Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

43 minutes ago, rafik87 said:

Drogie Pany jak wygląda wasze zadowolenie odnośnie obsługi przesyłek zagranicznych przez pocztę od 1 lipca? emoji1787.png emoji1787.png emoji1787.png Chodzi mi o szybkość obsługi celno-skarbowej rzecz jasna emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Drapnięte z Mi 10
 

 

Bardzo sprawnie. Wysyłka AliExpress Standard Shipping, ale dostarczył kurier Pocztex48 (żadnych dodatkowych opłat nie wymagał). 

Screenshot_20210726_165410.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie moi drodzy paczka jest na cle od 22 czerwca. 24 dostali dokumenty, 1 lipca dzwoniłem do celnego to spoko celnik mnie poinformował jak wygląda sytuacja że mają tydzień poślizgu z odprawami i moja paczka zgodnie z prawem i kompletem dokumentów powędrowała do poczty, ogólnie pokierował co i jak włącznie z tym że mam iść na pocztę i podpisać pełnomocnictwo bo paczka za ponad 150 Euro co też 2 lipca uczyniłem (czekałem ponad godzinę na poczcie bo panie robiły to pierwszy raz i nie wiedziały co z czym się je) zadowolony wróciłem do domu, i już mniej zadowolony czekałem aż coś ruszy z trackingiem. Dnia 8 lipca dzwoni do mnie przemiła pani z poczty z informacją że nie ma pełnomocnictwa i że bez tego paczka nie ruszy, odpowiedziałem jej że 2 lipca pełnomocnictwo złożyłem i nagle przestała być taka miła, parsknęła tylko że sprawdzi ponownie w systemie i że jak wszystko będzie dobrze to w 2 góra 3 dni paczka będzie u mnie. Zaniepokojony obrotem sytuacji poszedłem tego samego dnia na pocztę sprawdzić co się dzieje z pełnomocnictwem ( dla pewności poprosiłem o ponowne wydrukowanie dokumentu i przyjęcie go, tym razem poszło szybciej bo tylko 30 minut ) no i czekam sobie dalej, w między czasie kontaktowałem się na FB z pocztą to mnie kompletnie zbywali odpowiadając masłem maślanym i informując że wszystkie informacje mam na trackingu, nie potrafili mi odpowiedzieć na żadne pytanie typu :
- czy paczki są odprawiane według dat?
- czy prowadzą ich ewidencję?
- kiedy mogę się spodziewać odprawy?
- czy jest możliwość skontaktowania się z "miejscem" gdzie te paczki są "odprawiane"?
Po kilku męczących pytaniach dostałem maila, na który napisałem i od 2 tygodni czekam na odpowiedź, obstawiam że maila mi podali na odwal się. I tak mi mijał sobie czas beztrosko a tracking ani drgnie, próbowałem dzwonić na infolinię poczty ale kiedy bym nie dzwonił to zawsze było ponad 20 osób w kolejce. Frustracja powoli sięga granic i myślę że zadzwonię do Urzędu celnego na infolinię, przemiła pani powiedziała że nie zajmują się takimi sprawami i podkreśliła że nie jestem pierwszą osobą która do nich dzwoni, podała mi tylko nr telefonu do rzecznika poczty. Po kilku dniach dostałem olśnienia, przypomniało mi się że koleżanka z wykształcenia jest celnikiem ale nie pracuje w zawodzie, pomyślałem zadzwonię spytam się czy ze szkolnych lat ma jakieś znajomości, podałem jej numer paczki i po 4 dniach zadzwoniła do mnie z informacją. Jej kolega pracujący w UC z którego paczka została przekazana poczcie kazał przekazać żebym nie nastawiał się zbytnio na to że paczkę otrzymam bo jeśli nie leży gdzieś zapomniana (10% szansy) to najprawdopodobniej już ktoś ją przytulił (90% szansy), otóż od 1 lipca z powodu kontroli celnej każdej paczki pracownicy poczty mają jak na tacy podane "fanty" do zgarnięcia i co niektóre zwłaszcza te wartościowe sobie giną( wartość mojej to 2500 zł) , a nasza poczta nie bierze za to żadnej odpowiedzialności, z resztą tam jest taki bałagan po wejściu tego nowego przepisu że nie są w stanie tego okiełznać, czyli raj dla złodziei . Jedyną radę jaką mi udzielił to żeby dzwonić jak najczęściej i składać reklamację i dopytywać się o paczkę, to jest szansa że ktoś z kierownictwa się nią zainteresuje. Tak też uczyniłem, zadzwoniłem dzisiaj na infolinię poczty i przedstawiłem sytuację dodałem od siebie że byłem zbywany przy wcześniejszych kontaktach i że kontaktowałem się z UC i nagła zmiana bociana, pani z infolinii przyjęła moją reklamację wypytywała mnie się o każdy najdrobniejszy szczegół, przez słuchawkę słyszałem jak klawiatura niemal płonie od wpisywania, odpowiedź zwrotną mam dostać w przeciągu 2-3 dni. Obstawiam że proceder "ginięcia" paczek wyszedł na jaw albo trafiłem w końcu na kompetentną osobę, jakby nie patrzeć za 4 dni mija mi ustawowy 75 dniowy okres na dostawę paczki podany na Aliexpress, ciekawy jestem jak Chińczycy będą chcieli rozwiązać sprawę jak się okaże że paczki jednak nie ma, czy nie będą robili problemów jeśli poproszę o wysłanie nowej tylko tym razem DHLem.

Drapnięte z Mi 10

  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko listy wysyłam. Kurierem nie będę sobie gitary zawracał. Ten komunistyczny twór powinien zostać zaorany do 0. Tylko, że wtedy nagle ludzie obudzą się z ręką w nocniku bo nie będą wiedzieli jak opłacać rachunki 🤦‍♂️ Ostatnio na poczcie się wykłócał bo podnieśli prowizję o 1,5 czy coś koło tego.

 

Wystarczy żeby przed budynkami postawili automaty nadawcze. Ważę list, wybieram jaki, płacę, drukuje naklejkę z numerem, dostaję kod qr do zeskanowania telefonem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.07.2021 o 18:02, bob2000 napisał:

Dostałem awizo, 14,50 zł inne koszty. Pewnie zamówienie z Dodax. Czyli 6 zł VAT i 8,50 dla złodziejskiej poczty za manipulacje. 

Napisałem do Dodax jak to jest. Zakończyło się to tak, że Dodax zwrócił mi kasę za nieprawidłowo opodatkowane przesyłki (razem z kosztami pocztowymi). Napisali, że tak nie powinno być i jeżeli znowu tak się zdarzy to pisać do nich jak najszybciej.

Najwyraźniej państwo polskie próbuje łatać dziurę budżetową na wszystkie możliwe sposoby, złodziejskie.

  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bob2000 napisał:

Napisałem do Dodax jak to jest. Zakończyło się to tak, że Dodax zwrócił mi kasę za nieprawidłowo opodatkowane przesyłki (razem z kosztami pocztowymi). Napisali, że tak nie powinno być i jeżeli znowu tak się zdarzy to pisać do nich jak najszybciej.

Najwyraźniej państwo polskie próbuje łatać dziurę budżetową na wszystkie możliwe sposoby, złodziejskie.

Dobry sposób, spora część osób w ogóle sobie odpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłałem słuchawki i wrzuciłem do paczkomatu bez drukowania etykiety. Paczka zamiast pod Wrocław trafiła do Jubilera z okolic Rzeszowa, który ją otworzył i zadzwonił do mnie. Inpost nie widział gdzie jest paczka i pytali jak wygladała i co było w środku. Nie wiem jak można było wydrukować etykietę z moimi danymi jako nadawca i jakiejś nieznanej mi firmy z pod Rzeszowa jako odbiorcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przed plandemią kupiłem drukarkę gdy jeszcze były w normalnych cenach. Za dużo pierdzielenia było z drukowaniem dokumentów gdzieś po punktach ksero i kurierzy którzy wypisywali etykiety w samochodach nie dając mi kopii. Drukuję średnio 2 strony na miesiąc, ale mam pod ręką 24/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tommir napisał:

Dobry sposób, spora część osób w ogóle sobie odpuści.

Może tak, mnie interesowało czy jedno ze źródełek CD (tanio i dobrze lub w ogóle dostępne) wyschło czy nie ;) Poza tym te opłaty nie zgadzały mi się z adresem wysyłki oraz zapisami w regulaminie sklepu. Na poczcie brałem potwierdzenia zapłaty tak na wszelki wypadek. Okazało się, że się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Dlatego przed plandemią kupiłem drukarkę gdy jeszcze były w normalnych cenach. Za dużo pierdzielenia było z drukowaniem dokumentów gdzieś po punktach ksero i kurierzy którzy wypisywali etykiety w samochodach nie dając mi kopii. Drukuję średnio 2 strony na miesiąc, ale mam pod ręką 24/7

Też mam drukarkę i drukuję-jak jestem w domu. Byłem w trasie i miałem do wyboru pocztę lub inpost bez drukowania. To nie koniec problemów. Po 4 dniach paczka zmieniła status na dostarczono. Dzwoniłem do odbiorcy, który poinformował mnie, że nie było u niego dzisiaj inpost i nie ma paczki. Po telefonach i wyjaśnianiu sprawy podobno kurier ma ja dostarczyć, ale wcześniej zmienił sobie status, że już to uczynił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2021 o 08:52, jacmiszcz92 napisał:

Dlatego lepiej nie cebulić, tylko kupić w Polsce gdzie istnieje jakieś prawo, a nie w Chinach gdzie każdy robi co chce i jest burdel jak nie wiem(żartuje, pewnie tak nie jest)

Mniej problemów i przesyłki tańsze, a i wszystko bez udziału porąbanej poczty polskiej.

Ewentualnie jak już kupować to od jakiś sprawdzonych/zaufanych chińskich sklepów.

Albo jechać sobie do Chin na wycieczkę i kupić przy okazji.

7 godzin temu, lobuz1 napisał:

Odsyłałem słuchawki i wrzuciłem do paczkomatu bez drukowania etykiety. Paczka zamiast pod Wrocław trafiła do Jubilera z okolic Rzeszowa, który ją otworzył i zadzwonił do mnie. Inpost nie widział gdzie jest paczka i pytali jak wygladała i co było w środku. Nie wiem jak można było wydrukować etykietę z moimi danymi jako nadawca i jakiejś nieznanej mi firmy z pod Rzeszowa jako odbiorcy. 

I jak to się zakończyło?
W sumie dlatego poniekąd nie jestem do końca przekonany co do paczek bez etykiety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do inpostu jestem anty! Kurierzy naprawdę olewają paczki byle gdzie zostawiają i to dosłownie. Zwroty brecha nadaje i nie mogę się dowiedzieć do kogo nadaje zwrot

Jednak paczkomat to ogromny krok do przodu.

Kabooom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak tam Wasze paczki zagraniczne? Moja przesyłka z dropa (US) leży dokładnie od miesiąca na cle na Łączyny w Warszawie. Niestety wartość paczki to 152€, a to trochę komplikuje sprawę, bo PP potrzebuje do odprawy mojego pełnomocnictwa, o które na razie nie poprosiła. Nikt tam oczywiście nie odbiera telefonu.

Za to przesyłka z AliExpress o wartości 80$, po dwóch tygodniach od wysłania jest już w doręczeniu.

Do poczytania:
https://www.poczta-polska.pl/pakiet-vat-dla-e-commerce/



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@bob2000ostatnio kupowałem w dodax rok temu i wszystko było dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 chodzi o zakupy po 30.06.2021. Gdy zaczęto od wszystkiego spoza UE naliczać VAT i cło, niezależnie od kwoty produktu. Za Dodaxa nie powinni zdzierać. Potem trzeba się z tym pałować. Latać na pocztę, płacić, brać kwit, wysyłać do Dodaxa (mejlem, nie PP!). Ostatecznie Dodax zwraca kasę za naliczony VAT i myto za rozwalanie pudełek przez PP, czyli tzw. obsługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000rozumiem. Przyznaję, że od tego czasu praktycznie w ogóle nie robiłem zakupów zagranicznych. Dziękuję za informację, jak wygląda to w przypadku Dodax! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności