Jump to content
Compton

Interkonekty RCA, XLR

Recommended Posts

U mnie, Silver to przede wszystkim energia i lekkie rozjaśnienie brzmienia. Absolutnie wybrzmiewanie wszystkich dzwięków, przestrzeń i lżejsze nasycenie.

Gold ( SCG-7,5/3/4E Gold Spektrum ) to crem dela crem moich poszukiwań i brzmienia. Ciepło, spokój. Delikatne przygaszenie bez utraty szczegułów, naturalność.  

@Tommy66 gratuluję zakupu 🙂

Edited by Name44
  • Like 1

@Name44 Dziękuję.Właśnie ta energia i rozjaśnienie brzmienia mnie nie pasowały z Polam w F.OL [Lcd-3 po 2016 ], preferowałem do tej pory Ei.Jak wypadną Polam'y z tymi kabelkami wnet się okaże.Tylko to zakręcanie wtyków niezbyt mnie pasuje.

Edited by Tommy66

"Czerwone" są już dwa na forum, mam ja i @Thar. Z tego co wiem, jest bardzo zadowolony 🙂

Wtyki wtykami...mnie przeszkadza sztywnośc tych kabli 🙂

No zapomniałem dodać o tej sztywności.Trafiła mi się długość 60cm no i dac musiał iść jakieś 5cm do przodu a wzmak z 10cm.Po szerokości nie mam możliwości. 50cm  było by akurat.Ale wychodzę z założenia że dżwięk to wynagradza.

@Compton Acoustic to znakomite kable, miałem okazję mieć i testować dwa modele. Powiedzmy z niższej i średniej półki. Złego słowa o nich nie powiem, wręcz polecę każdemu bo zarówno tańszy jak i droższy oferowały znakomite brzmienia. Dla mnie jednak zbyt delikatne i łagodne. Takie eteryczne...

13 minut temu, Compton napisał:

No właśnie im sztywniejsze kable tym lepiej dłuższe. Metrowy odcinek ułożyłby się znacznie łatwiej.

A ściślej? Bo na architekta wnętrz mnie nie stać🤢.

DSCN2641.JPG

Edited by Tommy66

@Tommy66

Zauważ na zdjęciu, że u mnie bardzo sztywny IC o długości 1 m łatwiej zagiąć schować np. za biurko. Z 0,5m odcinkiem tak by się nie dało.

IMG_5929.JPG

14 minut temu, Name44 napisał:

@Compton Acoustic to znakomite kable, miałem okazję mieć i testować dwa modele. Powiedzmy z niższej i średniej półki. Złego słowa o nich nie powiem, wręcz polecę każdemu bo zarówno tańszy jak i droższy oferowały znakomite brzmienia. Dla mnie jednak zbyt delikatne i łagodne. Takie eteryczne...

Możemy się wymienić jeżeli masz gdzie podpiąć XLR y, moje Silver Reference na twoje RCA, one na pewno nie są łagodne. 

@Compton tego się oczywiście domyślałem.Pisałem ,,50cm byłoby akurat''' jak na zdjęciu. Trafiła się używka 60 za dobrą kasę [jak nowa],zmieściłem się w budżecie. Za 100 pewnie wołano by sporo więcej.

@Tommy66 dłuższe odcinki są droższe, ale w Twoim przypadku nie wiem czy odcinek 50 cm przy takim zgięciu nie nadwyrężałby za mocno gniazd.

Tak że może nawet dobrze że masz 60 cm. :)

@Compton a wiesz,masz rację z tym nadwyrężaniem gniazd.Bo mnie to przeszkadzało przy porównaniach.☹️ Byłby ,,fajny'' efekt przy lekkich zabawkach.

Ale nic w przyrodzie nie ginie.A.S w nowej odsłonie jest wygodniejszy,lepiej się układa,czyli ,,garb''przeskoczył z klaty na grzbiet.🤢

Edited by Tommy66

Chciałem jeszcze dodać coś na temat sztywności najwyższych modeli IC Argentum. Ja w wersji Silver poprosiłem Pana Ryszarda o wymianę wtyków prostych na wersje kątowe. W moim przypadku ulatwiło to ułożenie kabli w systemie.

Czerwony Argentum wydaje mi się być odrobinkę bardziej elastyczny.

Pzdr

• Like 1

@Name44 dzięki za podpowiedż. Najpóżniej we wtorek się okaże czy się zmieszczą.Ale zapowiada się na coś w tym stylu - https://allegro.pl/oferta/wtyk-rca-chinch-na-gniazdo-rca-przejscie-katowe-hq-7518274285   Małe sprostowanie na temat Clear Pure Silver M&B .

Na hifi.pl producent podaje ,,materiał to wysokiej klasy srebro'' na alledrogo ,,Z Miedzi Monokrystalicznej 7N oraz ze srebra... ''

Edited by Tommy66

Ostatnio kupiłem takiego o to Van Damme jako IC.

https://allegro.pl/oferta/interkonekt-audio-rca-rca-van-damme-neutrik-75cm-7863666040

Kabelek gra V-ką, będąc jednocześnie selektywny drucikiem. Jak na tą cenę, czyli 55 zł. Nie wygra z ICekiem za 1000 zł. Ale jako start, bardzo fajna rzecz. Zwłaszcza jeśli lubimy rozrywkowe brzmienie.

Sama specyfikacja kabla pod tym linkiem: http://www.van-damme.com/vandamme_product/van-damme-pro-grade-classic-xke-instrument-cable/

Interkonekt-audio-RCA-RCA-VAN-DAMME-NEUTRIK-50cm.jpg

12 godzin temu, Mayster napisał:

Jak ktoś chce mieć kabelek z górnej półki za wręcz śmiesznie pieniądze jak na to co osiągniemy to polecam taki zestaw:

https://audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-1102PS-kabel-symetryczny-do-interkonektow%2C-srebro/681

Rozumiem, że jedna żyła jest ze srebra, a druga z miedzi posrebrzanej. Czy tak ? Jaka jest średnica (lub przekrój) żył ?

W dniu 15.03.2019 o 21:58, Tommy66 napisał:

@Name44 dzięki za podpowiedż. Najpóżniej we wtorek się okaże czy się zmieszczą.Ale zapowiada się na coś w tym stylu - https://allegro.pl/oferta/wtyk-rca-chinch-na-gniazdo-rca-przejscie-katowe-hq-7518274285   Małe sprostowanie na temat Clear Pure Silver M&B .

Na hifi.pl producent podaje ,,materiał to wysokiej klasy srebro'' na alledrogo ,,Z Miedzi Monokrystalicznej 7N oraz ze srebra... ''

Ups.. mój błąd.Producent jasno podaje  ,,Interkonekt CLEAR zbudowany jest  z  wysokiej klasy  czystego  srebra'' Przepraszam M&B Audio Cable za moją pomyłkę. Nie wiem jak mogłem pomylić z ,,Z Miedzi Monokrystalicznej 7N oraz ze srebra polecam: '' i tu rodzaje kabli.

Dzień Dobry, jestem nowy na tym forum.

Mam pytanie, czy ktoś z Was ma lub może próbował srebrne kable Valab z Tajwanu?

https://www.ebay.com/itm/Valab-Pure-Silver-Litz-Structure-XLR-Interconnect-1m-Pair/113713834373?hash=item1a79df6985:g:UswAAOSwCypWmIkp

Jakieś opinie?

Widze, ze chyba nikt nie miał Valab?

kolejna ekstatyczna recenzja P.Ryki. Tym razem IC:

https://hifiphilosophy.com/recenzja-luna-cables-gris-ic/#comment-333148

Od czasu gdy spiąłem swoje sprzęta IC  Entreq Discovery przestałem w drogich interkonektach doszukiwać się drogi do szczęścia audio😉 

Zbyt mały jak dla mnie nastąpił progres względem IC Johnys Gold Reference, żeby nadal karmić się marzeniami o super kablach.

Ale to coś z recenzji, może warto byłoby wypożyczyć na odsłuch?...

Edited by dj1978

1 minutę temu, dj1978 napisał:

przestałem w drogich IC doszukiwać się drogi do szczęścia audio

Ja już dawno, ale cieszę się szczęściem innych.

Zdarza mi się tez „lecieć na sępa” - słucham sprzętu spiętego kablem za pare zeta i oglądam se np zdjęcie topowego kabla argentum należącego do naszego forumowego kolegi - huh! co sq!

• Haha 1

15 minut temu, audionanik napisał:

Zdarza mi się tez „lecieć na sępa” - słucham sprzętu spiętego kablem za pare zeta i oglądam se np zdjęcie topowego kabla argentum należącego do naszego forumowego kolegi - huh! co sq!

No i to są porady. A ja tam moze pójdę jeszcze grubiej, popacze se na Orfeusze zobaczymy jakie będą efekty😉