Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam np paczkę DPD z Olsztyna, idzie przez Łódź do Białego drugi raz tak samo.

Widać DPD ma większą sortownie w Łodzi niż w Warszawie, lub jest im taniej w ten sposób, ale paczka może iść dzień dłużej ... niż powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie poczta robi tak notorycznie z przesyłkami zagranicznymi. Nie ma nawet próby dostarczenia, od razu piszą awizo. Ewentualnie jeśli to jakaś drobnica z ali co wejdzie listonoszowi do torby, to po dwóch dniach od "wydano do doręczenia" listonosz zadzwoni o 8 rano do drzwi, ale zdarzało mi się, że nawet taka pierdółka jak koperta z małą antenką wifi wymagała osobistego stawiennictwa na pocztę, bo listonosz nawet nie próbował wrzucić do skrzynki (mam podpisaną zgodę, a dziura jest taka, że książki można wrzucać).

 

edit:// może listonosz się rozchorował, albo nie przyszedł do pracy ;) Wtedy z automatu walą wszystko na awizo.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listonosz to listonosz - nosi (jak nazwa wskazuje) listy, a od +/- 2 lat poczta zakazała wysyłek przedmiotów listami. Oczywiście wysyłają dalej, ale w razie czego nie ma gadki, że uszkodziły nam się słuchawki wysłane poleconym. Stąd też się bierze awizowanie z góry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabaryt B mógł wyglądać jak mała paczka, listonosz zamiast wypychać torbę pakami pisze od razu awizo na poczcie.

U mnie listonosze też są raczej w porządku. Jak jest jakiś większy gabarytowy list dzwonią najpierw do domofonu, sprawdzają czy jestem i wtedy mówią, że za chwilę przyniosą przesyłkę. Gabaryty składają do takiej skrzyneczki - skrytki zamontowanej na jednym z budynków w pobliżu, z całym majdanem nie daliby rady obejść połowy osiedla. Na polecone mam podpisaną zgodę i listonosz, ten sam akurat od wielu lat, jak widzi mnie na ulicy nieraz sam mówi, że włożył coś do skrzynki.

 

Z pocztą miałem raz kiedyś tylko problem, mianowicie uszkodzili przesyłkę, którą wysłałem jako paczkę wartościową. W środku były kolekcjonerskie komiksy, ale szukali chyba pieniędzy i rozdarli przesyłkę, chyba nie mogli uwierzyć, że stare komiksy mogą być warte kilkaset złotych. Z tego powodu miałem trochę nieprzyjemności, bo gość myślał, że takie uszkodzone mu wysłałem i był wyjątkowo niekumaty. Zanim zrozumiał, że trzeba złożyć reklamację na poczcie było już po terminie 7 dni bodajże i reklamacji mi nie przyjęli,ze względów formalnych chociaż były jawne dowody zniszczenia i otwarcia przesyłki przez pocztę potwierdzone pieczątkami, ale to nie była poczta u mnie tylko gdzieś k. Szczecina.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poczty polskiej korzystam z paczek 24. Paczka24 to jest jak się spełni warunek dostarczenia na UP przed godziną graniczną i jeśli przesyłka idzie ze strefy A do strefy A. Raz moje przesyłka szła 3 dni zamiast jednego... Fakt, niby moja wina, bo ja muszę znać regulaminy niedostępne dla zwykłego zjadacza chleba (chyba że kopać w internecie) a panie z okienka żadnej informacji nie dadzą :P

 

Nauczony jednym doświadczeniem widzę, że moja ostatnia przesyłka mimo, że spełniła wszystkie wymagania do bycia dostarczonym w przeciągu 24 godzin, leży sobie od wczoraj w Warszawie. Chętnie skorzystam z opcji reklamacji, ciekaw jestem wyniku...

 

Korzystam z ubezpieczenia paczki - ale z tego co mi pani na poczcie powiedziała zrozumiałem, że jest ono prawie że fikcyjne.

Musimy udowodnić ile był warty przedmiot w paczce. Fakturą. Która często jest w paczce,,,

A jak przedmiot jest starszy to ciekawe skąd wziąć fakturę :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie lepszych paczek jest w UBEZPIECZENIOWEJ firmie zewnętrznej, a tu wychodzą wałki bo firmy tną koszty jak mogą aby oddać jak najmniej. Ogólnie ubezpieczanie na PP nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PP działa zarąbiście !! :D Listonosza dziś 26.04 nie było :D

 

gallery_39810_570_25285.jpg

 

No i się wyjaśniło.

27 paczką trafiła przez listonosza pod dom :)

Pytam o co chodzi z awizo, główny listonosz na urlopie, jego zastępstwo 1 dniowy urlop.

Więc zrobili myk ze awizo a potem doręczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-ex, kolejni debile. Kurier dzwoni o 10.00 rano, że jest u mnie pod blokiem. Nosz, k.. mać, a ja na jego nieszczęście jestem akurat w pracy. "To może pan sobie na bazarku odbierze..." Omijać z daleka patafianów.

? Uważasz że powinien znać Twój grafik pracy, harmonogram dnia tudzież rozkład świąt rodzinnych? On ma paczki do doręczenia, godziny pracy, auto przeważnie nie jego, z paliwa, czasu i kilometrów jest rozliczany itd. itp. To człowiek nie automat. Szklanej kuli nie ma też na stanie... ;P

 

Co do paczkomatów i naszym DDoS ;)

Chyba sortownię dodatkową uruchomili, na mój gust w cementowni bowiem paczkę dostałem pokrytą szarym pyłem. Ale ja tam krakowskiej podsuszanej w to nie będę zawijał więc pal licho, ważne że zgodnie z rozkładem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem wyraźnie przy przesyłce kiedy mnie nie ma w domu, a kiedy jestem. Jak ktoś nie umie czytać, a przyjeżdża kiedy mu wygodnie, to jest debilem, i tyle. Trudno zrozumieć, że o 9 rano to jestem akurat w pracy?

 

A to nie jest tak, że jak chcesz odebrać paczkę w określonym przedziale czasu to płacisz ekstra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Niemniej przedawca był poinformowany, że do 17.00 nie ma mnie w domu, i że ochrona budynku nie odbiera przesyłek. Kurier dzwoni o 9 rano, z pytaniem która klatka, bo on stoi pod blokiem. Na nieszczęście paczkomatów nie było w opcji wysyłki, bo bym sobie sam odebrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Niemniej przedawca był poinformowany, że do 17.00 nie ma mnie w domu, i że ochrona budynku nie odbiera przesyłek. Kurier dzwoni o 9 rano, z pytaniem która klatka, bo on stoi pod blokiem. Na nieszczęście paczkomatów nie było w opcji wysyłki, bo bym sobie sam odebrał.

 

Najczęściej nadawca nie ma wpływu na godzinę doręczenia (poza expresami do np 9 czy 12) i wszelkie komentarze na niewiele się zdadzą. A życzenie dostawy po 17? To godzina, gdzie już większość firm nie pracuje, więc ciężko mieć oczekiwania, że ktoś przyjedzie specjalnie z naszą paczką, gdy łaskawie wrócimy w pracy :)

 

W takiej sytuacji należałoby kontaktować się z firmą kurierska z samego rana (najprościej z DPD, bo podają nr do kuriera doręczającego pod trackingiem) albo wybrać paczkomat / pocztę albo (jeśli się nie da) - nie zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności