Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
32 minuty temu, vonBaron napisał:

Ja już nie mam czym paczek wysyłać, DPD leci w kulki jak się da a wczoraj kurier DHL przyjechał po paczki bez etykiet mimo że zaznaczyłem taką opcję... Chyba zacznę korzystać z PP.

Wysyłam przez DPD pickup- drukuję w domu etykietę (można tez w punkcie) i podrzucam im paczki zamiast czekać na kuriera. Na stronie wypełniasz wszystko, płacisz, bez zakładania konta. Polecam.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DPD kurierzy wypisują listy przewozowe, więc nie wiem czemu w DHL mieliby tego nie robić ;)

Zostaje jeszcze paczkomat, ale jak ostatnim razem sprawdzałem to jednak trzeba było mieć wydrukowaną etykietę.

Był to również jeden z powodów dla którego kupiłem drukarkę, której praktycznie w ogóle nie używam, ale przynajmniej nie muszę latać 5km w jedną stronę aby wydrukować jedną stronę raz na pół roku

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacmiszcz92 napisał:

Zostaje jeszcze paczkomat, ale jak ostatnim razem sprawdzałem to jednak trzeba było mieć wydrukowaną etykietę.

Nie trzeba. Wszystko robisz przez apkę, później apką otwierasz paczkomat i wrzucasz paczkę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatecznie skorzystałem z państwowego tworu pp. Poniżej rachunek za list polecony do UE. Nie wiedziałem, że pp sprzedaje owoce 🤦‍♂️

 

image.thumb.png.a51ced91b9e6c1161bb22ecc47b25331.png

 

Tak, domyślam się, że chodzi o wagę przesyłki i znaczek. Ale nazwa pozycji jest z pupy. Weź teraz wytłumacz komuś zza granicy czemu chcę zwrotu kosztów za owoce kupione na poczcie. Co za absurd xD

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 13:19, Jot R napisał:

Nie trzeba. Wszystko robisz przez apkę, później apką otwierasz paczkomat i wrzucasz paczkę.

Dokładnie tak. Jedyna niedogodność to taka, że to musi być z apki i płatność tylko blikiem. Ja zamiast tego ostatniego wolę GPay i np. kartą kredytową. No i nie zauważyłem opcji ubezpieczenia, ale być może jest? Korzystałem tylko awaryjnie, kiedy mi drukarka padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Press Couriers z Allegro. Korzystam drugi raz. Najpierw było ok. Teraz kupiłem czytnik w niedzielę. XPress był za darmo, towar miał dojść w poniedziałek od 18 do 22. Niestety nie dotarł. Rano we wtorek monitorowanie wykazało, że paczka jest w Poznaniu zamiast we Wrocławiu. Pani na infolinii mówi że między 10 a 14 dostanę paczkę. Na co się pytam czy z Poznania zdążą :). Jasne że nie. No to 18-22. To Jej mówię, że.do 20 bo potem idę spać (praca jutro od 5). Każe mi gadać z kurierem. Osłabia mnie to...

Lepiej czekać na paczkomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem list do Holandii za pomocą poczty polskiej. Urocza, acz nieco niedoświadczona brunetka w okienku napisała niewyraźnie długopisem jedną z cyfr numeru przesyłki. Nie sposób jej znaleźć w systemie (próbowałem wszystkich kombinacji). Wysłałem zapytanie przez formularz i wyjaśniają z placówką nadawczą. Obstawiam, że nadal ma szansę dotrzeć do celu. Jednak nie brałem potwierdzenia odbioru, więc mogą nie być w stanie tego zweryfikować. Jeśli tak, to uznają przesyłkę za zaginioną. Dodam, że odszkodowanie za niedostarczoną przesyłkę może wynieść 50 razy więcej niż koszty. Jednocześnie wcale mi się nie śpieszy.

Właśnie dostałem odpowiedź, że numer przesyłki różnił się dwoma cyframi i jednak się znalazła

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global Cainiao stawia swoje paczkomaty u nas.(Czyli: alibaba, aliexpress).

Wkrótce też allegro i Poczta Polska również się dołączą.

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/aliexpress-w-polsce-wlasne-automaty-dostarczajace-paczki-jak-dzialaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem podobną sytuację z PP, to było jakoś przed weekendem, piątek, nie było mnie na chacie, przychodzę w sobotę po południu do domu, a tam przed drzwiami wejściowymi na wycieraczce leży sobie moja paczka, od piątku oczywizda, w bloku mieszkalnym. Naturalnie podpis za mnie złożony. Nakopać do doopy to mało. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta paczka była ubezpieczona na ponad 1000 euro. Ewidentna kradzież. Prawdziwy adresat musiałby być skończonym idiotą, aby odebrać magicznie odnalezioną, uprzednio skradzioną paczkę, która spędziła u innej osoby kilka dni. Dlatego nawet nie ma mowy o żadnym dogadywaniu się. Tym bardziej, że to nie pierwszy taki numer ze strony DHL.

Naprawdę mam wielką ochotę pomóc w zrobieniu shitstormu na cały polski internet, że sam prezes zarządu wyśle paczkę i list z przeprosinami. Akurat będzie brzydka pogoda na majówkę, więc czasu sporo.

Najlepsze, że ten złodziej fałszując podpis zrobił literówkę w nazwisku :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź od DHL:

A: Kurier się pomylił, zeskanował paczkę jako odebraną.

Ja: A jak to możliwe, że podpisano się z literówką?

A: No wie Pan, bo to skaner i system może się pomylić.

Ja: No chyba jednak nie, skoro zaadresowana jest na prawidłowe dane.

 

Postanowiłem, że nadawca zadecyduje co dalej. Zanim DHL się z nimi skontaktował przyszedł do mnie kurier zostawiając paczki pod drzwiami. Szybko oddalił się z miejsca zdarzenia.

Paczki w kartonie DHL z taśmą z oznaczeniem "repacked".

Matryca monitora porysowana, potłuczona, na ekranie skaczą kolorowe kreski. Obudowa praktycznie całkowicie się rozeszła. Ekran jedynie częściowo owinięty folią bąbelkową. A z przodu matryca ocierała się o nogę i podstawę.

Chyba nie muszę dodawać, że oryginalny nadawca należycie zapakował przesyłki oraz nie użył ani kartonów, ani taśmy DHL z napisem repacked.

 

No więc telefon do DHL, że przecież nie zamierzałem odbierać tych przesyłek. Przyznali, że kurier miał czekać na dalsze instrukcje. Ostatecznie jedną paczkę przyjąłem, a na drugą sporządziłem protokół szkody i czekam na informacje co dalej.

 

1253164217_1.Matryca.thumb.JPG.c2ac0a4cc9f45c9b29feea2e4c002f00.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pochwalę DHL paczka z Chin dostarczona na 4 dzień  Poczta Polska potrafi dłużej iść do miasta obok ! 
 
 
Mi ostatnio paczka z Japoni przyszła w 2 dni od nadania właśnie DHLem ,smieszne jest to że jak wysyłają do mnie paczkę z Chin to mam ją w 3-4 dni a jak ja wysyłałem do Chin Fedexem to dochodzi w 19 dni

Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wypełniłem protokół szkody do DHL na ten monitor, ale nadawca zadecydował, że nie warto tracić czasu na reklamację uszkodzonego monitora za 300 euro.

Chyba zmienili kuriera po tych akcjach.

 

Również DHL: Druga paczka z Holandii dotarła w ciągu <48h. Podobnie z paczką od Audeos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
32 minuty temu, vonBaron napisał:

Jakim prawem kurier pod moją nieobecność zostawia paczki u kogoś innego i jeszcze się podpisuje za mnie?

Bo zazwyczaj to patologia tam pracuje i mają wyebane?! ;) Ostatnio płaciłem jednemu gotówką ponad 7 koła, to zasugerował, że pewnie teraz wyślę za nim ziomków i zaczął się przechwalać, ile i czego to on w życiu nie trenował, i nie daliby mu rady. 🤦😆

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Jakim prawem kurier pod moją nieobecność zostawia paczki u kogoś innego i jeszcze się podpisuje za mnie?

 

Kiedyś czekałem na paczkę o dużym gabarycie. Nie pamiętam już co to było, ale spotkałem kuriera pod blokiem. Zauważyłem kątem oka, że to do mnie paczka i mówię typowi. A on na to: "aha, no to proszę" . Dał mi, wsiadł do samochodu i odjechał. Stałem w szoku jeszcze z 5 minut. Żadnego dokumentu ani podpisu. Po prostu : do ciebie, to masz koleś.

Od tamtej pory unikam firm kurierskich jak ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem dwa listy do Holandii  pocztą polską i żaden nie zaginął. Co prawda czas był liczony w tygodniach, ale doszło. Przy wysyłce za granicę to losowo zaznaczają priorytet lub nie. Nie prosiłem, a raz był zaznaczony. Czas doręczenia i koszt podobny. ¯\_(ツ)_/¯

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności