Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

Diy, diy nie rowne. Mialem rowniez kable i naszych konstruktorow i markowe. Potem sie wkurzylem i zrobilem sam i z tego jestem najbardziej zadowolony bo go poprawialem az do momentu uzyskania tego czego chcialem.

Na gotowcach tego bym tak szybko nie uzyskal.

 

Co do wzmakow to taki headonic czy Rapture to poziom bardzo wysoki. Lepszy od wielu drogich firmowcow

Wiec znow reguly nie ma.

 

A ze kablem spowodujesz ze sluchawki zagraja jak dwa razy lepsze powiem krotko ... Bzdura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z kablami to trudny temat, pisałem już o tym, ale to chyba ma związek z tym że zmysły można oszukać zwłaszcza wzroku

słuchu pewnie też, jak ostatnio szukałem czegoś co poprawi scenę, to miałem efekt taki że dopóki nie wpiąłem nowego

to na starym nie słyszałem tych szczegółów, które na nowym się pojawiły, ale potem po przełączeniu na starym one też były

może nie tak bardzo słyszalne ale co dziwne dopiero teraz gdy wiem że one są to je słychać, wcześniej ich nie słyszałem.

 

Porównanie było na Tellurium Q Black i Cardas Clear Sky.

Jakie są różnice między tymi kablami ? Chciałem posłuchać tego Tellurium ponieważ czytałem że daje trójwymiarową scenę ,ale wiem że polecasz bardziej Cardasa a ten jest sporo droższy ,1500 pierwszy 2300 drugi.

 

Porównanie było robione na XLRach, już dokładnie nie pamiętam, ale główna różnica była właśnie w scenie Clear Sky ją powiększa

względem Blacka, jest więcej powietrza i detali.

Na RCA porównywałem Clear Sky z Ultra Blackiem i Albedo Monolith, i też mi się najbardziej podobał Cardas, dlatego został.

Można tego Cardasa kupić taniej i to sporo.

Tellurium Q jest takie bardzo poprawne bez emocji ale bardzo dobre, Albedo nieznacznie się różni od Tellurium ma trochę więcej wybrzmień,

mi bardziej z tych dwóch podobał się Albedo a żonie Tellurium.

 

gdzie można kupić taniej Cardasa,ile dałeś ?

Diy, diy nie rowne. Mialem rowniez kable i naszych konstruktorow i markowe. Potem sie wkurzylem i zrobilem sam i z tego jestem najbardziej zadowolony bo go poprawialem az do momentu uzyskania tego czego chcialem.

Na gotowcach tego bym tak szybko nie uzyskal.

 

Co do wzmakow to taki headonic czy Rapture to poziom bardzo wysoki. Lepszy od wielu drogich firmowcow

Wiec znow reguly nie ma.

 

A ze kablem spowodujesz ze sluchawki zagraja jak dwa razy lepsze powiem krotko ... Bzdura

mój zestaw tak zagrał jak bym wymienił słuchawki,Twoje doświadczenia są inne a moje inne ,Tobie podobał się WBA SENSARIUS ,a ja go oddałem bo nie mogłem słuchać tego bałaganu na scenie i buczenia,pomijając to jak był zapakowany :wacko:

Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o DIY, to mam Citrone i ZENka i muszę powiedzieć, że nie słyszałem żadnego sprzętu w ich cenie, które się do nich zbliżyły. Jeśli chodzi o IC to porównywałem ostatnio Supre za 700 (wg kumpla) z FAW Color za 70 PLN i różnica na korzyść Supry była wyraźna, szczególnie w scenie i holografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do LYRA mam parowane 6N23P ,mam też 6n1p, ale te pierwsze są zdecydowanie lepsze ,dodają bardzo wyraźnie masy bez szorstkości jaką wprowadzają te drugie.

Co do kabli,słuchałem kabli u Fatso,sprzedawał je chyba po 300zł ,porównywałem je z kablem za który dałem 350zł kilkanaście lat temu,Musical Fidelity X-LINK,Ta sama klasa brzmienia,według AV była by to klasa C czyli budżetowa (klasy dźwięku licząc od dołu D,C,B,A)

Kable Fatso i mój oceniam jako wyjątkowo dobre w tej klasie,ale to dopiero początek zabawy,słyszałem kable tak dobre że mój zestaw grał tak bym wymienił moje słuchawki na dwa razy droższe ,zmienia się wszystko muzyka staje tak naturalna jak bym słuchał na żywo.Oczywiście gdybym nie wymienił źródła i dalej słuchał z PCta nie usłyszał bym tych różnic tak wyraźnie.

Tak więc sugestia że wystarczy kabel za 200zł jest bardzo zła.

Ja mam Prolink 2RCA/mini jack 3.5 Exclusive i tak mi wystarczy. Nie słucham kabli i nie mam słuchu nietoperza :)

wydaje ci się,nawet moja żona słyszy różnice,wszystko zależy jakiej klasy masz komponenty i czy odpowiednio sparowane

Używam to co mam podane w sygnaturce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze kablem spowodujesz ze sluchawki zagraja jak dwa razy lepsze powiem krotko ... Bzdura

to ile procent poprawia kabel brzmienie słuchawek, oczywiście tak ogólnie.

i czy poprawia coś czy tylko zmienia "odcień szarości"

 

jak się ma taki standardowy kabel od fidelio do solid core Cu+Ag

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że po wymianie kabla takie HD-600 subiektywnie grają jakby lepiej ,ale po jakimś czasie okazuje się że tracą to coś,muzykalność.Producent stara się uzyskać konkretny efekt brzmieniowy i nie bez powodu daje takie a nie inne materiały.Nie raz byłem zachwycony po jakiejś modyfikacji,większa masa bardziej namacalne i trójwymiarowe,ale po jakimś czasie okazywało się że płyty były bardziej nudne,niby słychać więcej a czar prysł...Dlatego lubię przeczytac najpierw kilka testów danego produktu.Majkel mówił że miał być test, a nawet dwa ,jego najlepszego kabla,czekam i narazie cisza,a podobno jest lepszy od kabli do kilku tysięcy zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze glupio to zabrzmi w moim poscie :D, ale jest sens wymiany kabli, tylko nie w kazdym przypadku bedzie slyszalna roznica takiego zabiegu.

 

Przykladowo, w K551 jest taki drucik, jak antenowy od mini wiezy, po zastapieniu go np. Cordial-em za 25zl, dzwiek zmienil sie w sposob znaczacy.

 

To byl pierwszy raz, kiedy zaczelo sie burzyc moje sceptyczne podejscie do rekablingu :D.

 

Nastepne byly Fidelio X2 i wymiana stock-owego kabla na Van Damme, roznica nie byla tak diametralna, jak w K551, ale zdecydowanie slyszalna i poprawila ich ogolny przekaz na plus.

 

Zachecony zmianami zamowilem Van Damme-a do monitorow, polutuje i przystapie do porownan z Canare, ktory mam obecnie wpiety w systemie.

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@folab - mamy inne to wiem, bo co mysle ja osobiscie o Lyr mowilem ;)

@hibi- dla mnie to szlify. Nie zmienia charakteru a wydobywa najlepsze. Nie mialem tej mieszanki na L2 chyba.

Na dt990 mi nie podeszla. Troszke osuszyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kozery powiem pińcet. Znęcacie się nad kablami a wystarczy minimalnie inaczej ułożyć słuchawki na uszach i zmiana jest olbrzymia.

Witam,

zgadzam się w 100% , a do tego dodam, że nie jestem przeciwnikiem kabli audio tych analogowych.

 

Ale jak wiemy nasz mózg będzie płatał figle, zawsze wybierze to co chcemy wybrać pod wpływem emocji.

Jeżeli zdobędziemy się na odwagę i uczciwość wobec samego siebie, poprosimy kogoś o pomoc w ślepym teście

to będziemy mieć absolutną pewność, że z naszym słuchem (nie emocjami) wszystko gra.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim systemie używam XLR Proel Die Hard za 200 zł (?), wcześniej był jakiś tani mikrofonowiec i różnicy nie słyszę choć proel kupiony, bo "lepiej wykonany". Mój system to APS AEON i M-DAC. Kiedyś z Ciekawości podłączałem jakieś Chordy, Audioquesty i za chiny nie mogłem w ślepym teście odróżnić co to gra... Generalnie może sprzęt nie HI-END ale wymiana kabli dla mnie to nie to ... Lepiej wymienić DAC (chociaż DACi powyżej 5 tyś grają dla mnie prawie tak samo) albo same kolumny albo jak ktoś wyżej słusznie zauważył słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chodzi o rekabling to miałem trochę słuchawek z taką modyfikacją, z tych w których zmianę kabla na lepszy było dla mnie słychać dość wyraźnie, to były słuchawki Sennheiser HD565 porównywane na stocku i Conducfilu Sonolene 3014 z najdroższym Amphenolem (przynajmniej natenczas, bo może teraz są już jakieś lepsze). Nie zapisywałem sobie różnic, więc nie będę ich tu z powietrza przytaczał, ale całościowo na pewno było sporo lepiej. Autor kabla twierdził tak samo, o ile dobrze pamiętam. Z tego co wiem, tego typu kabel do tych słuchawek polecał majkel.

 

Jeśli zaś chodzi o interkonekty, to miałem/słuchałem z tych znaczących kable takie jak DIY na bazie Conducfila Speakfil'a na Amphenolach (koszt wyrobu ok. 70 zł), interkonekt Perula oraz johnysa. W swoim systemie mam ten ostatni i sobie chwalę, tak samo jak kabel USB od tegoż forumowicza. Wracając do interkonektów, to kabel johnysa wygrał u mnie z Conducfilem na Amphenolach, a w porównaniu z IC Perula też mi się trochę bardziej podobał. Podobnie jednak jak w przypadku Sennheiserów, nie zapisałem różnic (nie prowadzę jakiegoś dzienniczka), jedyne co pamiętam to to, że interkonekt johnysa zagrał z lepszą przestrzenią i bardziej analogową barwą, a ten Perula analitycznie. Z tego co pamiętam, IC Perula był na srebrze.

 

Fortuny na okablowanie nie wydałem, jestem zadowolony. Droższych nie testowałem, ale kto wie - może kiedyś. Jak to ze wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi poleci dobry kabel na metry do interkonektu na XLR'ach?

 

Canare Starquad l-4e6s

 

Drobne pytanie, jak łączyć 4 żyłowy kabel? Jedna masa lutowana z dwóch stron i jedna tylko od strony DAC'a?

 

Obie masy normalnie z dwóch stron. Rozwiązanie z lutowaniem z jednej strony odnosi się bardziej do ekranów, ale przy profesjonalnych kablach nikt tego nie stosuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja po kilku porównaniach i przesiadkach, w końcu osiadłem na interkonekcie Aurora z oferty M&b Audio.

Są to płaskie przewodniki z miedzi UP-OCC 7N, na wtykach Neutrika, długość 30 cm.

Gra to ciepło, przestrzennie i rozdzielczo. W sam raz na moje gusta i potrzeby.

I tak na marginesie, jest to najtańszy IC XLR jaki miałem w rękach. ;)

P1160503.JPG

Edytowane przez Compton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności