Skocz do zawartości

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Inpost

1) o 21 w piątek nadana w paczkomacie, 2 dni później w niedzielę o 14 w paczkomacie do odbioru. usługa dostarczenia w weekend nie była wykupiona

2) o 23 nadana w paczkomacie, 2 dni później o 12 w paczkomacie do odbioru

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już doszedłem, dziwne to jest.Tak z ciekawości na 6 produktów aż 5 miały w ofercie tylko automaty paczkowe.Jeden paczkomaty inpost.Śmiesznie tak w ogóle to wygląda jak poczta opóźniona o lata świetlne nagle sie budzi i stawia paczkomaty.I jeszcze sie sądzą w sądzie o nazwe ''paczkomat'' bo inpost ma ją na własność :D

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpost najwyraźniej zgubił moją przesyłkę z Chin. Bo tkwi u nich już 1,5 miesiąca. Dobrze, że to jakieś popierdółki, pianki, etui..za <30$. Pierwszy raz zamówiłem z aliexpress do paczkomatu i już wiem, że tego nie powtórzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, PeepingTom napisał:

Pierwszy raz zamówiłem z aliexpress do paczkomatu i już wiem, że tego nie powtórzę.

 

Błąd. Pecha już wyczerpałeś. Od teraz będzie dobrze :) 

 

A tak marginesie, jak się człowiek zastanowi ile tysięcy tych "popierdółek" rozsyłają po całym świecie, to dziw bierze, że błędy zdarzają się tak rzadko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, PeepingTom napisał:

Ale o dziwo Poczta Polska nigdy mi nie zgubiła najmniejszej paczuszki z alie. 

Mnie też i dlatego "o dziwo" uważam t u za stwierdzenie kluczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna z tych paczek nie była zamiawiana przez allegro, więc może przed świętami wszyscy mają w gratisie dostawy w weekend by się inpost wyrobił z paczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mjuzikfrik napisał:

Żadna z tych paczek nie była zamiawiana przez allegro, więc może przed świętami wszyscy mają w gratisie dostawy w weekend by się inpost wyrobił z paczkami.

 

nie sądze. Inpost specjalnie pilnuje teraz aby to co było w opcji było w weekend a co nie poza weekendem. Kiedyś dostarczali normalnie w weekendy wielokrotnie ale po wprowadzeniu usługi pilnują aby to było tylko po dopłacie.

 

Paczka w weekend górną belkę na etykiecie ma czarną z białymi napisami. Jeżeli u Ciebie była normalna, biała z czarnymi literami to faktycznie może magazyn mają zapchany i upychają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - odebrałem dziś zwykłą paczkę, rano (niedziela) wsadzili ją do Paczkomatu.

 

Ale zdarzało mi się to już wcześniej - z 3-4 tyg temu i też nie były to zakupy z Allegro, tylko przesyłka od rodzinki. Więc chyba różnie z tym bywa.

 

btw. a w sobotę odwiedził mnie kurier DPD, gdzie też wcześniej im się to nie zdarzało.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować wysłanie niewielkiej paczki krajowej pocztą polską? 

 

Tydzień temu zrobiłem wielkie oczy widząc przesyłkę, która kosztowała ponad 50zł... ale dzisiaj zatkało mnie totalnie. 143zł 50gr za paczkę o wadze 0.72kg, która wyszła we wtorek o godzinie 13, a wczoraj (czwartek) dostałem powiadomienie, że będę mógł ją odebrać dzisiaj (piątek) w placówce poczty (nie było awizo ani nic, po prostu nie chciało im się jej do mnie przywieźć). Jakby to powiedział pewien znany Zbigniew "to jest k*** dramat"...   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jimmi Dragon napisał:

Ile może kosztować wysłanie niewielkiej paczki krajowej pocztą polską? 

 

Tydzień temu zrobiłem wielkie oczy widząc przesyłkę, która kosztowała ponad 50zł... ale dzisiaj zatkało mnie totalnie. 143zł 50gr za paczkę o wadze 0.72kg, która wyszła we wtorek o godzinie 13, a wczoraj (czwartek) dostałem powiadomienie, że będę mógł ją odebrać dzisiaj (piątek) w placówce poczty (nie było awizo ani nic, po prostu nie chciało im się jej do mnie przywieźć). Jakby to powiedział pewien znany Zbigniew "to jest k*** dramat"...   

 

https://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_paczkaplus.html

 

Paczka+ ok. 14-16zł

Oni mają dużo rodzajów nadań paczek, większość jest niekonkurencyjna. Wystarczy, że ktoś się w tym nie orientuje a pani z okienka nie będzie przeprowadzać przez meandry usług tylko wywali cenę jaka jej wyszła z kalkulatora i tyle. Nie raz widziałem ten proceder. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, może ktoś niekorzystnie wybrał rodzaj przesyłki. Ja co prawda dawno na poczcie nic nie nadawałem ale kiedyś jak jeszcze się zdarzało to też potrafiłem zostać nieźle zaskoczony przy okienku. Na szczęście otrzymywałem konkretne instrukcje co i jak i udawało się uniknąć jakichś abstrakcyjnych opłat może niekoniecznie rzędu wspomnianych powyżej, ale już około 70-80 zł to mi wołano na pewno. Zamiast tego wychodziło mi tam ostatecznie np. 17 zł co jeszcze nie było tragedią. Może to kwestia ubezpieczenia, gdzie jakiś druczek przy zaznaczeniu opcji takiej czy siakiej miał tam niejako w gratisie ubezpieczenie do jakiejś kwoty i tak dalej. 

Ostatnio to paczkomatami nadaję i odbieram bo tak wygodnie, oczywiście też sendit-dpd.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo jak to wyglądało. Pani z okienka zorientowała się, że trafiła na łatwy cel i zaczęła lecieć z wyliczanką, czy życzy sobie ubezpieczenie, naklejkę "ostrożnie", telefoniczne powiadomienie o doręczeniu i cholera wie co jeszcze... i wszystko oczywiście za absurdalną dopłatą. Heh, teraz patrzę, że była zaznaczona usługa "Ekspres" :D ...chyba do kawy pani sobie kupiła za cenę tej przesyłki <_< To samo kurierem kosztowałoby 15-16zł. I przesyłka na następy dzień pod drzwiami. 

 

Cytat

Paczka+ ok. 14-16zł

kurier48 na furgonetka.pl kosztuje 13zł z groszami (do niedawna było nawet taniej). I można szaleć z gabarytami przesyłki (50x50x150 i 30kg wagi? no problem ;) ). Tylko trzeba ją samemu dostarczyć na pocztę (ale bez stania w kolejce). I to jest jedyna (oprócz listów zagranicznych) sensowna opcja jeśli chodzi o usługi poczty. 

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie inpost raz dostarczył przesyłkę w sobotę mimo braku wykupienia dostawy w weekend. Co ciekawsze w piątek dostałem informację, że obie paczki zostały wydane do doręczenia a tylko jedna trafiła w sobotę do paczkomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelekdabek napisał:

U mnie inpost raz dostarczył przesyłkę w sobotę mimo braku wykupienia dostawy w weekend. Co ciekawsze w piątek dostałem informację, że obie paczki zostały wydane do doręczenia a tylko jedna trafiła w sobotę do paczkomatu.

 

Paczka wysłana przeze mnie właśnie paczkomatem normalną opcją bez opcji weekendowej (wrzucona wieczorem w czwartek do paczkomatu i odebrana przez kuriera w piątek rano) też dotarła dzisiaj, w sobotę ;) Dotarła do oddziału, została wydana do doręczenia i wrzucona paczkomatu dziś, nie w piątek :D Wydaje mi się, że to kwestia świąt i dużej ilości paczek. Wolą szybciej dostarczyć niż zawalić sobie paczkomaty przez weekend.

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności