecny tor z nimi, który jest w połowie  lampowy (lampa w preampie), ale jestem po prostu ciekaw czy z pełną lampą nie zagrałyby jeszcze ciekawiej.

Może  być już za gęsto i ciemno, Hawki wolą tranzystory ewentualnie hybrydy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74 I srebrne interkonektory ;) Po prostu jestem ciekaw pełnej lampy. A do salony żadnego nie pojade posłuchać bo wszystkie nie czynne i się nie zanosi żeby miały być otwarte w najbliższym czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj.. lubię czytać Twoje porównania słuchawek.. ale chyba zaczynasz gonić króliczka, usiądź posłuchaj, odpręż się, walnij wiskey i ciesz się chwilą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj odpuści sobie balans w lampach. Jestem fanem XLR w tranzystorach,  teraz testuje kolejny wzmak na lampach o czym wspomniałem w klubie lampowym i widzę jak kluczowe mają znaczenia lampy, wpinam przeciętne IC RCA a efekt jest zadziwiający. Wiadomo, słuchawki muszą sie lubić z lampami bo nie do wszystkich podejdą.

Wypożycz sobie za kaucją na początek Feliks Audio Echo albo SinusAudio i zobaczysz co się dzieje, szkoda mielić wątek o takiej egzotyce jak ten TOR Audio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6n13s bywają nierówne względem siebie. Jak to w ZSRR pewnie bywało, mieli problem z kontrolą jakości. Jedna lampa potrafi grać dynamicznie z mocnym basem, inna gra jak rozlazłe gacie. Potrafią grać zwiewnie, ale tak zarazem anemicznie. Generalnie 6as7 to różnica klasy. Dynamika, kontrola basu, detaliczność i przestrzeń bardziej poukładana. 

Generalnie to bardzo ciekawa rodzina lamp, @fallow ma ich temat dużą wiedzę :) 

W innym temacie trochę o nich pisałem:

 

6as7g RCA czarne anody dolny getter z lat 50-tych . Mega bas i przestrzeń, drive, energia. 

 

Tung Sol 5998 podobna do tej RCA tylko wszystkiego więcej może z wyjątkiem basu. 

 

Tung Sol 7236 komputerowa wersja tej powyżej. Genialna lampa i nadaje się do niskoomowych słuchawek. Energia, bas, przestrzeń trochę jaśniejsza od powyższych. Ma chyba najlepszą kontrolę basu z lamp w tej rodziny. 

 

6080 Mullard czarne anody z "kolcami". Ja mam wersję z błyszczącym anodami podobno niklowane... Przyjemne, pulsujace, basowe granie, dynamiczne nie mulące. 

 

6080 Sylvania łagodna bardziej średnicowe granie od powyższych. Dla mnie za delikatna. Raksujaca. 

 

6080 Bendix grafitowe anody tych nie mam, ale to święty Graal w tej rodzinie

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności