Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

@saudio bardzo się cieszę :)U mnie za kilka tygodni focale będą w końcu mogły nabrać głębszego oddechu za sprawą przejściówki Argentum na moje kable do finala. Nie mogę się doczekać, aż to nastąpi :)

 

edit: @Name44 doskonale :) Czy mogę zapytać się o rodzaj kabla? 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44 odpowiedź brzmi bardzo enigmatycznie i rozbudza wyobraźnię :D W takim wypadku nie dopytuję o więcej i czekam niecierpliwie na wpis, w którym pojawi się wspomniane urządzenie oraz dedykowane jemu kable Argentum :)

 

Również pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Name44 napisał:

@Tytus1988 Jakby to napisać żeby nic nie napisać. To będzie kabel jakiego jeszcze nigdy nie zamawiałem u Pana Ryszarda do urządzenia, które pojawi się u mnie wkrótce 🙂 :P

 

Pzdr

 

Gramofonowy, czy sieciowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hustler tym bardziej miło zaskakuje tak dobra jakość dźwięku na nich. Najwyższy model posiada autorskie wtyki Argentum z pokryciem galwanicznym 24 k złotem w wersji Gold  (na zdjęciu) lub opcjonalnie rodem w wersji Rod. Pin wewnętrzny ze srebra 5N pokryty jest powłoką galwaniczną rodu. 

 

Zachęcam do wypróbowania u siebie wspomnianych IC. Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Hustler napisał:

Przewody z wyższej półki i wtyki Vitalco oraz Prolink? :blink:

Znając 2 modele tego producenta śmiem sądzić iż wybór  wtyków nie był z .... wzięty.

Zawsze Możesz zrobić moda.Tylko czy efekt końcowy będzie lepszy?

 

Z drugiej strony Masz wybór, na alledrogo jest pełno IC na wtykach ,,WBT'':ph34r: a to nobilituje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody z wyższej półki i wtyki Vitalco oraz Prolink? :blink:
Nie widzę problemu, problem może być inny pokaż inny sensowny wtyk który da się łatwo z adaptować i osadzić na takim przekroju kabla.

Nie raz trzeba modyfikować wtyk bo nie da się zrobić jak wymyślił to producent wtyku wymyślił.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Tytus1988, @Tommy66 i @retter. Nic nie mam do wtyków Vitalco, Prolink, Digital i innych tego typu. Sam od lat korzystam z interkonekta RCA Prolinka (i to tego zwykłego, nie Futura) i nie widzę potrzeby zmian. Nie dziwi mnie też stosowanie tanich podzespołów nawet w bardzo drogich sprzętach (choć są to najczęściej elementy, których od razu nie widać), ale tu są widoczne na pierwszy rzut oka i na dodatek opatrzone logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na fotce poniżej to kabel słuchawkowy.Też swoje kosztuje.Elementy ,,są widoczne na pierwszy rzut oka i na dodatek opatrzone logo.'' - https://allegro.pl/oferta/rean-neutrik-rt5fc-b-mini-xlr-zenski-zlote-5pin-5079138761

Mnie się nie sprawdził, ale są osoby zachwycone z innymi modelami słuchawek.

 

DSCN2786.thumb.JPG.2fec4e4354f9546df2614bb40b27e45c.JPG

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

image.png

W topowych modelach stosuje wtyki własnej produkcji. Już było o tym wyżej. @Tytus1988 o tym wspominał. 

Pewnie można zamówić do niższych modeli.

Żeby nie koliło oka.

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdjęcie nowego nabytku od Pana Ryszarda wklejałem już w innym wątku ale wkleję i tutaj.

Przeskok względem kabla optycznego jest ogromny. Czyściej, stabilniej, szlachetniej i z większą werwą. Perfekcyjna stereofonia! Zdecydowanie Polecam! Cw - 1/1.

 

 

IMG_20200709_192020057okokok.jpg

Edytowane przez Name44
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, vonBaron napisał:

Myślę że to bardziej zasługa zmiany samego wejścia niż kabla.

Też tak myślę, niestety nie mam innego kabla RCA-BNC do porównania. Nie zmienia to faktu, że jest lepiej! 

18 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

To fakt, przeskok jakości pomiędzy optykiem a coax jest znaczący. A jak się ma dobry konwerter usb spdif to już w ogóle. 

Konwerter to wspominany już wcześniej M2TWECH Hiface Evo Two. No robi robotę, złego słowa nie powiem. Odsyłając go po testach wiedziałem, że wróci 🙂 Czy dołączy do niego zegar zewnętrzny? Zobaczymy 🙂

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie porównuję kable  Johnys Gold Reference z Luna Cables Gris i od pierwszych taktów słychać przewagę  Gold Refernce .

Ile muszę wydać na kabel który sprawdzi się lepiej od golda ??? Kable do 2500zł nie dają rady ( np. Cardas CLEAR SKY)

Ale spokojnie ,może Luna coś ciekawego jeszcze pokaże ,posłucham dłużej .

Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, folab napisał:

Właśnie porównuję kable  Johnys Gold Reference z Luna Cables Gris i od pierwszych taktów słychać przewagę  Gold Refernce .

Ile muszę wydać na kabel który sprawdzi się lepiej od golda ??? Kable do 2500zł nie dają rady ( np. Cardas CLEAR SKY)

Ale spokojnie ,może Luna coś ciekawego jeszcze pokaże ,posłucham dłużej .

Nie ma jednej słusznej drogi. U mnie właśnie Luna Gris wyparł Johnysa Gold R, z dużą przewagą pod względem holografii, sceny i rozdzielczości. Potem była wysoka półka Kimber 1130, testowałem również Clear Sky, Purist Genesis i inne,  wszystko na końcu pozamiatał Neotech 3001 III🙂, mam go 8-9 miesięcy i wiem, że zakończył moje poszukiwania IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dj1978 napisał:

Nie ma jednej słusznej drogi. U mnie właśnie Luna Gris wyparł Johnysa Gold R, z dużą przewagą pod względem holografii, sceny i rozdzielczości. Potem była wysoka półka Kimber 1130, testowałem również Clear Sky, Purist Genesis i inne,  wszystko na końcu pozamiatał Neotech 3001 III🙂, mam go 8-9 miesięcy i wiem, że zakończył moje poszukiwania IC.

u mnie odwrotnie ,holografia ,scena rozdzielczość a przede wszystkim barwa na korzyść dla Gold R ,tyle że ja mam wersję o której Janek zabronił mi pisać 😷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, folab said:

Właśnie porównuję kable  Johnys Gold Reference z Luna Cables Gris i od pierwszych taktów słychać przewagę  Gold Refernce .

Ile muszę wydać na kabel który sprawdzi się lepiej od golda ??? Kable do 2500zł nie dają rady ( np. Cardas CLEAR SKY)

Ale spokojnie ,może Luna coś ciekawego jeszcze pokaże ,posłucham dłużej .

 

Spróbuj Audience Au24-SE albo jeszcze lepiej SX.

Można upolować używkę na Audiogonie w granicach USD 700.

Z mojego doświadczenia najlepsze kable jakie kiedykolwiek miałem, ale w Polsce bardzo mało znane. No i wyglądają niepozornie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności