Skocz do zawartości

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, dj1978 napisał:

W czerwcu bodaj -  we wtorek Niemcy wysłały paczkę DHL u mnie w piątek przesyłka odebrana.

 

U mnie wysłane w poniedziałek i dotarło wczoraj. Naprawdę szybko.

Z tym, że nikogo nie było w domu więc pracownik DHL zostawił pod drzwiami. Na szczęście nie padało w nocy. Niektórzy mogą mieć mniej szczęścia jeśli są dwa tygodnie na urlopie. Jutro wyruszy kolejna paczka DHL do mnie aż strach co tym razem się wydarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wysłałem wczoraj o 10:40 DHL a dziś już była po 10 u odbiorcy :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajowa Katowice Wrocław 

A jeszcze ciekawiej, wczoraj zamówiłem na Amazon.de Bomaker Sif 2 a dziś nadano paczkę w... Zabrzu jutro będzie u mnie 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś podpowie, zamówienie z ali, niby wysłane. Ale status się nie zmienia, zwykle każdy etap tracking pokazuje. Jest tam jakiś link do DHL, ale pokazuje tylko błąd. Sprzedawca zapytany, mówi że z firmy transportowej nie może uzyskać żadnej odpowiedzi. Ugrzęzło w Chinach, czy idzie a szwankuje tylko tracking? jaki macie doświadczenia?:

image.png

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrutna loteria z tymi wysyłkami. W lipcu paczka z Ali doszła do mnie w 10 dni. Sobie pomyślałem, ależ się serwis poprawił. Przy następnym zakupie kolejna myśl, zamówie przed urlopem i jak wrócę to już paczka będzie na mnie paczka czekała, no i czeka ale jeszcze u Chinczyka😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
7 minut temu, BarteqW napisał:

Takie pytanie odnośnie pakowania do wysyłki inpost-paczkomat. Czy mogę wysłać w kartonie powiedzmy np. po słuchawkach, karcie graficznej, czy musi to być taki typowy karton bez żadnego logo.

 

Możesz w dowolnym o ile nie ma na sobie innych identyfikatorów nadawczych niż aktualna etykieta inpostu. No i przyda się, jeżeli owa etykieta będzie dobrze widoczna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam dziś status mojej paczki UPS i widzę że dostarczona godzinę temu 😶 Nie wiem gdzie, ale na pewno nie do mnie. Byłem w domu i wiem, że nikt nie dzwonił domofonem, do drzwi, ani na komórkę. Dzwonię i mówią, że wyjaśnią w ciągu godziny. Pytam sąsiadów, nie mają. Godzinę później wraca kurier i przeprasza za dostarczenie na inną niż wskazaną ulicę. Zaoferował sprawdzenie zawartości w jego obecności.

 

Dziś postawiłem na DPD. Nadałem paczkę, kurier miał odebrać. Status: zlecenie zrealizowane, paczka odebrana. Nie wiem od kogo, ale na pewno nie ode mnie...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy tylko ja tak mam czy co? 

Zamówiłem w sobotę kuriera z DHL na poniedziałek po odbiór paczki - nie przyjechał, zamówiłem wczoraj kuriera z DPD po odbiór tej samej paczki dziś - do teraz go nie widać... 

Przecież to jest masakra jakaś... 

 

Dobra okazało się że to na stronie furgonetki coś jest nie tak a na stronie DPD widnieje że paczka odebrana.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier UPS wygiął mi nowy monitor mimo, że karton nie był uszkodzony. Odesłałem do serwisu producenta, ale kurier DPD nie odebrał paczki. Zlecenie niby zrealizowane, ale paczka nie odebrana. Dowiedziałem się, że nie było miejsca w samochodzie i musiałem ponowić zlecenie. Dopiero na drugi dzień odebrali, po umówionej godzinie... :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron Też kiedyś tak miałem. Ogólnie mają Twoja paczkę głęboko w dupie. Jak podzwonisz to może łaskawie się zjawi i może nie będzie do Ciebie dzwonił z pytaniem "A muszę ją dzisiaj odebrać? Nie mogę jutro?" (a najlepiej nigdy) dwa dni po terminie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj to kwestia konkretnego kuriera bardziej niż całej firmy, ale muszę przyznać, że najgorsze doświadczenia miałem właśnie z UPS obok GLS i Fedex.

Najlepsze z kolei z DPD i DHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:

UPS. Oczywiście jestem w domu. Standard.







945fc1497f8c9677ef02e710f10f93ce.jpg

 

Bo tak czy inaczej ma zaliczony podjazd w UPS więc lubią kręcić. W DPD mają niezaliczony w takim wypadku i dlatego chętniej dzwonią i próbują doręczać do bólu. Zaatakuj infolinie, poinformuj o sytuacji i najlepiej złóż reklamacje. Jak nie byłeś pierwszy to jest szansa, że kara porządkowa zostanie naliczona kurierowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, retter napisał:

Grunt to zgłaszać takie akcje.
No chyba mówimy o inposcie to mają tak olewczy stosunek że szkoda gadać.

emoji869.pngemoji23.png emoji2937.png
 

 

W inpoście duże się pozmieniało. Każdy kurier jest rozliczany ze średniej dostarczanych przesyłek teraz i robią wszystko aby dostarczyć bo na bazie statystyk są rozliczani/premiowani. Jak kurierowi lecą statystyki to ma lipę. Mój się wczoraj nawet ze łzami w oczach przyjechał bo ze 30 osób nie było i do wieczora mówi, że będzie jezdził do póki nie dostarczy.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności