Skocz do zawartości

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wygląda na to, że jako sprzedający warto nagrywać proces pakowania przesyłki oraz samej jej wysyłki? No bo jak inaczej im udowodnisz, że paczka była dobrze zabezpieczona? Mnie raz nagranie przesyłki plus samego przedmiotu uratowało, chociaż według tego co jest napisane powyżej powinienem przyjąć zwrot, ale czy to się tyczy też zwykłych osób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałem paczkę z za granicy z monitorem w środku to skrawek folii bąbelkowej leżał na dnie kartonu, a podstawa rysowała matrycę. No nie powiecie mi że nadawca tak zapakował... Karton był oklejony taśmą z nazwą firmy kurierskiej i dopiskiem 'repacked'

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przed chwilą kreatywny kurier  DHL, zadzwonił z parteru aby żona wyjęła sobie paczkę z windy na właściwym piętrze...
D2D pytanie do których dziw
czy regulamin to określa?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja też korzystam z furgonetki. Wysyłamy DPD i Pocztą, ale Poczta nie odbiera paczek, trzeba im wozić. Chciałam podpisać umowę z DPD na ok. 50 paczek/mc, ale cena była porównywalna z tą z furgonetki, a umowa miała być na 2 lata, więc zrezygnowałam. Wolę płacić te 2-3 zł więcej, ale w każdej chwili mieć możliwość zmiany przewoźnika.

Duże znaczenie ma też to jak spakujecie paczkę, dobrze jest spakować porządnie, bo wiadomo, ze kurierzy nie będą na Wasze paczki chuchali i dmuchali:

Od siebie polecam taśmy pakowe papierowe jak tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, majkel napisał:

rutkowski-jak.gif

Zaraz audiofie rzucą się kupować te taśmy i oleją Castoramę i Leroya. Lubię taki subtelny product placement. Chociaż worków lnianych, o których wspominał w swoim pierwszym poście świeżo zarejestrowany kolega/koleżanka (który równie szynko wyparował/a) chyba nic nie przebije.🤣

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lobuz1 napisał:

Zaraz audiofie rzucą się kupować te taśmy i oleją Castoramę i Leroya. Lubię taki subtelny product placement. Chociaż worków lnianych, o których wspominał w swoim pierwszym poście świeżo zarejestrowany kolega/koleżanka (który równie szynko wyparował/a) chyba nic nie przebije.🤣

 

To się nazywa SEO - generowanie ruchu na linkach do podbicia pozycji sklepu w Google ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem "ciekawą" sytuację związaną z przesyłką do Paczkomatu. Otóż odbieram, wyjmuję przesyłkę (miała być jedna) ale patrzę, że w skrytce jest jeszcze jedna. Jako że zamawiałem jeszcze coś mniej więcej tych gabarytów to pomimo niezgadzającego się numeru wziąłem, bo myślę sobie, że raz kto wie, może to jednak to co miało być, dwa - jak nie to - to przynajmniej jakie diamenty w środku, i w końcu trzy: komuś się zagubiła przesyłka. Oczywiście wyszło na opcję numer trzy, choć nie do końca. Rzecz ma się tak, że pewien Pan zamówił sobie jakieś dwie rzeczy do paczkomatu (multiskrytka) ale zorientował się że jedna nie zgadza się z zamówieniem. Skontaktował się więc ze sprzedawcą "co robić?" na co powiedzieli mu żeby po prostu zostawił to kurier zabierze.

Takiego wała :D Wychodzi na to że dobrze że wziąłem co nie moje bo po prostu system potraktował to jako pustą skrytkę i że przesyłki wcześniej zostały wyjęte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odnośnie wysyłania przez pośredników,  korzysta ktoś z sendit. Rzadko bo rzadko ale coś tam wysyłam, i dotychczas nie było problemów, ale ostatnio coś wybrany kurier nie odbierał paczki, może wina kuriera, ale też coś się chyba pozmieniało w serwisie. Więc może lepiej z innego pośrednika korzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to rzadko ale zdarza się coś wysłać czy to przez sendit, czy też bezpośrednio z DPD. Generalnie bez różnicy. Co do niepojawienia się kuriera w wyznaczonym dniu to zdarzało mi się to kilka razy na przestrzeni tych wielu lat w których "siedzę w hobby" więc nie podejrzewałbym że coś teraz się zmieniło. Jak już coś takiego mi się przytrafiało to albo czekałem na następny dzień albo anulowałem i zamawiałem przesyłkę jeszcze raz. 

 

Jedno co się zmieniło to to, że nie widzę aby dawali gdzieś potwierdzenie odebrania przesyłki przez kuriera. Kiedyś kazali drukować 2x, obie kartki podpisywał kurier i jedną zostawiał. Chociaż wróć -> w sendit jest coś co się nazywa "zbiorcze przekazanie towaru" czy coś w ten deseń na co kurierzy się krzywią. Chyba online teraz wszystko się odbywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak mocno trzeba poniewierać 17kg paczką z komputerem stacjonarnym zapakowanym w styropian, wewnętrzny karton oraz zewnętrzny karton wypełniony innymi kartonami i poduszeczkami powietrznymi, aby uszkodzić obudowę tego komputera? Sama obudowa waży 10,5kg. Nie wiem, trzeba by zapytać #DPD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem 5 dni na zamówioną wanne, przy mnie w sklepie z palety ją odpakowywali, przy montażu po zdjęciu folii zabezpieczającej okazało się że jest pęknięta na połowie długości w sposób taki jakby na niej słoń chciał usiąść.... kolejne 5 dni czekania na nową ze zrujnowaną łazienką. Ciekawe czy wogóle reklamacje uznają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu, wysyłałem słuchawki heddphone one do nowego właściciela. Dotarły z uszkodzonym przetwornikiem w jednej słuchawce. Najprawdopodobniej spore uderzenie spowodowało odklejenie ramki z przetwornikiem. Już w serwisie w Niemczech. 

Nawet nie chce mi się tego omawiać.

Oczywiście zwróciłem kasę nabywcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem 2x słuchawki z OLX a że dal mnie ta ich wysyłka to żadne bezpieczeńswo to poprosiłem o wysyłkę Pocztą Polską za pobraniem z dodatkową opcją sprawdzenia zawartoś przesyłki przed zapłatą i co? Dwa razy osoba na poczcie nie poinstrułowała nadawce i nie dała mu blankietu na którym on zaznacza co jest w paczce abym ja to później przy odbiorze potwierdził lub nie. Dwa razy stoczyłem batalię przy okienku aby w ogóle mi wydano te paczki bo ktoś niedopilnował czegoś za co biorą dodatkową oplątę... Poczta Polska i PKP to jeszcze 2 firmy w których jest zapach komuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy śmiać się czy płakać, ale wygląda na to, że Poczta Polska może nie być najgorszą alternatywą na świecie...

Na zdjęciu oczywiście EE Nemesis. Wysłane Fedex'em w połowie września 2022. Utknęły gdzieś na granicy, powód teraz nieistotny w sumie i padło pytanie czy mają mi je odesłać czy zutylizować ;) Od razu dałem im odpowiedź i słuchawki wróciły do mnie.... przedwczoraj ;) Brawa za błyskawiczną dostawę, naprawdę. Na plus,  że wróciły całe.

 

 

een.jpg

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oby chociaż grały tak, że warto było tyle czekać :D

 

Co do Poczty Polskiej - prawdę mówiąc ostatnio zacząłem wysyłać przez nią trochę paczek i nie mam większych zastrzeżeń, większość z nich docierała na drugi dzień jeśli były wyslane do 14-15. Szczególnie przesyłka wysłana z punktu do punktu jest dla mnie wygodną usługą, do tego tańszą niż Paczkomat i z dużo wyższym ubezpieczeniem. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tommir napisał(a):

Nie wiem czy śmiać się czy płakać, ale wygląda na to, że Poczta Polska może nie być najgorszą alternatywą na świecie...

Na zdjęciu oczywiście EE Nemesis. Wysłane Fedex'em w połowie września 2022. Utknęły gdzieś na granicy, powód teraz nieistotny w sumie i padło pytanie czy mają mi je odesłać czy zutylizować ;) Od razu dałem im odpowiedź i słuchawki wróciły do mnie.... przedwczoraj ;) Brawa za błyskawiczną dostawę, naprawdę. Na plus,  że wróciły całe.

 

 

een.jpg

Wysyłałem Fedx'em słuchawki do USA , uznali iż to nie słuchawki a żywność, bez kontaktu z odbiorcą przez 1.5 miesiąca , wróciły połamane do mnie...

  • Sad 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, wegiel21 napisał(a):

Wysyłałem Fedx'em słuchawki do USA , uznali iż to nie słuchawki a żywność, bez kontaktu z odbiorcą przez 1.5 miesiąca , wróciły połamane do mnie...

Kazałbym im je zjeść 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tommir napisał(a):

Nie wiem czy śmiać się czy płakać, ale wygląda na to, że Poczta Polska może nie być najgorszą alternatywą na świecie...

Na zdjęciu oczywiście EE Nemesis. Wysłane Fedex'em w połowie września 2022. Utknęły gdzieś na granicy, powód teraz nieistotny w sumie i padło pytanie czy mają mi je odesłać czy zutylizować ;) Od razu dałem im odpowiedź i słuchawki wróciły do mnie.... przedwczoraj ;) Brawa za błyskawiczną dostawę, naprawdę. Na plus,  że wróciły całe.

 

 

een.jpg

https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/wysylasz-paczke-do-usa-uwazaj-moze-do-ciebie-wrocic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności