Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jd1210 napisał:

Mam Luna Cables Orange RCA.

 

Napiszesz coś więcej o tych kabelkach? Z jakimi innymi interkonektami je porównywałeś? 

 

34 minuty temu, mrosin72 napisał:

Audience Au24SE albo Au24SX.

 

 

O tych kabelkach akurat pierwsze słyszę. Poczytam sobie, dziękuję bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MichalZZZ napisał:

 

Napiszesz coś więcej o tych kabelkach? Z jakimi innymi interkonektami je porównywałeś? 

 

Jest trochę info i testów sieci, ale mogę Ci pożyczyć sobie sprawdzisz w systemie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Również mam kochani do Was pytanie. Chcę sobie zrobić wstępny research. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że się zdecyduje na wzmacniacz, który ma tylko opcje podpięcia się interkonektami RCA nad czym szczerze ubolewam, bo mam fajne interkonekty XLR (Tellurium Q Black Diamond) z których jestem zadowolony i wolałbym z nimi zostać, ale jeżeli nie zostanę, to chciałbym spróbować czegoś innego. Może znajdę coś jeszcze lepszego w postaci RCA 🤔

Skoro jesteś zadowolony z Tellurium, to może przy nich pozostań, właśnie w wersji RCA? Ultra Black, albo drożej Ultra Silver. Ja mam Black (tego zwykłego),  Kimber Kable Hero (za łagodny w sensie nie ostry, ale w miarę dynamiczny, niezbyt szczegółowy w porównaniu z tym kolejnym ->), Tara Labs Air (przestrzeń i podbite skraje, szybki, spisuje się w systemie lampowym) i w tej cenie (raczej do tej ceny) Tellurium jest dobrym wyborem. Ale jeżeli będziesz miał możliwość pożyczyć i posłuchać Tara Labs, to polecam. Można się zdziwić co robi ze sceną i przestrzenią. Z tym, że strasznie sztywne przez tą teflonową rurkę. 

 

 

IMG_20190205_132506.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, opcja TQ Black Diamond w wersji RCA mi przyszła do głowy jako pierwsza, ale będę szukał sobie też jeszcze alternatyw. Kolega z sąsiedniego forum testował też Ultra Silver i też sobie chwalił te interkonekty. Ciekaw jestem jaka jest różnica w dźwięku między Ultra Silver vs Black Diamond. 

31 minut temu, jd1210 napisał:

Jest trochę info i testów sieci, ale mogę Ci pożyczyć sobie sprawdzisz w systemie.

Pięknie dziękuję. W razie w nie omieszkam się odezwać na pw. 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio

 

Zdaje się Ty mówisz o Silver Diamond, a ja mówię o Ultra Silver :) Między tymi Silverami jest nasz Black Diamond. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 5 metrów najbardziej podłego kabla RCA z marketu, który ma tylko podstawową izolację przewodów. Na początku przyszłego tygodnia porównam z Profigold 1m i dam znać.

Dla przypomnienia nadal uważam, że nie ma dowodu na to że kable wpływają na jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

Dla przypomnienia nadal uważam, że nie ma dowodu na to że kable wpływają na jakość dźwięku.

 

Godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

RCA z marketu (...) początku przyszłego tygodnia porównam z Profigold 1m i dam znać.

Nie będę mógł spać do początku przyszłego tygodnia.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2022 o 21:43, jacmiszcz92 napisał:

Kupiłem 5 metrów najbardziej podłego kabla RCA z marketu, który ma tylko podstawową izolację przewodów. Na początku przyszłego tygodnia porównam z Profigold 1m i dam znać.

Dla przypomnienia nadal uważam, że nie ma dowodu na to że kable wpływają na jakość dźwięku.

A masz prawdziwie referencyjnego icka o ekskluzywnej nazwie Prolink Exclusive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2022 o 22:51, audionanik napisał:

Nie będę mógł spać do początku przyszłego tygodnia.

Taki był cel. 😆

 

22 godziny temu, Bednaar napisał:

A masz prawdziwie referencyjnego icka o ekskluzywnej nazwie Prolink Exclusive?

Nie. A powinienem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

A powinienem?

Prolink to pierwszy, najtańszy krok w zmianie zwykłego RCA no-name na coś lepszego. 0.5 metra kosztuje 3 dychy, a moim zdaniem postęp w porównaniu z no-name jest i to wyraźny - dźwięk nie jest tak jaskrawy, jakby spokojniejszy. Profigold którego kupiłeś to już rejony cenowe mojej Melodiki - i jak dla mnie to już maksymalna kwota, jaką mogę dać za ICka (pierwszy taki zakup to był Audioquest Jade i czułem wtedy się dziwnie, że daję ponad 100 zł za kabelek cincz ;) ).

Jedyny minus Prolinka to nierozbieralne wtyki. Jak dla mnie, rozkręcane wtyki w icku to podstawa - zawsze można własnoręcznie naprawić, jak np. nie styka. Melodika ma rozkręcane. 

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bednaar napisał:

Prolink to pierwszy, najtańszy krok w zmianie zwykłego RCA no-name na coś lepszego. 0.5 metra kosztuje 3 dychy, a moim zdaniem postęp w porównaniu z no-name jest i to wyraźny - dźwięk nie jest tak jaskrawy, jakby spokojniejszy. Profigold którego kupiłeś to już rejony cenowe mojej Melodiki - i jak dla mnie to już maksymalna kwota, jaką mogę dać za ICka (pierwszy taki zakup to był Audioquest Jade i czułem wtedy się dziwnie, że daję ponad 100 zł za kabelek cincz ;) ).

Jedyny minus Prolinka to nierozbieralne wtyki. Jak dla mnie, rozkręcane wtyki w icku to podstawa - zawsze można własnoręcznie naprawić, jak np. nie styka. Melodika ma rozkręcane. 

Brzmi rozsądnie. Wziąłem ten Profigold PGA4201 bo ma solidne, metalowe wtyki. Akurat był dostępny na alledrogo za pisiont cebulionów. Co prawda, używany, ale przynajmniej 'wygrzany' :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności