Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

@fallow Wypowiedź interesująca, ale my tutaj ostatnio rozmawiamy o kabelkach za kilka stów, pewnie z  górną granicą 1000zł :D A ten Formosa to wiela tysiąców złotyszy.

 

Swoją droga moglibyśmy zrobić jakieś forumowe zestawienie najlepszych kabli RCA i XLR do 500zł, do 1000zł, itd.

Bądź jeśli nie najlepszych to po prostu z wyszczególnieniem tego co wprowadzają do końcowej prezentacji dźwiękowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zostalem zle zrozumiany - albo nie napisalem klarownie.

 

Neotechy o ktorych pisalem to głownie NEI 3001 mk3 i NEMOI 1220 oraz NEI 1002 - sprzedalem je w cenie ponizej 1K PLN i sa do kupienia w takich pieniadzach. Wiec mysle, ze spokojnie mieszcza sie w tytule. To o kablach z tej polki bylo clue mojego posta, Formosa byla wyjatkiem ktory nie ma opisywanych przywar. To dlatego te kable Neotecha nazwalem kablarskim Xiaomi.

 

--

 

Dodaje swój typ w kablach za kilka stów: Isoda HA8 PSR, spokojnie (grubo) ponizej 1K.

 

Był to jeden z kabli najmniej wnoszacych do systemu do kupienia za kilka stowek. Na moj gust rzadkosc w tej grupie cenowej. 

 

Dla tych, którzy szukają neutralności w cenie wyraźnie poniżej 1K - sztos.

 

Kupilem sobie kiedys sam kabel i oprawilem go ETI. Kabel da sie spotkac na rynku wtornym co jakis czas.

 

 

image.png.7225de07f192dd649ed4d37a12b212a8.png

 

@pabloj

Aha. Ps. Bardzo fajna inicjatywa.

 

Mam tez w tych grupach sporo doswiadczen :)

 

Zwlaszcza ze Straight Wire, ktore to kiedys byly mocno polecane do Grado

 

Proponuje jeszcze kategorie, najdziwniej grajacy kabel. U mnie byl to TMR Ramses II.

 

unnamed.jpg.6553c98685a9015e6bee01bf27a3f7f7.jpg

 

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio no nie ma nic o cenie ale zostało nam mocno udowodnione że kable za 250zł są do dupy bo grają gorzej od kabli za 2000-5000 zł, a które to przecież można sprytnie kupić w okolicach już 1000zł z drugiej ręki więc można się rozejść.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Spawn napisał:

@saudio no nie ma nic o cenie ale zostało nam mocno udowodnione że kable za 250zł są do dupy bo grają gorzej od kabli za 2000-5000 zł, a które to przecież można sprytnie kupić w okolicach już 1000zł z drugiej ręki więc można się rozejść.

Jak ktoś ma tor za grube tysiące to pakowanie tam kabli za 200zł mija się z celem, sam czaję się na dobrą okazję kupna Tellurium Q Black Diamond.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, vonBaron napisał:

Jak ktoś ma tor za grube tysiące to pakowanie tam kabli za 200zł mija się z celem, sam czaję się na dobrą okazję kupna Tellurium Q Black Diamond.

Ja nie neguje różnic między kablami bo sam miałem kilka tańszych i droższych i je słychać ale proponowanie kabli kilkukrotnie droższych jako alternatywy dla tańszych to abstrakcja. Uznaliśmy że neotechy za 200-300zł są bardzo dobre, a jeśli ktoś uważa że nie to proszę o podanie kabli lepszych w tej cenie. Obiecuje, że sam je wtedy kupię i to zweryfikuje. To, że kabel 10 razy droższy będzie wyraźnie lepszy to powinno być oczywiste i chyba nikt nie spodziewa się że może być inaczej?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @saudionapisał, kable to bardziej dopełnienie systemu niż jego podstawa. Mój tor budowałem pod kątem jak najbardziej rozbudowanej sceny i taki np Neotech 1220 podtrzymuje tą tendencję, kreuje rewelacyjną scenę. Tonalnie natomiast żadnej sztuczności nie uświadczam, jest najbliższy naturalności z kabli jakie słyszałem, np. szacowany na ciężkie pieniądze Kimber 1130, czy inne w różnych budżetach jak Cardas, Purist Audio, polskie manufaktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że droższe to sygnał dla mózgu że musi być lepsze? 

Ja mam u siebie kable, za które dałem ponad 7 paczek i takie, za które dałem nie wiem może stówkę. Słyszę między nimi różnice, ale ciężko powiedzieć które lepsze. Raczej inne. Inna barwa, jakieś tam drobne niuanse niuansiki to tu, to tam, które całościowo być może dla kogoś dopełnią obraz lepszego o klasę brzmienia. 

Sam jestem ciekawy takich drogich kabli i tego, co one mogą zmienić. 

W sumie to dla wielu te tańsze kable pewnie mogłyby wydać się lepsze bo są bardziej takie masywne w brzmieniu. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker im lepszy, bardziej transparentny i szczegółowy system tym różnica między kablami jest większa i łatwiejsza do uchwycenia. W gorszych systemach (czasami nadal bardzo drogich) te różnice mogą być trudne do uchwycenia. Do tego dochodzi jeszcze kwestia, że zmiana na plus może pociągać za sobą niepożądaną zmianę charakteru i obiektywnie lepszy kabel, subiektywnie będzie gorszy. Ja z drogimi kablami mam jeszcze taki problem, że przyrost który dają ma dla mnie słaby stosunek ceny do jakości. Wole sobie zamiast drogiego kabla kupić kolejne słuchawki, tyle że jak ktoś jest bardziej zamożny i nie ma dylematów finansowych że albo, albo tylko może mieć i to, i to, to wtedy oczywiście ma moje pełne poparcie.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaronNo to dobrze że nie sugerujesz się ceną, choć z drugiej strony ceny w audio są jakie są i też nie ma co negować sensu kupna droższych sprzętów, nie tylko kabli. Tym bardziej, że tak jak @Spawnpisze, jak ktoś może sobie pozwolić, to czemu nie. 

 

Ja słyszę różnice w swoim torze zarówno jeśli chodzi o interkonekty, jak i zasilające. Tylko czy to są takie różnice w stylu lepiej bądź gorzej, czy po prostu inaczej, to sam do końca nie wiem. Co słyszę na jednym kablu, słyszę i na drugim, może w nieco inny sposób. Ale nie tak żebym się musiał domyślić co tam w kablu piszczy. 

Bardziej jest to na zasadzie efektu jak barwa brzmienia, dźwięk bliżej-dalej, czy jakaś namacalność/analityczność i dobranie całościowego smaku. Czyli w sumie kabelki coś tam wnoszą. 

 

No ale teraz jak kupiłem sobie Burka 3 to jadę ze standardowego zasilania i taniego kabelka Uniteka co by pasował na długość, no i nie czuję że tracę coś z dźwięku względem toru na wypasionych kablach. No ale to żadne porównanie, wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, pabloj said:

Ja próbowałem sporo kabli z aliexpress'a - w przypadku kopii Nordosta - Valhalla oraz Odin.

Generalnie uważam, że to znakomite kable, a stosunek cena/jakość jest wybitny.

Podejrzewam wręcz, że może są to te same druty co w oryginałach, a jedynie konfekcja jest inna.

 

Na aliexpressie jest też sporo bardzo dobrych sieciówek w cenach do 250 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72 No właśnie sporo tego narobili, nie tylko podróbek ale i swoich ChiFi modeli, ceny są takie, że właśnie kusi spróbować, a nóż to fajnie zagra.

 

Te co dla samego pudełka można by kupic :D
https://pl.aliexpress.com/item/32805526575.html?spm=a2g17.12010612.8148356.9.53c4774dBDlZOc

HiFi-hi-end-hiend-Choseal-AA-5401-audiof

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam bardzo z tym co napisał @Spawn.

 

Chciałbym dodać, że oprócz psychologii i percepcji, albo psychologii percepcji i postrzegania produktu, całego Customer Experience jest jeszcze elektronika. Mam w domu dwa naprawdę różnie zrobione DACi obok siebie, wierzcie lub nie, ale bardzo różnie reagują na zmianę okablowania. Teoretycznie są z tej samej półki cenowej. Jeden (właściwie mam dwa) to MHDT Lab a drugi Abbas Audio. 

 

Z tą ceną, zwłaszcza w audio jest też bardzo ale to bardzo róźnie. przecież wcale nie zawsze chodzi o to aby to co droższe różnicowało lepiej czy było bardzie neutralne - "prawdziwe". Często chodzi zupełnie o co innego, odnoszę wrażenie że w samej elektronice obecnie od 20 lat chodzi kompletnie nie o brzmienie, tylko o o kto sprzeda i kto lepiej marketuje a dokładniej kto ma lepszą komunikacje marketingową (wliczając marketing produktu) swój projekt technologiczny. Zwłaszcza w DACach. Ubolewam, że w tym świecie naprawdę mało chodzi o samo granie.

 

Jakis czas temu szukalem playera do swoich IEMow (jeszcze gdy mialem AKG N5005) naprawde wiekszosci tego co dzisiaj modne ja nie moglem sluchac, tak cholernie bezdusznie i technicznie to gralo. 

 

W koncu spodobal mi sie AK SE100. Tylko co to za przyjemnosc nosic taka kolubryne w spodniach czy gdzies tam, to nawet nie jest mobilne. Jestem raczej z pokolenia iRiver Clix - tym jest dla mnie przenosny odtwarzacz, te SE100 czy SE1000 (teraz juz wincyj) i tak graja dla mnie gorzej niz iRiver H100/300 z Rockboxem. Ale na pewno majacze :) tym sposobem nie mam jeszcze playera.

 

Wracajac do tematu: ergo: kabel to szlif i nie, w niektorych systemach potrafi podytkowac zmiane wielu innych komponentow a w niektorych jest ewidentnie niedopasowanym lub dopasowanym komponentem i znika, nie powiedzialbym ze jest regula.

 

Dla niektorych zmian z Telefunkena na Mullarda potrafi zmienic charakter sluchawek, a obok siedzacy czlowiek na meetingu powie, ze prawie nic sie nie zmienilo. 

 

I mozemy sobie tak eroto-gawedzic w nieskonczonosc, mam nadzieje ze chociaz gawedzimy przy dobrej whisky :)

 

PS. Co do tych podrób, ludowe podania głoszą że Tary Acrolinki Accoustic Zeny i inne wielkie firmy używaja przewodnikow nie od kogo innego jak od Neotecha, wiec Ci Chinczycy z Aliexpress od Tary tez powinni podrabiac tam miedz UP-OCC,OCC,PC-OCC czy jak ja sobie tam nazwa albo sami ja strugac.

 

Pytanie czy ktos kiedy kolwiek sprawdzil pod mikroskopem elektronowym jak monokrystaliczne sa przewodniki w zylach wykorzystywanych np. przez Tare. Choc raz :)

 

PS2. Ta Tara moze i produkuje interkonekty w Oregonie ale skad bierze do nich przewodniki. Watpie aby robila je w Oregonie :))

Edytowane przez fallow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności