Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, lobuz1 napisał:

 nuc=>m400=>sinus otl 6as7=> onkyo=>fyne f501.

 

@dj1978 jak masz wzmacniacz i kable głosnikowe do F501? Moje kable Melodiki są zbyt basowe z onkyo i f501- dałem bas na -1.

Mam Rotel A14 i kabel głośnikowe Chord Clear. Ciekawe z tym OTL jako przedwzmacniacz. Z ciekawości spróbuję wpiąć tak samo swojego Sinus OTL 2A3. Chyba wystarczy OT😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, popcorn mi się przegżał :)

 

To jak z tymi kablami za marne pieniądze które grają tak jak kable za nie-marne pieniądze? :) Ja też proszę o przykłady. Mam obawę tylko, że do tego by je przyjąć trzeba mieć odpowiednio zestrojoną głowę :) (*1)

 

Ja tam w ządne bajki @Whooya o jakiejś zanieczyszczonej miedzi nie wierzę, jak za kilka stówek można kupić kabel z tak czystej miedzy jakiej wiele audiofilskich kabli za znacznie większe piniondze by się powstydziło :)

 

(*1) - innymi słowy, widzicie - napisałem wyżej "nie wierzę". Bo tak naprawdę to wsystko tutaj to kwestia wiary :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

   moze  doradzicie  które  kupić ???   obecnie  posiadam   cordial  mikrofonowe  z  alledrogo  za  40zł  i     van damme   ten  8mm  silwerseries   jest  b  sztywny  -   van damm   w porównaniu do cordiala   ma  przestrzenniejszy   dzwiek i   tak  sobie   mysle  zeby  cos  dokupic ...moze  jakies  sugestie/

   Kolega  Pabloj   tez   mowil cxos  o wireworld  oasis 8   ,  znalazłem    ze  szpuli   plus  zakup  wtyków {  210 zł  /metr plus  wtyki}

Screenshot_6.jpg

Screenshot_9.jpg

Screenshot_9.jpg

Screenshot_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś z Pendragonem na PW o tym on z kimś tam jeszcze robili test cordiala z Thomanna z jakimś tam audiofilskim kabelkiem za 900zł za metr. Pendragon został z cordialem, a ten drugi gościu miał pecha bo to ten drogi kabel to była jego inwestycja lepsze audio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  moj  cordial  jest   niebieski   z  napisem      -  cordial  germany instrument  1x22mm  kwadrat cik 122 - w  porónaniu  z  vdamme    cordial   zaweza   mi  sogolny  przekaz  dzwiekowy   -  jak  podłacze   vdamma to   jakas  wajcha   przeskakuje  w  dzwieku  i  jest  taki   bardziej  przestrzenny. tak to  odbieram i  ten  efekt  wystepuje   napewno   chyba  ze  juz  dostaje  krecioła   na  starosc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pabloj napisał:

krecioła i tak dostajesz ;)

      ....bede  sie  leczyc........tylko  kupie   sundary , jastrzebie, electrona , spl-a, fluxa ,earstrima........... a  tak  na powaznie  to   szukam   2 -3   par  interkonektów   w  okolicach  300  zł  ,  by   wydusic  wszystko ze  swojego  sprzetu .  jestm   nadzieja ze  zajac  bedzie   zlapany  wlasnie  interkonektem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pilotKA napisał:

         nadzieja ze  zajac  bedzie   zlapany  wlasnie  interkonektem.

Albo to będzie furtka dla kolejnych "upgrage'ów";)

 

A tak serio czego Ci  brakuje czego EQ i jakimś DSP nie mógłbyś zrobić? 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MrBrainwash napisał:

Zakładam, że są przypadki, że kable robią różnice, ale trudno przewidzieć efekt w danym systemie.

    musze  sie  przekonac    na  wlasne  uszy  ktory  i  jaki  ic-ek      jest    dobry  czy  nawet najlepszy  w  tych   pieniadzach.  system  jaki  posiadam   nie  jest  i  nie  bedzie  najdrozszych  lotów.

 

40 minut temu, espe0 napisał:

Miałem :D fajny kabel przyciemnia przekaz i nadaje dużo przestrzeni. Nic nie gubi po drodze.

  jak  przyciemnia  deko przekaz  i daje  duzo przestrzeni  to  byłby   bdbry. 

  czyli  zostaje  tez  dobrze  przyjety    Jony  gold  reference i   moze  cos  z  neotecha     ,  moze  mogami   {  cyferka  radom]   i  jakis   belden  

12 minut temu, MrBrainwash napisał:

A tak serio czego Ci  brakuje czego EQ i jakimś DSP nie mógłbyś zrobić? 

  jestem  sam  zaskoczony  ale  jako  miłosnika   wszelkiej  korekcji    w  eqalizerze  ,  ostatnio    gram  z  powyłaczanymi   ulepszaczami  i jest   znakomicie .   jak  mialem  eq  w  fobarze   i  mmonkej     to  jak  latwo  sie  domyslic  miałem  trzy  miliony  ustawien   z  ktorych  i  tak  nie  bylem  zadowolony , teraz  koniec , jak   nagrane   tak  słuchane.

12 minut temu, MrBrainwash napisał:

A tak serio czego Ci  brakuje czego EQ i jakimś DSP nie mógłbyś zrobić? 

  jestem  sam  zaskoczony  ale  jako  miłosnika   wszelkiej  korekcji    w  eqalizerze  ,  ostatnio    gram  z  powyłaczanymi   ulepszaczami  i jest   znakomicie .   jak  mialem  eq  w  fobarze   i  mmonkej     to  jak  latwo  sie  domyslic  miałem  trzy  miliony  ustawien   z  ktorych  i  tak  nie  bylem  zadowolony , teraz  koniec , jak   nagrane   tak  słuchane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pilotKA to w pewnym sensie rozrywka i zabawa, więc jak chcesz popróbować to próbuj i sprawdzaj. Sam kiedyś może nie kupowałem drogich interkonektów, ale często miałem po kilka sztuk i się przepinałem by wyłapać różnicę. Dla różnic które otrzymywałem, a które były bardzo subtelne bądź wątpliwe po prostu mi się odechciało, przestało mnie to bawić. Wyjątkiem były niektóre modowane wzmacniacze, które w zależności od kabla.grały inaczej, ale i tak barwiły więc dla mnie odpadały. ;)

 

(https://www.avsforum.com/threads/observations-of-a-controlled-cable-test.941184/, co prawda nie o IC a o kablach głośnikowych, ale konkluzja jest taka, że słyszalna różnica magicznie może znikąć tak jak przed testem może być oczywista)

 

Mam małe doświadczenie w kwestii EQ i DSP. Ale by powiększyć scene to wystarczy użyć nawet tylko efektu przestrzennego w windowsie, a barwę można delitatnie zmienić EQ i myśle że całościowo taki zabieg ma większy sens niż kabel tylko mózg z początku może tego nie kupić. Bo po kablu gdzie fizycznie coś zmieniasz mózg oczekuje jakiegoś specjalnego efektu, a suwaczek na komputerze nie robi takiego wrażenia, jeśli jednak na ślepo wprowadzać te efekty (niektórzy nieuczciwi sprzedawcy w salonach bawią się korektorem bez wiedzy klienta) to jeśli usłyszysz zmianę to może ona być pozytywnie odebrana.  Ja mówię tu o takim lekkim strojeniu zamiast kabla. Ale generalnie używać EQ i ulepszaczy na chybił trafił to nie rozwiązanie. Bo to trzeba robić precyzyjnie na ucho albo w stosunku do słuchawek. Próbowałeś używać presetów przestrajających słuchawki to jakiegoś targetu (HC?) Albo specjalnie projektowanych? Jak Sundary do mnie wrócą to zrobie specjalny test, ale HE-4XX z eq które dla nich znalazłem subiektywnie daje mega efekty dla mnie, grają czyściej, bardziej precyzyjniej, badziej szczegółowo z większym wykopem, lepszą separacją. Porównam je w takiej wersji z Sundara. Jedyna różnica jakiej się spodziewam że zostanie to taka, że HE-4XX grają zimną barwą, a Sundary mogą mieć więcej mięcha.  Wątpię by jakikolwiek kabel mógł dokonać takiej zmiany jak ten EQ

 

Screenshot_20210628-222534_Chrome.jpgScreenshot_20210628-222724_Chrome.jpg

The goal was to make the headphones sound less flat and dull. By enhancing the lower and upper end at the cost of maximum volume. I used Minidsp Earphone Audio Response System to measure the headphones in Room EQ Wizzard. I applied a house curve where i aimed for a flat perceived sound pressure level. The house curve is a typical Fletcher-Munson curve.

 

The big difference compared to profile 1 is that this profile also compensates for Shure SM58. This legendary microphone has been used professionally since 1966. It has shaped the audio world we know today. Shure SM58 have the same microphone element as the SM57. That makes them incredibly similar when you remove the grill. These similarities makes this compensation great for both vocals and instruments.

I would describe this profile as more open, dynamic and bright. It sound less like you are wearing a bucket on your head. The downside is a thinner bass. This profile is not neutral or true to its source. It removes characteristics caused by the Shure SM58. This profile is my favorite and that's why i am sharing it.

 

Także ten EQ był robiony z rozmysłem i na moje ucho wyszedł super ( ten 1 tego 2 długo nie słuchałem bo grał mi jakoś dziwnie) 

 

Jak człowiek się osłucha to zawsze może się dalej pobawić w granicach rozsądku, a co z IC jak się osłucha i sprzęt zacznie grać normalnie? 

 

Mnie to mocno fascynuje jakie ludzie sobie historie wymyślają. Na przykład:

 

Buła na basie w Hawkach to coś co nie przeszkadza i można się przyzwyczaić, tak że wypada z percepcji jako coś namolnego, ogólnie FR słuchawek nie ma znaczenia bo to tak jakbyś wchodził do innej sali, ale już granie kabla robi wielką różnicę jest esencjonalne, kluczowe i niezbędne (choć nawet ciężko je wykryć w pomiarach... tiaaa... :) Co kto lubi. ;) ) 

 

No ja takiego podejścia nie kupuje, ale każdy sam pisze swoją filozofię. :)

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Buła na basie w Hawkach to coś co nie przeszkadza i można się przyzwyczaić, tak że wypada z percepcji jako coś namolnego,

 

Akurat co do tego pełna zgoda, a przynajmniej ja tak mam z nimi. W sumie to ostatnimi czasy wcale nie uważam, żeby Hawki miały za dużo basu i żadna buła mi nie przeszkadza ;)

Oczywiście każdy pewnie będzie miał inaczej ze względu na wrażliwość na określone częstotliwości. Prosty przykład: Beyery T1, które jednym syczą a innym nie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Undertaker napisał:

 

Akurat co do tego pełna zgoda, a przynajmniej ja tak mam z nimi. W sumie to ostatnimi czasy wcale nie uważam, żeby Hawki miały za dużo basu i żadna buła mi nie przeszkadza ;)

Oczywiście każdy pewnie będzie miał inaczej ze względu na wrażliwość na określone częstotliwości. Prosty przykład: Beyery T1, które jednym syczą a innym nie. 

@Undertaker

To samo z Amironami jeden heretyk whoooy polubi, a drugi audioświętoszek stwierdzi, że popsute. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Próbowałeś używać presetów przestrajających słuchawki to jakiegoś targetu (HC?) Albo specjalnie projektowanych?

   czy  moze  ktoś  mi  przetłumaczy   to  zdanie   na  polski   bo   nie   wiem  o  co  chodzi  ....

  Oczywiscie zdaje  sobie  sporawe ze  korektor   w  odtwarzaczu  wiecej  da  niz  kabel  ,  tylko  tak  jak  pisałem  wczesniej   , suwakami  korektora    bawiłem  sie   jak  oszalały   .poprawiałem bez  konca  dzwiek  i  nie  bylem    pewny  czy  ustawienie  jest  dobre   ,  a  moze  mozna  jeszcze  lepiej ........teraz jest  -koniec z  eq  ,  i wszystko  działa   ok   a  ze  płyty  tak  nagrane jak  nagrane  to  juz  inna  sprawa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pilotKA EQ trzeba używać z ostrożnością, nie tworzyć niewiadomo ile presetów, tylko jeden i go stopniowo korygować do momentu, w którym uzyskamy optymalne ustawienie dla większości repertuaru muzycznego. EQ ma stanowić lekarstwo na drobne "niedociągnięcia" naszych słuchawek, nie robić z nich całkiem inne. 😉 

 

Najlepiej w pierwszej kolejności ustawić EQ do referencyjnych utworów, a następnie korygować do tych gorzej zrealizowanych. 👍

 

Edit.

Odnośnie niezrozumiałego, cytowanego zdania, to tutaj możesz sobie poczytać mniej więcej, o co chodzi z tym Harman Curve.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/headphones-and-the-harman-target-curve.17914/

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pilotKA napisał:

   czy  moze  ktoś  mi  przetłumaczy   to  zdanie   na  polski   bo   nie   wiem  o  co  chodzi  ....

  Oczywiscie zdaje  sobie  sporawe ze  korektor   w  odtwarzaczu  wiecej  da  niz  kabel  ,  tylko  tak  jak  pisałem  wczesniej   , suwakami  korektora    bawiłem  sie   jak  oszalały   .poprawiałem bez  konca  dzwiek  i  nie  bylem    pewny  czy  ustawienie  jest  dobre   ,  a  moze  mozna  jeszcze  lepiej ........teraz jest  -koniec z  eq  ,  i wszystko  działa   ok   a  ze  płyty  tak  nagrane jak  nagrane  to  juz  inna  sprawa.....

Obraz mówi więcej niż 1000 słów. Tutaj masz na przykład jak to może wyglądać w przypadku Sundar. One startują z określonym FR. Odpowiednie EQ pozwala je przestroić aby FR odpowiadało krzywej, która jest w teorii preferowana przez nasze uszy, albo którą ktoś sobienpo prostu umyślił twierdząc, że gra dobrze. Dzięki takim zabiegom różne słuchawki upodobaniają się do referencyjnego grania.

 

image.png

Czarny kolor to FR z jakim Sundary startowały. 

 

Zielony kolor to jakie EQ zostało zastosowane.

 

Niebieski kolor jaki efekt został osiągnięty. 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO icki nie są do zmiany sygnatury odpowiedzi częstotliwościowej, mają na nią znikomy wpływ. Za to mam mocne wrażenie, że wpływają na rozkład harmonicznych, długość wybrzmiewania poszczególnych podzakresów oraz 'szybkość'/detaliczność. Co sumarycznie może się przekładać na wrażenie, że jest więcej/mniej basu czy góry itd.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.06.2021 o 21:13, pilotKA napisał:

szukam   2 -3   par  interkonektów   w  okolicach  300  zł  ,  by   wydusic  wszystko ze  swojego  sprzetu .  jestm   nadzieja ze  zajac  bedzie   zlapany  wlasnie  interkonektem.

A sprawdź "dobre, bo polskie": Melodika Purple Rain MD2R05. "Gra" toto u mnie już od kilku lat i zakładam, że nie psuje dźwięku, bo od tego czasu już nie bawię się ickami. Teraz wg Ceneo: https://www.ceneo.pl/77023697 stoi za 155 zł za 0,5 metra. A ja jakieś 4-5 lat temu zapłaciłem stówkę za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja używam Sommer Cable Epilogue EPB1, które są bardzo neutralne i nic nie koloryzują, dlatego często są używane w studiach, a cena w miarę przyzwoita jak na taka jakość, mam jedynie 0.5m ;) 

IMG_20210821_174130.jpg

IMG_20210821_174446.jpg

Edytowane przez Shakhal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem krótko , CUD,

Ten Ic ,wynosi sprzęt na najwyższe szczyty audio. Bez odsłuchu sam bym nie uwierzył . 

Dzisiaj pękła mi reszta żyłek.

Dziękuję @Tytus1988 za wypożyczenie.

 

edit 

Oczywiście miałem na myśli max. możliwości wzmaka.

Ale byłem bardzo podekscytowany.

Słucham dalej, jest fantastyczny.

IMG_20211002_194736.jpg

IMG_20211002_194753.jpg

Edytowane przez Tommy66
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności