Skocz do zawartości

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

On 6/2/2019 at 9:34 PM, dj1978 said:

Za niedługo może się przekonamy, czy w ogóle będą na korzyść Black Cat🙂

I miałeś okazję porównać Black Cat 3202 i Luna Gris?

Jak wypadło porównanie?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrosin72 napisał:

I miałeś okazję porównać Black Cat 3202 i Luna Gris?

Jak wypadło porównanie?

Pozdrowienia

Jak dla mnie Luna Gris przekazywał większą ilość detalu, bardzo dobrej jakości. Do tego bardziej obszerna scena. Naturalna barwa. Muzykalności i klasy absolutnie mu nie brakuje. Blacka Cat raczej nastawiony na muzykalność, dociążenie, ma swój wysmakowany styl. Moje preferencje kierują się bardziej w strone Luna Gris, do tego jest znacznie tańszy. Jeśli masz jak w podpisie LCD 3F, które same w sobie są muzykalne, szedłbym w Luna Gris. Możesz wypożyczyć, nic nie tracisz, jak nie podejdą oddajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis. Szukam xlr do głównego systemu stacjonarnego.

Krzysztof nie ma obecnie żadnych kabli Luna w wersji  Xlr, i na razie nie planuje ich sprowadzać. Muszę go przycisnać bo z Twojego opisu wyglada że Luna to może być to co trzeba.

Mam na spróbowanie 3202 xlr z Black Cat, ale pierwsze wrażenia nie sa jakieś wyjatkowe, może musi się wygrzać?

Jeśli chodzi o rca to moje typy to zdecydowanie Audience Au24 se lub sx oraz PSC Audio Litz III. 

Jeśli chodzi o xlr to mam mało doświadczenia i rozgladam się. Z budżetowych kabli na pewno Nordost Red Dawn xlr jest bardzo ok w moim systemie.

Do LCD3F używam PSC Audio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota optymalna dla każdego będzie inna. Dla mnie np. to - 100-200 zł. za mb. Mogę polecić przewody Neotecha :

https://diraudio.pl/produkt/przewod-neotech-nemos-5080/

https://diraudio.pl/produkt/przewod-neotech-nemos-3080/

https://diraudio.pl/produkt/przewod-glosnikowy-neotech-nes-3005ii-up-occ-nes-3005ii/

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, vonBaron said:

Może po prostu 3202 nie pasuje do twojego toru, u mnie gra świetnie bez wygrzewania.

Tak może być, że u mnie 3202 nie pasuje. Byłem bardzo ciekaw jaki to kabel bo wszystkie stereovoxy i RCA i digital i głośnikowe były genialne.

Ale tutaj brakuje trochę rozdzielczości i dźwięk jest odrobinę rozjaśniony - tak jak pisał Pacuła - plus mało jest dołu i góry w stosunku do średnicy.

Mam też obecnie Nordost Red Dawn, Valab Silver, Mogami, i jakoś 3202 nie powala, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę, bo to nie jest tani kabel.

Chyba spróbuję Audience Au24SE. RCA jest znakomity, może tak będzie również z XLR.

Głośnikowe - moim zdaniem Auditorium A23 i koniec poszukiwań na zawsze.

Mam od kilku lat i nie zamieniłbym na nic innego.

Z tańszych super jest Zu Libtec, ale już nie jest produkowany. Rownież Tellurium Black jest ok.

Ale A23 to zupełnie inna liga.

1 hour ago, The Grand Wazoo said:

:)

Z drugiej ręki Nordost Red Dawn XLR to wydatek rzędu 700-800 pln. Więc jak na markowe kable to nie tak drogo.

Biorąc pod uwagę obecne ceny sprzętu i okablowania to jest to przedział budżetowy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mrosin72 napisał:

Tak może być, że u mnie 3202 nie pasuje. Byłem bardzo ciekaw jaki to kabel bo wszystkie stereovoxy i RCA i digital i głośnikowe były genialne.

Ale tutaj brakuje trochę rozdzielczości i dźwięk jest odrobinę rozjaśniony - tak jak pisał Pacuła - plus mało jest dołu i góry w stosunku do średnicy.

Mam też obecnie Nordost Red Dawn,(...)

W porównaniu z Nordostem, 3202 jest rozjaśniony? Przecież Nordost to jest raczej jasny kabel? To jak gra ten Black Cat? Mam z Black Cat coax Digit 75 MKII i gra raczej po jasnej stronie, ale bas ma konkretny, ma zejście i uderzenie a do tego holografię i precyzję. Doskonale zgrywa się z kablami USB i RCA Tellurium Q Black. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mrosin72 napisał:

Dzięki za opis. Szukam xlr do głównego systemu stacjonarnego.

Krzysztof nie ma obecnie żadnych kabli Luna w wersji  Xlr, i na razie nie planuje ich sprowadzać. Muszę go przycisnać bo z Twojego opisu wyglada że Luna to może być to co trzeba.

Mam na spróbowanie 3202 xlr z Black Cat, ale pierwsze wrażenia nie sa jakieś wyjatkowe, może musi się wygrzać?

Jeśli chodzi o rca to moje typy to zdecydowanie Audience Au24 se lub sx oraz PSC Audio Litz III. 

Jeśli chodzi o xlr to mam mało doświadczenia i rozgladam się. Z budżetowych kabli na pewno Nordost Red Dawn xlr jest bardzo ok w moim systemie.

Do LCD3F używam PSC Audio.

 

U mnie połączenie xlr i rca raczej gra inaczej. Dlatego zacząłem podpytać. Tu pora na spóźniony outcoming: mam M&B Diamond xlr i pytałem o tę markę z nadzieją, że ktoś wyświetli się z RCA, bo muszę porównać te dwie wersje. :) W każdym razie mrozin, jakby co, to mieszkamy w tym samym mieście, mogę diamonda  xlr pożyczyć. To jest kabel na srebrze, bardzo gładki, rozdzielczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Rotgut said:

U mnie połączenie xlr i rca raczej gra inaczej. Dlatego zacząłem podpytać. Tu pora na spóźniony outcoming: mam M&B Diamond xlr i pytałem o tę markę z nadzieją, że ktoś wyświetli się z RCA, bo muszę porównać te dwie wersje. :) W każdym razie mrozin, jakby co, to mieszkamy w tym samym mieście, mogę diamonda  xlr pożyczyć. To jest kabel na srebrze, bardzo gładki, rozdzielczy. 

Dzięki, odezwę się po wakacjach. U mnie też połączenie pomiędzy streamer'em a końcówką mocy gra kompletnie inaczej poprzez RCA i XLR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2019 o 23:10, mrosin72 napisał:

Z budżetowych kabli na pewno Nordost Red Dawn xlr jest bardzo ok w moim systemie.

Budżetowy - jak widać - pojecie względne. Ten kabel kosztuje więcej, niż cały obecny mój system, na którym z ogromną przyjemnością słucham muzyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎07‎-‎26 o 08:53, retter napisał:

Pytanie co polecacie na kable głośnikowe,

W tym temacie od 9 lat nie zmieniłem zdania. YdYp 2x1,5 marki TF Kable. Tylko żeby napisy na kablu szły od wzmacniacza do głośnika.

 

W dniu ‎2019‎-‎07‎-‎26 o 08:53, retter napisał:

jaka kwota za mb jest optymalna?

Jeżeli lubisz wydawać pieniądze, to kwota równa Twoim zasobom finansowym + zdolność kredytowa. Jeżeli zaś nie lubisz, to jak najniższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vonBaron napisał:

Ale kolega pisał o kablach z drugiej ręki

Ile może kosztować taki Nordost z drugiej ręki? Nawet za połowę ceny rynkowej trudno go uważać za budżetowy.

2 godziny temu, majkel napisał:

W tym temacie od 9 lat nie zmieniłem zdania. YdYp 2x1,5 marki TF Kable. Tylko żeby napisy na kablu szły od wzmacniacza do głośnika.

To rozumiem - ok. 70 zł za 50 metrów. Ja mam 2 x 4 mm OFC marki Cabletech, 9 zł za metr i nie degradują dźwięku.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/1/2019 at 10:43 AM, Bednaar said:

Ile może kosztować taki Nordost z drugiej ręki? Nawet za połowę ceny rynkowej trudno go uważać za budżetowy.

To rozumiem - ok. 70 zł za 50 metrów. Ja mam 2 x 4 mm OFC marki Cabletech, 9 zł za metr i nie degradują dźwięku.

Nordost Red Dawn XLR 1m z drugiej ręki to wydatek rzędu 700 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z glosnikowych polecam gorąco Chord Clearway, u mnie w 2 systemie grają zacnie.  A kosztują też niewiele.YdYp miałem, ok jak ktoś nie chce wydawać kasy na kable i mieć solidne granie ( dla mnie przycinaja bas i wysokie ale średnicę mają niezla).

Bednaar wyprobuj Clearwaye, zobaczysz ze jednak Twoje OFC degraduja brzmienie, nie sa hiper drogie warto sprobowac. Co do IC polecam Belden 8402, ciekawy i detaliczny jest Qed Reference Audio 40, jak ktos lubi bas i gre w Vke ale przyjemna Chord Cobra. To wszystko dość tanie IC. Oczywiście można lepiej ale wtedy drożej a te można kupić za 150-300 płn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2019 o 19:58, kopaczmopa napisał:

Bednaar wyprobuj Clearwaye, zobaczysz ze jednak Twoje OFC degraduja brzmienie,

Dzięki, ale nie skorzystam - chyba wolę wydawać pieniądze na nowe płyty CD ;) (pozdrawia typowy meloman ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności