Skocz do zawartości

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to ten widok pudła pod drzwiami bardziej mnie rozśmieszył niż zezłościł, bo zawartość nie była zbyt cenna, ale może faktycznie warto zaprotestować. Żeby się nie okazało że pewnego dnia na wycieraczce jakieś słuchawki zastanę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, manuelvetro napisał:

Paczucha pod wycieraczką!

 

Moja koleżanka tak robiła z kluczami jak była mała, tzn. chowała klucze pod wycieraczkę, a w drzwi zatykała kartkę "Mamo, klucze są pod wycieraczką".

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marek_m napisał:

 

Moja koleżanka tak robiła z kluczami jak była mała, tzn. chowała klucze pod wycieraczkę, a w drzwi zatykała kartkę "Mamo, klucze są pod wycieraczką".

Na klucze były trzy miejsca: pod wycieraczką, pod doniczką i na szyi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie mnie DHL załatwił na ten weekend. Cały tydzień śledziłem trasę paczuchy z dojczlandu z m.in. z HE-6se V2 i w piątek o godz 9 rano pojawiła się w statusie jako wydana do doręczenia. Caluśki dzień czekałem jak dziecko na gwiazdkę 😇 Niestety o 18.00 cierpliwość się wyczerpała i zadzwoniłem do znajomego z DHLa - ten na nieszczęście dla mnie skorzystał z długiego weekendu i wziął sobie urlop.

 

Oczywiście infolinia zrobiona tak, że trzeba wyrecytować numer przesyłki by uzyskać dodatkowe informacje jak np. kontakt z kurierem. O tym informuje automat ale nie wiem czy w praktyce działa bo próbowałem niczym Jan Miodek poprawnie podać numer i za każdym razem "przesyłka o podanym nr nie została odnaleziona w systemie". Nawet bezskutecznie próbowałem skorzystać z syntezatora mowy na kompie :D O opcji połączenia z konsultantem można zapomnieć. Więc postanowiłem cierpliwie czekać.

Po godz. 20.00 sprawdzam status a tu szok 19:30 przesyłka została doręczona. Ciśnienie 300/150. No nic szkoda się denerwować i planuję podjechać następnego dnia (sobota) do oddziału mieszczącego się poza miastem no bo przecież mają czynne od 8.00-14.00. 

 

Podjechałem o 9.00 rano z nadzieją że uda mi się z nimi porozumieć i skontaktować z kurierem który zapewne na obcym rejonie nie dał rady rozwieźć wszystkich przesyłek i odhaczył w systemie, że wszystko załatwione by nie stracić jakiejś premii/dodatku. Dojeżdżam do oddziału, a na bramie wisi karta że 08-01-2022 punkt obsługi klienta nieczynny. Noż k... znaczy nóż się w kieszeni otworzył.

Zobaczymy co przyniesie poniedziałek, a wystarczyło zadzwonić i poleciałbym po tą paczkę w dowolnie wyznaczone miejsce. Z sąsiadami mam dobre relacje więc raczej nikt cicho nie siedzi, a tym bardziej że raczej nie podejrzewam by ktoś miał na tyle mocny wzmacniacz do napędzenia HE-6se :D Żarty żartami ale test na cierpliwość po skurczybyku i niepotrzebny stres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, domil napisał:

To i dhl takie niespodzianki robi? Już nie wiadomo jak słać żeby uniknąć problemów.

U nich to "norma", że jak kurier nie wyrabia do wieczora ze wszystkim, to mu zostaje na następny dzień rozwieźć zaległe. Prawdopodobnie mają za duże rejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapłaciłem 2 razy Vat: ebay ściągnął przy zakupie a później nasi dzielni celnicy.Napisałem już reklamację i walczę o 32zł bo te 8.5zł oplaty pocztowej Poczta sobie zawsze przytula uj wie za co.

 

 

FAE26E88-6FB2-4252-B72E-372A5236E76D.jpeg

37438894-738C-4230-85E9-8279A70AFD27.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa z tym podwójnym podatkiem ale jedyne co mi się nasuwa na myśl to, że Poczta Polska mogła nie wiedzieć o transakcji poprzez eBay i już opłaconym VAT. Nie ma przepływu informacji która paczka jest już opłacona, a która nie i dlatego chyba jedynym rozwiązaniem jest proszenie przy każdej transakcji spoza UE o wydruk i załączenie na zewn. paczki takiej faktury jak przedstawiłeś. Liczę, że uda się odzyskać zwrot dodatkowych opłat chociażby dla zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, cpu1 napisał:

Przykra sprawa z tym podwójnym podatkiem ale jedyne co mi się nasuwa na myśl to, że Poczta Polska mogła nie wiedzieć o transakcji poprzez eBay i już opłaconym VAT. Nie ma przepływu informacji która paczka jest już opłacona, a która nie i dlatego chyba jedynym rozwiązaniem jest proszenie przy każdej transakcji spoza UE o wydruk i załączenie na zewn. paczki takiej faktury jak przedstawiłeś. Liczę, że uda się odzyskać zwrot dodatkowych opłat chociażby dla zasady.

Masz rację. 

Fakturę z Vat wystawił Ebay z adresem w Niemczech- widoczne po zalogowaniu na konto a Japończyk przykleił do paczki swój rachunek bez Vat i kosztów wysyłki.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 minut temu, Wisting napisał:

DPD = najgorsze dziady jakie mogą być. Nie korzystajcie.

W 101% popieram. UPS to moim zdaniem inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na przesyłkę, potwierdziłem datę dostawy na dzisiaj, skorygowałem błędnie wpisany adres przez nadawcę. I co? Jak śpiewał Kuba Sienkiewicz 'wszystko h..j". Przesyłka będzie jutro, adres niepoprawiony, gdybym sam nie zadzwonił, informacji nie byłoby żadnej. DPD = dostarczamy paczkę dozorcy. TFU.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej pisałem jak DPD dostarczyło mi monitor. Nie ma mowy aby nadawca zapakował go w tak skandaliczny sposób, ani aby posiadał taśmę klejącą dpd repacked. Znając tą firmę powiedział, że szkoda jego czasu na reklamację i walkę o odszkodowanie i po prostu przysłał jeszcze raz. 🤦‍♂️

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1 następnym razem jak automat nie będzie rozpoznawał numeru przesyłki, to wybierz opcję "chcę nadać paczkę". Połączy Cię wtedy z konsultantem i wyjaśnisz sprawę. Ja miałem tak ostatnio ze zwrotem. Numery nie są rozpoznawane, dopóki kurier paczki nie odbierze, a ja nie mogłem się doczekać na kuriera i zrobiło się błędne koło.

 

A tak poza tym to chciałem tylko zakomunikować, że na furgonetce nie opłaca się już zamawiać paczek. Ceny podnieśli strasznie (DHL jakoś o 25% w górę, 4zł więcej na zwykłej paczce, DPD to samo). A u konkurencji póki co (przynajmniej częściowo) po staremu. Dlatego przeprosiłem się z Sendit.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jimmi Dragon napisał:

@cpu1 następnym razem jak automat nie będzie rozpoznawał numeru przesyłki, to wybierz opcję "chcę nadać paczkę". Połączy Cię wtedy z konsultantem i wyjaśnisz sprawę. Ja miałem tak ostatnio ze zwrotem. Numery nie są rozpoznawane, dopóki kurier paczki nie odbierze, a ja nie mogłem się doczekać na kuriera i zrobiło się błędne koło.

Dzięki to mogłoby wtedy pomóc. Próbowałem podobnego myku bo połączyłem się z konsultantem DHL Express ale pierwsze co jak sprawdził numer przesyłki to powiedział że to jest DHL Parcell (inna firma !?) i tyle było z jego obsługi.

 

25 minut temu, Jimmi Dragon napisał:

Dlatego przeprosiłem się z Sendit.  

Kilka razy mnie niesłusznie naciągnęli na extra koszty ale dla paru złotych nie będę się z nimi sądził więc zalecam szczególną ostrożność przy korzystaniu z Sendit. Dalej korzystam bo fakt mają dobre ceny i wszystkie usługi które potrzebuję w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cpu1 napisał:

Kilka razy mnie niesłusznie naciągnęli na extra koszty ale dla paru złotych nie będę się z nimi sądził więc zalecam szczególną ostrożność przy korzystaniu z Sendit. Dalej korzystam bo fakt mają dobre ceny i wszystkie usługi które potrzebuję w jednym miejscu.

 

Jeśli wysyłasz paczki kurierem okazjonalnie, to wystarczy zrobić zdjęcie z centymetrem (+ewentualnie na wadze). Z inpostem nie ma tego problemu, bo przesyłka przekraczająca wymiary nie wejdzie do skrzynki. Poza tym na furgonetce też naciągają. Ktoś już opisywał sytuację (możliwe że tutaj), w której po reklamacji klient zadzwonił do przewoźnika i okazywało się, że żadnej skargi z ich strony nie było i próba wyłudzenia kasy wyszła od pośrednika czyli furgonetki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jimmi Dragon napisał:

Ktoś już opisywał sytuację (możliwe że tutaj), w której po reklamacji klient zadzwonił do przewoźnika i okazywało się, że żadnej skargi z ich strony nie było i próba wyłudzenia kasy wyszła od pośrednika czyli furgonetki. 

Uuuu to już bezczelność na maxa. Dokumentację w formie zdjęć robię tylko do OLXa i chyba zacznę do PayPala ale żeby człowiek musiał się już wszędzie zabezpieczać nawet przed skorzystaniem z usługi w dużej firmie to coś nie teges. Epaka chciała mnie zbyć na przeszło 110 zł za niezrealizowaną usługę ale po prawie 3 miesiącach walki odzyskałem środki. Sprawa była idealna na zgłoszenie do UOKiKu ale nie donoszę i sam załatwiam sprawę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wysyłałem paczkę InPostem. Normalnie karton ma dokładnie tyle ile wynosi maksymalna szerokość dla gabarytu B. Jednak po wypchaniu wyszło 1cm więcej. Dwukrotnie przeszło przez paczkomat i do celu bez problemu. Wydaje mi się, że skrytka w paczkomacie jest 2 cm szersza od gabarytu B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Ostatnio wysyłałem paczkę InPostem. Normalnie karton ma dokładnie tyle ile wynosi maksymalna szerokość dla gabarytu B. Jednak po wypchaniu wyszło 1cm więcej. Dwukrotnie przeszło przez paczkomat i do celu bez problemu. Wydaje mi się, że skrytka w paczkomacie jest 2 cm szersza od gabarytu B.

No wiadomo, że skrzynka musi być odrobinę większa, żeby dało się później z niej paczkę wyciągnąć. Ale nawet jeśli jeden z wymiarów będzie na styk to i tak argument z wielkością skrzynki powinien przejść. Zwłaszcza, że w moim przypadku furgonetka zarzuciła mi, że moja paczka miała o kilkanaście cm większe wymiary niż przewiduje gabaryt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności