Skocz do zawartości

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od lat zamawiam oprócz DPD  też z GLS.Tyle że od lat jeźdźi u mnie ten sam wiarygodny kurier.Wszystko zależy od kuriera.Ten mój to facet który poświęca sie na maksa swojej robocie i nigdy mnie nie zawiódł.W DHL za każdym razem trafiam na narwanego idiote który ma za nic ludzi, zawsze musiałem latać po paczki albo do żabki albo sąsiada Mariana którego nawet nie znam.DHL sobie darować.

UPS też dobra firma.Ale to tak se można gadać, każdy ma inne doświadczenia, wszędzie jeżdżą inni kurierzy.Jednak dla mnie DPD wygrywa, nie mam z nimi żadnych problemów, to samo z GLS.

Na paczkomaty trzeba teraz uważać bo oni mają 80% rynku teraz do przerobu.Ostatnio jak mi Neon wysłał HD650 to mało co a sie nie zesrałem ze strachu jak wyciągałem paczke ze skrytki.KArton był całkowicie zdemolowany, inne skrytki były przeładowane więc kurier wsadził karton do skrytki o rozmiar za małej.Więc skakał pewnie na nim aż uzyskał rozmiar.Na szczeście słuchawki były w bejerowskim kuferku i przetrwały.

Edytowane przez deftones9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 22:42, vonBaron napisał:

Który z portali kurierskich jest według was najlepszy? Furgonetka, Sendit, Epaka czy może coś innego?

 

Ja korzystałem od lat z sendit ale DPD ma tam teraz jakieś chore stawki za pobrania. Ostatnio nadawałem pobranie na ponad 3000 zł, to DPD wyszło 41 zł.

Ta sama paczka w furgonetce 24 zł, bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkel napisał:

Niemniej zgadzam się z poglądem, iż na za jakość na różnych odcinkach odpowiadają ludzie, a nie logo na uniformie.

Też się z tym zgadzam, a w sumie to nie mam żadnych wątpliwości. Jedynie warto sprawdzić gdzie jest punkt odbioru, czy jest blisko. Np. taki FedEx to podróż poza granicę cywilizacji, w moim przypadku.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bob2000 napisał:

Np. taki FedEx to podróż poza granicę cywilizacji, w moim przypadku.

Osobiście sądzę, że jakość usług podobna ;) Kilka razy wysyłałem przez (bodajże) furgonetka i cały proces trwał 5-7 dni roboczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy jak, serwisy generalnie to samo do momentu problemu. Tu mogą być znaczące różnice a korzystałem z 3 różnych bez przygód.

Mówiłem to od dawna za jakość całej usługi odpowiadają ludzie nie znaczek loga, ludzie na wielu etapach. W dpd częściej trafiam na tych szanujących pracę i czyjąś własność niż u innych przewoźników szczególnie gls i inpost najgorszy sort kurierów.

W innych firmach gorzej, ale co w tym dziwnego jeśli ludzie pakowanie sprzedanej rzeczy traktują jako zło konieczne i byle wrzucić do koperty pudełka i puścić. Podobnie na ulicach ile ludzi widzę że NIE mają maski w ogóle choć powinni a obcych blisko sporo. Najlepsza była kobieta wychodząca z biedry bez maski szczyt głupoty bezczelności czy egoizmu?

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, vonBaron napisał:

Kurier odbiera paczkę bez etykiety i tyle.

O, to się pozmieniało, bo pamiętam jak kiedyś chciałem nadać bez etykiety, to zawsze był problem, że albo nie ma druków "na samochodzie", albo, że nie ma czasu wypisywać lub, że nie można nadać paczki bez etykiety. Prawdopodobnie były to wymówki, jednakże po kilku razach dałem sobie spokój i kombinowałem z drukowaniem etykiet we własnym zakresie, a drukarki nie posiadam, bo na co dzień nie jest mi potrzebna. ;) 

 

Obecnie korzystam zazwyczaj z Paczkomatu przy nadaniu, bo nie ukrywam, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie i też najtańsze. 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to się pozmieniało, bo pamiętam jak kiedyś chciałem nadać bez etykiety, to zawsze był problem, że albo nie ma druków "na samochodzie", albo, że nie ma czasu wypisywać lub, że nie można nadać paczki bez etykiety. Prawdopodobnie były to wymówki, jednakże po kilku razach dałem sobie spokój i kombinowałem z drukowaniem etykiet we własnym zakresie, a drukarki nie posiadam, bo na co dzień nie jest mi potrzebna.  
 
Obecnie korzystam zazwyczaj z Paczkomatu przy nadaniu, bo nie ukrywam, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie i też najtańsze. 
Wiec tak jak mówisz było ale miałeś kijowego kuriera. Inny region inny człowiek inna jakość usług.
Teraz zmienia się tyle że ludzie robią więcej by zatrzymać pracę ale ze obłożenie pączek jest większe to pewnie nadal paczki latają.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

a drukarki nie posiadam, bo na co dzień nie jest mi potrzebna. ;)

Za niewiele ponad 200zł można mieć combo HP, więc dla mnie to już hipsterka. :) Pomijając drukarkę, potrzebuję regularnie skanować dokumenty i powiem, że irytuje mnie w każdą stronę, kiedy muszę wysłać zdjęcie dokumentu zamiast skanu, albo otrzymuję coś takiego. Natomiast bardzo nie lubię nadawać przez kuriera, bo po prostu nie lubię się umawiać i być w nieustannej gotowości, kiedy pora jest mocno niedookreślona. Paczki wkładam do paczkomatu albo zanoszę czy zawożę do punktu nadania. DPD akurat mam z buta, i to w specjalistycznym sklepie z piwami. B) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nadawałem 2 paczki bezpośrednio z paczkomatu, jedna zaginęła. Co więcej zaginęła, zanim dostałem nr przesyłki, a bez niego w inpost w ogóle się nie da dowiedzieć co się dzieje z paczką :) Dodatkowo w paczce był paragon, a nie zrobiłem żadnego ksera czy zdjęcia, a jest to potrzebne przy reklamacji. Na szczęście w moim przypadku nie wysyłałem nic cennego, więc obejdzie się bez nerwów, ale pamiętajcie koledzy - jak wysyłacie coś droższego paczkomatem, to drukujcie etykietę żeby mieć nr paczki, wykupcie ubezpieczenie, zróbcie skan czy zdjęcie paragonu czy faktury za sprzedawany przedmiot. Jak się nadaje 100 czy 500 paczek i wszystko jest ok, to się zapomina, że zawsze się może zdarzyć ta 501 która zaginie albo zostanie uszkodzona :(

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2020 o 14:24, Kuba_622 napisał:
Ostatnio nadawałem 2 paczki bezpośrednio z paczkomatu, jedna zaginęła. Co więcej zaginęła, zanim dostałem nr przesyłki, a bez niego w inpost w ogóle się nie da dowiedzieć co się dzieje z paczką Dodatkowo w paczce był paragon, a nie zrobiłem żadnego ksera czy zdjęcia, a jest to potrzebne przy reklamacji. Na szczęście w moim przypadku nie wysyłałem nic cennego, więc obejdzie się bez nerwów, ale pamiętajcie koledzy - jak wysyłacie coś droższego paczkomatem, to drukujcie etykietę żeby mieć nr paczki, wykupcie ubezpieczenie, zróbcie skan czy zdjęcie paragonu czy faktury za sprzedawany przedmiot. Jak się nadaje 100 czy 500 paczek i wszystko jest ok, to się zapomina, że zawsze się może zdarzyć ta 501 która zaginie albo zostanie uszkodzona


Święta prawda. Mnie w inposcie jeszcze nic nie zginęło ale był taki okres ze 5 paczek w jednym miesiącu zginęło w Dpd.... miałem dowody zakupu, ale bez tego nic by się nie dało zrobić.

Edytowane przez tommir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dj1978 napisał:

Zamówiłem lampy na ebayu, dostawa Royal Mail . Po czasie zorientowałem się, ze ta usługa nie ma trackingu. Minął tydzień od wysyłki, przesyłki ani widu. Miał, ktoś doświadczenia z tą formą wysyłek?

 

Szło do mnie z raz czy dwa razy coś z ukeja i zawsze można było sobie śledzić https://www3.royalmail.com/track-your-item#/

Chyba że to jakaś wybitnie ekonomiczna paczka bez śledzenia albo coś się zmieniło np przez covida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dj1978 napisał:

To jest chyba ta najbardziej ekonomiczna za 5 funciaków, innej opcji nie było. A faktycznie musiałem przespać Brexit i nie wziąłem pod uwagę, ze paczka będzie szła przez bufor celny.

 

Z tego co wiem, to do końca 2020 Wielka Brytania zostaje w unii celnej, więc raczej nie ma kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności