Skocz do zawartości

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

Na testy dostałem Tellurium Q Black DIamond XLR, kabel w porównaniu do moich Black Cat 3202 jest mniej muzykalny ale ma lepszą scenę, bardzo dobre i bliższe wokale, świetny szybki i mocny bas, ciut większą rozdzielczość.

Dzięki Michał, zacne IC!

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po lewej neotech po prawej 10 letni Straight Wire Musicable II też ze szpuli i z niefabryczną konfekcją.

 

Neotech jak złapiesz za wtyczke to ma luz między obudową a samym kablem. Ten amphenol sprzedawany jest z takim przedlużaczem a tutaj go nie ma, a jak kabel za gruby to wystarczyło by dać termokuczke. W cardasie jak miałem to termokuczka była 3 razy dłuższa niż obudowa wtyku

 

20201013_200035~01.jpg

 

Środek jeszcze gorzej bo zobacz jaka przerwa się robi jak wygniesz kabel. Ten stary RCA nie tylko zaczepiony o zewnętrzny oplot ale ma jeszcze plastikową rurke i wszystko na sztywno się trzyma. Jak znowu za grube to trzeba było termokuczke albo nieoferować tych wtyków z tym kablem.

 

20201013_200205~01.jpg

 

Jak bym wiedział, że będe musiał teraz sam głupią termokuczke zamawiać to bym sobie przy okazji zamówił kabel z metra, audiofilską cyne, wtyki i sam sobie polutował. Sam kabel oczywiście działa i cena ok ale i tak mam niesmak przez taką pierdółke.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych kabelkach tegoż wykonawcy też miałem luzik, ale nie przeszkadzało mi to (nigdy nic się nie popsuło).

Natomiast do szału doprowadzały mnie niektóre wykony z zsuwającymi się termokurczami i/lub wyłażącymi oplotami od innych mistrzów (niestety też naszych forumowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nie mam na celu jakiegoś odradzania, ot po prostu ja bym to zrobił inaczej, tylko uprzedzam że ja żadnych kabli nie produkuje ani nic nie sprzedaje. Zresztą do żadnego kabla który miałem żadnych "ale" nigdy nie miałem, a jeden diy nawet dostałem za darmo do wzmaka, poskładany z jakiegoś mikrofonowego. Przekazałem go potem dalej razem ze wzmacniaczem ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron@audionanik Jak moglibyście pokrótce opisać te Neotechy XLR?

I o które chodzi? Bo jedne są z żyłami o przekroju prostokątnym.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi neotech (w wersji bieda czyli kacsa khs112c) sprawdził się jako coax (spdif), bardzo zrównoważony. No i wtyki rean do niego pasują jak ulał na wcisk, więc @Spawn nie mógłby marudzić. Tak swoją drogą, to co Ci Spawn przeszkadza w tym luzie? Olej to. Ja nie wiem czy nie gorsze jest właśnie ładowanie tyle metalu przy wtyczce w środku na zacisk, oraz innych obcych materiałów. W przypadku icków to zmienia właściwości fizyczne (elektryczne) kabla - rodzaj, wielkość dielektryka ma znaczenie, geometria...taka połać metalu na masie (ten zacisk na zdjęciu co wkleiłeś to nie teges). Markowe wtyczki mają mało metalu na masie, a same powierzchnie styku są wręcz ażurowe.

image.png

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel @Spawn To może inaczej. Mam obecnie Johnys Gold Reference XLR i chciałbym mieć dwa kable, aby mieć jakieś punkty odniesienia. Również wolałbym żeby grał w miare równo, chociaż fajnie by było gdyby dobrze radził sobie ze średnicą. Taki lampowy kabel, jeśli takowe są :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pabloj napisał:

@majkel @Spawn To może inaczej. Mam obecnie Johnys Gold Reference XLR i chciałbym mieć dwa kable, aby mieć jakieś punkty odniesienia. Również wolałbym żeby grał w miare równo, chociaż fajnie by było gdyby dobrze radził sobie ze średnicą. Taki lampowy kabel, jeśli takowe są :D

Mogę Ci pożyczyć moje topowe Chocolate RCA 1m od ręki. Dla mnie game over na dzień dzisiejszy pod względem wszechstronności i ogólnie klasy grania. @John Grado je ma na przykład. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatwierdzam te kabelki, jak jest możliwość sobie potestować to trzeba to zrobić. Jest wyraźny postęp względem Signature. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności