Skocz do zawartości

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Co prawda, używany, ale przynajmniej 'wygrzany

Przy takich upałach jak ostatnio wszystkie icki są wygrzane ;)

Tak patrząc na zdjęcia, to wtyki jednak nierozbieralne, choć solidne - podobnie, jak Prolink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Brzmi rozsądnie. Wziąłem ten Profigold PGA4201 bo ma solidne, metalowe wtyki. Akurat był dostępny na alledrogo za pisiont cebulionów. Co prawda, używany, ale przynajmniej 'wygrzany' :P

Piszże, czy miażdży marketowego, czy uwalnia źródło z okowów szarej, zwyczajnej rzeczywistości, czy nareszcie możesz się delektować pięknem, które wcześniej nie było Ci dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopie, jeszcze nie podłączyłem, a już ocieplił brzmienie.

 

Po podłączeniu Profigold PGA4201 od razu zauważyłem różnicę. Jest wyraźnie więcej szczegółów, bas jest lepiej kontrolowany, uderza nieco mocniej, lepsza separacja dźwięków. Jednocześnie jakby cieplej, łagodniej. Na razie nic nie szumi w słuchawkach. Szach mat!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Po podłączeniu Profigold PGA4201 od razu zauważyłem różnicę. Jest wyraźnie więcej szczegółów, bas jest lepiej kontrolowany, uderza nieco mocniej, lepsza separacja dźwięków. Jednocześnie jakby cieplej, łagodniej. Na razie nic nie szumi w słuchawkach. Szach mat!

Mnie ten Profigold mocno przypomina z wyglądu Prolink Exclusive. Nawet to porównanie względem kabelka podstawowego bardzo podobne. Jakby to był rebrand tego samego produktu. Jeszcze było parę innych bliźniaczych ICków sprzedawanych pod innymi nazwami, np. sklep RMS sprzedawał bardzo podobne pod nazwą Digital. A teraz chyba Profigold zmieniło nazwę na Bandridge.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, jacmiszcz92 said:

Chopie, jeszcze nie podłączyłem, a już ocieplił brzmienie.

 

Po podłączeniu Profigold PGA4201 od razu zauważyłem różnicę. Jest wyraźnie więcej szczegółów, bas jest lepiej kontrolowany, uderza nieco mocniej, lepsza separacja dźwięków. Jednocześnie jakby cieplej, łagodniej. Na razie nic nie szumi w słuchawkach. Szach mat!

Czyli po kupnie kabla miałeś dwie zmiany? Jedna nastąpiła tuż przed podłączeniem, a druga po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba. Wyciągając wnioski jeszcze przed podłączeniem dużo bym się nie pomylił. :P Wszystko jest na plus

 

5 godzin temu, Bednaar napisał:

Mnie ten Profigold mocno przypomina z wyglądu Prolink Exclusive. Nawet to porównanie względem kabelka podstawowego bardzo podobne. Jakby to był rebrand tego samego produktu. Jeszcze było parę innych bliźniaczych ICków sprzedawanych pod innymi nazwami, np. sklep RMS sprzedawał bardzo podobne pod nazwą Digital. A teraz chyba Profigold zmieniło nazwę na Bandridge.

Fakt, wyglądają bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Fakt, wyglądają bardzo podobnie.

Prawdopodobnie producent ten sam, tylko zbiera zlecenia od różnych większych firm, a potem sprzedawane jest to pod marką Profigold, Prolink, Bandridge, Hama, Digital itp. Analogiczna sytuacja: kiedyś ten sam model miniwieży (budżetowej, ale całkiem dobrej) sprzedawany był jako Sharp, Pioneer lub Onkyo, tzn. amplituner-CD był ten sam (produkowany przez Sharpa), tylko głośniki były inne - Sharp dodawał najsłabsze i wtedy zestaw był w cenie ok. 700 zł, Pioneer trochę lepsze - 900 zł, a Onkyo najlepsze - 1100 zł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Testował (bądź osobiscie posiada) ktoś poniższe interkonekty?

 

- Cardas Clear Reflection
- KIMBER KS1021 
- KIMBER KS1016
- Furutech Evolution III
- Furutech Evolution II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MichalZZZ napisał:


- KIMBER KS1021 
 

Byłem kiedyś właścicielem Kimber KS 1130 wersja XLR, półka ciut wyższa od KS1021 ale przypuszczam, że przewodnik ze srebra podobny. Granie właśnie neutralne, bardzo rozdzielcze, eksponujące wysokiej klasy detal. W ówczesnym tranzystorowym systemie pod tym wymienionym względem wręcz "przedobrzone".

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy przedobrzone? Za dużo serwowanych szczegółów, przez to mniej muzykalnie i przy gorzej nagranych utworach nie dało się tego słuchać? 

 

Można zapytać jaki wtedy miałeś tor? 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Co znaczy przedobrzone? Za dużo serwowanych szczegółów, przez to mniej muzykalnie i przy gorzej nagranych utworach nie dało się tego słuchać? 

 

Można zapytać jaki wtedy miałeś tor? 

 

Szczegółów było bardzo dużo ale podane bardzo dobrze technicznie, nie raziły i nie kłuły po uszach nawet przy gorszych realizacjach. Brakowało jednak masy instrumentom i to można uznać za umniejszenie muzykalności.

Miałem wtedy Auralic Taurus Mk II + Auralic Vega DAC, sprzęt raczaj neutralny brzmieniowo, odrobinę w strone jasnego grania i być może ten Kimber nie do końca się wpasował.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978

 

U mnie zatem ten tor bedzie odrobinę bardziej docieplony, więc być może taki Kimber byłby dobrym pomysłem. Zainteresuje się nim. Moze uda się gdzieś wypożyczyć. 

 

Dzięki chłopaki 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem niższych modeli Kimber Hero, KS1011 i jeszcze jednego, ale nie pamiętam modelu. Kimber ma firmowe brzmienie, ułożone, kulturalne, muzykalne, dynamiczne, ale bez agresji, z dobrym szczegółem i detalem. Im wyżej tym lepiej. Ja bym na Twoim miejscu celował w hybrydę. Nie wiem jaki wzmacniacz zostawisz, ale z Enleum i KS1016 (jest rozwinięciem KS1011) może być odrobinę za ciepło. Może bardziej właśnie KS1021, który ma żyły miedziane i srebrne. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej na 90% zdecyduję się na cieplejszego (od Niimbusa) Enleuma i do niego będę chciał dobrać odpowiednie interkonekty. Te 10% to Feliks Envy, ale jego bedzie trudno wziąć na testy - wciąż ciężko z dostępnością. Może się to zmieni za jakiś czas jak wrócę z wakacji. Wtedy podejmę ostateczna decyzję, ale po tym jak zagrał Enleum z Abyssami, to chyba nie będę już wiecej wymyślał :) W każdym razie dzięki za podpowiedzi. Wyszukuje sobie info. o tych wszystkich interkonektach i później będę pytał o możliwości przetestowania. Gdyby komuś jeszcze przyszło do głowy jakimi interkonektami mógłbym się zainteresować, to proszę o info. 

 

A co sądzicie o Chord Signature? Warte grzechu kable? 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a Cardas Clear? Czyli wyższy model od Clear Reflection. Dostałem na sąsiednim forum propozycję zamiany za moje Tellurium Q Black Diamond XLR na wspomnianego Cardasa RCA + moja dopłata. 

 

http://www.cardas.com/clear_ic.php

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ  Jeśli mogę się wtrącić.

Zwiększ troszkę budżet ,coby potem nie żałować. Kabel neutralny - Hijiri HGP Million. 

U mnie to była bomba atomowa [co prawda nie z każdymi lampami]

 

Ryzyko zakupu [z rynku wtórnego ] - zerowe.

Od pażdziernika [gdy u mnie gościł] śledzę rynek wtórny, bo to moje marzenie. Na giełdzie hifi był bodaj 3 razy...

Za każdym razem dosłownie kilka dni...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy66

 

Budżet delikatnie zwiększyć mogę, tylko muszę najpierw wypożyczyć na testy i wtedy jak mi siądzie, to mogę dalej rozważać :) Problem w tym, że z tym wypożyczaniem kabli, to tak łatwo nie jest. No ale powoli dzialam w tym kierunku. 

 

 

Dzięki za info. - poczytam sobie o tych kabelkach. Gdybyś widział kiedyś z drugiej ręki, to daj prosze znać 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności