Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Problemów z DPD ciąg dalszy...

W piątek wieczorem kurier odebrał ode mnie dwie paczki i do teraz w statusie widnieje że "kurier odebrał paczkę".

Najlepsze jest to że dziś ma przyjechać ten sam kurier po kolejną paczkę ale nie ręczę za siebie!

A jednak nie ten sam bo właśnie odebrał paczkę, zmylił mnie nr telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do pracy odwalasz swoją działkę pracy i co namiętnie sprawdzasz postępy współpracowników wielkiego korpo w zleceniu w którym miałeś swój mały wkład?
Ludzi których nawet nie znasz, sprawdzasz czy każde zlecenie jest natychmiast zrobione i aktualizowane?

Czy zwyczajnie robisz tylko to co Ciebie należy.

Po to masz regulamin usługi, z tak podstawowych kwestii jak prawidłowe dostarczenie kurierzy się nie wywiązują i mówię tu np o inpost, to jedna z najgorszych usług albo trafiłem na takiego partacza co liczył minuty.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale inpost to DWIE różne usługi, paczkomaty to jedno a kurierzy to drugie.

Paczkomaty są ogólnie spoko czasami nie wyrabia ich pomysł bo ludzie czekają ale kurierzy to podły żart. Zostawią paczkę byle gdzie i w nogi bo minuty im uciekną a przez to i premia.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zawiodłem się na poczcie xD w piątek rano paczka dotarła do ostatniego terminalu, 25km odemnie i zawsze dostawałem w ten sam dzień ale tracking stanął i ani drgnął. Czasami mają kilkugodzinne opóźnienia w zmianie statusu i liczyłem że wieczorem kurier pojawi sie, niestety. Dzisiaj też nic, tracking stoi w miejscu 😕dzwoniłem ale reklamacje mogę złożyć jutro, czuję że jeszcze chwilę poczekam skoro paczka dwa dni stoi w miejscu, to chyba gdzieś im się zawieruszyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam żadnych problemów od jakiegoś czasu, z DPD nigdy nie miałem, DHL sie poprawili o dziwo, paczkomaty 100% przesyłek dociera, 99,9% na czas.DPD jest tak w porządku dla mnie że jak jest coś ciężkiego do wniesienia to schodzę na dół i pomagam kurierowi wnieść albo sam biore i lece do góry bo szkoda jego czasu.Jak sie ludzi traktuje wporzo to sie odwdzięczają tym samym.Trzeba sobie pomagać a nie sadzić do każdego.Praca kuriera czy nawet dostawcy chleba to srogi zapi**ol.Już nie mówie o ciągłej walce z tym gdzie stanąć, jak wjechać etc.

Baron trochę sie musi ogarnąć, każdemu może sie trafić gorszy dzień ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też są ludzie, jak mieszkałem daleko od dużego miasta i nie było mnie w punkcie odbioru to dawałem znać. Miałem numer napisałem co i jak w zamian kurier dzwonił i był kiedy się umawiał nawet sam wcześniej przy innych paczkach. Ja nie traciłem czasu on czasu i kasy, oboje zadowoleni no i gość bardzo wporzo poczekał na otwarcie jeśli powiedziałem że chce sprawdzić. Kolejni mówili że mogę wystawić protokół uszkodzenia samemu do tygodnia i uciekali.

Agresja czy wrogość zawsze na kimś ląduje aż wraca do nas, tak samo bycie ok.

Pracowałem z byłym pracownikiem 7mki, wytrzymał tydzień bo był taki Sajgon że nikt nic nie wie w tym bałaganie a to masa kłopotów.



- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marek_m napisał:

Zagranica: Wpisuję dane na stronie Sendit.pl, a następnie wybieram kuriera z listy dostępnych (na ogół wg. ceny).

Kraj: InPost lub DPD.

Dzięki :) Nie wysyłałem jeszcze zagranicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie.pierwsza wysyłka DPD Pickup via Furgonetka udała się w pełni.. Teraz spróbuję przez Furgonetkę inpostem (paczkomat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tommir napisał:

Czym wysyłacie obecnie  paczki zagraniczne jeśli nie pocztą?

Poczta jest najtańsza, natomiast DPD ma czasem specyficzne promocje za granicę, np. na EU lub Wyspy. Wtedy wyślesz np. za 109zł brutto.

 

W DPD weszła promocja WAKACJE. Urwałem ponad 6zł z kosztu wysyłki za pobraniem. Tak przy okazji - ile czasu DPD przelewa pobrania? Do tej pory pobrania robiłem pocztą i InPostem. Poczta 2 dni, InPost 5.

Edytowane przez majkel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś, jaki kurier obsługuje przesyłki SpeedPAK (EBay, wysyłki z Chin) na ostatnim odcinku w Polsce? Log mojej przesyłki wygląda dziwnie, Warszawa->Frankfurt->moje miasto? Nikt też do mnie nie pukał/dzwonił.

 

Cytat

2020-06-09 17:48:00 Delivery was attempted,PL
2020-06-09 06:19:00 Flight landed in destination country,Frankfurt Main,DE
2020-06-06 05:28:00 Arrived in country,WARSZAWA WER,PL

 

 

A co do pochwał paczkomatów, mam swoją małą historię. Po umieszczeniu przesyłki w paczkomacie paczkomat zepsuł się. Przez tydzień czasu nie dano mi możliwości odbioru przesyłki, pomimo codziennych telefonów i zapewnień, że następnego dnia albo naprawią paczkomat, albo przełożą przesyłkę do innego paczkomatu (nawet kazali mi iść do paczkomatu i dzwonić do nich, aby otworzyć zdalnie, ale nie umieli). W końcu umieścili ją w punkcie odbioru. Rzecz działa się jeszcze przed pandemią. Paczkomatu nie naprawili, stał 2-3 miesiące zepsuty, aż w końcu cały paczkomat zabrali i paczkomatu już żadnego nie ma :huh:. Rzecz dzieje się w dużym mieście, był to jedyny paczkomat w promieniu 1,5km. Jak widać z paczkomatami też dość dziwne historie się dzieją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gruesome napisał:

Wie może ktoś, jaki kurier obsługuje przesyłki SpeedPAK (EBay, wysyłki z Chin) na ostatnim odcinku w Polsce?

 

Skończyło się dobrze, znalazłem awizo pocztowe i przesyłka odebrana. Łączny czas dostawy: 16 dni (z weekendami), więc całościowo niezły wynik jak na wysyłkę "standard".

 

Celnicy nie zatrzymali przesyłki, czy w takiej sytuacji mam się jeszcze martwić o zapłatę cła i VAT? Np. czy po jakimś czasie ktoś się może o to upomnieć, a może lepiej zapłacić samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, gruesome napisał:

Celnicy nie zatrzymali przesyłki, czy w takiej sytuacji mam się jeszcze martwić o zapłatę cła i VAT? Np. czy po jakimś czasie ktoś się może o to upomnieć, a może lepiej zapłacić samemu?

 

Nie. Gdyby były opłaty celne, pobrałaby je poczta wydając przesyłkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie jakby jedna paczka się ruszyła ;), za to mogę ponarzekać na TNT. To mój pierwszy kontakt z tym przewoźnikiem i oczywiście nie ma co uogólniać. Fakt jest jednak taki, że drugi dzień z rzędu pojawia się informacja, że mnie nie zastał. No i co z takim pajacem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro narzekamy. Jedna paczka z Chin z przejściówkami / adapterami mmcx 2pim dojdzie w przyszlym tygodniu. Czas prawidłowy. A pady do HD50 niby dotarły do PL i jakby znikły. 29.04 były kupione. Dopiero dzisiaj napisali że "oclone" !

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności