Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem 6 dobrych rzeczy w okolicy czarnego piątku na ali.
3 doszły z opóźnieniem
3 nadal gdzieś utknęły, wysłane 67-84 dni temu.

Kij że 1$ więcej zapłacę ale dojdzie normalnie, bo równie dobrze mogli nie wysłać albo wróciło. Teraz zakładaj spór czekaj na zwrot i kup w normalnej cenie.

Kabooom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

 

awizomat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygody z FedExem - zamówienie złożone 2 lutego w USA. 5 lutego przesyłka ląduje we Francji. 11 lutego jest w Ożarowicach o 9:30 przed odprawą, o 9:32, że w trasie. I tyle ją widzieli. Zgłoszenie na ogólny kontakt - nic. Zgłoszenie do FedEx Polska - na razie też nic, ale teoretycznie mają czas do jutra. W każdym razie jak w Ożarowicach były paczki z tego źródła, to w ten sam lub następny dzień były u mnie. Czyli teoretycznie w piątek już powinienem mieć. Tymczasem nie dostałem i dzisiaj. Co najlepsze - we Francji leżała 6 dni i w tym czasie zmienili dostawę ze Scheduled z datą 8 lutego na Pending, i tak sobie zostało. Zobaczymy jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Inpost stosuje tą metodę od dawna- tylko nie wrzuca karteczek z awizo do szafy. Poczta zmieni swój powiadomień i będzie dokładnie tak samo. Mój paczkomat notorycznie jest przepełniony i odbieram z innego lub bardzo często ze sklepu z zabawkami. Co to za różnica sklep czy poczta?

Jak już nie jest przepełniony to często wrzucają wieczorem. Czekam cały dzień i później trzeba dymać po nocy po paczkę. Omijam te paczkomaty.

 

Dzisiaj wkurzyłem się na DPD- jest nowy kurier, czekałem na paczkę caly dzień i przed 17 dzwonie na infolinię. Status, że dostarczono pośrednio (zostawiono gdzieś). Okazało się, że głąbowi nie chciało się dzwonić domofonem/dzwonkiem tylko zostawiał pod drzwiami- późna pora tyle paczek zostało, więc ****ć to. Rozmawiałem z nim i mówił, że był jakieś 10 minut temu i oczywiście dzwonił ( kłamstwo bo byłem w domu, czekałem i nawet nie słuchałem muzyki) a z racji tego, że 70% odbiorców na jego terenie (nie wiem jak to policzył) ceni sobie taką formę dostawy to u mnie tez zostawił na wycieraczce.  Bezczelny, kłamliwy typ. Tydzień temu dostarczał mi inny kurier z DPD paczkę z DX300 i na cale szczęście zrobił to jak należy. Zastanawiam się nad sytuacją jeśli ktoś nie spodziewałby się paczki, wyjechał a ona leżałaby pod drzwiami w bloku. 

Zazwyczaj nie mam problemów, ale dzisiaj to się wkurzyłem bo pomyślałem o tych cennych dla mnie przesyłkach audio.

 

 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lobuz1 napisał:

Co to za różnica sklep czy poczta?

Ogromna. Na poczcie nie ma bata żebym załatwił cokolwiek poniżej 20, nawet do 30 minut. Nigdy nie odbierałem paczki ze sklepu ale nie sądzę, aby trwało to dłużej niż kilka minut.

 

Raz zdarzyło mi się, że sklep nie był w stanie nadać paczki do konkretnego paczkomatu. Rzekomo był nieczynny, chociaż ja w tym samym czasie wybierając ten sam paczkomat nie miałem tego problemu.

 

Aha, czyli jakimś cudem wszedł do bloku, nawet na piętro i zostawił paczkę pod drzwiami nie dzwoniąc? WTF?! Mi kiedyś położył obok drzwi, zadzwonił dzwonkiem i zaczął schodzić na doł. Akurat miał pecha bo przechodziłem koło drzwi i słyszałem, że ktoś się kreci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym sklepem z zabawkami po 16 bywają kolejki na ulicy. Ludzie odbierają paczki po pracy bo ich paczkomat jest przepełniony. Paczkomaty są spoko, ale nie wszędzie. Mam dobre doświadczenia w mniejszym miasteczku, w którym czasami przebywam. Na mojej poczcie w ciągu dnia jest zazwyczaj luzik.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bob2000 napisał:

No zdziwiłbyś się. Lepsza kolejka na poczcie niż w Żabce z menelami po kolejne psiwko.

 

Zależy od lokalizacji. Ja mam żabkę blisko domu, mieści się na dość ruchliwej ulicy, meneli ani razu nie zastałem i odbiera się bardzo szybko, nawet jak są 2-3 osoby w kolejce, a na poczcie to nawet jak są 2 osoby przede mną to od razu siadam, bo wiem, że z 10minut zejdzie. Ale jeśli żabka jest na jakiejś zapyziałej ulicy i jest nie bezpośrednio przy ulicy, a parę metrów w głąb to jest duże prawdopodobieństwo, że pod żabką będzie ciekawe towarzystwo :lol:

Cóż Polska to nie USA i na dostawy dronami chyba nie ma szybko szans. Więc trzeba się cieszyć z tego co jest :P A zresztą czy te drony to dobry pomysł, bo znając nasze januszowe obyczaje to z oszczędności będą miały zaprogramowane aby paczki zostawiać na parapetach jak nikogo nie zastaną :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lobuz1 napisał:

Paczkomaty są spoko, ale nie wszędzie.

 

Dokładnie tak jest. Bywają paczkomaty usytuowane akurat w takiej odległości od innych, że wszystko co żyje wali do nich dając w rezultacie totalne przeciążenie i ciągłe problemy - znam takie nawet blisko centrum stolicy. Z kolei bywają też paczkomaty nieprzeciążone i w wygodnej lokalizacji, wtedy używanie ich jest przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście taką sytuację? Zakup na allegro z dostawą do Żabki. Rano jadę do sklepu, podaję kod odbioru, który dostałem w SMS, a sprzedawca twierdzi, że kod jest nieprawidłowy, ja dostałem 4-cyfrowy, a ma być 6-cyfrowy. Pisałem na FB Poczty Polskiej, czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, all999 napisał:

Mieliście taką sytuację? Zakup na allegro z dostawą do Żabki. Rano jadę do sklepu, podaję kod odbioru, który dostałem w SMS, a sprzedawca twierdzi, że kod jest nieprawidłowy, ja dostałem 4-cyfrowy, a ma być 6-cyfrowy. Pisałem na FB Poczty Polskiej, czekam na odpowiedź.

ostatnio coś żonie odbierałem w Żabce i kod był 4-cyfrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka nadane w piątek będzie w sobotę na terminalu. Jeszcze jakiś czas temu, można było osobiście odebrać paczkę nawet jak nie miała opcji na sobotę. W Wrocławiu terminal jest, jak komuś zależy na czasie, może się tam kopnąć.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak strasznie mi nie zależy, ale zakładam że jak do 6 rano wpadnie do Wrocławia to może jednak dostarczą. Myślę, że w dużych miastach jednak im zależy, bo by się utopili w tych paczkach.

A przynajmniej tak jest z InPostem - nic mi nie wiadomo aby dopłacano na życzenie, a zdarzyło mi się odebrać z paczkomatu. Dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, dj1978 napisał:

Paczka nadane w piątek będzie w sobotę na terminalu. Jeszcze jakiś czas temu, można było osobiście odebrać paczkę nawet jak nie miała opcji na sobotę. W Wrocławiu terminal jest, jak komuś zależy na czasie, może się tam kopnąć.

Z ciekawości zadzwoniłem na infolinie i dowiedziałem się, że recepcje są nieczynne w sobotę dla przeciętnego Kowalskiego i mogę zapomnieć o samodzielnym odbiorze. Ale dzięki za pomysł, warto było spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 12:43, retter napisał:

Moje paczki od początku grudnia leżą na Polskim CLE i widać ruszyć się nie chcą, rzeczy na okres zimy więc czekam. Zapewne dla oszczędności czekają zbierają do 1 paczki zbiorczej i dopiero wysyłają.

 

Ja myślałem, że żartujesz, aż kilka dni temu 3 paczki na raz otrzymałem z cainao od poczty polskiej. Jedynie plus taki, że ostatnie wszystkie paczki cainao doszły nieco przed zakończeniem terminu ochrony.

 

PP robi postępy: z ponad 5 lat temu zdarzyło mi się nie dostać awizo wcale, jakoś rok-dwa temu awizo dla mnie wrzucono do skrzynki w innej klatce, w tym roku list trafił do skrzynki listów innej osoby z mojej klatki. Czyli co raz bliżej  właściwego adresu :lol:

 

Paczkomat SMART - w skrytce paczka mokra, rozwalająca się w rękach (soki w środku, pewnie coś pękło - w sumie możliwe, że nie wina inpostu, ale kwestia dość mało przejrzystej kwestii reklamacji ). No to wybrałem opcję na telefonie mam zastrzeżenia do paczki i że chcę zwrócić czy reklamować i starczyło zostawić paczkę w tej samej skrytce. Na email jeszcze jakiś formularz do wypełnienia przesłali do wypełnienia. Trochę się obawiałem, czy ja powinienem to wypełniać, ale raczej wszystko dobrze, bo jest informacja, że paczkę zwrócą do nadawcy. I w sumie warto odbierać telefonem zamiast terminalu, bo już widziałem, że jak skrytka się otwiera i idzie się po paczkę, to niektórzy ludzie odrazu zajmują terminal i klikają za kogoś, że odebrano bez zastrzeżeń i swoją odbierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
59 minut temu, vonBaron napisał:

Można gdzieś zgłosić kuriera DPD który notorycznie nie przyjeżdża po paczki?

Piszesz reklamację do jego pracodawcy czyli DPD? Tutaj jest formularz.

https://www.dpd.com/pl/pl/moje-dpd/zloz-reklamacje/

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności