Skocz do zawartości

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki koledze @vonBaronmam okazję przetestować swój nowy sprzęt Auralic Taurus MK II + Auralic Vega po balansie na kablach Black Cat 3200 XLR. Tochę posłuchałem i już wiem, że XLR to must have. Nie spodziewałem się, że jeszcze takie kopa wszystko dostanie. Głebia sceny niesamowita, ogrom powietrza, super dynamika, jest bardzo rozdzielczo i tak samo analogowo, jestem pod wielkim wrażeniem:) Szkoda, że BC po XLR nie można kupić gdzieś za pół ceny😉

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odsłuchany już nowy zakup Kimber Kable 1130 XLR. Z D8000 oklepane już byłoby zachwycanie się basem i średnicą, ale o tak nieskazitelnie wybrzmiewającej górze to nawet nie śniłem:) I co mnie zaskoczyło, to gradacja planów. Wokal na pierwszym froncie a z tyłu za wokalem, na dalszych planach jeszcze zadziwiająco dużo się dzieje. Całościowo, naturalna barwa do której dążyłem i teraz nie mogę się oderwać od słuchania, dobrze że weekend, bo na co dzień nie ma tyle czasu na odsłuchy😉

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczyłem od kolegi @Firegon kabel Tellurium Q Ultra Silver USB i kabel niestety jest świetny. Duża scena i bardzo dobra holografia, dużo powietrza, bardzo dobra rozdzielczość, bardzo muzykalny, mocny, klarowny bas i szczegółowa ale gładka góra. Ogólnie półka wyżej niż mój Black którego mam obecnie. A miałem już nic nie kupować w tym roku :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał bliższą styczność z kablami Acoustic Zen, raczej niższymi modelami? Ostatnio widzę, że często pojawiają się Matrix reference 2. Wg opisu w teście przewodnik: miedź i srebro Zero Crystal (whatever). 

A, widzę, że nawet @kopaczmopa sprzedawał je, ale ogłoszenie z września, pewnie do sprzątnięcia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rotgut napisał:

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał bliższą styczność z kablami Acoustic Zen, raczej niższymi modelami? Ostatnio widzę, że często pojawiają się Matrix reference 2. Wg opisu w teście przewodnik: miedź i srebro Zero Crystal (whatever). 

A, widzę, że nawet @kopaczmopa sprzedawał je, ale ogłoszenie z września, pewnie do sprzątnięcia. :)

Matrix Reference II może być niższą wersją od Copper którą miałem, dlatego myślę że w tych pieniądzach jakie chodzą używki, warto sprawdzić.

Podobne brzmienie uzyskasz z EarStrem Signature od @majkela.

 

Edytowane przez Compton
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, BURNART napisał:

Szukam pary IC XLR ok. 1m do 1000zł (używki). Co polecacie? :)

Bezapelacyjnie NeoTech NEI-3001III, konfekcjonują w Blackdotaudio. Stosunek cena - jakość brzmienia wybitny.

Z Neotechem wiesz co masz. Produkują własne przewodniki z miedzi i srebra, nie ma uciekania w konspirację jakich to tajnych materiałów użył konstruktor😉

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich wariatów dźwięku.

Kilka stron wcześniej było pytanie o porównanie Luna Cables i Black Cat. Ja testowałem IC

model Orange Luna Cable v 3202 Black Cat. W moim systemie oba zaprezentowaly się dobrze.

Chciałem generalnie uspokoić brzmienie i wygładzić, nawet kosztem stereofonii.Orange był

minimalnie cieplejszy i pastelowy i trochę dociążał bardziej brzmienie.3202 miał lepszą stereofonię

szczególnie wszerz i podawał więcej sopranów. Ale poziom był mocno wyrównany. Zdecydowalo

to, iż Luna fantastycznie pokazywał wokale, a na to bardzo stawiam. Chociaż jeden mały minus

był i przy głosach. 90 procent wokali super z Luną, ale te pogrubione np. Armstrong, Cohen chyba

lepiej z Black Cat. Chodzi o lekkie pogrubienie, dociążenie prze Lunę, a takie głosy już tego nie potrzebują .

Przy mocniejszej muzyce Pink Floyd, Dire Straits lepiej dla mnie Luna, ze względu na mocniejszy dół i mniej

sopranu. Porównywałem jeszcze Van den Hul, nie pamietam nazwy modelu za coś około 1200 zł. Ten jeszcze

bardziej był pastelowy, ale słabszy dynamicznie, no i nie ten wokal. A w ogóle to trudna zabawa. Mnie wybór

zajął 3 miesiące.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kokosz napisał:

Witam, wszystkich wariatów dźwięku.

Kilka stron wcześniej było pytanie o porównanie Luna Cables i Black Cat. Ja testowałem IC

model Orange Luna Cable v 3202 Black Cat. W moim systemie oba zaprezentowaly się dobrze.

Chciałem generalnie uspokoić brzmienie i wygładzić, nawet kosztem stereofonii.Orange był

minimalnie cieplejszy i pastelowy i trochę dociążał bardziej brzmienie.3202 miał lepszą stereofonię

szczególnie wszerz i podawał więcej sopranów. Ale poziom był mocno wyrównany. Zdecydowalo

to, iż Luna fantastycznie pokazywał wokale, a na to bardzo stawiam. Chociaż jeden mały minus

był i przy głosach. 90 procent wokali super z Luną, ale te pogrubione np. Armstrong, Cohen chyba

lepiej z Black Cat. Chodzi o lekkie pogrubienie, dociążenie prze Lunę, a takie głosy już tego nie potrzebują .

Przy mocniejszej muzyce Pink Floyd, Dire Straits lepiej dla mnie Luna, ze względu na mocniejszy dół i mniej

sopranu. Porównywałem jeszcze Van den Hul, nie pamietam nazwy modelu za coś około 1200 zł. Ten jeszcze

bardziej był pastelowy, ale słabszy dynamicznie, no i nie ten wokal. A w ogóle to trudna zabawa. Mnie wybór

zajął 3 miesiące.

Ja zdecydowałem się na zakup Orange Luna IC i głośnikowy. One powinny grać w komplecie, uzupełniają się. Mi decyzja o zakupie zajęła trochę mniej czasu, bo kilka godzin. :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kokosz napisał:

Głośnikowy miałem już wcześniej. Z nim poszło trochę szybciej.

Chciałem to jakoś oszukać i kupić tylko jeden, ale się nie dało. W  komplecie są rewelacyjne, oddzielnie już tak kolorowo nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kokosz napisał:

Witam, wszystkich wariatów dźwięku.

Kilka stron wcześniej było pytanie o porównanie Luna Cables i Black Cat. Ja testowałem IC

model Orange Luna Cable v 3202 Black Cat. W moim systemie oba zaprezentowaly się dobrze.

Chciałem generalnie uspokoić brzmienie i wygładzić, nawet kosztem stereofonii.Orange był

minimalnie cieplejszy i pastelowy i trochę dociążał bardziej brzmienie.3202 miał lepszą stereofonię

szczególnie wszerz i podawał więcej sopranów. Ale poziom był mocno wyrównany. Zdecydowalo

to, iż Luna fantastycznie pokazywał wokale, a na to bardzo stawiam. Chociaż jeden mały minus

był i przy głosach. 90 procent wokali super z Luną, ale te pogrubione np. Armstrong, Cohen chyba

lepiej z Black Cat. Chodzi o lekkie pogrubienie, dociążenie prze Lunę, a takie głosy już tego nie potrzebują .

Przy mocniejszej muzyce Pink Floyd, Dire Straits lepiej dla mnie Luna, ze względu na mocniejszy dół i mniej

sopranu. Porównywałem jeszcze Van den Hul, nie pamietam nazwy modelu za coś około 1200 zł. Ten jeszcze

bardziej był pastelowy, ale słabszy dynamicznie, no i nie ten wokal. A w ogóle to trudna zabawa. Mnie wybór

zajął 3 miesiące.

Da się gdzieś wypożyczyć  te Luny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio atelier wypożycza demo, kaucji od mnie nie chcieli. Mogę dać maila do pana Krzysztofa.

Edytowane przez jd1210
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności