Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony dobrymi opiniami napisałem do Pana Krzysztofa o możliwość wypożyczenia Luna Cables Orange, wczoraj wysyłka a dziś już słucham.:D

Słucham od godziny i kurde bardzo fajne są, w porównaniu do 3202 to są jeszcze bardziej muzykalne, dają lepsze wokale, bas jest mocniejszy, wysokie tony zaokrąglone.

Na razie testuję tylko XLRy ale dostałem też coaxiala.

20200307_133319_HDR.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspresowa obsługa, co?

Naturalne i barwne brzmienie, fajnie prowadzony bas. Wysokich tonów mi nie brakuje nawet na Kef R300.

Zauważyłeś pewne dystansowanie dźwięku, nie naparza prosto w z twarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Raczej mój cały tor jest zbudowany tak żeby grać na twarz, ale faktycznie może grają ciut z lepszą głębią.

Szkoda że rozstrzał cenowy między RCA a XLR jest tak duży, żeby jeszcze za tą dodatkową cenę były jakieś fajne wtyki a tu zwykłe Neutriki.

Ale i tak na tą chwilę wolałbym te Luny od BC Lupo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie te kable nie wyglądają, zwykłe sznurówki na pierwszy rzut oka. Cały sekret w cynowanej miedzi z dawnych lat produkcji. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dziś podłączyłem Finale i niestety mina mi zrzedła, pojawił się dziwny chaos na scenie, tak jakby traciło wszystko kontrole, wysokie tony też pozostawiają sporo do życzenia.

One chyba najlepiej czują się w torze tranzystorowym bo z lampą już tak dobrze nie jest.

Sam pisałeś że one najlepiej grają w duecie.

Jednak Kotki zostają :)

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie interkonekty RCA do 200-300zł za parę polecacie? Mogą być używki, fajnie jakby posrebrzane ;) I krótkie 0.5m mnie interesuje.

Lubie sprężysty bas, bogatą holograficzną średnicę i dźwięczną,ale nie za chudą górę.

 

Obecnie mam te zwykłe Melodiki purporowe oraz coś czerwonego zrobionego na Chordzie co kupiłem na Allegro pare lat temu za chyba niecałe 100zł 😜

 

Coś bym se kupił z okazji tej kwarantanny :D

 

 

edit. Odnalazłem tego kabla czerwonego: https://archiwum.allegro.pl/oferta/interkonekt-chord-50-cm-rca-neutrik-wzmacniacz-i7390035524.html To mam :)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

Jakie interkonekty RCA do 200-300zł za parę polecacie?

W tej cenie można już chyba dostać IC Johnysa, raczej nie do pobicia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jd1210 Dzięki.

 

Apropo, orientujecie się co to znaczy, że kable są kierunkowe? Bo te nowe czarne Melodiki mają w opisie, że zmienili "z sygnałowych na kierunkowe". Co to kurła jest kierunkowość kabla? Jak podłącze na odwrót to mi się scena odwróci?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pabloj napisał:

@jd1210 Dzięki.

 

Apropo, orientujecie się co to znaczy, że kable są kierunkowe? Bo te nowe czarne Melodiki mają w opisie, że zmienili "z sygnałowych na kierunkowe". Co to kurła jest kierunkowość kabla? Jak podłącze na odwrót to mi się scena odwróci?

Nie odwróci Ci się scena, niestety. :D Jeśli jest kierunkowy to też należy go tak podłączać. Niby tak jest lepiej, wynika to czasami z samej budowy tego IC (ekran, właściwości przewodnika itp).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego jakiegoś domowego kabel mistrza, co się zwie StinesAudio:
https://allegro.pl/oferta/stines-silver-rca-wtyki-wbt-0-8-mb-hi-end-9022820881

 

Nawet ktoś zrecenzował: https://www.audiostereo.pl/opinie_modele/stines-silver-r5276/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pabloj napisał:

Jakie interkonekty RCA do 200-300zł za parę polecacie?

Zagadaj do gościa pewnie bez problemu zrobi na wtykach RCA:

https://allegro.pl/oferta/interkonekt-xlr-neotech-nemoi-3220-up-occ-50-cm-8502503315

Dla mnie Neotech to odkrycie tej dekady🙂, tego konkretnie modelu nie słuchałem. Natomiast słuchałem i miałem kable innych producentów nawet 10 i więcej razy droższe, teraz mam kilka różnych kabli Neotech i stosunek jakości do ceny imponujący.

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, dj1978 napisał:

Zagadaj do gościa pewnie bez problemu zrobi na wtykach RCA:

https://allegro.pl/oferta/interkonekt-xlr-neotech-nemoi-3220-up-occ-50-cm-8502503315

Dla mnie Neotech to odkrycie tej dekady🙂, tego konkretnie modelu nie słuchałem. Natomiast słuchałem i miałem kable innych producentów nawet 10 i więcej razy droższe, teraz mam kilka różnych kabli Neotech i stosunek jakości do ceny imponujący.

Który dokładnie ten Neotech jest taki dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dj1978 napisał:

nie dawałem wiary, że w tych pieniądzach może być tak rewelacyjne brzmienie😉

Potwierdzam, bardzo dobry przewód. 

Mnie wyszło 650zł z wtykami viablue xlr - złożenie miałem gratis. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności