Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po kilku porównaniach i przesiadkach, w końcu osiadłem na interkonekcie Aurora z oferty M&b Audio.

Są to płaskie przewodniki z miedzi UP-OCC 7N, na wtykach Neutrika, długość 30 cm.

Gra to ciepło, przestrzennie i rozdzielczo. W sam raz na moje gusta i potrzeby.

I tak na marginesie, jest to najtańszy IC XLR jaki miałem w rękach. ;)

attachicon.gifP1160503.JPG

 

Ja porównywałem SunRise, to srebra 6N od tego Pana. To dobry kabelek, ale do Majkelowego dzieli go kosmiczna przepaść.. Po prostu to dobry zakup w swojej cenie. Jak podłączyłem ES Sunrise, to dopiero usłyszałem ile kaszanił w dzwieku, szczególnie góra pasma i scena.

ES w porównaniu do Albedo Blue, tez jest lepszy.

Edytowane przez minczin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem SunSeta (czyli wyższy model) i muszę powiedzieć, że był świetny. Aczkolwiek udało mi się znaleźć 5x tańszy, który w moim torze zagrał porównywalnie (tak samo lub tylko trochę gorzej). Szukałem długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem SunSeta (czyli wyższy model) i muszę powiedzieć, że był świetny. Aczkolwiek udało mi się znaleźć 5x tańszy, który w moim torze zagrał porównywalnie (tak samo lub tylko trochę gorzej). Szukałem długo.

Jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię. Różnica cenowa również jest kosmiczna, nawet do tych Silver 6N.

z SunRise nie miałem do czynienia. Może kiedyś.

 

Narazie, na jakikolwiek pojedynczy kabel, wydałem max 350 zł i tego przedziału póki co się trzymam. ;)

 

To już zależy jak się kupuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony od Fatso. Robiony chyba przez johnysa na wzór jakiegoś innego. Wiem, bardzo pomogłem ;)

Mam IC Johnysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja radze sie samemu pobawic. Komponenty dobrej jakosci da sie wyrwac i wtedy kombinacjami dostosowac pod swoj tor.

Czasu owszem na to trzeba ale mi wyszlo tak ze poki co pod moj tor nic nie podskoczylo...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wątpię. Różnica cenowa również jest kosmiczna, nawet do tych Silver 6N.

z SunRise nie miałem do czynienia. Może kiedyś.

 

Narazie, na jakikolwiek pojedynczy kabel, wydałem max 350 zł i tego przedziału póki co się trzymam. ;)

 

To już zależy jak się kupuję ;)

 

Każdy element w moim zestawie był nabyty po kilkudniowym odsłuchu. No dobra, Gungnira nabyłem w ciemno, ale miałem wtedy Bifrosta Uber i do Mjolnira to był zakup oczywisty.

Jeżeli nadarzy mi się możliwość przesłuchania Sunrise, i będzie na tyle doby ile kosztuje, to niewykluczone, że zrewiduję swoje poglądy co do ceny kabli.

W przeciwnym wypadku bałbym się ponieść takie koszty, bazując się tylko na opniach na innym systemie i zapewne innych gustach.

Pzdr

A ja radze sie samemu pobawic. Komponenty dobrej jakosci da sie wyrwac i wtedy kombinacjami dostosowac pod swoj tor.

Czasu owszem na to trzeba ale mi wyszlo tak ze poki co pod moj tor nic nie podskoczylo...

Cwaniak :P

A jak ma się dwie lewe ręce?

To się płaci.., tylko aby nie słono. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do jimmiego

Ja tez nie mam takich zdolnosci i mi to zabiera 2x wiecej czasu niz komus wlasnie ogarnietemu:)

Pierwsza lutownice kupilem jak pierwszy grubbbokabel powstawal, a kiedy to bylo? Rok temu?:)

A jak sobie nie radzilem, vide upchanie 4 zyl na strone do wtykow hifiman to dobre browarki i do jimmiego latalem. Bo sam juz nerwicy po dwoch nocach dostawalem:)

Probowac po prostu jak sie ma czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiony od Fatso. Robiony chyba przez johnysa na wzór jakiegoś innego. Wiem, bardzo pomogłem ;)

Mam IC Johnysa.

I tez jesteś zadowolony?

 

Mam go teraz w dużej stacjonarce. Wygrał (z Mogami, Van damme, Conducfil speakfil) dynamiką, barwą, naturalnością, nie ma słabych stron.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dam cynk - bardzo dobry i bardzo tani (24,99 zł za 0,5 m) interkonnekt marki SpeaKa - konkurencja dla Prolinka (sprawdzałem - mniej zamula):

 

http://www.conrad.pl/Kabel-audio,-SpeaKa-Professional,-2-x-cinch%2f2-x-cinch,-poz%C5%82acane-wtyki,-0,5-m.htm?websale8=conrad&pi=325036&ci=SHOP_AREA_17367_1310080

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupilem 2 pary IC CambridgeAudio XLR AUD300

xlr.jpg

 

w opisie bylo ze maja zlocone piny 24k zlotem na podelku zreszta jest tak samo

jako ze firma ktora je sprzedaje na ebay ma 100% pozytywa i jest dystrybutorem Cambridge

zadalem pytanie co jest nie tak .

Po 2 dniach dostalem odpowiedz ze nikt im tego nie raportowal a sprzedali tego duzo i maja teraz

wyprzedaz ale rzeczywiscie nie powinno tak pisac na pudelku i w opisie aukcji wiec dziekuja za

zwrocenie im uwagi , jednoczesnie robia zwrot na paypal i kable moge zachowac:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odkopię zakurzony temat. :P

Przyznam, trochę o nim zapomniałem, a w tak zwanym międzyczasie miałem u siebie kilka fajnych łączówek.

 

Ear Stream Signature XLR:

P1170703.JPG

 

Johny's Custom Cable XLR:

P1170810.JPG

 

Straight Wire Serenade XLR:

P1190626.JPG

 

Van Den Hul Thunderline XLR:

P1190613.JPG

 

Yarbo SP-1102 RCA:

P1190563.JPG

 

Johny's Golde Reference RCA:

P1370344.JPG

 

A teraz mam okazję porównać sobie niebanalne interkonekty, jakimi są mój obecny

Cardas Clear Sky XLR

oraz pożyczony Furutech Evolution II Audio XLR.

P1370365.JPG

Edytowane przez Compton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/31/2017 o 13:23, Compton napisał:

Odkopię zakurzony temat. :P

Przyznam, trochę o nim zapomniałem, a w tak zwanym międzyczasie miałem u siebie kilka fajnych łączówek.

 

Ear Stream Signature XLR:

P1170703.JPG

 

Johny's Custom Cable XLR:

P1170810.JPG

 

Straight Wire Serenade XLR:

P1190626.JPG

 

Van Den Hul Thunderline XLR:

P1190613.JPG

 

Yarbo SP-1102 RCA:

P1190563.JPG

 

Johny's Golde Reference RCA:

P1370344.JPG

 

A teraz mam okazję porównać sobie niebanalne interkonekty, jakimi są mój obecny

Cardas Clear Sky XLR

oraz pożyczony Furutech Evolution II Audio XLR.

P1370365.JPG


Jakbyś mógł te kable porównać że sobą, jaki dają dźwięk, jak rozdzielczość i szczegółowość. Clear Sky znam zupełnie nie moje brzmienie, za te opóźnianie attacku i decayu, miałem jakiś Johnysa ten, który miał Crysis i też brakowało mi w nim szybkości oraz zabardzo był dla mnie nasycony. Teraz używam Yarbo SP-1102 i bardzo chwalę sobie ten kabel, ale chcę ciut więcej nasycenia, oraz wyższą rozdzielczość i szczegółowość. Najbardziej mi odpowiada Ortofon 705, ale mnie na niego nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności