Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

DPD u mnie na plus. Szczególnie przy ich cenie, gdzie zamawiając przez sendit wychodzi czasem taniej niż gdziekolwiek indziej, a z domu odbiorą.

Poczta ostatnio kiepsko, ale się poprawia.

Paczkomaty tylko dobre doświadczenia. Doręczenie w soboty, chyba tylko raz miałem później niż następnego dnia od nadania.

 

Jakość usług poczty w dużej mierze zależy od tego jakiego się ma listonosza. Ten który zwykle do mnie przynosi raz zawalił sprawę - ni awizo, ni paczki, dopiero się w poczcie poszedłem zapytać i okazało się że paczucha (z mp4nation) czeka ponad tydzień. Delikatny opieprz i teraz chodzi jak w zegarku :)

 

Aha... Paczki/listy odbieram w biurze i zawsze ktoś jest. O tym też dostawcy dobrze wiedzą.

Edytowane przez wnwk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba szczęście co do lokalizacji, bo jedyni kurierzy na których czekałem dłużej niż 2 dni to K-ex i inPost (obu unikam jak ognia).

 

Szczytem był ostatni polecony InPost, który musiałem odebrać osobiście po 9 dniach roboczych od nadania i to bez awizo, gdyż nawet nie spróbowali go doręczyć. Zresztą gostyński InPost, który obsługuje mój rejon, to tragedia: w normalnym okresie (nie w okolicach świat) potrafią z oddziału dostarczać paczkę do paczkomatu 3 - 4 dni...

 

Na PP, podobnie jak all999, nie mogę narzekać, chociaż było jeszcze lepiej zanim zlikwidowano nasz urząd pocztowy, ale przesyłki i paczki ciągle docierają bez poślizgu

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić inposta - paczkomat u mnie jak zwykle przepełniony, że nie mogłem nic wysłać, ale jeden telefon na infolinię i bezproblemowo przeadresowali na inny w połowie pusty paczkomat koło sklepu gdzie się wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dwa lata przerobiłem pewnie koło setki paczek. Wypróbowałem wszystkich największych i u mnie na pierwszym miejscu jest PP, a na drugim DPD. Potem długo, długo nic. Poza tym ze PP jest pewna, to bliskość urzędu czynnego do 20 i w soboty sprawia, że PP jest poza konkurencją.

 

Zależy gdzie czynne... U mnie już dawno w soboty zamknięte. Najbliższe są czynne do 17.00 i 18.00. Plusem jest na pewno to, że w razie awizacji jest blisko odebrać. Z drugiej strony, jak znowu podniosą ceny to będzie już mało ciekawie (a są takie zapowiedzi). Jeśli paczka prio będzie za 15zł lub więcej, a zamówienie kuriera zaczyna się już od ~16zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przez ostatnie dwa lata przerobiłem pewnie koło setki paczek. Wypróbowałem wszystkich największych i u mnie na pierwszym miejscu jest PP, a na drugim DPD. Potem długo, długo nic. Poza tym ze PP jest pewna, to bliskość urzędu czynnego do 20 i w soboty sprawia, że PP jest poza konkurencją.

Zależy gdzie czynne... U mnie już dawno w soboty zamknięte. Najbliższe są czynne do 17.00 i 18.00. Plusem jest na pewno to, że w razie awizacji jest blisko odebrać. Z drugiej strony, jak znowu podniosą ceny to będzie już mało ciekawie (a są takie zapowiedzi). Jeśli paczka prio będzie za 15zł lub więcej, a zamówienie kuriera zaczyna się już od ~16zł...

Zamowienie kuriera DPD to ok 14,50 na sendit , wiec nawet mniej .

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie do końca. Takie twory to tylko są w postaci przesyłek zagranicznych klasy ekonomicznej, gdzie ostatecznie listonosz nie wie nawet jak wypisać na takie coś awizo. W Polsce jedyne co możesz sobie wysłać jako nierejestrowane to koperta wrzucona do skrzynki i może o takie coś ci chodzi. Wszystkie polecone, minipaczki, paczki są rejestrowane.

 

Do dziś wspominam jak jedna tępa dzida z OLX wysłała mi TDS-5 w papierowej kopercie jako zwykły list. Ostatecznie niemal tydzień później odebrałem z poczty - zafoliowane przez nich na sortowni na zgrzewarce a w środku dwa kawałki koperty i zmasakrowane słuchawki. Tępa dzida nie oddała kasy, a nie będę jechać przez pół Polski żeby drzeć gębę pod czyimiś drzwiami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie do końca. Takie twory to tylko są w postaci przesyłek zagranicznych klasy ekonomicznej, gdzie ostatecznie listonosz nie wie nawet jak wypisać na takie coś awizo. W Polsce jedyne co możesz sobie wysłać jako nierejestrowane to koperta wrzucona do skrzynki i może o takie coś ci chodzi. Wszystkie polecone, minipaczki, paczki są rejestrowane.

 

Do dziś wspominam jak jedna tępa dzida z OLX wysłała mi TDS-5 w papierowej kopercie jako zwykły list. Ostatecznie niemal tydzień później odebrałem z poczty - zafoliowane przez nich na sortowni na zgrzewarce a w środku dwa kawałki koperty i zmasakrowane słuchawki. Tępa dzida nie oddała kasy, a nie będę jechać przez pół Polski żeby drzeć gębę pod czyimiś drzwiami.

Wejdź do cennika PP to znajdziesz, usługa dostępna w elektronicznym nadawcy, wystarczy wygooglować.

 

 

Wystukano na słuchawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam się teraz dzieje w inpost? Pozwalniali ludzi z końcem lutego, bo stracili obsługę przesyłek sądowych, czy po prostu chwilowy chaos? Jak dotychczas przesyłki dochodziły mi na drugi dzień od odebrania z paczkomatu, tak teraz potrafią iść 3 dni od odebrania z paczkomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was :)

Był kiedyś moment w którym nadawałem paczek, różnymi firmami w ilości ponad przeciętnej. Moje obserwacje są następujące:

1. Poczta Polska - drogi kurier, tanie przesyłki typu Paczka 24 czy Paczka 48. Wszystko dochodzi na czas a czasem i nawet szybciej niż się by tego kupujący mógł spodziewać.

2. K-EX - k... kto? :D - nie chce mi się rozpisywać na temat Kolporter Expressu, bo kto ich pamięta ten wie czym pachnie wchodzenie na ich teren.

3. UPS - z nim mam doświadczenie od kilku miesięcy. Paczki drogie i to naprawdę drogie, bez zniżek ciężko byłoby to wysyłać. Paczki standardowe wychodzące dziś są następny dzień u odbiorcy do godziny 16:00 (70% paczek ląduje wg numerów trackingoych między 8:00 a 13:00). Paczki szybsze tylko na określonym terenie i wraz z usługami PP wiedzą, że paczka nie ma żadnej gwarancji dostarczenia powiedzmy na 9:00. System UPS nawet nie puści tak stworzonej paczki jeżeli wiedzą że nie ma szans na jej dostarczenie na 9:00. Bardzo pozytywnie.

Cena palet to szał cenowy ale mają do wyboru express palety i dostarczane są tak samo jak zwykłe paczki z gwarancją dnia i godziny nawet.

4. DPD, DHL - jeden wór, zamawiasz ich a oni jakoś tak po chińsku z tymi paczkami jeżdżą. Raz z rana, raz po południu. Często się spóźniają. Są niepewni przy wysyłkach szybkich.

5. Fedex - nie oceniam. U mnie w firmie nikt z nich nie korzysta po Polsce, tylko w wysyłkach za granicę i podobno o wiele bardziej sprawdza się od UPS.

6. Schenker - nią latają nam palety z i do jednej firmy. Słowni, kontaktowi, kurier zawsze dzwoni. Centrala bardzo często pyta czy paleta została odebrana także interesują się.

7. Raben - przewoźnik od niedawna. Nie oceniam.

8. Inpost trenowałem tylko osobiście i potrafią zaskoczyć na plus jak i na minus. Czasem paczki dochodziły od razu a czasem bez informacji czekały i czekały na dostarczenie do dalszej podróży. Ich problem polega na cięciu kosztów. Tam się nie lata z towarami jak w UPS tylko okresowo i jak nie trafisz to często paczka dociera zbyt długo. Poleconych inpostu nie trenowałem. Nie wypowiem się. Tylko takie paczki sam odbierałem. W sumie dostarczane pod sam nos lub do sklepików które mają z nimi umowy.

9. GLS - tym tworem nigdy nic nie wysyłałem. Mają rozbudowaną sieć punktów odbioru u innych sklepikarzy. Niby to działa ale w ten sposób paczki na siłę tam są zostawiane i kurier mam w d... pofatygowanie się i dostarczenie przesyłki.

 

Subiektywnie. Gdybym miał wybierać wysyłki nie patrząc na cenę to UPS. Nieco taniej Poczta-Polska. Nie zawsze potrzebny jest kurier. Dużo taniej Inpost.

Wysyłka palet. Drogo ale pewnie tylko UPS. Nieco taniej Schenker i też dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do obeznanych z tematem.

 

Sprzedawca ma podpisaną umowę z Pocztexem, wysyłka tylko i wyłącznie tym kurierem poczty. Ponieważ to usługa kurierska PP i w opcjach jest między innymi odbiór w punkcie, to zaproponowałem sprzedawcy czy może wysłać na punkt, bo wyjeżdżam na kilka dni, sprzedawca odmówił tłumacząc, że wysyła tylko na adres domowy. W przypadku zwykłych kurierów wiem jak to działa - jak nie ma odbioru to jest telefon od kuriera i ponowne doręczenie na drugi dzień, albo na prośbę odroczone doręczenie na konkretny termin, a jak i to nie daje rezultatu, to paczka oczekuje na odbiór w sortowni. Jak to jednak jest w przypadku Pocztex? W przypadku mojej nieobecności czy mogę poprosić o zostawienie awizo i dostarczenie do placówki PP, czy też będzie ponowna próba doręczenia, a potem paczka będzie leżała nie wiadomo gdzie?

 

Tak jak pisałem jeśli zamówię towar to nie będzie mnie przy próbie doręczenia, przy kolejnej również, a sprzedawca nie chce zaadresować na odbiór w punkcie. Będę też wiedział na przyszłość jak postępować z innymi sklepami, np Empikiem, który też wysyła Pocztexem jako najtańszy kurier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do obeznanych z tematem.

 

Sprzedawca ma podpisaną umowę z Pocztexem, wysyłka tylko i wyłącznie tym kurierem poczty. Ponieważ to usługa kurierska PP i w opcjach jest między innymi odbiór w punkcie, to zaproponowałem sprzedawcy czy może wysłać na punkt, bo wyjeżdżam na kilka dni, sprzedawca odmówił tłumacząc, że wysyła tylko na adres domowy. W przypadku zwykłych kurierów wiem jak to działa - jak nie ma odbioru to jest telefon od kuriera i ponowne doręczenie na drugi dzień, albo na prośbę odroczone doręczenie na konkretny termin, a jak i to nie daje rezultatu, to paczka oczekuje na odbiór w sortowni. Jak to jednak jest w przypadku Pocztex? W przypadku mojej nieobecności czy mogę poprosić o zostawienie awizo i dostarczenie do placówki PP, czy też będzie ponowna próba doręczenia, a potem paczka będzie leżała nie wiadomo gdzie?

 

Tak jak pisałem jeśli zamówię towar to nie będzie mnie przy próbie doręczenia, przy kolejnej również, a sprzedawca nie chce zaadresować na odbiór w punkcie. Będę też wiedział na przyszłość jak postępować z innymi sklepami, np Empikiem, który też wysyła Pocztexem jako najtańszy kurier.

Kurier PP zawsze kontaktuje się gdy nikogo nie zastanie na miejscu. Wtedy dzwoni i pyta co zrobić, czy zostawić u sąsiadów czy w innym terminie dostarczyć. Myślę, że warto poczekać na telefon lub przy zakupach dodać adnotację by zostawiono paczkę w danym FUP. Jeśli sprzedawca nie widzi możliwości pójścia Tobie na rękę to niech chociaż do paczki doda info. To go nie kosztuje nawet pół fatygi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na inny termin to raczej nie poczeka, bo nie będzie mnie jakiś tydzień. Możliwe też, że się nie dodzwoni, bo będę sporo za kółkiem i mogę być poza zasięgiem, u sąsiadów też nie zostawi, bo to blok i w sumie jak w dużym mieście jest "samotność w tłumie". Chodzi mi właśnie co Pocztex robi z paczkami przy których ma nieudane doręczenia, bo raczej nie idą od razu na zwrotkę, tylko jak w każdej firmie kurierskiej muszą gdzieś czekać na odbiór osobisty. Jeśli domyślną opcją jest awizo i pozostawienie w UP jak przy zwykłych paczkach, to dla mnie ok.

 

Sprzedawcą jest lombard, więc wątpię czy pójdą w jakikolwiek sposób na rękę, a interesuje mnie pewna rzecz w fajnej cenie, która raczej nie poczeka tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sn4ke

 

Korzystam praktycznie tylko z usług Pocztexu. Jeśli kurier nie zastanie Cię w domu to zostawia awizo, a paczkę odstawia na pocztę, ale nie wiem na jak długo, z reguły odbieram przesyłki nie później niż dzień, dwa po ich awizowaniu. Wydaje mi się, że gdzieś z tydzień powinna sobie ta przesyłka czekac na poczcie zanim wróci do nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomm - ale korzystasz z "pełnego" Pocztexu, czy Kurier48? Bo to drugie ma niewiele wspólnego z przesyłką kurierską - to jest Paczka48 dla klientów biznesowych i jest roznoszona przez zwykłych doręczycieli.

 

Babka na poczcie powiedziała mi dziś, że teoretycznie Pocztex ma 3-krotne awizo zanim zostawi na poczcie.

 

Awizo dla większości przesyłek to 14 dni.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pocztexu.

 

Normalnie idę na pocztę, wypełniam formularz (z reguły opcja Paczka24) i nadaję przesyłkę. Przeważnie też proszę o wysyłkę do mnie w taki sam sposób (ciężko mnie niekiedy zastać w domu a przerabiałem ganianie się swego czasu z kurierami DHL). I takie przesyłki nadawane na poczcie rozwożą kurierzy Poczty Polskiej/Pocztexu (samochodami - podobnie jak inne firmy kurierskie). A nie, że taką przesyłkę dostarcza zwykły doręczyciel roznoszący listy.

 

Mnie Pocztex od razu zostawia awizo i odstawia tego samego dnia na pocztę. Zresztą nawet bez awizo łatwo jest sprawdzić co się dzieje z przesyłką, gdzie jest, czy zostawiono awizo i na której poczcie czeka takowa przesyłka na odbiór. Wystarczy wklepać nr. listu przewozowego na ich stronie:

 

http://www.pocztex.pl/sledzenie-przesylek/

 

Zdarzało mi się, że będąc w pracy i sprawdzając status przesyłki kiedy pokazało mi, że awizo jest już w skrzynce ale paczkę odstawiono już do danego UP, że po pracy nawet nie brałem tego awizo, tylko leciałem od razu na pocztę z dowodem i odbierałem przesyłkę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Paczka24 to nie jest przesyłka Pocztexu. Zresztą zobacz sobie na cennik przesyłek pocztexu i porównaj ze zwykłymi paczkami PP także tymi przyspieszonymi. Paczka24 to jest po prostu nowocześniejsza wersja paczki priorytetowej i te usługi nie mają gwarancji terminowości dostawy - reklamacje (rozpatrywane miesiąc) możesz składać dopiero jak przesyłka spóźni się conajmniej dwa dni względem przewidzianego w umowie terminu.

 

Ale odchodząc od tematu - mnie interesuje konkretnie Pocztex i konkretnie usługi Kurier48 i Express24, a nie zwykłe usługi Paczka24 i Paczka48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że na poczcie pracują debile, a raczej jestem pewny. Bo to już nie pierwszy raz taka sytuacja.

Wczoraj wysłałem przesyłkę priorytetową do Wrocławia i proszę gdzie według pocztowców jest Wrocław.

Pieszo zajęło by mi to 16h, przesyłka jest już 28 h w trasie i daleka droga do Wrocka.

komorniki.jpg

pieszo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale co w tym dziwnego, że paczka pojechała w innym kierunku? Zamówiłeś samochód, który dostarczy ci to bezpośrednio pod adres? Nawet jakbym wysłał blok obok, to najpierw idzie na sortownię dla mojego rejonu, gdzie paczka zostaje przydzielona pod konkretnego kuriera i dopiero ten dostarcza. W tym przypadku twój rejon podlega widocznie pod Komorniki (czyli wszystkie regionalne oddziały wysyłają na Komorniki) i dopiero stamtąd puszczą na sort we Wrocku i dopiero do adresata. Jak transport z twojego rejonu spóźni się i rozładuje swoje przesyłki już po odjeździe ciężarówki na dany kierunek, to paczka leżakuje i czeka na kolejny transport w tamtym kierunku.

Logistyka i optymalizacja kosztów. Tak działają wszystkie firmy kurierskie zajmujące się drobnicą, a i nie tylko drobnicą, bo paletowe w DHL, Schenkerach itd też jeżdżą od sortowni do sortowni. Transport bezpośredni jest tylko w przypadku transportu zajmującego cały samochód, albo jak klient opłaci kurs dla całego auta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nic dziwnego.

Pojechała przez pół Polski w innym kierunku i chociaż czasami jedzie normalnie. Z Ostrowa WLKP. do Wrocka jest bezpośrednie połączenie kolejowe, średnio co 2 h.

I dla Ciebie to jest normalne, że na*******a 500 km, jak może 80 km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz zawsze na śledzenie paczek? Masz napisane jakie punkty zaliczyła. Jak są skrupulatni to nabijają wejście / wyjście na każdym punkcie, a przesyłki nie są wożone przez listonosza koleją, tylko jeżdżą potężnymi ciężarówkami z naczepami między sortowniami. Co to ma do rzeczy, że jest bliżej? Widocznie sortownia Wrocka ze względu na rejon przemysłowy zwozi przesyłki tylko z Wrocka i najbliższej okolicy.

 

Tak w ramach ciekawostki powiem ci, że np kurierzy GLS z sortowni na warszawskiej Białołęce (Warszawa ma dwie sortownie na dwóch brzegach Wisły - Białołęka wschód-północ, Śródmieście zachód-południe) wozi przesyłki aż do Ciechanowa i Ostrołęki, czyli nawet ponad 100km od sortowni. Nieważne, że paczka ma iść do sąsiada - wraca 100km do Wawy, żeby następnego dnia pojechać z powrotem, bo przyjęcie paczki do dostarczenia musi być potwierdzone przez "wyższą instancję".

 

Może i to jest kosmos, ale tak wygląda optymalizacja kosztów - wszystko na kupę do jednego miejsca, tam jest sortowane na taśmach do kolejnych "punktów przerzutowych", a na koniec przydzielane kurierom. To są tysiące przesyłek na każdy kierunek i inaczej byłoby nie do ogarnięcia, albo kosztowało fortunę. Polecam obejrzeć to kiedyś od środka, bo "logika jednej paczki" nie ma tu nic do gadania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzie koleją, na bank. żadnymi samochodami. Wrocław ma sortownię pod Poznaniem? Co ty mi za głupoty tu wciskasz?

Zawszę śledzę trackingi i raz jedzie normalnie, a raz przez "wrocławska sortownię w Komornikach", nadrabiając 500 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław ma sortownię we Wrocławiu, Komorniki mają sortownię w Komornikach. Komorniki nie są żadną filią Wrocławia, tylko jedną z największych sortowni w Polsce, podobnie jak np Lisi Ogon, który jest pośrodku niczego i nie jest filią Bydgoszczy. Ja osobiście jak dostawałem przesyłki z tego rejonu, to nigdy nie szły przez miejską sortownię we Wrocku, tylko zawsze przez DUŻĄ sortownię w Komornikach. Widocznie były jakieś powody dla których twoje przesyłki nie szły w pierwszej kolejności przez główną sortownię w Komornikach, tylko lokalną we Wrocku - może pozmieniali rejony doręczeń, albo jest to uzależnione od rodzaju przesyłki. Generalnie mało gdzie główne sortownie znajdują się w dużych miastach (wyjątkiem jest Warszawa), zazwyczaj jest to prowincja przy głównych trasach, bo jest taniej i łatwiej dojechać transportom.

 

Ja ze swojej strony wyczerpałem ten wątek, bo już inaczej nie potrafię wytłumaczyć.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności