Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

 

Dnia 3.03.2018 o 22:17, Firegon napisał:

@audionanik

W poniedziałek wrócę to sprawdzę. 

 

@NoWoR

Kwestia preferencji. Powinienem jeszcze zobaczyć jak by się zmieniły po zmianie kabla, ale to jest wydatek nr. 514 na mojej liście, więc chyba nigdy do tego nie dojdzie :D

Ponoć wymiana kabla w HD800 dużo daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś miał możliwość odsłuchu EternalArts Twin Type Professional, bądź innej wersji tego wzm.

Czy w tej kwocie znajdziemy  lepsze opcje ?

TwinType_600x600.jpg

Edytowane przez xtpppp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu słuchałem E.A. ,który miał w nazwie OTL ,chociaż jak wynikało z opisu jakiegoś niemieckiego recenzenta to nie był taki do końca OTL .

Grało to ze słuchawkami Sennheiser HD800 i naprawdę było zajefajnie ,do tego stopnia mi się to podobało,

że sprzedałem mojego Bakoona HPA-21 z którym Sennki też są fajnie wysterowane ale z tym OTL-em to była magia.

Człowiek szuka szczęścia wszędzie a nie docenia tego co ma w domu 🙂

Jako,że miałem w domu i używałem do napędzania kolumn Altec-604 wzmacniacza mocy 6AS7 OTL konstrukcji Pana Bogusława

Dubiela to poprosiłem Konstruktora o zrobienie mi w nim wyjścia słuchawkowego optymalizowanego pod moje Sennki .

Jest to teraz moje "ulubione brzmienie" chociaż posiadam zestaw Staxa oraz słuchawki Audeze jak i Beyerdynamic .

 

Dziurka pod Jacka 6,3mm z tyłu przy odczepach głośnikowych

OTL obrys-3.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E.A. to była ta pierwsza wersja ,sam wzmacniacz bez pre ,lepiej w nim zaznaczony "drajw" i skraje pasma  , w OTL-u Dubiela brzmienie

takie bardziej ulotne,lekkie , "elektrostatyczne" .Po wymianie kabla stokowego w HD800 na Tonalium ,zniknęło

lekkie podbarwienie ,poprawiła się rozdzielczość i głębia .

E.A. wg mnie jest bardziej uniwersalny ,OTL Dubiela specyficzny ,taki typowo lampowy ,nasuwa mi się tu porównanie do

dobrego magnetofonu szpulowego i dzwięku z" taśmy matki" .Mam na myśli np. takiego Revoxa G36 ,taśma matka(lub pierwsza kopia)

odtwarzana z "prędkością studyjną" ,ci którzy słuchali wiedzą o co mi chodzi.

Nie chcę się tu bezpośrednio odnosić do obu tych konstrukcji bo ten E.A. kosztuje chyba teraz co mój 6AS7 OTL Dubiela

a w nim mam tę "dziurkę słuchawkową" w zasadzie przy okazji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć 

Czy ktoś miał styczność z zamiennikami do lampy 6N13S ?? Jakiś polecacie?

chciałbym być może zrobić próbę na swoim wzmacniaczu WBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Corvin74 napisał:

Cześć 

Czy ktoś miał styczność z zamiennikami do lampy 6N13S ?

6AS7G np. firmy RCA to dokładnie ta sama lampa, ale amerykańska... 6N13S to rosyjska podróba :) 6AS7 dużo lepsza, szczególnie czarne anody, dolny getter, clear top

6080 np. Mullard ma bardzo dobre lampy, Sylvania, no i Bendix 6080WB z grafitowymi anodami to petarda, ale ta cena... 

7236 Tung-Sol (jedna a moich ulubionych) obniża impedancję wyjścia i na OTL-u można słuchać niskoomowych

5998 Tung-Sol ostatnio moja ulubiona (7236 to jej komputerowy odpowiednik)

No i 421A Western Electric... tylko cena :( 

O lampach GEC dla Twojego dobra nie wspomnę :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo 

Którą z wymienionych można włożyć bez zmiany ustawień Biasu? Zakładam, że bezpośrednio to pewnie 6AS7G? A inne też się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Wszystkie, mają identyczne parametry. 

Czyli mogę je zamiennie bez obaw stosować i bez zmian biasu. Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Chyba złapałem zajawkę na lampowego wzmaka. Testowałem Feliks Audio Echo, niby entry level a grało to bardzo przyjemnie z HD800s. Warto zainteresować się ofertą SinusAudio?, robi wrażenie rozsądnej cenowo. Jeśli dobrze kojarzę to koledzy @audionanik i @Thar użytkują ten sprzęt, więc gdyby mogli się wypowiedzieć byłbym wdzięczny🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978, sinus się podniósł cenowo, ale nadal jest to atrakcyjna oferta tym bardziej że stosuje dobre elementy i solidny montaż. Brzmienie w oteelu to lampy i kondy, bo układów w obiegu jest chyba dwa czy trzy na krzyż - nikt prochu tu nie wymyśli. Wystarczy ta podstawowa wersja na 6n13s/6080/6as7; nie ma co cudować z dual mono.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od października użytkuję wzmacniacz kolumnowy SinusAudio SE 6C4C/6CA7 i bardzo go sobie chwalę. Stabilna praca, solidne wykonanie, możliwość personalizacji na życzenie klienta. To nie są przymulone, lukrowane potworki, tylko brzmienie dobrze zrównoważone, dobrze poukładane. W tle cisza absolutna, no chyba że włożymy mu jakieś pojechane lampy. Ze swojej strony mogę go polecić. Cena zależnie od tego jakiej jakości materiały zostaną wykorzystane do budowy wzmacniacza może być mocno zróżnicowana ;)


3e8089c471952.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

Kurła, sama krytyka ;D To zaproponujta fajny lampowy zbalansowany wzmak z niską impedancją wyjściową, który nie kosztuje pięciu trzech krajowych :D

W końcu chciałbym posłuchać pełnej lampy, a nie ciągle hybrydy.

 

Wzmaki lampowe są droższe bo jest na nie mniejszy popyt i są droższe w produkcji. Wydrukowanie płytki pcb w sprzęcie walonym w tysiące jest znacznie tańsze niż składanie ręcznie point to point urządzeń sprzedawanych w setkach albo i ledwie tuzinach. Słuchawki niskoohmowe wymagają od wzmacniacza bardzo wysokiej wydajności prądowej która jest bardzo trudna do uzyskania we wzmacniaczu lampowym. Konstrukcja zbalansowana wymaga podwojenia wszystkich elementów w środku czyli masz części 2 wzmacniaczy w jednej obudowie. No to kurna musi kosztować. Nie kupisz tanio, dobrego samochodu z 6 litrowym silnikiem v12 ;) Konstrukcja hybrydowa to taki mniejszy silnik z turbo bo masz i koloryzacje od lampy i wiekszą moc od tranzystora.

Edytowane przez Spawn
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności