Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, dj1978 napisał:

Od czasu gdy spiąłem swoje sprzęta IC  Entreq Discovery przestałem w drogich interkonektach doszukiwać się drogi do szczęścia audio😉 

Zbyt mały jak dla mnie nastąpił progres względem IC Johnys Gold Reference, żeby nadal karmić się marzeniami o super kablach.

Ale to coś z recenzji, może warto byłoby wypożyczyć na odsłuch?...

Haha, audiofile popełniają jeden prosty błąd logiczny, który jest wykorzystywany przeciwko nam, to przeświadczenie, że droższe musi być lepsze, nawet jak nie jest lepsze 😉 . Nie mam nic drogiego, więc muszę spróbować, bo pewnie mnie coś omija. Natomiast z kablami jest ten problem, że mało kto chce się pochwalić z czego dany kabel jest, a jak już się pochwali to się okazuje, że w kablu za 500 zł zastosowano ten sam przewodnik co w kablu za 5000 zł, różnica jest tylko w ekranie 😉 , a miedź to niesamowite 6N trochę słabo jak na IC, tak, audioquest. Ja szukam czegoś neotecha na DIY, w końcu wszyscy wielcy gracze pchają ich kable.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dj1978 napisał:

kolejna ekstatyczna recenzja P.Ryki. Tym razem IC:

https://hifiphilosophy.com/recenzja-luna-cables-gris-ic/#comment-333148

Od czasu gdy spiąłem swoje sprzęta IC  Entreq Discovery przestałem w drogich interkonektach doszukiwać się drogi do szczęścia audio😉 

Zbyt mały jak dla mnie nastąpił progres względem IC Johnys Gold Reference, żeby nadal karmić się marzeniami o super kablach.

Ale to coś z recenzji, może warto byłoby wypożyczyć na odsłuch?...

 

Wyglądają jak podróbki Tellurium Q Black.

3 godziny temu, prolim napisał:

Natomiast z kablami jest ten problem, że mało kto chce się pochwalić z czego dany kabel jest, a jak już się pochwali to się okazuje, że w kablu za 500 zł zastosowano ten sam przewodnik co w kablu za 5000 zł, różnica jest tylko w ekranie 😉

 

A jednak brzmienie inne.

Cytat

Ja szukam czegoś neotecha na DIY, w końcu wszyscy wielcy gracze pchają ich kable.

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.04.2019 o 09:09, hemi napisał:

ozumiem, że jedna żyła jest ze srebra, a druga z miedzi posrebrzanej. Czy tak ?

W relacji cena/jakość, to naprawdę dobry przewód. Mnie jako użytkownika wyłącznie słuchawek irytowało to, że pierwszy plan grał nieco za blisko i ostatecznie leży w pudełku. Jest bardzo elastyczny, można wykonać interkonekt "kierunkowy". Nie sprawdzałem natomiast czy i jaka będzie różnica gdy zamienimy żyłę srebrną z posrebrzaną.

Yarbo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 16:29, dj1978 napisał:

kolejna ekstatyczna recenzja P.Ryki. Tym razem IC:

https://hifiphilosophy.com/recenzja-luna-cables-gris-ic/#comment-333148

Ale to coś z recenzji, może warto byłoby wypożyczyć na odsłuch?...

 

No Pany, testuję to coś, czyli IC Luna Cables Gris - i tak przecieram uszy ze zdumienia, z jakim rozmachem gra ta sznuróweczka😲 

Zadziwia piękna barwa i fantastyczne rozmieszczeniem na scenie wokalu i instrumentów.

Już na wstępie nie wygrzany podoba się i to bardzo...Cenę można jeszcze jakoś przełknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, slawsim napisał:

W relacji cena/jakość, to naprawdę dobry przewód. Mnie jako użytkownika wyłącznie słuchawek irytowało to, że pierwszy plan grał nieco za blisko i ostatecznie leży w pudełku. Jest bardzo elastyczny, można wykonać interkonekt "kierunkowy". Nie sprawdzałem natomiast czy i jaka będzie różnica gdy zamienimy żyłę srebrną z posrebrzaną.

Yarbo.jpg

 

Skąd ten opis? Ten kabel ma środkową żyłę ze srebra, a otaczające z miedzi posrebrzanej - i tak dla obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mayster napisał:

Skąd ten opis? Ten kabel ma środkową żyłę ze srebra, a otaczające z miedzi posrebrzanej - i tak dla obu

Gdy zamówiłem ten przewód u Ciebie (30.03.2017 r.), poszperałem trochę w necie w międzyczasie i znalazłem taką fotkę. Z ciekawości szukałem tego wczoraj i już nie znalazłem. Symbol jest też nieco inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkę pewnie usunęli, bo napisali cooper zamiast copper i sliver zamiast silver ;) 

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja sobie teraz testuję IC Black Cat Cable 3202 RCA i powiem szczerze że gdyby nie @Thar to raczej nigdy bym się nie dowiedział o firmie Pana Chrisa Sommovigo bo jest dość mało znana i niszowa a szkoda...

IC są bardzo cienkie, moje Acoustic Zen są kilkakrotnie grubsze...

 

Już teraz wiem że chcę wersję XLR na własność, nie słyszałem dotąd kabli grających tak świetnie nasyconą średnicą a przy tym rozdzielczą i detaliczną, bas schodzi nisko i jest dosyć twardy i szybki, ogólnie kable grają bardzo spójnie i muzykalnie a do tego bardzo szybko, zero ostrości, wysokie tony są w idealnej dla mnie proporcji, nie męczą, takiego czegoś szukałem, muszę jeszcze dodać że mój DAC gra gorzej po RCA niż XLR a mimo to gra to wszystko kapitalnie.

 

Gdyby miały loga Cardasa, Acoustic Zen, czy innych Kimberów to spokojnie kosztowałyby 2x więcej.

 

Warto też dodać że firma ma bardzo dobrego polskiego dystrybutora który wypożycza kable za free (z czymś takim się jeszcze nie spotkałem), ja w pudełku miałem jeszcze paczkę krówek jakbym miał mało słodyczy z kabli (a miałem się odchudzać :lol:)

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vonBaron napisał:

A ja sobie teraz testuję IC Black Cat Cable 3202 RCA i powiem szczerze że gdyby nie @Thar to raczej nigdy bym się nie dowiedział o firmie Pana Chrisa Sommovigo bo jest dość mało znana i niszowa a szkoda...

IC są bardzo cienkie, moje Acoustic Zen są kilkakrotnie grubsze...

 

Już teraz wiem że chcę wersję XLR na własność, nie słyszałem dotąd kabli grających tak świetnie nasyconą średnicą a przy tym rozdzielczą i detaliczną, bas schodzi nisko i jest dosyć twardy i szybki, ogólnie kable grają bardzo spójnie i muzykalnie a do tego bardzo szybko, zero ostrości, wysokie tony są w idealnej dla mnie proporcji, nie męczą, takiego czegoś szukałem, muszę jeszcze dodać że mój DAC gra gorzej po RCA niż XLR a mimo to gra to wszystko kapitalnie.

 

Gdyby miały loga Cardasa, Acoustic Zen, czy innych Kimberów to spokojnie kosztowałyby 2x więcej.

 

Warto też dodać że firma ma bardzo dobrego polskiego dystrybutora który wypożycza kable za free (z czymś takim się jeszcze nie spotkałem), ja w pudełku miałem jeszcze paczkę krówek jakbym miał mało słodyczy z kabli (a miałem się odchudzać :lol:)

 

Czytałem jakiś czas temu recenzję W. Pacuły i zapamiętałem, że kable są robione na specjalnej maszynie przypominającej przędzarkę :) Kable są giętkie? Mają rurkę z teflonu podobnie jak moja Tara Labs, która jest gruba i sztywna. Myślę o wymianie tego kabla, który po przemeblowaniu mi się nie układa, a z tego co piszesz to Black Cat by mi pasował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko Ci przeszło z uwagi na załączone krówki :D 

A tak serio, Black Cat Cable to bardzo ciekawa marka, ze świetnym polskim dystrybutorem. To co zwraca uwagę to bardzo korzystny stosunek jakość/cena, a także sprecyzowany pomysł konstruktora na brzmienie. Priorytety to swoboda, spójność przekazu, gładkość, barwa. Nie ma przy tym mowy o jakimś sklejaniu dźwięku i zabijaniu szczegółowości. Jeżeli ktoś oczekuje więcej relaksu, płynności i realizmu od muzyki aniżeli analitycznych i technicznych doznań, na pewno warto zainteresować się tą marką. Polecam ze swojej strony serię 3200 - zarówno interkonekt jak i kabel głośnikowy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego dystrybutora życzę każdemu, i nie piszę tego przez krówki :P

Aż chce się im dać zarobić.

Dokładnie, przyjemność ze słuchania muzyki to priorytet tych IC, jeżeli ktoś chce usłyszeć każdy szmer w utworze to niech poszuka innych kabli.

Co nie oznacza że są zamulone czy mało szczegółowe, po prostu proporcje są tu świetnie zbalansowane, jest detal i pazur ale nigdy nie są ostre.

Nie sądziłęm że Cleary mogą mieć tyle mięsa ma średnicy do póki nie podłączyłem IC Black Cat.

 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używał może Hemidall 2 XLR z Nordosta?

Mam dwa pytania:

1. Jak duża jest zmiana w stosunku do Red Dawn (starszy model z taśmy)?

2. Czy istotne są różnice pomiędzy wersją pierwszą i drugą Hemidalla?

 

 

On 5/31/2019 at 4:19 PM, vonBaron said:

Takiego dystrybutora życzę każdemu, i nie piszę tego przez krówki :P

Aż chce się im dać zarobić.

Dokładnie, przyjemność ze słuchania muzyki to priorytet tych IC, jeżeli ktoś chce usłyszeć każdy szmer w utworze to niech poszuka innych kabli.

Co nie oznacza że są zamulone czy mało szczegółowe, po prostu proporcje są tu świetnie zbalansowane, jest detal i pazur ale nigdy nie są ostre.

Nie sądziłęm że Cleary mogą mieć tyle mięsa ma średnicy do póki nie podłączyłem IC Black Cat.

 

Możesz podać na PM kontakt do dystrybutora?

Porównywałeś może z interkonektami Luna Cables? Jestem ciekaw czy różnice są duże na korzyść Black Cat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakiś IC XLR do zrobienia lub gotowy który będzie miał mocną górę i średnicę,a bas mocno ujarzmi? 

Brakuje mi troszkę kontroli na basie,mam przewód który każdemu odejmuje basu a dodaje reszty a mi niestety tego nie robi ;(.

PS. jak ktoś chętny na odsłuch to mogę pożyczyć,mam RCA i XLR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Widzę że w końcu ktoś dostrzegł Chrisa Somovigio:) To gościu który zrobił wraz z Kimberem najlepszą cyfrówkę -Illuminati d60. Od lat używam jego kabli.Miałem jego pierwsze wytwory- stereovox,Stereolab teraz Black Cat.Ostatnio po przeprowadzce do Japoni Chrisowi troche odbiło z cenami. Trochę się naszukałem kabelków w niższzych pułapach cenowych żeby wyrobić sobie zdanie o kabelkologii.Mam też dostęp do kabli referencyjnych do których porównywałem te małe niszowe firmy. Zdanie mam wyrobione i jego nie zmienię. Mam ostatnią nówkę Black Cat NeoMorpheus w pudełku nieotwieraną za równowartość 200 dolców-mogę odstąpić. Mam też u siebie Lunę Gris i to jest ten sam sznyt grania.Ogłoszenie znajdziecie w necieolx . Jak ktoś potrzebuje podostrzyć to Nordost,jak złagodzić to Van denHul(większość modeli).BlackCat czy Luna grają równo. To tak pokrótce

Edytowane przez olq5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 19:44, Night napisał:

Polecicie jakiś IC XLR do zrobienia lub gotowy który będzie miał mocną górę i średnicę,a bas mocno ujarzmi? 

Brakuje mi troszkę kontroli na basie,mam przewód który każdemu odejmuje basu a dodaje reszty a mi niestety tego nie robi ;(.

PS. jak ktoś chętny na odsłuch to mogę pożyczyć,mam RCA i XLR ;)

Trzeba było brać jak sprzedawałem Acoustic Zen Silver Reference, idealnie wpasowuje się w to czego oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Black Cat 3202 XLR - zdecydowanie najlepsze IC analogowe jakie miałem w swoim torze, bardzo muzykalne a do tego nie tracące detalu, ze świetną sceną i holografią, szybkie i dynamiczne.

Miałem już u siebie droższe kable innych producentów ale ten najlepiej wpisuje się w mój tor.

Mimo że dał mi ten zakup trochę po kieszeni to nie żałuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rotgut napisał:

Czy ktoś z użytkowników ma doświadczenie z kablami M&B Cables Marka Brożka: https://mbaudiocable.pl/interkonekty-analogowe/  Ktoś ma, miał, poleca albo nie poleca?

Miałem wypożyczonego  Diamonda. Klasa grania Johnys Gold Reference tańszego o 1/2 ceny (nawiasem bezkonkurencyjny w swoje cenie). Z tym, że w Diamondzie jest bardziej dominujący bas i bardziej surowa barwa. Za nieco ponad 1000 zł masz Luna Cable Gris, który klasą brzmienia wyraźnie przewyższa oba IC - doskonała przejrzystość bez utraty muzykalności, bardzo dobra scena. Możesz wypożyczyć i się samemu przekonać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W ogóle nie znałem marki Luna. 😟 Może rzeczywiście trzeba będzie spróbować. Z drugiej strony , o ile balans i barwę może mieć fajną, o tyle jakoś trudno mi uwierzyć, by był bardziej szczegółowy, a zarazem gładki w stosunku do kabla na srebrze, jakim chyba jest Diamond. 

Strona Audio Atelier nie zawiera sklepów, gdzie można wypożyczyć. Google znajduje głównie recenzje. Jest jakieś pewne źródło pożyczenia na testy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności