Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tylko "paczki przyspieszone", czyli paczki priorytetowe i Paczka24 wychodzą o 15, a wszystkie pozostałe paczki i polecone (nieważne, że priorytet) jadą dopiero wieczorem przy ostatnim opróżnianiu skrzynek. Zresztą jak kiedyś usłyszałem jak poczta przejmuje się poleconymi, to nie zawracam sobie głowy priorytetem - babka przede mną żaliła się, że wysłała poleconym priorytetem dokumenty sądowe i po 5 dniach jeszcze nie dotarły. Usłyszała w odpowiedzi, że nie ma żadnej gwarancji terminowości, list powinien dotrzeć w ciągu dwóch tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem teraz wzmacniacz do Wrocławia. Zjawiłem się 13.09 wieczorem na poczcie, 2 dni później był u odbiorcy (paczka 48). W drugą stronę został wysłany przed godziną 15 i następnego dnia o 17 miałem przesyłkę u siebie (Paczka+). Póki co z poczty polskiej jestem bardzo zadowolony,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Inpost zmienia regulamin przesyłek i od kwietnia wprowadza opłatę za nadgabaryt. W przypadku paczek kurierskich to nie jest duża dopłata, ale przy paczkomacie już tak. Skończy się januszowanie i wpychanie paczek z buta do zbyt małej skrytki żeby zaoszczędzić złocisza czy dwa.

 

https://inpost.pl/cennik-paczkomaty-kurier-przesylki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2015 o 16:14, Gregio napisał:

Ja jakoś nie spotkałem się z problemem ze strony paczkomatów, wszystko bylo w porzadku, nawet w okresie Świąt Bożego Narodzenia jak maja mlyn,a paczkomaty byly pelne to czekaly samochody z paczkami kolo paczkomatow :) moze na Śląsku jakos lepiej to dziala :P

Poczta Polska tez dobrze i na czas wszystko :) poznym popoludniem czasem dochodza paczki, ale dochodza :D

 

 

 

Na  poczcie  paczki szybko   dochodzą nawet   po południem      ale   listy to masakra    ostatnio    wysłałam list     z pod Białegostoku   do Krakowa    dotarł    po 2 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... wrzucę trochę żali odnośnie DPD. Mianowicie, ów w/w DPD w moim rejonie (Gdańsk), to totalny burdel i brak kompetencji. Centrala na Kowalach przy Ul. Starowiejskiej 33 nigdy nie odbiera telefonów, po prostu - oddział widmo. Kurierzy nie odbierają/doręczają paczek w wyznaczonych terminach, sami podpisują "doręczono", a kilka godzin później zmieniają na "adresat nieobecny". Brak jakiegokolwiek kontaktu od firmy/kuriera, żadnej awizacji, nic, paczki potrafią zalegać w magazynie przez tydzień i nikt nie raczy jej załadować na busa, samowolka pełną gębą. Zażalenia/skargi nikogo nie interesują, na pytanie do centrum interwencyjnego, czy można zgłosić sprawę do kogoś "wyżej" odp. - niestety, nie ma takiej możliwości. Na początku myślałem, że może najzwyczajniej mam pecha i natrafiłem na kuriera debila na rejonie, ale wystarczyło wklepać w google - DPD Kowale - i sytuacja się wyklarowała, komentarze negatywne, jeden nad drugim, regularnie, pozytywnych brak. Co więcej, przeprowadziłem sobie rozmowę ze sklepem, w którym zakupiłem słuchawki, a który współpracuje z DPD i usłyszałem dokładnie te same rzeczy, z którymi ja się spotkałem, a nawet to, że żeby cokolwiek udowodnić gnojom, to prawnikami trzeba straszyć, bo z wszystkiego się wypierają, mimo wykupionych ubezpieczeń i ewidentnej winy przewoźnika. Z uwagi na powyższe, zakończyłem na dobre korzystanie z usług DPD, szkoda nerwów i straconego czasu. Na ten przykład, jakoś z inPost-em nigdy nie miałem problemów, a tak po prawdzie, to z żadną firmą transportową nie miałem takich "przebojów", jak z DPD.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i mój raj z pocztexem się skończył. Już któryś raz z kolei jest "próbą doręczenia" szlag człowieka trafia. Czeka cały dzień na przesyłkę bo mu potrzebna a tu próba doręczenia...

 

Ja już nigdy nie skorzystam z usług pocztexu. Do tych co nie wiedzą jak to działa. Kurier jest przydzielony do konkretnego regionu. Zawsze dostarcza wam ten sam kurier. Jeśli w jakiejś firmie pracuje w waszym rejonie taki kurier to możecie się pożegnać z tą firmą kurierską. U mnie najwyraźniej się zmienił kurier bo kiedyś nie było żadnych problemów. Dzisiaj...już kilka razy tak miałem niestety. To któryś raz z kolei. Najmniej problemów w moim rejonie akurat robi chyba DPD i InPost. Od teraz będę korzystał tylko z inpostu. Przynajmniej sobie odbiorę kiedy i gdzie chce, a nie że trzeba czekać cały dzień na kuriera, a paczki i tak nie mam...

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dwa przykłady, a może trzy:

Wysłałem słuchawki w czwartek Pocztą Polską za pobraniem. Na drugi dzień były u kupującego - czyli piątek. W poniedziałek odebrałem pieniądze. 

 

Kurier DPD - papiery z njumobile. Trzy razy podobno nie był w stanie doręczyć przesyłki - byłem akurat co najmniej dwa razy w domu i do tego nie był w stanie zostawić awiza. Jeden z tych razy: akurat podjechałem pod dom i widzę, że kurier zajeżdża. Wysiadam i idę żeby nie zwiał. Na chwilę zatrzymał się pod blokiem i odjechał, a za chwilę mam sms-a, że nie zastał nikogo i nie był w stanie zostawić awiza. Nawet c**j nie wysiadł z samochodu. Nie będę pisał jak firma, ale taka na D. D jak ****. Ale jak ma paczkę do oddania za pobraniem to dzwoni, umawia się i jest. Wszystkie zdarzenia z ostatnich dwóch tygodni. dlatego wolę odbiór osobisty, a jak juz mam wysyłać to Poczta. Jakby ktoś ostatecznie jednak chciał mnie uwolnic od K501 i chciał by mu wysłać to tylko Pocztą, kartonik z Poczty, expres i pobranie. A to razem wychodzi ok. 40 zł, ale działa.

W dniu 10.05.2018 o 18:12, Oskar2905 napisał:

Najmniej problemów w moim rejonie akurat robi chyba DPD

To poczytaj moje wypociny po procentach. D jak ****. Pio tygodniu przepychanek musiałem na Przywidzką zasuwać.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam na codzień z usług PP, więc jestem odrobinę zaskoczony - poczta zrobiła usługi Paczka24 i Paczka48 tylko dla biznesu, a dla prostaczków wprowadziła jakieś Paczka+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
33 minuty temu, Jimmi Dragon napisał:

Widzieliście nowy cennik poczty? 

Polecony powyżej 2cm grubości obecnie kosztuje 15,60 ekonomiczny i 18,30 priorytetowy :blink: Praktycznie tyle samo co za  polecony wysyłany za granicę xd (przesyłki zagraniczne na szczęście nadal są względnie tanie) 

Pieniądze na nagrody dla urzędników trzeba z czegoś spłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności