Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o kable - do tematu podchodzę z rozwagą i z własnych obserwacji wiem, że dużo więcej daje przejście z cieniutkiego kabelka RCA no name na tanią budżetówkę w stylu Prolink Exclusive, niż przejście z kabelka za 200 zł na taki za 800 zł (porównywałem kiedyś własnie taniego Ixosa z 4 razy droższym Atlasem i szczerze mówiąc wolałem Ixosa).

Obecnie mam dwa interkonekty RCA, z czego jeden to podstawowy, zwykły Prolink Exclusive, który moikm zdaniem ociepla brzmienie, podbija trochę bas, ala ma stłumioną górę.

Drugi to też budżetówka, polska Melodika Purple Rain - bardziej kontrolowany bas i wyraźniejsza góra. Czyli oba śmiesznie tanie  kable o róznych własciwościach, uzywane przeze mnie w celu równoważenia dźwięku systemu w jedną lub drugą stronę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Compton napisał:

Ja miałem na odsłuchu niższy model o dwa oczka czyli SCG-6/4E Silver, ale ten to grał jak typowe srebro.

 

IMG_3708.JPG

 

Mam ten kabel od kilku lat lecz w wersji RCA. Dla mnie znakomity,  nie postrzegam go jako typowo srebrny kabel. Raczej nieco jaśniejszy. Z lampą zgrywał się bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiekkb napisał:

@Name44 bardzo dobra recenzja kabla Maćku, w pełni się z nią zgadzam. Dla mnie jest to jeden z najlepszych IC, jak nie najlepszy. Właśnie takie są kable srebrne że dają nam koherentny dźwięk z bardzo dużą separacją i rozdzielczością. No i jest to prawda że do cięższej muzy się nie nadają tu bardziej coś oparte na miedzi, np Tellurium z serii Black, czy Harmonixy do systemów, gdzie jest mało góry. Ale jeśli ktoś słucha muzyki opartej na dużych składach, gdzie są wymieszane różne gatunki to jest to jeden z najlepszych wyborów, gdyż stosunek jakości dźwięku do ceny jest tutaj fenomenalny.

Hę? Mój AZ też jest srebrny i jak najbardziej nadaję się do cięższej muzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Tak jak @misiekkb uważam, że cięższa muzyka lepiej wypada na IC miedzianych. W głośnikowych sytuacja wygląda już różnie. Głośnikowe Albedo grają  bardzo dobrze każdą muzykę, poczynając już od modeli podstawowych jak AIR1. Im wyżej tym lepiej ale wymagają już doborowego towarzystwa. IC Albedo nie radzą sobie za dobrze z ciężkim brzmieniem. Akustyka, wokaliza, jazz, rock, muzyka organowa, etniczna...to jest ich świat, tu brzmią znakomicie. @vonBaron Acoustic Zen miałem okazje słuchać w ostatnich latach. Miałem u siebie trzy modele, chyba Studio, WOW i Matrix. Na Reference nie uzbierałem....każdy z nich brzmiał bardzo dobrze i im wyższy model tym lepiej grał. Ale dla mnie, prezentacja dźwięku była zbyt oddalona od słuchacza. Nie zmienia to faktu, że kable AZ są cholernie dobre. O dziwo właśnie najtańszy model wzbudził wtedy we mnie najwięcej sympatii.

   Z bezpośredniego porównania dwóch IC Albedo Monolith vs Argentum wybrałem po kilku sekundach Argentum.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

A te Albedo Monolith jak grają? 

Mocno się nad nimi zastanawiałem przed zakupem AZ. 

 

 

Słuchałem dosyć dawno temu i miałem kilka kabli do porównania, m.in. Tara Labs, Cardas, Van Den Hull i właśnie Albedo (po 2-3 modele), więc nie daję głowy, że pamiętam każdy szczegół. Monolith gra podobnie jak opisany Argentum, czyli spokojnie, szlachetnie, dostojnie, przestrzennie. Przestrzeń i trójwymiarowość robią chyba największe wrażenie. Bas jest bardzo ładny, przyjemny, ale bez "kopnięcia". W najmniejszym stopniu nie muli, wręcz przeciwnie, chociaż agresji i super energii w nim nie ma. Wybrałem Tarę :) Ale zastanawiałem się z dobry miesiąc między Tarą i Monolith. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Słuchałem dosyć dawno temu i miałem kilka kabli do porównania, m.in. Tara Labs, Cardas, Van Den Hull i właśnie Albedo (po 2-3 modele), więc nie daję głowy, że pamiętam każdy szczegół. Monolith gra podobnie jak opisany Argentum, czyli spokojnie, szlachetnie, dostojnie, przestrzennie. Przestrzeń i trójwymiarowość robią chyba największe wrażenie. Bas jest bardzo ładny, przyjemny, ale bez "kopnięcia". W najmniejszym stopniu nie muli, wręcz przeciwnie, chociaż agresji i super energii w nim nie ma. Wybrałem Tarę :) Ale zastanawiałem się z dobry miesiąc między Tarą i Monolith. 

Pamiętasz jaka to była Tara? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • @vonBaron Porównując Albedo i Argentum to właśnie ten drugi zaoferował świeższe, bardziej przestrzenne i przyjemniejsze brzmienie. Albedo Monolith w moim przypadku zagrał zlepionym i mniej rozdzielczym brzmieniem
  • @misiekkb w mojej wypowiedzi bardziej miałem na myśli przeznaczenie samego Albedo. Ciężka muzyka mu nie wychodzi.
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albedo Monolith IC gra dokładnie tak jak chłopaki napisali, czyli bez wygaru i tak też grają wyższe modele, tylko im wyżej tym coraz lepiej z separacja, fakturowością i rozdzielczością. Natomiast głośnikowe mają to. Jak dla mnie to jeśli IC to Argentum albo Tellurium Black albo Harmonix. A głośnikowy to Albedo od Air jeśli chcemy mieć  rozdzielczość, separację, scenę oraz nasycenie, a jeśli chcemy łupnięcie, wypełnienie to Tellurium Black.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam taką bestię. Dla porównania rzuciłem van den hula d102 mk III. To kabelek austriackiej manufaktury o nazwie final cable. Zrobiony z 3 kabli RCA, które potem są z powłoki obrane i skompresowane tak by wlazły w connector. "Grają" lekką V, w stosunku do mojego cardasa microlinka wszystko jest lepsze, szczególnie poprawa w ilości i jakości basu oraz scena, na szerokość i głębokość - tu zmiana ogromna wręcz. Góra lepsza, bo nie sybilizuje jak cardas, a detaliczna dalej.

Jakiś gościu sprzedaje te kable na ebayu, już 3 od niego kupiłem, wszystkie rewelacja. A ceny? Ten był najdroższy i wyszło 580 zł, bo jakiś złamas mi licytował :D

20181130_180718.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dostałem od @vonBaron jego interktonekt Acustic Zen Silver Reference XLR.

IMG_5933.JPG

Świetny kabel - po podpięciu do systemu od razu wyczuwa się kapitalną przestrzeń, napowietrzenie i głębię. Prezentacja jest trochę oddalona ale nabiera przez to niesamowitego trójwymiaru.

Nie wiedziałem nawet, że zamknięte LCD-XC potrafią zagrać tak otwarcie i holograficznie.

Srebrna łączówka jest mniej nasycona od mojego IC na OCC 7n oraz góra potrafi przy gorszej realizacji mocno dać o sobie znać, ale ogólnie klasa, klasa, klasa.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Użytkownik tego tego forum polecił mi Argentum SCG-6/4E Silver pod konkretny wzmacniacz.Miałem trzech faworytów,trafił się Argentum SCG-6/4E Gold.Czytając opis @Name44 -Argentum SCG-7,5/3/4E Gold Spektrum z serii Extreme odnoszę wrażenie jakby opisywał mojego uboższego krewnego.

Jak dla mnie bardzo dystyngowany przekaz,raczej do jasnych,narowistych systemów tudzież lamp Pcl 86/El 84 Telam/Polam w wiadomym wzmacniaczu.Chociaż do Pcl 86 Ei już niekoniecznie...chyba.

DSCN2640.JPG

Edytowane przez Tommy66
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tommy66 napisał:

Użytkownik tego tego forum polecił mi Argentum SCG-6/4E Silver pod konkretny wzmacniacz.Miałem trzech faworytów,trafił się Argentum SCG-6/4E Gold.Czytając opis @Name44 -Argentum SCG-7,5/3/4E Gold Spektrum z serii Extreme odnoszę wrażenie jakby opisywał mojego uboższego krewnego.

Jak dla mnie bardzo dystyngowany przekaz,raczej do jasnych,narowistych systemów tudzież lamp Pcl 86/El 84 Telam w wiadomym wzmacniaczu.Chociaż do Pcl 86 Ei już niekoniecznie...chyba.

Czyli wpasował się w system?

A jak jest różnica między wersją Silver a Gold?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności