Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kopec23 napisał:

Spokojna głowa, ja na paczkę z USA czekam już 3 tydzień i nie widać żeby się cokolwiek ruszało

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka
 

To mnie pocieszyłeś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2020 o 12:25, majkel napisał:

Natomiast bardzo nie lubię nadawać przez kuriera, bo po prostu nie lubię się umawiać i być w nieustannej gotowości, kiedy pora jest mocno niedookreślona. Paczki wkładam do paczkomatu albo zanoszę czy zawożę do punktu nadania. DPD akurat mam z buta, i to w specjalistycznym sklepie z piwami. B) 

 

Ja się po jakimś czasie zorientowałem, że oni zawsze przyjeżdżają o tych samych porach. U mnie najwcześniej jest UPS 9-10 rano, później DHL 12-13 i na koniec DPD 15-16. Jak mnie nie ma, to dzwoni tylko gość z UPS, który jako jedyny w przypadku nie zastania adresata, zostawia paczkę w punkcie odbioru. Reszta ma wywalone ;) 

 

Ale i tak wolę DHLa, bo można sobie ustalić dzień (oraz godzinę) odbioru przez ich stronkę (o ile przyjdzie powiadomienie na maila/smsem). Do niedawna można było nawet przełożyć na sobotę, ale teraz (chyba przez pandemię) z tego zrezygnowali.  Współpracują też z Żabkami, które robią za ich punkty odbioru (i nadania) paczek. A do Żabki większość ma bliżej niż do paczkomatu ;) 

 

W DPD chyba też można łatwo przekierować paczkę, ale jeszcze tego nie sprawdzałem. Fajne jest natomiast to, że w powiadomieniu mailowym wysyłają numer telefonu do kuriera. Bardzo dobra praktyka. Najwcześniej też wprowadzili terminale do płatności kartą. 

 

UPS niby też ma opcję przekierowania paczki, ale istnieje ona tylko w teorii (tak jak ich beznadziejna appka, w której nic się nie da zrobić poza śledzeniem przesyłki, o ile jakimś cudem uda ci się zalogować...). Jako jedyni nie mają też terminali na karty (DHL na szczęście ostatnio wprowadził), więc do paczek pobraniowych trzeba mieć odliczoną gotówkę. Do ich punktu odbioru też mam najdalej (współpracują z losowymi kioskami i sklepikami)... 

 

Testowałem też ostatnio podróbki paczkomatów od Poczty Polskiej (skrzynki mają w Biedronkach), ale inpost lepszy. 

 

 

3 godziny temu, Firegon napisał:

Ja tam czekam już 37 dni na paczkę z ali - 21 dni temu przeszła kontrolę celną w Belgii ... no i ten tego. Ani widu ani słychu.

 

Do mnie lecą dwie paczki od tego samego sprzedawcy nadane z tygodniową różnicą. Ta, którą wysłał później, wyprzedziła pierwszą, dotarła do Polski w zaledwie 8 dni... po czym minęło kolejne 10 dni i nadal jej nie dostałem :D Niestety ani na stronie poczty ani na stronce GLS (czasami oni zajmują się dostarczaniem paczek z zagranicy) śledzenie nie działa, więc jak zwykle muszę cierpliwie czekać.  

 

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oświadczam że u mnie DPD spadło dziś na ostatnie miejsce w rankingu kurierów, co się tam dzieje u nich to głowa mała!

Miał typ dziś odebrać paczkę, nie było go cały dzień więc dzwonię około 17 kiedy będzie a on że ma obsuwę i będzie do półtorej godziny i oczywiście nie przyjechał...

 

 

Reklamację już złożyłem ale pewnie ****o to da...

Obecnie Inpost zjada i wysrywa takie DPD.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vonBaron napisał:

Oświadczam że u mnie DPD spadło dziś na ostatnie miejsce w rankingu kurierów, co się tam dzieje u nich to głowa mała!

Miał typ dziś odebrać paczkę, nie było go cały dzień więc dzwonię około 17 kiedy będzie a on że ma obsuwę i będzie do półtorej godziny i oczywiście nie przyjechał...

 

 

Reklamację już złożyłem ale pewnie ****o to da...

Obecnie Inpost zjada i wysrywa takie DPD.

Jak by Ci to powiedzieć.... To taka norma :) Współpracowałem już z różnymi kurierami i generalnie taka sytuacja powtarza się okresowo wszędzie. Akurat teraz zarówno DPD jak i inpost sprawdzają mi się nieźle, ale to głównie dlatego, że kurierzy są ogarnięci, od dłuższego czasu Ci sami. Kiedy z jakiegoś powodu ich nie ma, urlop itp. no to wtedy się zaczyna. Chyba przerzucają się ich zleceniami bo nikomu się nie chce.

A tak na marginesie, czy poprawiło się Wam coś z dostawami? Ja nadal czekam na kilka paczek i wszystko jakby zatrzymane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tommir napisał:

A tak na marginesie, czy poprawiło się Wam coś z dostawami? Ja nadal czekam na kilka paczek i wszystko jakby zatrzymane...

Krajowe śmigają standardowo, a z Ali też mi przyszło w sprawny jak na ten kierunek sposób. Nikt mi ostatnio nie podpada. W InPost raz było, że stał kurier obok paczkomatu, a potem zapomniał zaktualizować status paczki. Nadawca po tygodniu pyta, czy dostałem, bo tracking nic sensownego nie pokazywał. Następnie zadzwonili z InPost z centrali zapytać, co z paczką, więc dałem znać, że temat zamknięty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, vonBaron napisał:

Oświadczam że u mnie DPD spadło dziś na ostatnie miejsce w rankingu kurierów, co się tam dzieje u nich to głowa mała!

Miał typ dziś odebrać paczkę, nie było go cały dzień więc dzwonię około 17 kiedy będzie a on że ma obsuwę i będzie do półtorej godziny i oczywiście nie przyjechał...

 

Reklamację już złożyłem ale pewnie ****o to da...

Obecnie Inpost zjada i wysrywa takie DPD.

 

Obwiniasz całe DPD za wtope jednego kuriera, trochę słabo. Pamietaj, że w okresie CV19 było więcej wysyłek niż przed świętami BN. Inpost miał dni przed BN gdzie liczba paczek była nieco ponad 2mln, w epidemii mieli dni gdzie było ponad 3mln. Przygotowania do BN trwają w firmach kurierskich ok 3 miesięcy zatem żaden operator nie był przygotowany na taką akcje. Oczywiście jeżeli dał ciała kurier możesz pisać. Jeżeli nie byłeś pierwszy to pewnie może wyłapać 300zł kary porządkowej choć biorąc pod uwagę okres mogą nieco bardziej pobłażliwie na to patrzeć. Zwracam też uwagę, że standardowo usługa w DPD ma czas gwarantowany 48h a nie 24h. W sortowniach pojawiał się też CV i wówczas cała zmiana lądowała na kwarantannie i pojawiało się dodatkowe opóźnienie. 

 

A teraz na bazie mojego doświadczenia. Wysyłałem setki paczek DHL, Fedex, UPS oraz DPD. W PL bezapelacyjnie stawiam najwyżej DPD jeżeli chodzi o statystyki terminowości i liczbę zagubionych paczek. Po europie tylko UPS wysyłam. Oczwyiście wszyscy operatorzy gubili lub niszczyli mi paki, no może z wyjątkiem UPS - tutaj nigdy się nie zdarzyło. Gubiło DPD, gubiło DHL a także Fedex. Najwięcej zgubionych ma Inpost u mnie. Ostatnio przejechali mi nawet wózkiem widłowym po paczce ze słuchawkami. Oczywiście sami protokół spisali i nawet do klienta nie poszła, dostałem sam kwit i pudełko ze śladami opony odbitej a raczej to co z tego zostało. Nie powiedział bym zatem, że Inpost może zjadać cokolwiek bo mają najwięcej zagubionych przesyłek, regularne opóźnienia w dostawach i największą liczbę uszkodzonych przesyłek. Jedyny plus jest taki, że mają najniższe ceny i dlatego najwięcej osób wybiera ich usługi ale jaka płaca taki standard. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał:

Krajowe śmigają standardowo, a z Ali też mi przyszło w sprawny jak na ten kierunek sposób. Nikt mi ostatnio nie podpada. W InPost raz było, że stał kurier obok paczkomatu, a potem zapomniał zaktualizować status paczki. Nadawca po tygodniu pyta, czy dostałem, bo tracking nic sensownego nie pokazywał. Następnie zadzwonili z InPost z centrali zapytać, co z paczką, więc dałem znać, że temat zamknięty.

 

3 godziny temu, majkel napisał:

Krajowe śmigają standardowo, a z Ali też mi przyszło w sprawny jak na ten kierunek sposób. Nikt mi ostatnio nie podpada. W InPost raz było, że stał kurier obok paczkomatu, a potem zapomniał zaktualizować status paczki. Nadawca po tygodniu pyta, czy dostałem, bo tracking nic sensownego nie pokazywał. Następnie zadzwonili z InPost z centrali zapytać, co z paczką, więc dałem znać, że temat zamknięty.

Krajowe dochodzą mi bez większych zakłóceń, gorzej z zagranicznymi. Od połowy kwietnia czekam na jedną paczkę i jeszcze kilka z końca kwietnia i początku maja. Dawniej zagraniczne docierały nieźle, ale teraz słabo się zrobiło jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tommir napisał:

 

Krajowe dochodzą mi bez większych zakłóceń, gorzej z zagranicznymi. Od połowy kwietnia czekam na jedną paczkę i jeszcze kilka z końca kwietnia i początku maja. Dawniej zagraniczne docierały nieźle, ale teraz słabo się zrobiło jakoś.

 

Zagraniczne docierają z opóźnieniem z uwagi na ograniczoną liczbę lotów cargo. Głównie w przypadku chin, korei, japonii -  to wszystko przechodzi zazwyczaj przez hub w HK a tam zarówno sytuacja polityczna jak i CV mocno przycieła przepustowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Może wyjdę na gbura ale co mnie obchodzi ile dziennie mają oni paczek do obrobienia? 

 

Nie musi Cię obchodzić ale w ciężkim okresie CV trochę wyrozumiałości by się przydało. DPD to tysiące kurierów - nie jeden, który nawalił bądź nie. Jeszcze kilka tygodni temu były sortownie Inpost, które potrafiły kisić przesyłki kilka dni. Zarówno paczkomatowe jak i kurierskie a akurat DPD w 99% dotrzymywał terminu przynajmniej moich przesyłek. Poczta 5-10 dni potrafiła mi isty transportować.

 

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Zapłacone jest to żądam wykonania usługi. 

 

A sprawdzałeś regulamin dokładnie usługi, której żądasz wykonania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja piszę w imieniu osoby prywatnej a ty z tego co wiem firmy. 

Ja muszę specjalnie siedzieć na dupie cały dzień żeby wieczorem okazało się że kurier nie przyjedzie bo nie ma czasu chociaż 3h wcześniej zapewniał mnie przez telefon że będzie. 

Dziś mam to samo... 

Tak, wiem że są punktu odbioru ale jak sam wspomniałeś jest CV... 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Tylko ja piszę w imieniu osoby prywatnej a ty z tego co wiem firmy. 

Ja muszę specjalnie siedzieć na dupie cały dzień żeby wieczorem okazało się że kurier nie przyjedzie bo nie ma czasu chociaż 3h wcześniej zapewniał mnie przez telefon że będzie. 

Dziś mam to samo... 

 

Tak, oczywiście piszę z perspektywy firmy. Mam stałe odbiory zarówno DPD, Inpost i Poczty każdego dnia zakontraktowane. Daje to mi jednak tą przewagę, że jestem w stanie ocenić jakość firmy kurierskiej na bazie dużej puli przesyłek. Umowy kurierskie zmieniałem kilkukrotnie w przeszłości zatem wiem o każdej sporo i poznałem w dużej mierze procedury wewnętrzne każdej a także możliwości egzekwowania swoich praw. Biorąc pod uwagę powyższe w temacie firm kurierskich będę stawiał cały czas DPD najwyżej choć oczywiście wiem, że mogą być ciężkie pojedyncze przypadki z kurierami w jakiś lokalizacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vonBaron napisał:

Ja w tamtym roku też jeszcze stawiałem DPD najwyżej ale widać jak jedna osoba może wpłynąć na opinie. 

 

Jasne, tylko powiedz co zrobisz jak kurier inpostu nie przyjedzie po odbiór? Wpłynie na opinie i nie będziesz korzystał? Powiem Ci, że zbyt dużo innych opcji nie zostanie. W UPS kurierzy w ogóle nie mają obowiązku nawet dzwonienia do klienta. W DHL wolna amerkanka z podjazdami czasem jest bo stawki kiepskie mają kurierzy. Poczta? 470zł netto kosztują podjazdy a z każdym miesiącem mają działaś wolniej i dostarczać przesyłki rzadziej zgodnie z oficjalnym komunikatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vonBaron napisał:

Nic, bo paczki zanoszę osobiście do paczkomatu. 

 

No widzisz, bez kuriera. A są lokalizacje gdzie są ładowane/wypakowywane paczkomaty raz na 48h lub nawet dłużej.

W przypadku DPD też w większości miast można zostawić w DPD pickup przesyłkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też DPD jednak stawiam zdycydowanie na pierwszym miejscu w Polsce. Tysiące pączek nie wysyłam, ale przez ostatnie 6 lat pewnie z tysiąc się spokojnie uzbierało, licząc w obie strony. 

Też miałem problemy z dpd, ale tylko w Krakowie i to kilka razy, więc myślę że region może mieć jednak spore znaczenie. 

Inpost się poprawia cały czas i póki co jestem z niego zadowolony ale to trochę inna usługa dla mnie (bo korzystam tylko z paczkomatów). 

 

Tak czy inaczej DPD wszystkim polecam. A najgorsze mam doświadczenia z UPS, głównie w kwestii odbioru paczek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maciej3 napisał:

Jak się sprawa dalej potoczyła?

zadzwonił i powiedzieli że był jakiś błąd i paczka miała zostać nadana do nadawcy, ale nie zdążyli jeszcze odesłać i udało mu się, że następnego dnia włożyli do paczkomatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjdę na gbura ale co mnie obchodzi ile dziennie mają oni paczek do obrobienia? 
Zapłacone jest to żądam wykonania usługi. 
Paczkomaty to obecnie najlepszy i najtańszy sposób na wysyłki według mnie. 
I tak o to całe pokolenie można nazwać roszczeniowym przez jednego człowieka. Roszczenia żądania bo zapłacił, nie podoba się złóż reklamacje idź do innej firmy albo sam ogranij transport.

Firmy spedycyjne i kurierzy mają obecnie ciężki zapierdziel przez CV19. Już słyszałem dialekt wschodni w dpd fedexie bo ciężko z pracownikami a zmiana kuriera jest już czwarta tylko w jednej firmie w ciągu dwóch miesięcy?

Ja rozumiem czekanie cały dzień ale nadal ustawiasz tak by było wygodnej. Kolejna rzecz to dopłata do określonej godziny dostawy chcesz to czekaj nie chcesz zapłać firmy jakoś to sobie odbiją.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności