Skocz do zawartości

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dla siostry kupiłem rzecz z ali i do Dusseldorfu z Holandii przez PostNL szło od 28 grudnia do 25 kwietnia. A to nie całe 400 km. Przesyłka była ASS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dj1978 napisał:

Moja idzie ASS. Miliony paczek i jedna wielka loteria. Na początku roku doszła mi przesyłka w 9 dni.

Z ASS póki co dotarły mi wszystkie. Niektóre szybciej, niektóre po kilkunastu tygodniach, ale zawsze docierały.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2021 o 00:36, Jimmi Dragon napisał:

 

Druga paczka była tylko jeden dzień w LANGLEY HWDC i już jest w LONDON AMU. Pierwsza nadal stoi w miejscu. Taki psikus...

 

Co do cła, niby jak towar był wyprodukowany w UK bądź UE, to nie będzie naliczane. Ale sprzedawca musi to udowodnić, więc nie wiem, jak to będzie w praktyce wyglądało. 

Anglik będzie tłumaczył, że podrobił chiński towar.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych wysyłek cainao to wczoraj zauważyłem, że one grzęzną często na wiele tygodni po przejściu cła w jakimś kraju UE (wcześniej myślałem, że zawsze grzęzną po przejściu przez cło w Polsce, bo wcześniej nie skumałem, że słowo Liege oznacza miasto w Belgii :woot: ), chyba tych przesyłek multum jest, a pracowników możliwe, że mniej ze względu na covid i dlatego paczki tyle muszą czekać aż będą wysłane w dalszą drogę. Albo po prostu nas w UE nie lubią i robią nam psikusa z paczkami :lol:

 

4 godziny temu, majkel napisał:

Anglik będzie tłumaczył, że podrobił chiński towar.

No właśnie ciekawe jak zasady wyglądają, bo wiadomo, że nawet jakby mieli składać w UK to praktycznie wszystkie części sprowadzają z Chin. 

 

 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BarteqW napisał:

Mam takie pytanie jak mocujecie etykietę do paczki. Albo inaczej można w taką koszulkę biurową włożyć i przykleić, czy będzie problem z odczytaniem kodu kreskowego. Kiedyś miałem problem w paczkomacie, jak okleiłem kod kreskowy taśmą przezroczystą. 

Ja zawsze wkładam w koszulkę i nigdy nie miałem problemu. :) Najważniejsze jest, żeby od strony druku na etykiecie była jedna warstwa koszulki oraz to, żeby taśma klejąca nie nachodziła na kod kreskowy - wówczas rzeczywiście może być problem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gorionn napisał:

Od kiedy kurierzy DHL nie wchodzą na podwórko? Parę miesięcy temu normalnie dzwonili do drzwi, teraz staje gość przed bramą i "Idziesz pan po te paczkie?!". 

 

A co powiedział gdy zaprosiłeś go do drzwi?

 

W dniu 29.01.2021 o 17:50, oblivion napisał:

Co do tych wysyłek cainao to wczoraj zauważyłem, że one grzęzną często na wiele tygodni po przejściu cła w jakimś kraju UE (wcześniej myślałem, że zawsze grzęzną po przejściu przez cło w Polsce, bo wcześniej nie skumałem, że słowo Liege oznacza miasto w Belgii :woot: )

 

Pytanie czy te trackingi cainao są jakkolwiek rzetelne, a nie jest to skrypt, który co kilka dni "przesuwa" paczkę po świecie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BarteqW napisał:

Mam takie pytanie jak mocujecie etykietę do paczki. Albo inaczej można w taką koszulkę biurową włożyć i przykleić, czy będzie problem z odczytaniem kodu kreskowego. Kiedyś miałem problem w paczkomacie, jak okleiłem kod kreskowy taśmą przezroczystą. 

 

Ja przyklejam taśmą przezroczystą, jak dotąd problemów zero.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jackzor napisał:

A co powiedział gdy zaprosiłeś go do drzwi?

 

Że "oni" już nie wchodzą na podwórko, spytałem od kiedy i nie otrzymałem jasnej odpowiedzi. Nie wiem, czy faktycznie jakieś zmiany były, czy trafiłem na takiego gbura; jak już wyszedłem do furtki to na dzień dobry i dziękuję zresztą też się nie załapałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2021 o 13:44, BarteqW napisał:

Mam takie pytanie jak mocujecie etykietę do paczki. Albo inaczej można w taką koszulkę biurową włożyć i przykleić, czy będzie problem z odczytaniem kodu kreskowego. Kiedyś miałem problem w paczkomacie, jak okleiłem kod kreskowy taśmą przezroczystą. 

 

Jeśli chodzi o koszulki krystaliczne do segregatorów to nie może być problemu, być może problem byłby w tych o maksymalnej grubości co są dużo droższe. Zaś groszkowych koszulek zawsze się obawiałem używać, bo kiedyś w jakimś regulaminie widziałem by takowych nie używać. 

 

  

23 godziny temu, Gorionn napisał:

Od kiedy kurierzy DHL nie wchodzą na podwórko? Parę miesięcy temu normalnie dzwonili do drzwi, teraz staje gość przed bramą i "Idziesz pan po te paczkie?!". 

 

W niektórych sklepach widziałem, że dodali informacje, że kurierzy nie dostarczają obecnie pod drzwi (albo ze względu na to, że niektórzy przewoźnicy pozmieniali regulaminy w pandemii, albo wiedzą, że wielu kurierów teraz się "szanuje" ). W SMS automatycznych od kurierów są często informacje o bezpiecznej dostawie, które może kurierzy nadinterpretują na swoją korzyść, by nie wchodzić na górę. Podobnie ostatnio miałem z DPD, ale w sumie mi to wisi, szczególnie, że i tak zawsze mówię, że zejdę pod klatkę (5piętro bez windy, dla mnie to nie problem, a nie jeden kurier jak wszedł na 5 piętro to sapał ze zmęczenia, chociaż to dotyczyło raczej tylko tych z PP ).

 

  

23 godziny temu, Jackzor napisał:

Pytanie czy te trackingi cainao są jakkolwiek rzetelne, a nie jest to skrypt, który co kilka dni "przesuwa" paczkę po świecie? :P

 

Nie. Jedynie z tego co widzę są przy niektórych paczkach opóźnienia w statusach tj. ostatnio była paczka oclona w Belgii, a status, ze z Belgii trafiła do Polski 27 grudnia, pojawił się dopiero kilka dni temu. I tym samym moja poprzednia wypowiedź, że paczki mogą leżakować w UE może być błędna, a leżakowanie i długa dostawa leży wyłącznie w PL, gdzie paczka może dłużej do nas "iść" niż przybyła z Chin do naszego pięknego kraju.

Edytowane przez oblivion
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jak mocujecie etykietę do paczki. Albo inaczej można w taką koszulkę biurową włożyć i przykleić, czy będzie problem z odczytaniem kodu kreskowego. Kiedyś miałem problem w paczkomacie, jak okleiłem kod kreskowy taśmą przezroczystą. 
Wpisz w google "przylgi kurierskie". Ja je zabieram kurierowi DPD, ale są tanie, można kupić zapas na ładnych parę lat. Najlepsza opcja, jaką znam na etykiety.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2021 o 00:02, Hustler napisał:

Wszystko szło z Chin - w środku były dwie paczki z chińskimi etykietami, a z europejskiego magazynu to mi ostatnio przyszła szczoteczka i trwało to 2 dni robocze.

 

Na pewno cainao? Sprawdzałeś co na stronie aliexpress pisze? Bo mi właśnie połączyli 2 paczki od cainao w jedną paczkę ASS.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności