Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, ryankgb napisał:

Wydaje mi się, że to kwestia świąt i dużej ilości paczek. Wolą szybciej dostarczyć niż zawalić sobie paczkomaty przez weekend.

Ja mam teorię taką, że jak ktoś zamówi paczkę z dostawą w weekend to inne paczki, które są już w oddziale i też mają trafić do tego paczkomatu są załatwiane razem z tą wekendową bo po co robić pusty przejazd jak można więcej ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie tajemnice do rozwikłania...

InPost dostarczał paczki do paczkomatów w sobotę na długo zanim wprowadzili usługę weekendową, sam tak odbierałem nie raz, może to zależało od regionu/kuriera, kto ich tam wie. Różnica z usługą pewnie jest taka, że dostarczenie gwarantują, włącznie z niedzielą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie paczkomatów, czy da się coś zrobić w takiej sytuacji. Ktoś nie zamknął skrzynki przede mną (była w środku pusta). Ale ja skanując swoją o tym nie wiedziałem, i raczej na pewno włożyłem paczkę do tej pierwszej otwartej. A dopiero jak ją zamknąłem zauważyłem drugą otwartą. 

Chyba już nic nie poradzę, mogę jedynie liczyć, że trafię na kogoś uczciwego kto nie zabierze mojej paczki. Napisałem, do kupującego, że popełniłem taką gafę i zwrócę pieniądze jak paczka nie dojdzie.

Czy jest jakaś procedura na taką ewentualność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie paczkomatów, czy da się coś zrobić w takiej sytuacji. Ktoś nie zamknął skrzynki przede mną (była w środku pusta). Ale ja skanując swoją o tym nie wiedziałem, i raczej na pewno włożyłem paczkę do tej pierwszej otwartej. A dopiero jak ją zamknąłem zauważyłem drugą otwartą. 
Chyba już nic nie poradzę, mogę jedynie liczyć, że trafię na kogoś uczciwego kto nie zabierze mojej paczki. Napisałem, do kupującego, że popełniłem taką gafę i zwrócę pieniądze jak paczka nie dojdzie.
Czy jest jakaś procedura na taką ewentualność.
Dzwoń na infolinię. Powinni mieć możliwość sprawdzenia wszystkiego i zdalnego otwarcia skrytki.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

InPost zgubi Waszą przesyłkę z aliexpress, a po miesiącu odpowie, że po zwrot środków należy skontaktować się z Chińczykiem. Następnie napisze jeszcze pół strony jaki jest wspaniały i dokłada wszelkich starań, i świadczą o tym rzesze zadowolonych klientów. Dosłownie naplute w twarz, żałosne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje paczki od początku grudnia leżą na Polskim CLE i widać ruszyć się nie chcą, rzeczy na okres zimy więc czekam. Zapewne dla oszczędności czekają zbierają do 1 paczki zbiorczej i dopiero wysyłają.

Pisać dzwonić czy raczej nie ma sensu?
Jedna paczkę już mi odesłali

Kabooom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2021 o 22:26, PeepingTom napisał:

InPost zgubi Waszą przesyłkę z aliexpress, a po miesiącu odpowie, że po zwrot środków należy skontaktować się z Chińczykiem. Następnie napisze jeszcze pół strony jaki jest wspaniały i dokłada wszelkich starań, i świadczą o tym rzesze zadowolonych klientów. Dosłownie naplute w twarz, żałosne. 

 

To w końcy inpost zgubił czy była źle zaadresowana (piszę w kontekście co napisałeś w statusie )? Polskie paczki nie giną, więc z zagranicznym powinno być podobnie.

Jest informacja na śledzeniu, że delivery failed czy coś w tym stylu? Bo może jest sytuacja, że paczka leży w Polsce i zostanie inpostowi przekazana do doręczenia po około 4 miesiącach. Miałem taką sytuację z jedną paczką, ale dostarczaną pocztą. 

Co do zamówień paczkomatami to właśnie zobaczyłem, że jest sporo tematów z zeszłego roku, a nawet tego, choćby ten https://www.pepper.pl/dyskusji/tez-macie-problem-aliexpressinpost-348368 o kwestii opisania sporu, a także tym, że inpost nie podaje nazwy miasta, więc chińczycy mogą podać fejk numery i spory na aliexpress w tym przypadku niewiele dadzą, bo tracking inpostu nie uwzględnia choćby miasta odbioru. O tym także tutaj choćby https://www.pepper.pl/dyskusji/inpost-ginal-paczki-z-chin-przepisuje-sie-inne-telefony-inne-paczkomaty-320516

 

@retter Wydaje mi się, że szkoda zachodu, wątpie, że ktokolwiek się tym zajmie. Mam wrażenie, że nie chodzi, że czekają na wysyłkę zbiorczą, a po prostu b*rdel jest i niektóre paczki leżą tydzień, dwa nim ruszą w trasę do doręczenia, a inne miesiąc, a nawet parę..

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do UK papiery przewozowe dla celników jakie wypełniało się przy paczkach po za EU.
Dwa przez COVIDA i festiwal wyprzedaży mają ogrom paczek jakie u nich zalega a ludzi zapewne mniej.

Kabooom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vonBaron napisał:

Zapłaciłem za przesyłkę prawie 150zl, cały dzień siedzę w domu, o 17 przyszedł mail że nikogo nie było w domu...

A to może Fedex był? ;) Czy Inpost?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 16:15, Jimmi Dragon napisał:

Orientuje się ktoś, jak się ma teraz sytuacja z Wielką Brytanią? Pod koniec roku zamknęli granice, teraz na początku stycznia niby coś ruszyło, ale nie do końca... 

 

Package sent    2021-01-03 04:12    LANGLEY HWDC

 

I od 10 dni cisza :mellow: 

 

HWDC to międzynarodowe centrum dystrybucyjne lokalnej poczty royal mail - Heathrow Worldwide Distribution Center. Nawet kilka miesięcy temu przesyłki potrafiły kwitnąć tam po 2-3 tygodnie bo z powodu CV19 pracują na pół gwizdka. Nic nie poradzisz, nic nie przyśpieszysz. Powiem Ci więcej - jak masz status, że tam leży to już połowa sukcesu. Miałem ok 20 paczek gdzie u nich leżało nie zeskanowanych nawet. W statusie naszej poczty "w transporcie" prawie miesiąc. Dopiero jak przez swojego opiekuna uderzyłem to wyszło na jaw, że nie skanują bo mają tyle paczek. Teraz już 99% paczek do UK UPS wysyłam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, vonBaron napisał:

Przez ostatni miesiąc jeździła taka fajna kobitka co do godziny była zawsze, targała nawet ciężkie pudła a dziś miał przyjechać jakiś typ i nawet tego mu się nie chciało, niestety nie mam nawet alternatywy bo paczkę do Finlandii mogę nadać tylko w DPD....

 

A zostawić paczki nie można w punkcie pick-up? Z kobietami to tak jest :D Mam podobną listonoszkę, mimo tego, że mówię, że zlecę na dół po paczkę to i tak zawsze idzie na górę jak otworzę domofonem. Ostatnio zamawiałem z jednego sklepu i dziwię się, że kurier dzwoni telefonem i od razu mówi, by zlecieć na dół, ale moje zdziwienie minęło jak okazało się, że tym razem wysłano DPD :P Szczerze mówiąc to mam wrażenie, że oni szanują paczki gorzej niż np. inpost czy DHL, bo parę ostatnich dużych pak było podniszczonych, no chyba, że to był jakiś zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, oblivion napisał:

 

A zostawić paczki nie można w punkcie pick-up? Z kobietami to tak jest :D Mam podobną listonoszkę, mimo tego, że mówię, że zlecę na dół po paczkę to i tak zawsze idzie na górę jak otworzę domofonem. Ostatnio zamawiałem z jednego sklepu i dziwię się, że kurier dzwoni telefonem i od razu mówi, by zlecieć na dół, ale moje zdziwienie minęło jak okazało się, że tym razem wysłano DPD :P Szczerze mówiąc to mam wrażenie, że oni szanują paczki gorzej niż np. inpost czy DHL, bo parę ostatnich dużych pak było podniszczonych, no chyba, że to był jakiś zbieg okoliczności.

Dziś jest to samo, mam numer tego pajaca ale nie można się oczywiście dodzwonić, centra DPD też ma to w dupie...

Gość zapłacił za sprzęt w poniedziałek i teraz co mam zwracać pieniądze przez jakiegoś gnoja?

 

Ok po 10 telefonach łaskawie się zjawił.

Edytowane przez vonBaron
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2021 o 02:01, bigmaras napisał:

 

HWDC to międzynarodowe centrum dystrybucyjne lokalnej poczty royal mail - Heathrow Worldwide Distribution Center. Nawet kilka miesięcy temu przesyłki potrafiły kwitnąć tam po 2-3 tygodnie bo z powodu CV19 pracują na pół gwizdka. Nic nie poradzisz, nic nie przyśpieszysz. Powiem Ci więcej - jak masz status, że tam leży to już połowa sukcesu. Miałem ok 20 paczek gdzie u nich leżało nie zeskanowanych nawet. W statusie naszej poczty "w transporcie" prawie miesiąc. Dopiero jak przez swojego opiekuna uderzyłem to wyszło na jaw, że nie skanują bo mają tyle paczek. Teraz już 99% paczek do UK UPS wysyłam. 

 

Cholera, to mnie nie pocieszyłeś. Status bez zmian od 3 tygodni. Sprzedawca się zlitował i wysłał zamówienie jeszcze raz, ale niestety tą samą metodą, więc przesyłka znowu może zostać przyblokowana... W sierpniu mimo covida paczka z UK dotarła do mnie standardowo, w okolicach tygodnia, a teraz to gorzej niż z Chin... jak oni po świątecznej blokadzie granic dalej pracują na pół gwizdka, to ja wolę nie myśleć, ile to jeszcze potrwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 01:29, Jimmi Dragon napisał:

 

Cholera, to mnie nie pocieszyłeś. Status bez zmian od 3 tygodni. Sprzedawca się zlitował i wysłał zamówienie jeszcze raz, ale niestety tą samą metodą, więc przesyłka znowu może zostać przyblokowana... W sierpniu mimo covida paczka z UK dotarła do mnie standardowo, w okolicach tygodnia, a teraz to gorzej niż z Chin... jak oni po świątecznej blokadzie granic dalej pracują na pół gwizdka, to ja wolę nie myśleć, ile to jeszcze potrwa...

 

Generalnie już powinno się luzować bo wysyłek do/z UK będzie dużo mniej przez VAT i cło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Generalnie już powinno się luzować bo wysyłek do/z UK będzie dużo mniej przez VAT i cło.

 

Druga paczka była tylko jeden dzień w LANGLEY HWDC i już jest w LONDON AMU. Pierwsza nadal stoi w miejscu. Taki psikus...

 

Co do cła, niby jak towar był wyprodukowany w UK bądź UE, to nie będzie naliczane. Ale sprzedawca musi to udowodnić, więc nie wiem, jak to będzie w praktyce wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności