Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, misiekkb napisał:

@Thar jakbyś mógł opisać różnicę w brzmieniu między IC Black Cat a Argentum?

Generalnie oba kable uznaję za mające neutralną sygnaturę, choć lekko wpadającą w jasność.

Argentum jest bardziej rozdzielczy, ma pięknie wykończone, sprawiające wrażenie nieskończoności soprany i barwną, emocjonalną średnicę. Za najsłabszy element uznaję bas, który jest stosunkowo płytki, ale za to pokazuje wiele faktur. Bas w Argentum nie należy też do najszybszych.

Black Cat serii 3200 jest delikatnie ciemniejszy, nie tak ekspresyjny w paśmie sopranowym. Jest spokojniejszy. Ma lepiej dociążoną średnicę. Bas ma większą objętość niż Argentum i schodzi niżej. Główny atut Black Cat to świetne zszycie wszystkich podzakresów, nie ma żadnych dziur.

Scena w obu IC jest inaczej budowana, Black Cat napowietrza scenę i rozszerza ją w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Można to lubić albo nie, jest to efekt podobny jak we wzmacniaczach lampowych na 300B. Argentum buduje nieco mniejszą scenę, ale w bezpośrednim porównaniu nieco lepiej pozycjonowaną niż Black Cat. Separacja instrumentów też raczej po stronie Argentum. Natomiast ani jeden ani drugi IC nie jest wybitny pod względem głębi sceny, tutaj np. do Harmonixa-101 Golden Performance trochę brakuje, ale nadal jest to przyzwoity poziom, powiedzmy, że adekwatny do ceny.

Black Cat w porównaniu z Argentum kreśli dźwięki grubszą kreską, przy czym nie jest to absolutnie dźwięk szczególnie pogrubiony - to tak jakby Black Cat rysował dźwięki piórem, a Argentum rapidografem 0.18 mm.

U mnie w torze kolumnowym, lepiej sprawdza się Black Cat, głównie z uwagi na spójność i delikatne uspokojenie dźwięku.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, to co napisałeś o Argentum zgadzam się z tym w 100%. Black Cata nie znałem, dlatego się zapytałem o te kabel w porównaniu do Argentum, którego bardzo dobrze znam. Harmonixa 101 słyszałem i nie jest to kabel dla mnie i pod mój system, owszem lubię wysokie tony, ale co nim jest trochę za dużo ich jak dla mnie i pod mój tor kolumnowy, owszem jest to fajny kabel, ale pod ciemne i gęste systemy, albo pod takie, które nie mają wysokich tonów.


A jaki masz tor kolumnowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/12/2019 at 10:53 PM, Rotgut said:

Kosztuje trochę zachodu i trzeba mieć czas na odsłuchy, a ja mam teraz taki deficyt, że jak już włączę sprzęt, to chcę posłuchać muzyki, a nie testować. Ale z tyłu głowy temat, hasło pozostanie. Więc może kiedyć, o ile opinie będą się pokrywać z potrzebami. 

BTW, jakiś czas temu pisał o Black Cat @mrosin72 i jego opinie - na xlr - trochę są zbieżne z Twoimi.

 

Cieszę się, że nie wszystkie opinie na temat Black Cat są całkowicie jednoznaczne. Okazuje się, że jest to bardzo dobry kabel, ale jednak w katergoriach bezwględnych nie zawsze pasuje do każdego systemu. Czyli tak jak zazwyczaj - trzeba wyszukać coś pod konkretny system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz odsłuc**je pożyczony do @vonBaron Tellurium Q Black USB. Kto wierzy tym "niewierzącym" w poprawę brzmienia kablami cyfrowymi to jego strata (acz nie finansowa) 😉 Słyszę wyraźny progres - jest czyściutko, świetna dynamika, rozdzielczość, super scena. Żeby wycackać tor po kokarde, trzeba takiej klasy kabel USB😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie jest bardziej odpowiedni wątek, zeby nie było OT, ale rozważające ewentualny zakup mocno chwalonego Curious USB, trafiłem na kabel USB Lush ^ 2 posiadający niespotykaną funkcjonalność modyfikacji "0" i "1" przy pomocy bodaj zworek (vide foto), a to ci dopiero😉

 

994799320_Lush2_4Set_18.jpg.decdd69b3533ba52b70b2dd738833c9e.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

A co to daje? 

na stronie producenta jest forum, tam z grubsza wyczytalem, że można modyfikować zworkami brzmienie. Może być ciepłe nasycone, albo nastawione na większą przejrzystość i szczegóły. Cena jakoś bardzo nie odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki: czy ktoś z Was porównywał Nordost v1 vs. v2? Na przykład Red Dawn lub Heimdall? Jakie są najważniejsze różnice pomiedzy starą i nową wersją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2019 o 13:12, Thar napisał:

Generalnie oba kable uznaję za mające neutralną sygnaturę, choć lekko wpadającą w jasność.

Argentum jest bardziej rozdzielczy, ma pięknie wykończone, sprawiające wrażenie nieskończoności soprany i barwną, emocjonalną średnicę. Za najsłabszy element uznaję bas, który jest stosunkowo płytki, ale za to pokazuje wiele faktur. Bas w Argentum nie należy też do najszybszych.

Black Cat serii 3200 jest delikatnie ciemniejszy, nie tak ekspresyjny w paśmie sopranowym. Jest spokojniejszy. Ma lepiej dociążoną średnicę. Bas ma większą objętość niż Argentum i schodzi niżej. Główny atut Black Cat to świetne zszycie wszystkich podzakresów, nie ma żadnych dziur.

Scena w obu IC jest inaczej budowana, Black Cat napowietrza scenę i rozszerza ją w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Można to lubić albo nie, jest to efekt podobny jak we wzmacniaczach lampowych na 300B. Argentum buduje nieco mniejszą scenę, ale w bezpośrednim porównaniu nieco lepiej pozycjonowaną niż Black Cat. Separacja instrumentów też raczej po stronie Argentum. Natomiast ani jeden ani drugi IC nie jest wybitny pod względem głębi sceny, tutaj np. do Harmonixa-101 Golden Performance trochę brakuje, ale nadal jest to przyzwoity poziom, powiedzmy, że adekwatny do ceny.

Black Cat w porównaniu z Argentum kreśli dźwięki grubszą kreską, przy czym nie jest to absolutnie dźwięk szczególnie pogrubiony - to tak jakby Black Cat rysował dźwięki piórem, a Argentum rapidografem 0.18 mm.

U mnie w torze kolumnowym, lepiej sprawdza się Black Cat, głównie z uwagi na spójność i delikatne uspokojenie dźwięku.

Sorry, że odkopuję po tygodniu, ale dla pewności zapytam: Może znasz taki IC, który ma głębie Harmonixa i sposób przekazu jak Argentum? :D 

Z argentum znam tylko SCG-6/4E Silver, ale Twój opis +/- pasuje też i do niego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Firegon napisał:

Sorry, że odkopuję po tygodniu, ale dla pewności zapytam: Może znasz taki IC, który ma głębie Harmonixa i sposób przekazu jak Argentum? :D 

Z argentum znam tylko SCG-6/4E Silver, ale Twój opis +/- pasuje też i do niego

 

Spośród kabelków które miałem u siebie niestety takiego nie odnalazłem - zostałby zapewne na stałe ;)

Biorąc pod uwagę recenzje zaczytane w Internetach, sądzę że mógłbyś spróbować Hijiri Million.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2019 o 19:58, kopaczmopa napisał:

(...)YdYp miałem, ok jak ktoś nie chce wydawać kasy na kable i mieć solidne granie ( dla mnie przycinaja bas i wysokie ale średnicę mają niezla).

(...)

Trzeba poświęcić trochę czasu na ich wygrzanie w systemie. Koniecznie! Wtedy nie tną basu, nie tną wysokich. Fakt. Mistrzem różnicowania niuansów wysokich nie są, ale tu, by to polepszyć zauważalnie, trzeba dopłacić parę tysi. Mam na myśli taki sam bas i średnicę plus bardziej zróżnicowane wysokie.

pzdr

Wu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności