Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, pabloj napisał:

@dj1978 To ten co mi podałeś w linku do Allegro już nie jest taki dobry?: p

ma sporo pozytywnych opinii na innych forach. Powinieneś być kontent. Nie wykluczone, że sprzedający wypożyczy za kaucją i się w sposób bezpieczny o tym przekonasz.

Pamiętajmy, że nawet w kablach za 30k audiofile znajdują różne mankamenty🙂

47 minut temu, szugary68 napisał:

Potwierdzam, bardzo dobry przewód. 

Mnie wyszło 650zł z wtykami viablue xlr - złożenie miałem gratis. 

 

długość 0.5 m czy 1.0 m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dj1978 napisał:

długość 0.5 m czy 1.0 m?

50cm.Przy takim odcinku bardzo sztywny, trochę się musiałem namocować, aby go wpiąć. 

Edytowane przez szugary68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem na próbę te kabelki od Stines Audio i zobaczymy co będzie (https://allegro.pl/oferta/stines-silver-rca-wtyki-wbt-0-8-mb-hi-end-9022820881)

 

Btw. historia bonusowa.

Wczoraj doznałem szoku, zamieniając miejscami jedną parę kabli z drugimi (tymi co mam teraz).

Mianowicie mamy taki tor: Aune S6 -> Używana samoróbka CHORD z pozłacanymi wtykami Neutrik Rean RCA -> iFi iTube2 -> Melodika Purple Rain RCA -> SMSL SP200

Mam też ten komfort, że jednocześnie XLRami z Aune S6 jest podłączony Little Dot MK3 więc moge szybko porównać sobie czy są jakieś zmiany z SP200, przepinając się do LittleDota. Dobrze wiem jakie różnice są między obydwoma torami w obecnym układzie gdyż mam to mocno osłuchane.

 

W Nighthawkach powyższe dwa tory różnią się tym, że z tory, który końćzy SP200 jest więcej basu, jest on bardziej punktowy i grubszy. Scena jest mniejsza. Natomiast z LittleDota, są bardziej rozmyte i słabiej słyszalne dolne rejestry, ale bardziej dźwięczna średnica i trochę przestrzenniej w górze. Tak w skrócie.

 

W końcu wpadłem na pomysł, że może kupie sobie nowe kabelki to postanowiłem zobaczyć czy przy okazji zamiana miejscami tych co mam obecnie, czyli w miejsce Melodik przełożenie tych używanych samoróbek, które kiedyś kupiłem za 50zł i vice versa, czy coś się zmieni. Bo mogę od razu porównać zmiany do LittleDota, którego tor zostaje taki jak był.

I co? I OSŁUPIAŁEM! :D Teraz Nighthawki z SP200 grają mniejszym basem niż z Little Dota, ale są za to bardziej przestrzenne, większa scena, krystaliczniejsza góra i w ogóle zupełnie innaczej grają niż wcześniej. Poprzepinałem to jeszcze dwa razy bo nie mogłem uwierzyć i za każdym razem to samo. 

Gdybym nie miał LittleDota do porównania zmian to uznałbym, że mnie mózg oszukuje!

 

Ostatnio to już dla mnie powoli za dużo się robi, nie dość, słyszę różnice w różnych adapterach, w kablach... co będzie dalej to sie boje : (

A może te Nighthawki są jakieś dziwne 😜

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 3/19/2020 at 1:26 PM, pabloj said:

A ja zamówiłem na próbę te kabelki od Stines Audio i zobaczymy co będzie (https://allegro.pl/oferta/stines-silver-rca-wtyki-wbt-0-8-mb-hi-end-9022820881)

 

Btw. historia bonusowa.

Wczoraj doznałem szoku, zamieniając miejscami jedną parę kabli z drugimi (tymi co mam teraz).

Mianowicie mamy taki tor: Aune S6 -> Używana samoróbka CHORD z pozłacanymi wtykami Neutrik Rean RCA -> iFi iTube2 -> Melodika Purple Rain RCA -> SMSL SP200

Mam też ten komfort, że jednocześnie XLRami z Aune S6 jest podłączony Little Dot MK3 więc moge szybko porównać sobie czy są jakieś zmiany z SP200, przepinając się do LittleDota. Dobrze wiem jakie różnice są między obydwoma torami w obecnym układzie gdyż mam to mocno osłuchane.

 

W Nighthawkach powyższe dwa tory różnią się tym, że z tory, który końćzy SP200 jest więcej basu, jest on bardziej punktowy i grubszy. Scena jest mniejsza. Natomiast z LittleDota, są bardziej rozmyte i słabiej słyszalne dolne rejestry, ale bardziej dźwięczna średnica i trochę przestrzenniej w górze. Tak w skrócie.

 

W końcu wpadłem na pomysł, że może kupie sobie nowe kabelki to postanowiłem zobaczyć czy przy okazji zamiana miejscami tych co mam obecnie, czyli w miejsce Melodik przełożenie tych używanych samoróbek, które kiedyś kupiłem za 50zł i vice versa, czy coś się zmieni. Bo mogę od razu porównać zmiany do LittleDota, którego tor zostaje taki jak był.

I co? I OSŁUPIAŁEM! :D Teraz Nighthawki z SP200 grają mniejszym basem niż z Little Dota, ale są za to bardziej przestrzenne, większa scena, krystaliczniejsza góra i w ogóle zupełnie innaczej grają niż wcześniej. Poprzepinałem to jeszcze dwa razy bo nie mogłem uwierzyć i za każdym razem to samo. 

Gdybym nie miał LittleDota do porównania zmian to uznałbym, że mnie mózg oszukuje!

 

Ostatnio to już dla mnie powoli za dużo się robi, nie dość, słyszę różnice w różnych adapterach, w kablach... co będzie dalej to sie boje : (

A może te Nighthawki są jakieś dziwne 😜

I jak te kable Stines?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72 Bardzo ciekawie mi grają z iFi iTube2 + SP200 (gdzie stanowią połączenie między nimi). Ciekawie też się prezentowały pomiędzy DAC a Burson Soloist. Świetnie otwierają przestrzeń i holografią, nie czyniąc im zbyt 'cieńkiej'. Słuchawkom, którym brak tzw 'eteryczności', czy 'napowietrzenia' robią bardzo dobrą robote. Możnaby rzecz, że ten interkonekt utranzystorawia brzmienie, które jest okraszone lampą :D Ale w ten sposób, że bierze to co najlepsze z tranzystora, czyli dokładność i mikrodynamikę. 

Dla porównania Wireworld Oasis 8, który jest miedziany a posrebrzane ma jedynie wtyki, 'gra' od nich chudziej i mniejszą werwą/nasyceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj - rozumiem, że to manufaktura/wykonawca z Polski? Wiadomo jaki materiał jest tam użyty?

 

Już doczytałem na allegro. Z opisu wygląda jakby były wykonywane podobnie do kondo albo PSC. Ciekawe czym się różni wersja silver od wersji gold?

Nie widać żadnej opinii ani recenzji w necie. Zastanawiam się dlaczego? hmm...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72 Cytuję:

Quote

Przewodnik sygnałowy zbudowany jest z wysokiej jakości 99,99% czystego srebra monokrystalicznego.

Materiał izolacyjny przewodników to teflon - najlepszy dielektryk. Wypełnienie - czysta bawełna.

Ekran – oplot z czystej, srebrzonej miedzi.

Wtyki firmowe WBT-0144 wykonane z materiału niemagnetycznego – miedzi, dodatkowo pozłacane 24 karatowym złotem, zaciskane w gnieździe - nie wypną się.

Końcówki łączone za pomocą spoiwa ze srebrem i złotem  MUNDORF SUPREME - Ag 9,5% Au 0,1%.

Oplot zewnętrzny materiał nie magnetyczny - ozdobny.  Całość solidnie chroniona.

Średnica kabla 9 mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72 Ten Gold różni się chyba tylko wtykami RCA. Podobno są dobre, ale czy wprowadzają sporą zmianę, lub jakąkolwiek, tego nie wiem ;)

Teraz juz widzę, że nie ma tych wcześniejszych ofert z droższymi wtykami.

 

Natomiast na starych aukcjach w Archiwum Allegro widać, że seria GOLD, jest opisana jako kabel, którego przewodnik stanowi czyste srebro, pozłacane 24karatowym złotym, a seria SILVER to samo srebro w przewodniku. Na obecnych aukcjach nie jest to wypisane, więc nie wiem o co chodzi.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, pabloj said:

@mrosin72 Ten Gold różni się chyba tylko wtykami RCA. Podobno są dobre, ale czy wprowadzają sporą zmianę, lub jakąkolwiek, tego nie wiem ;)

Teraz juz widzę, że nie ma tych wcześniejszych ofert z droższymi wtykami.

 

Natomiast na starych aukcjach w Archiwum Allegro widać, że seria GOLD, jest opisana jako kabel, którego przewodnik stanowi czyste srebro, pozłacane 24karatowym złotym, a seria SILVER to samo srebro w przewodniku. Na obecnych aukcjach nie jest to wypisane, więc nie wiem o co chodzi.

Chyba po prostu zapytam właściciela aukcji wprost jak to jest z Silver i Gold. Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72 To daj tutaj znać bo sam też jestem ciekaw :D Złocenie przewodnika powinno podkreślać i 'rozwarstwiać' średnice. Gdyby faktycznie się okazało, że te Goldy są złoconym srebrem to chyba bym dokupił i takie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli tak jak w opisach starych aukcji. Może trzeba temu Panu zwrócić uwagę, że w obecnych opisach aukcji jednych i drugich kabli jest pewna nieścisłość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Name44 potwierdzam odebranie i bardzo dziękuję za przesłanie do testów trzech par IC RCA Argentum, m.in. SCG-6/4E Silver (seria Exclusive) oraz SCG-7,5/3/4E Gold Spektrum (seria Extreme). Z przyjemnością zabieram się do testów :))🎶🎧🎶😉

20200611_101921.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 bardzo się cieszę, że przesyłka dotarła błyskawicznie bo obawiałem się że będzie dopiero w piątek.  Życzę miłych i ciekawych doznań na najwyższym możliwie poziomie. Tak jak wspominałem w naszej korespondencji "niebieski" przesłałem jako ciekawostkę. To budżetowy IC ze srebra który potrafi nieźle namieszać 🙂 Dwa pozostałe to już klasa sama w sobie. 

 

Ja tymczasem udaję się na kilkudniowy zasłużony wypoczynek 🙂 Miłego słuchania.

 

Edit: Żałuję tylko, że nie udało podesłać mojego zestawu firmowego czyli AKG + "Czerowny IC ". Bo to dopiero gra....może kiedyś 🙂 

Edytowane przez Name44
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44 też się cieszę, że przesyłka dotarła tak szybko. Wypróbuję bezpośrednio między moim przedwzmacniaczem gramofonym i wzmacniaczem lampowymi, bo najłatwiej dostrzec na tym odcinku wszelkie zmiany jakościowe. 

 

Na pewno będzie ku temu okazja, ale wtedy prześlę również coś od siebie:)

 

Życzę udanego weekendu oraz wypoczynku!!!🌞

 

@The Grand Wazoo W tym wypadku kierowałem się sztywnością... i tak się ułożyły 😉 Poniżej drugi wariant na życzenie :))

 

 

20200611_105359.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze raz chciałem podziękować @Name44 za możliwość wypożyczenia od niego wspomniany interkonektów. Niestety, czarny ze względu na swoje wtyki kątowe oraz dużą sztywność przysporzył mi duży problem z podłączeniem. Następnym razem postaram się na jego przybycie lepiej przygotować i dokonać odpowiedniego ustawienia sprzętu. Łatwo się nie poddam :)

 

Wracając do pozostałych interkonektów Argentum. 

Za opis niech posłużą informację zawarte pod linkami producenta:

- Kabel sygnałowy Sw-0,5/1 (błękitny)

http://www.argentum-audio.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=10&lang=pl

- Kabel sygnałowy SCG-7,5/3/4E Gold Spektrum z serii Extreme (czerwony)

http://www.argentum-audio.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=13&Itemid=46&lang=pl

Docenić można z pewnością również to, że do każdego kabla jest dołączany odcinek o długości około 1,5 cm. Dzięki temu mamy pewność, że jego budowa jest zgodna z deklarowaną przez producenta.

 

Wrażenia odsłuchowe:

Cechami charakterystycznymi dla dźwięku systemu z tymi kablami jest z pewnością czystość oraz klarowność całego medium, połączona z dużą ilością powietrza między źródłami pozornymi, świetną ich separacją oraz delikatnym ochłodzeniem barw. Mogę to uznać za jeden z głównych wyróżników, mając wcześniej doświadczenia z kablem pożyczonym również od Name44, a AKG K812 od @Compton, który też nadawał podobny charakter brzmieniu.  

 

W tym przypadku sprawa dotyczy jednak interkonektów. Do odsłuchu wykorzystałem trzy albumy winylowe, w tym dwa o bardzo dobrej jakości dźwięku (Spyro Gyra, Morning Dance, Hachidai Nakamura, Misty) oraz gorszej, ale pokazującej dość łatwo zmiany w obrębie dolnego pasma, nasycenia, sceny OST Hansa Zimmera, Blue Planet II.

Brzmienie systemu na tańszym, błękitnym interkonekcie posiadało wszystkie wspomniane cechy, co zapewniało dużą nośność, wyrazistość i bezpośredniość przekazu. Bas był stosunkowo lekki, sprężysty, szybki, z odpowiednią rozdzielczością oraz zejściem. Średnica namacalna, detaliczna, napowietrzona z prawidłowo rozlokowanymi źródłami pozornymi na obszernej scenie, bez uczucia zatłoczenia, chaosu na scenie. Przekaz był przyprawiony otwartą, dobrze doświetloną górą, przez co saksofon Jaya Beckensteina potrafił przykuwać uwagę i odwracać moją uwagę od innych instrymentów. Ten typ prezentacji sprawiał, że fortepian pod palcami Hachidai Nakamury zachwycał swoją delikatnością, dźwięcznością, przy każdym uderzeniu młoteczka o struny, natomiast u Zimmera scenicznym rozmachem. Niby wszystko było na swoim miejscu, ale wyżej pozycjonowany interkonekt pokazał, że może być nie tyle inaczej, ale lepiej.  

 

Po zmianie kabla na flagowy interkonekt Argentum Gold Spektrum z serii Extreme pierwsze wrażenie… jest ciszej. Ktoś mógłby stwierdzić w tym momencie… tańsze bywa lepsze. Wtedy musiałbym szybko wejść w słowo tej osobie i powiedzieć: „W żadnym wypadku”. Po podkręceniu gałki z około ósmej na dziewiątą w moim wzmacniaczu uświadczyłem sceny odczuwalnie szerszej, źródeł wybrzmiewających z większej odległości w porównaniu z poprzednikiem. Była podobnie głęboka, ale ze znacznie bardziej zaznaczającą się gradacją planów i rozmieszczeniem źródeł o pełniejszych, trójwymiarowych kubaturach. Stały się przez to realniejsze, barwniejsze, lepiej zróżnicowane, potężniej wybrzmiewające. Można to przypisać lepszemu zaznaczeniu się w  przekazie basu, jego głębszemu zejściu, ale z dobra kontrolą. Przełom basu i średnicy ujawnił w realizacji wersji winylowej Blue Planet II mankamenty (słyszalne już w pierwszym utworze The Blue Planet), które nie zostały usunięte podczas masteringu. Jednak pomimo tego był przyjemny w odbiorze i poczucie scenicznego rozmachu, większa dynamika w skali makro niż u poprzednika skupiały moją uwagę głównie na tych aspektach. Na szczęście w pozostałych, dobrych realizacjach odczuwało się pozytywne zmiany, do których można zaliczyć wzrost złożoności dźwięków, ich rozdzielczości i nabrania przez przekaz większego dystyngowania. Łatwiej uchwytne są różnice rytmów poszczególnych instrumentów, dźwięk jest całościowo spokojniejszy, choć potrafi szybko wzrastać, zaatakować, z detalami zespolonymi ze źródłami. Może się wydawać, że góra pasma jest mniej obecna niż w niższym modelu. Jednak dzięki temu była na moje ucho spójniejsza z resztą przekazu, a także ciekawsza, selektywniejsza oraz całościowo naturalniejsza, stanowiąc w większym stopniu przedłużenie średnicy, posiada odrobinę mniej blasku. 

 

Być może będę miał przyjemność dokonać w przyszłości dokonać porównania na obszerniejszym materiale, przez dłuższy czas, aby skonfrontować z dotychczasowymi spostrzeżeniami. Obydwa interkonekty wywarły na mnie pozytywne wrażenie. 

 

Tańszy z pewnością jest dobrym rozwiązaniem w bardziej  budżetowych rozwiązaniach lub wówczas, gdy niekoniecznie przedkładamy referencyjność nad przyjemność odsłuchu. Przekaz na nim potrafi wybaczać pewne niedociągnięcia nagrań, choć być może potrafi mocniej zaakcentować sybilacje. U mnie  takiego czegoś nie stwierdziłem, ale materiał porównawczy nie był zbyt obszerny. 

 

Gold Spektrum z serii Extreme przypadł mi bardziej do gustu od testowanego w listopadzie Hijiri HCI-R10, którego dźwięk był dla mnie zbyt mało nasycony oraz niewystarczająco dynamiczny. Scena była także mniej przepełniona powietrzem. Z drugiej Siltech FTM-4 potrafi nadać jeszcze większe wypełnienie od topowego Argentum, mocniejszy bas, płynniejszą średnicę (obywa się to niestety kosztem faktur przez zbyt rozmyte czasami kontury źródeł) oraz bardziej zaakcentowaną, otwartą górą i przez to z bogatszym spektrum harmonicznych, m.in. gitar oraz saksofonów. W wokalach damskich nie do końca się to sprawdza i w wyższych rejestrach potrafią sprawiać wrażenie baśniowych, lekko skrzących się na Siltechu, np. u Liz Callaway. Poza tym niderlandzki kabel mocniej akcentuje pojawiające się w nagraniu pogłosy, co nie zawsze i nie na każdym sprzęcie bywa pożądane, np. na Nighthawkach. 

 

Biorąc pod uwagę cenę oraz jakość dźwięku zdecydowanie ten model IC warto wypróbować. Dostarcza on dużo większej ilości informacji płynących źródła, a także potrafi zbliżyć nas do przekazu i dźwięk osiągany za jego pośrednictwem jest najbardziej muzykalny spośród wspomnianych IC.

 

Mnie ostatecznie próby kabli Argentum skłoniły do kontaktu z p. Ryszardem w sprawie wykonania odpowiedniej przejściówki do jednej z moich par słuchawek z serii Extreme. Jestem przekonany, że okaże się to dobrym wyborem :) 

 

Poniżej kilka zdjęć :)

 

20200616_105744.jpg

20200616_105820.jpg

20200616_105801.jpg

 

20200620_110420.jpg

 

Siltech FTM-4 Gold G3

20200621_094626.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opisami @Tytus1988 co do tych kabli Argentum. Mi bardzo dźwiękowo podchodzą kable Pana Ryszarda no i bardzo miły kontakt. A tak poniekąd pracujemy z Panem Ryszardem nad kablami do iem/ciemów, już mam drugą wersję kabla z poprawionym bardzo kwestią tego co jest najważniejsze w kablach do dokanałowych, czy elastyczność. Fakt że do kabli znanych firm to jeszcze trochę brakuje pod tym względem, ale dźwiękowo to już może wstawać w bardzo wysokiej lidze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio dziękuję za miłe słowa! :)Myślę, że gdybyś porozmawiał z @Name44 na pewno chętnie wypożyczy na kilkudniowe testy Gold Spectrum. Inerkonekt z pewnością godny uwagi, oferując systemowi dobre (przynajmniej według mnie) wyważenie równowagi między bardzo dobrą stroną techniczną dźwięku, a muzykalnością. Wydaje się przy tym uczciwy, różnicując dość wyraźnie jakość nagrań oraz ukazując ich ewentualne bolączki. 

 

@misiekkb dziękuję i również podzielam zdanie na temat kontaktów z p. Ryszardem, z którym kontakt jest świetny oraz potrafi doradzić, pomóc. Poza tym IC, jak również kabel słuchawkowy mogą na pewno konkurować z droższymi kablami, oferując czasami lepszy od nich dźwięk. Wspomniany Hijiri HCI (koszt prawie 4 tyś. zł) ustępuje jemu nasyceniem, wyodrębnianem trójwymiarowych, wyrazistych, zróżnicowanych źródeł z przestrzeni muzycznej, piękną głębią aksamitnego, ciemnego tła, czystością artykulacji oraz dynamiką. Dlatego przez tak korzystny stosunek ceny do jakości dźwięku, jak najbardziej jest godny polecenia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności