Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Sonata E44 też leży ponad tydzień gdzieś pomiędzy lotniskiem, a urzędem celnym bo jeszcze nie przeszła odprawy. Nic nie wiadomo, czeski film. Jeżeli już u nas tak nie ma to na pewno przed gwiazdką będzie podobnie :

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Introverder napisał:

Ja mam nadzieję, że jak z eBay'a (konkretnie z Włoch) zamówiłem, że VAT-u ani cła mi nie dowalą.

 

Jeżeli wysyłka będzie z zarejestrowanej firmy z Włoch, należącej do VAT OSS to wszelkie opłaty do naszego US uiści US z Włoch. Jeżeli natomiast to jakiś pośrednik to może być niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie jestem w ostatniej fazie reklamacji zaginionych Senhheiserów HD650 które wysłałem przez Allegro paczkomaty inpost. Ostatni status zatrzymał się na przyjęciu w którejś z głównych sortowni. Po tym ślad o niej zaginął. Kupujący otworzył spór po kilku dniach od nadania, podając powód, że nie otrzymał towaru. W ten sam dzień złożyłem komplet dokumentów do reklamacji w inpost. Na rozpatrzenie jej mieli regulaminowe 30 dni. W przedostatni dzień wysłali dodatkowy załącznik aby wypełnić praktycznie te same informacje co w formularzu reklamacji + odręczny podpis. Zagrozili że jeżeli nie otrzymają wypełnionego dokumentu w ciągu 7 dni to reklamację pozostawią bez rozpoznania. Również wysłałem w ten sam dzień do Pani koordynator z działu reklamacji i na email uzupełnienia@inpost.pl

 

Na 6 dzień bez odpowiedzi i nieotrzymania potwierdzenia, zaniepokojony napisałem do koordynator co się dzieje i czy otrzymali załącznik. W kolejny dzień z rana otrzymałem odpowiedź że czekają na wypełniony i przesłany załącznik bo bez tego nie mogą dalej procesować. Wk.... się bo za parę godzin mijało te 7 dni o których uprzedzali więc szybko ponowiłem emaile z załącznikami w innych formatach docx i JPG - wcześniej wysłałem PDFa. Nie otrzymałem żadnej  odpowiedzi i potwierdzenia otrzymania emaila mimo, że tym razem wysłałem email z opcją żądaj potwierdzenia odbioru. 

 

Kiedyś jak zaginęła mi przesyłka to dział reklamacji i ogólnie z każdym koordynatorem była możliwość kontaktu telefonicznego. Przychodziły potwierdzenia. Teraz to nawet na infolinii od razu mówią że nie mają z nimi połączenia i możliwości przekazywania/uzyskiwania szczegółowych informacji.

 

Po kolejnych 6 dniach otrzymałem finalne pismo z rozpatrzeniem reklamacji. Będą zwracać środki przez pośrednika czyli firmę ubezpieczeniową tylko za zaginiony przedmiot bez kosztów przesyłki bo tłumaczą że nie oni je pobrali.

 

Jak kasa wpłynie to wyślę im "podziękowania" a teraz chyba muszę rozpoczynać drugą reklamację w Allegro by uzyskać 8,99 zł zwrotu za niezrealizowaną usługę transportu 😌 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpost to tragedia- staram się używać tylko do drobniejszych zamówień. Gubią paczki- zwracałem kiedyś Sundary kurierem inpost i paczka zaginęła a oni nie mieli pojęcia co się z nia stało. Zadzwonił do mnie jubiler z Rzeszowa, który ją odebrał i rozpakował słuchawki (miała trafić to Wrocławia) i pojechałem po nich grubo na infolinii- rozmawiałem bezpośrednio z oddziałem, który popełnił błąd. Nie wiem jak to możliwe.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Trzeba mieć tupet, aby otworzyć paczkę która nie jest do ciebie adresowana

Paczka chyba była zaadresowana na niego- nie wiem jakim cudem.  Status cały czas był bez zmian przez kilka dni- odebrana przez kuriera. Tak może zadziałać wysyłanie kurierem inpost paczki usługą bez drukowania etykiety- nadając w aplikacji i wrzucając ją do paczkomatu. Nie miałem drukarki i byłem w trasie- nie będę już tak ryzykował.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lobuz1 napisał:

Tak może zadziałać wysyłanie kurierem inpost paczki usługą bez drukowania etykiety- nadając w aplikacji i wrzucając ją do paczkomatu.

 

Głównie właśnie tak te wtopy się zdarzają, bo tu dochodzi błąd w postaci czynnika ludzkiego czyli zabieganego kuriera który te etykiety nakleja. Ja przemieliłem przez Paczkomaty setki paczek i ani razu mi się nie zdarzyła żadna wtopa. Do tego praktycznie zawsze paczka jest na drugi dzień w Paczkomacie. Nie mogę powiedzieć złego słowa na temat samego dostarczania przesyłek.

 

Zgadzam się jednak z cpu1, że kontakt z inPostem to istna tragedia - kiedyś zaciął mi się Paczkomat, chciałem to zgłosić bo zaciął się w momencie gdy miał otworzyć drzwiczki, więc nie bardzo mogłem odejść i wrócić później. Finalnie w końcu się dodzwoniłem ale trwało to z 30 minut, a Paczkomat sam się... odciął w międzyczasie :blink:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lobuz1 napisał:

Tak może zadziałać wysyłanie kurierem inpost paczki usługą bez drukowania etykiety- nadając w aplikacji i wrzucając ją do paczkomatu. Nie miałem drukarki i byłem w trasie- nie będę już tak ryzykował.

Tylko tak wysyłam, bo jestem eco ;) nie mam tuszu, nie drukuję. Nie wiem, ile tych paczek poszło - bez etykiety -  z aplikacji , za to z naklejonym, ręcznie napisanym numerem nadania - kilkadziesiąt, wszystko bez wtopy, jak u @Dirian

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dirian napisał:

Zgadzam się jednak z cpu1, że kontakt z inPostem to istna tragedia - kiedyś zaciął mi się Paczkomat, chciałem to zgłosić bo zaciął się w momencie gdy miał otworzyć drzwiczki, więc nie bardzo mogłem odejść i wrócić później. Finalnie w końcu się dodzwoniłem ale trwało to z 30 minut, a Paczkomat sam się... odciął w międzyczasie :blink:

Heh.. ja ostatnio miałem podobną sytuację, ale dodzwoniłem się od razu po automacie i w 5 minut była sprawa załatwiona. :D Co innego np. oddział DPD Kowale - nigdy nie odbierają telefonu, ale to nigdy. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potwierdzam. Raz wysłałem bo kurier inpostu nie przyjechał. Trzy dni musiałem prosić aby zaktualizowali dane na stronie bo odbiorca myślał ze nie wysyłam paczki. Kurier pocztex i paczka idzie już tydzień. Maksymalne ubezpieczenie tylko do 5 tys zł. Omijać szerokim łukiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być tak pięknie po przejęciu Ruchu przez Orlen. Efekt jest taki że poszedłem kupującemu na rękę żeby zredukować koszty wysyłki. Wziąłem 8,50 zł i z myślą, że pójdę jak wcześniej do pobliskiego kiosku Ruchu aby nadać paczuszkę. Po pierwsze koszt podnieśli na 9,99 zł a druga sprawa to na Słupsk (92 tyś mieszkańców) są dwa punkty nadania i wycieczka przez pół miasta. No progres że nie ma co ...

Edytowane przez cpu1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wisting napisał:

Żabka przesyłki wysyłanie - nie korzystajcie tego

raz wysyłałem i nie było problemu ale fakt nie wiem jak ze śledzeniem bom pojechał pracować i nie miałem głowy do tego. Za to odbieranie super sprawa. Paczka leży 7 dni a nie 3 jak w paczkomacie przez co nie jestem tak uwiązany z wyjazdami. No i w cieple i suchości leży.

28 minut temu, cpu1 napisał:

Miało być tak pięknie po przejęciu Ruchu przez Orlen.

No patrz no, dobra zmiana a on mówi że nie dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cpu1 napisał:

druga sprawa to na Słupsk (92 tyś mieszkańców) są dwa punkty nadania i wycieczka przez pół miasta. No progres że nie ma co ...

To jest wkalkulowana akcja - pojedziesz samochodem na drugi kraniec miasta nadać paczkę, to może Ci benzyna się skończy. I cyk na stację, po obajtkowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamawiał ktoś coś ostatnio z USA? Kupiłem w ostatnich dniach listopada, aby zdążyć odebrać jeszcze przed świątecznym szaleństwem. Przez kilka dni sprawdziłem jedynie że sklep przyjął płatność.

Przewiduję, że pewnie z USA do polszy dojdzie w tydzień, a z polszy do polszy w miesiąc

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni - pytanie. Czy to normalne, że Cainiao Standard SG Air idzie już 4 tygodnie? Tracking pokazuje, że clą u nas od 8 grudnia, ale to nie tracking Poczty Polskiej tylko aliexpressowy. 

 

I drugie pytanie - co to oznacza, jak status paczki w InPost jest taki, że od przedwczoraj 11:12 nie zmienił się z Odebrana przez kuriera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel

Chiński tracking nie kłamie ;) 7 dni leżakowania po przylocie do Polski w tym okresie to jeszcze nie tragedia. Trzeba cierpliwie czekać.

Kurier inpost wyciągnął z paczkomatu i ...
A) nie dojechał z nią do oddziału - zaginęła
lub bardziej prawdopodobne
B ) w gorących okresach przedświątecznych zauważyłem, że inpost pomija pewne czynności jak np. skanowanie przyjęć aby przyspieszyć całą procedurę. Spotkałem się z tym osobiście w poprzednich latach, a dostarczenie potrafiło im zająć nawet do 5 dni.

Edytowane przez cpu1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Temat z InPost ma swój dalszy ciąg. Sami do mnie napisali z miejscowej bazy, czy paczka oraz jej sfotografowana zawartość to jest to, co wysłałem, oraz do kogo procedować z wysyłką - mnie czy odbiorcy? Jakaś lipa musiała być z kurierem, może z pracy odszedł lub zachorował? Na razie wszystko wygląda OK, tylko muszą sprawdzić jeden detal, którego nie było na zdjęciach, a był w paczce. 

Dodałem odbiorcę do korespondencji i będziemy widzieć, jak to dalej pójdzie. Odtwarzacz SACD lepiej, żeby dobrze opakowali. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

Dziękuję za informacje. Temat z InPost ma swój dalszy ciąg. Sami do mnie napisali z miejscowej bazy, czy paczka oraz jej sfotografowana zawartość to jest to, co wysłałem, oraz do kogo procedować z wysyłką - mnie czy odbiorcy? Jakaś lipa musiała być z kurierem, może z pracy odszedł lub zachorował? Na razie wszystko wygląda OK, tylko muszą sprawdzić jeden detal, którego nie było na zdjęciach, a był w paczce. 

Dodałem odbiorcę do korespondencji i będziemy widzieć, jak to dalej pójdzie. Odtwarzacz SACD lepiej, żeby dobrze opakowali. ;) 


Przestałem używać inpost do ważnych przesyłek bo kilka razy miałem problem z zagubionymi czy dostarczonymi pod zły adres przesyłkami. Z dpd i innymi kurierami nigdy nie miałem takiej sytuacji- to może świadczyć, że takie pomyłki często się zdarzają, albo mam wyjątkowego pecha. Ostatnia paczka i poprzednia z Hifigo doszła inpostem bez problemu i z kurierem spotykam się już o 8:30 i odbieram z samochodu- dam im może szansę ;)  
 

W dniu 4.11.2021 o 13:04, lobuz1 napisał:

 Inpost to tragedia- staram się używać tylko do drobniejszych zamówień. Gubią paczki- zwracałem kiedyś Sundary kurierem inpost i paczka zaginęła a oni nie mieli pojęcia co się z nia stało. Zadzwonił do mnie jubiler z Rzeszowa, który ją odebrał i rozpakował słuchawki (miała trafić to Wrocławia) i pojechałem po nich grubo na infolinii- rozmawiałem bezpośrednio z oddziałem, który popełnił błąd. Nie wiem jak to możliwe.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lobuz1 napisał:

Z dpd i innymi kurierami nigdy nie miałem takiej sytuacji

Chyba nie ma co uogólniać bo mi no GLS dostarczył paczkę (byłem w domu ale nie raczył zadzwonić dzwonkiem,telefonem czy awizować) o wartości 9k do sąsiada z którym nie mam kontaktu a bojąc się że dostanie po buzi wysłał kolegę po moim tel, aby kolega odebrał ją od sąsiada i dostarczył mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wegiel21 napisał:

Chyba nie ma co uogólniać bo mi no GLS dostarczył paczkę (byłem w domu ale nie raczył zadzwonić dzwonkiem,telefonem czy awizować) o wartości 9k do sąsiada z którym nie mam kontaktu a bojąc się że dostanie po buzi wysłał kolegę po moim tel, aby kolega odebrał ją od sąsiada i dostarczył mi.

Ja mówię o zaginionych paczkach (firma kurierska nie ma pojęcia gdzie się znajduje) lub dostarczonych na drugi koniec Polski, odebrana/otwarta przez nieupoważnioną osobę. Opisana przez Ciebie sytuacja może zdarzyć się często. Kiedyś regularnie zostawiali u żony paczki dla sąsiadów. Mi kiedyś nowy kurier z dpd zostawił paczkę na wycieraczce i nawet nie dzwonił do drzwi- dobrze, że nie wyjechałem i byłem na miejscu.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uogólnianie jest absolutnie bez sensu, bo to zależy po prostu od człowieka. Mój znajomy - fotograf - zamawiał ostatnio aparat i obiektyw. Koszt aparatu - 13k. Koszt obiektywu - bodajże 15k. Aparat dostarczony kurierem UPS - kurier przerzucił aparat przez płot na posesję... Mimo wyraźnych oznaczeń - nie rzucać, do tego paczka obklejona zewsząd taśmą, że delikatnie, itp. Na szczęście sprzęt dobrze zapakowany, więc przeżył - kto wie zresztą, czy na sortowni nie rzucają tym jeszcze bardziej.

 

Obiektyw, dostarczony kurierem DPD - kurier wszedł sobie na posesję (furtka jest otwarta, bo prowadzą tam też przedszkole i dopiero wejście do budynku jest na domofon / kod) i zostawił ten obiektyw przed wejściem na wycieraczce 🤷‍♀️

 

Na drugi dzień ten sam kurier DPD przywiózł jakieś ******ły do przedszkola (list z jakimiś wycinankami dla dzieci) i zadzwonił na domofon, grzecznie poczekał chwilę, wręczył przesyłkę osobiście 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

opisana przez Ciebie sytuacja może zdarzyć się często.

No dla mnie taka sytuacja nie ma prawa się zdarzyć bo nie po to brałem dzień wolnego aby miła pani na infolinii z uśmiechem w głosie powiedziała mi że "Ale paczka już dostarczona i podpisał się pan o nazwisku Staszek" a jego adres wedle pani to 3km od mojego miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wegiel21 napisał:

No dla mnie taka sytuacja nie ma prawa się zdarzyć bo nie po to brałem dzień wolnego aby miła pani na infolinii z uśmiechem w głosie powiedziała mi że "Ale paczka już dostarczona i podpisał się pan o nazwisku Staszek" a jego adres wedle pani to 3km od mojego miejsca zamieszkania.

Jasne, pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności