Skocz do zawartości

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, gentillo napisał:

A mnie znowu trafiła się sytuacja która doprowadza mnie do obłędu. Paczka z Chin szła trochę ponad tydzień i obecnie już 8 dni leży w WER.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
 

Oj  to całkiem normalne, moja ze Stanów też około tygodnia leciała, a w Warszawie spędziła kolejne 3... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie na Pocztę Polską bo mogą dorównać do USPS, wtedy dopiero będzie na co narzekać. Mnie 2 przesyłki zwiedzały USA, jedna 2 miesiące się szwedala po preriach, druga przeszło 3. A od wylotu (jedna z Kennedy NY, druga O'HARA Chicago) w 5-7 dni u mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, chico99 napisał:

Pierwsze dwie przesyłki z ali w opcji dostawa-paczkomat, odebrane.

Problemów brak.

U mnie wyglądało to trochę inaczej. Paczkę zamówioną do paczkomatu przyniósł... listonosz.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://expressbydgoski.pl/zlodzieje-maja-nowa-metode-kradziezy-uwaga-na-falszywych-kurierow/ar/12656576


TVN turbo, złodzieje, sezon 2 odcinek 8

Uważajcie, banalny prosty sposób.

Kabooom!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz Inpost mnie zaskakuje.

Paczka wysłana w piątek o 15, a w sobotę o 11 już w paczkomacie. I nie było opcji " paczka w weekend".👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, coolmen77 napisał:

Ktoś wie, gdzie poza PP wyślę paczkę za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości przed odebraniem?

 

A co się dzieje w przypadku, gdy kupujący po rozpakowaniu paczki w obecności listonosza / kuriera uzna, że to nie to co zamawiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marek_m napisał:

 

A co się dzieje w przypadku, gdy kupujący po rozpakowaniu paczki w obecności listonosza / kuriera uzna, że to nie to co zamawiał ?

Ja miałem delikatnie podobną sytucję z kurierem DHL chyba. Zamówiłem coś z IKEI nie za pobraniem i poprosiłem kuriera by poczekał chwilę a ja sobię sprawdzę paczkę i się okazało, że to coś innego. Kurier wtedy spisał protokół szkody i powiedział, żebym czekał na odpowiedź IKEI. Opcji sprawdzenia zawartości nie było.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marek_m napisał:

Rozumiem, że kurier robi za świadka, ale paczka zostaje u odbiorcy.

 

Tak dokładnie było, paczka została u mnie, protokół szkody poszedł do IKEI, a IKEA przysłała dobry pordukt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku transakcji między dwoma osobami prywatnymi, skuteczność takiego rozwiązania wydaje się znikoma. Nie wspominając o skuteczności takiej inspekcji w warunkach "Covid'owych".

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marek_m napisał:

W przypadku transakcji między dwoma osobami prywatnymi, skuteczność takiego rozwiązania wydaje się znikoma. Nie wspominając o skuteczności takiej inspekcji w warunkach "Covid'owych".

To prawda, dlatego jeśli zależy nam na sprawdzeniu zawartości przed odbiorem, to Poczta Pl. jest najbezpieczniejsza i wtedy oczywiście tylko opcja za pobraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wykupujcie ''w weekend'' w inpost bo oni już teraz seryjnie normalne paczkomaty robią też w weekend :D Zaczął sie dla nich srogi zapiernicz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpost dostarcza w soboty już od dość dawna, przesyłka musi się po prostu czasowo wpasować akurat aby wpaść na wydanie do doręczenia w porannej zmianie w sobotę. Zważywszy, że nie jest to w żaden sposób gwarantowane, zrobili dodatkowo usługę dla tych, którym zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności