Skocz do zawartości
Compton

Interkonekty RCA, XLR

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie, Silver to przede wszystkim energia i lekkie rozjaśnienie brzmienia. Absolutnie wybrzmiewanie wszystkich dzwięków, przestrzeń i lżejsze nasycenie.

Gold ( SCG-7,5/3/4E Gold Spektrum ) to crem dela crem moich poszukiwań i brzmienia. Ciepło, spokój. Delikatne przygaszenie bez utraty szczegułów, naturalność.  

@Tommy66 gratuluję zakupu 🙂

Edytowane przez Name44
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Name44 Dziękuję.Właśnie ta energia i rozjaśnienie brzmienia mnie nie pasowały z Polam w F.OL [Lcd-3 po 2016 ], preferowałem do tej pory Ei.Jak wypadną Polam'y z tymi kabelkami wnet się okaże.Tylko to zakręcanie wtyków niezbyt mnie pasuje.

Edytowane przez Tommy66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Czerwone" są już dwa na forum, mam ja i @Thar. Z tego co wiem, jest bardzo zadowolony 🙂

Wtyki wtykami...mnie przeszkadza sztywnośc tych kabli 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem, widziałem :)

Ja teraz siedzę na czysto-miedzianym

IMG_6008.JPG

Acoustic Zen Absolute Copper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No zapomniałem dodać o tej sztywności.Trafiła mi się długość 60cm no i dac musiał iść jakieś 5cm do przodu a wzmak z 10cm.Po szerokości nie mam możliwości. 50cm  było by akurat.Ale wychodzę z założenia że dżwięk to wynagradza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie im sztywniejsze kable tym lepiej dłuższe. Metrowy odcinek ułożyłby się znacznie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Compton Acoustic to znakomite kable, miałem okazję mieć i testować dwa modele. Powiedzmy z niższej i średniej półki. Złego słowa o nich nie powiem, wręcz polecę każdemu bo zarówno tańszy jak i droższy oferowały znakomite brzmienia. Dla mnie jednak zbyt delikatne i łagodne. Takie eteryczne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Compton napisał:

No właśnie im sztywniejsze kable tym lepiej dłuższe. Metrowy odcinek ułożyłby się znacznie łatwiej.

A ściślej? Bo na architekta wnętrz mnie nie stać🤢.

DSCN2641.JPG

Edytowane przez Tommy66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Tommy66

Zauważ na zdjęciu, że u mnie bardzo sztywny IC o długości 1 m łatwiej zagiąć schować np. za biurko. Z 0,5m odcinkiem tak by się nie dało.

IMG_5929.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Name44 napisał:

@Compton Acoustic to znakomite kable, miałem okazję mieć i testować dwa modele. Powiedzmy z niższej i średniej półki. Złego słowa o nich nie powiem, wręcz polecę każdemu bo zarówno tańszy jak i droższy oferowały znakomite brzmienia. Dla mnie jednak zbyt delikatne i łagodne. Takie eteryczne...

Możemy się wymienić jeżeli masz gdzie podpiąć XLR y, moje Silver Reference na twoje RCA, one na pewno nie są łagodne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Compton tego się oczywiście domyślałem.Pisałem ,,50cm byłoby akurat''' jak na zdjęciu. Trafiła się używka 60 za dobrą kasę [jak nowa],zmieściłem się w budżecie. Za 100 pewnie wołano by sporo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Tommy66 dłuższe odcinki są droższe, ale w Twoim przypadku nie wiem czy odcinek 50 cm przy takim zgięciu nie nadwyrężałby za mocno gniazd.

Tak że może nawet dobrze że masz 60 cm. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Compton a wiesz,masz rację z tym nadwyrężaniem gniazd.Bo mnie to przeszkadzało przy porównaniach.☹️ Byłby ,,fajny'' efekt przy lekkich zabawkach.

Ale nic w przyrodzie nie ginie.A.S w nowej odsłonie jest wygodniejszy,lepiej się układa,czyli ,,garb''przeskoczył z klaty na grzbiet.🤢

Edytowane przez Tommy66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałem jeszcze dodać coś na temat sztywności najwyższych modeli IC Argentum. Ja w wersji Silver poprosiłem Pana Ryszarda o wymianę wtyków prostych na wersje kątowe. W moim przypadku ulatwiło to ułożenie kabli w systemie.

Czerwony Argentum wydaje mi się być odrobinkę bardziej elastyczny.

Pzdr

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Name44 dzięki za podpowiedż. Najpóżniej we wtorek się okaże czy się zmieszczą.Ale zapowiada się na coś w tym stylu - https://allegro.pl/oferta/wtyk-rca-chinch-na-gniazdo-rca-przejscie-katowe-hq-7518274285   Małe sprostowanie na temat Clear Pure Silver M&B .

Na hifi.pl producent podaje ,,materiał to wysokiej klasy srebro'' na alledrogo ,,Z Miedzi Monokrystalicznej 7N oraz ze srebra... ''

Edytowane przez Tommy66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi