Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A do mnie dziś zawitały takie o to lampki:

attachicon.gifIMG_0032.JPG

Tung Sol 6SL7GT VT-229 z 1943 roku.

US Army :) czuć magię, jak się je wyjmuje z pudełka. Cieszę się, że nie mam już nic lampowego, bo wciąga wir straszliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się delikatnie pochwalić...gdyż stałem się chyba pierwszym i jedynym jak do tej pory właścicielem Virtusa który ma możliwość pracy z lampami KT120 :-) Modyfikacje zostały wykonane na moje życzenie przez konstruktora wzmacniacza. Co dokładnie zostało wykonane, tego niestety nie wiem ( jestem zielony z elektroniki ) ale dzięki przełącznikowi mam możliwość słuchania lamp KT88/6550 oraz właśnie wspomnianych KT120.

Zanim dokonałem pierwszego odsłuchu dałem wzmacniaczowi pograć około dwóch godzin...po czym zaliczyłem kompletny opad szczęki. Kompletnie nie spodziewałem się aż takich zmian w dzwięku, jest to ogromny skok jakościowy względem lamp KT88/6550 których już troszkę przerobiłem w swoim systemie. Skok ten dotyczy absolutnie każdego pasma dzwieku. Znałem ten wzmacniacz doskonale jednak to co w tym momencie słyszę przerosło moje oczekiwania. Przybyło mocy, znacznie co słychać od pierwszego dzwieku. Przybyło samych dzwięków, wzmacniacz cudownie gra pełnym pasmem, czuć i słychać że trzyma pod kontrolą absolutnie każdy wydobywający się dzwięk ze słuchawek, jest nadzwyczaj zrównoważony, naturalny i energetyczny. Dzwięki brzmią tyle czasu ile powinnny, żaden z nich nie jest wygłuszany i nienaturalnie wyciszany. Przybyło przestrzeni, powietrza nic już nie jest ściśnięte. Fantastyczna nie kłująca góra, baaardzo przyjemna średnica i miękki bas Ogólnie...cholernie naturalne granie! W muzyce panuję ład i porządek. Tego szukałem. Nie wiem czy wróce do KT88/6550.

 

A więc w roli głownej...drodzy Państwo, TungSol KT120 !

 

 

 

 

Polecam wszystkim posiadaczom Virtusa taką modyfikację, warta wydania każdej złotówki. Nie wiem co na to Pan Piotr :-)

 

_DSC7531.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ken-Rad 6C8G VT-163 z 1943 roku cieszy oko i ucho :)

IMG_0058.JPG

 

A tak się prezentują z adapterami w akcji

IMG_0060.JPG


Dzisiaj jeszcze dojechało kilka lampek od kolegi @Fonzo:

IMG_0086.JPG

Psvane CV181-TII + RCA 6AS7G

 

oraz

IMG_0099.JPG

Svetlana 6H13C (na zdjęciu za sterującymi Tung-Solami VT-229)

Edytowane przez Compton
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Psvane? One grały u mnie wyraźnie inaczej niż pozostałe. Jaśniej i bardziej rozdzielczo

Trochę się obawiałem tych Psvane, ale niesłusznie, bo z RCA 6AS7 grają równo, pełnym i zbalansowanym dźwiekiem. Brakuje im natomiast tej magii jaką dają lampy sterujące z lat 40-tych, ale nie każdy lubi taki posłodzony przekaz.

Ken-Rad i RCA to najniższy bas i najlepiej kontrolowany jaki słyszałem na swoim lampiaku. Nie ma go dużo ale jak przywali, to aż sam się mocno zdziwiłem, na kawałkach, które dobrze znam. Wyższa średnica bardziej doświetlona, przez co przekaz jest bardzo wyraźny ale nigdy nie meczący. Góra wypolerowana, łagodna.

Tung-Sol i RCA to świetna dynamika, drive, power. Fajny pulsujący bas, miodowa średnica i detaliczna góra. Najlepsza holografia. Dźwięk masywny.

Svetlana dobrze zagrała mi tylko z Tung-Solami. Dzwięk neutralny, przestrzenny, o dobrze zaznaczonych skrajach pasma. Bardzo dobra separacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że dotarły do mnie ze Stanów lampy mocy 4 x RCA 6AS7G z 69 roku. Sprzedający włożył je do kartonu niczym cegły i bez odpowiedniego zabezpieczenia, choćby w minimalnym zakresie, puścił je w świat. Tylko dwie z nich przeżyły. ;)

 

Piękne bańki :) masz super zabawę z nimi. Pewnie większą niż ze zmiany słuchawek :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że dotarły do mnie ze Stanów lampy mocy 4 x RCA 6AS7G z 69 roku. Sprzedający włożył je do kartonu niczym cegły i bez odpowiedniego zabezpieczenia, choćby w minimalnym zakresie, puścił je w świat. Tylko dwie z nich przeżyły. ;)

Jak przez eBay i PayPal to reklamować od razu tam.

 

Kochałem ten AMP z Psvane :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Compton napisał:

Gratki za Ayona.

Jeden forumowy kolega ma juz taki.

A z jakiego korzystasz źródła i jak zgrywa się z LCD-3?

 

Jako źródło główne narazie Tidal Masters, mniej CD którego nie widać. Na zdjęciu chciałem wskazać jak wielka jest różnica w wielkości lamp mocy. W ogóle, wszystkie klocki od Ayona w necie wyglądają na małe a w realu jest jednak kawał mięsa.

 

Jak sie zgrywają z lcd-3? Odnoszę wrażenie ze wszystkie pasma zyskały na wielki plus, jest cała masa szczegółów i niuansów których wcześniej nie słyszałem w dobrze znanych mi utworach, do tego ta przestrzeń.. W szczególności zyskały środek i góra. Jak by ktoś normalnie wsadził tam do środka HA-3 dobrze ustawiony pod lcd korektor. Zaraz to usłyszałem.

 

1 godzinę temu, saudio napisał:

Co masz za 12AU7, jakieś zielone napisy ?

 

To firmowe od Ayona takie były w pakiecie "no name". Na ten czas je zostawię choć już dostałem sugestie aby wsadzić tam  Mullarda :) I to bedzie myśle jedyna zmiana w tym sprzecie. Szczerze to specjalnie nie szukałem urządzenia z bardziej popularnymi lampami mocy bo wiem jak by sie to skończyło, następna szafa z gadżetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności