Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Co jakiś czas przewija się ciekawostki z usługami spedycyjnymi na forum w statusach więc w końcu niech mają temat :)

 

Ja zacznę, Andrewek podarował clipa więc się zgłosiłem naprawię i pójdzie jako zabawka siostrzenicy już nie o to chodzi na pewno nie na sprzedaż.

Wysyłka zwykłym listem POCZTĄ POLSKĄ, NIE poleconym (nie rejestrowanym). No więc w ten piątek minęły 2 tygodnie a listu nadal nie widzę ...

Do kiedy czekać ???? Bo jednak ufam że Andrewek wysłał tego clipa :)

 

 

Dalej paczkomaty 24/7 też nie wesoło paczka droga ponad 500 ubezpieczona, nie dociera na czas a mają określone terminy.

Znika z śledzenia (wyłączają serwer na weekend :D ehh ta oszczędność) po moim telefonie i mailu dostałem odpowiedz że paczka jeszcze tego samego dnia trafi do właściwego paczkomatu.

Z tego co pamiętam po upomnieniu się oddali 50% kosztów wysyłki. Ale stresik był bo jednak 500 to już jest trochę grosza.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klientom to wysyłam z firmy kurierami ( co może stać się tkaninom ?)

Natomiast sprzęt audio to tylko Pocztą Polską, z naklejkami ostrożnie gdzie się da.

PP jest dosyć droga, ale jeszcze nie miałem żadnej wtopy, natomiast kurierem często do mnie paczki dochodzą jakieś takie pogięte.

Na szczęście jeszcze niczego nie zniszczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dwa lata przerobiłem pewnie koło setki paczek. Wypróbowałem wszystkich największych i u mnie na pierwszym miejscu jest PP, a na drugim DPD. Potem długo, długo nic. Poza tym ze PP jest pewna, to bliskość urzędu czynnego do 20 i w soboty sprawia, że PP jest poza konkurencją.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie spotkałem się z problemem ze strony paczkomatów, wszystko bylo w porzadku, nawet w okresie Świąt Bożego Narodzenia jak maja mlyn,a paczkomaty byly pelne to czekaly samochody z paczkami kolo paczkomatow :) moze na Śląsku jakos lepiej to dziala :P

Poczta Polska tez dobrze i na czas wszystko :) poznym popoludniem czasem dochodza paczki, ale dochodza :D

Edytowane przez Gregio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej korzystam z Paczkomatów i do tej pory tylko raz było opóźnienie (paczka z Koszalina do Pucka szła 6 dni). Jedynie teraz w wakacje nie korzystam z Paczkomatów, bo mieszkam nad morzem i ogromne korki są (do najbliższego Paczkomatu mam niecałe 13 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pierwszym miejscu zdecydowanie UPS. Nigdy miałem z nimi problemów, przesyłki zawsze docierały nawet przed spodziewanym czasem dostawy. Kurierzy kontaktowi i ogarnięci (nigdy nie dostarczyli moich przesyłek pod inny adres co innym firmom się zdarzyło).

 

PP jest ostatnio ok oprócz tego że u mnie nie dostarczają paczek tylko zawsze awiza z fałszywą informacją że listonosz nie zastał nikogo w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pierwszym miejscu zdecydowanie UPS. Nigdy miałem z nimi problemów, przesyłki zawsze docierały nawet przed spodziewanym czasem dostawy. Kurierzy kontaktowi i ogarnięci (nigdy nie dostarczyli moich przesyłek pod inny adres co innym firmom się zdarzyło).

 

PP jest ostatnio ok oprócz tego że u mnie nie dostarczają paczek tylko zawsze awiza z fałszywą informacją że listonosz nie zastał nikogo w domu.

Od razu wal do kierownika urzędu danej placówki albo wyżej.

 

Mi poczta proponowała ze polecone będą zostawiać w skrzyncę ale ja nie chce bo wartościowsze rzeczy u mnie zawsze polecony idzie właśnie z tego względu co mam teraz po 2 tyg. listu nadal nie widzę :/

 

Natomiast paczkomaty przez 2-3 lata miały 2 wtopy ale koniec końców trafiło do odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na styczność z kurierami, bo trochę paczek wysyłamy z firmy. Przerobiliśmy już DHL, UPS, GLS, DPD, Siódemkę, Schenkera i Kexa. Generalnie nie ma gorszych/lepszych - wszystko zależy od tego na jakich ludzi trafisz na a) infolinii,B) sortowni, c) dostarczających.

 

Prywatnie najczęściej wysyłam DPD, bo tanio i dobrze. Najgorzej zawsze z Siódemką. Mam nadzieje, że DPD przejmując 7 nie przejmuje jej standardów. UPS też kiedyś myślałem, że jest dobry, ale 2 razy miałem sytuację, że kurier sam podpisał sobie paczkę (w systemie widnieje jako doręczona, nie wiem może przez to nie dostaje żadnych kar w premii? co prawda dowieziona została następnego dnia, ale stres był i telefony do centrali też). PP też nie jest taka bardzo pewna, bo potrafi czasem iść szybko jak kurier, a czasem kilka dni, to jest loteria.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatniego roku wysłałem około 300 paczek. Z tego co pamiętam:

 

- poczta nie zawiodła ani razu (maks 1-2 dni spóźnienia - nie ma co lamentować)

- z kurierów korzystam głównie z UPS - wszystko ok. Raz mi DHL dostarczyło rozwaloną paczkę, zaś DPD ją zgubiło... (znalazła się po 2 tygodniach). Dodam też, że mój znajomy pracuje w UPS i z jego opowieści wynika, że to naprawdę solidna firma, sporo różnych kar za niedostarczenie paczki itp. Wcześniej robił w bodajże DPD, to zupełnie inna bajka jeżeli chodzi o wymagania od pracownika.

- Paczkomat (około 50 przesyłek wysłałem / odebrałem) - bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też trochę listów czy paczek przerobiłem. Odpukać, nie miałem do tej pory problemów, jeśli chodzi o PP to zgubili jeden list do mnie ale przedmiot tani i poszło na odpowiedzialność Sprzedającego (na szczęście nie robił problemów). Sam wychodzę z założenia, że lepiej dopłacić te 2-3 złote jak to kiedyś było za poleconego (nie wiem jak jest teraz, bo dawno nie byłem) i mieć względny spokój.

 

 

Ostatnio zaś ślę wszystko jak leci kurierem DPD (przez sendit). Koszt to 15,24 zł, więc tak jak średnio za Paczkę prio na Poczcie (bo jednak wagowo zdarza mi się wysyłać przedmioty które na PP przekraczają cenę 15 zł), a dojeżdżają po odbiór i zdaje się że jest tam jakieś ubezpieczenie w cenie. Poczta miała całkiem niedawno usługę Multipaczka i tam można było tanio ubezpieczyć na 500 czy nawet 1000 zł, ale jak ostatnio byłem to już z tego zrezygnowali...

 

 

I tak jak Karmazynowy napisał, zależy na kogo się trafi. U mnie w rejonie jeździ bardzo spoko gostek w DPD, ale gdzie indziej może być inaczej i już nie test tak kolorowo. Co do przygód z innymi kurierami, to zdarzało mi się odbierać paczkę dzień czy nawet dwa po terminie i musiałem jeszcze wychodzić z domu bo dla gościa to był wielki problem dostarczyć pod drzwi (miał pretensje nawet). Różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio parę paczek (głównie odbiór) i zraziły mnie do siebie paczkomaty, jak kiedyś nie było problemu, tak ostatnio dostałem paczkę PRZECIĘTĄ NOŻEM <sic!> W środku była kurtka, również pocięta. Zwrot hajsu dostałem, ale nowej już sobie za to nie kupie :(

A z kurierami to wiadomo, zależy na jakiego trafisz, gość z UPS zaznaczył sobie na paczce numer telefonu na czerwono, po czym napisał, że brak na paczce numeru, szkoda, że nawet na ten widniejący nie raczył zadzwonić.

Teraz jak tylko mogę to zamawiam i wysyłam pocztą, nie pamiętam kiedy ostatni raz miałem z nią problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę wysyłam, trochę kupuję i o ile to możliwe, to decyduję się na pocztę, a unikam kurierów. Dodam tylko, że mieszkam w prawobrzeżnej Wawie, więc teoretycznie usługi powinny być jako tako świadczone. Poza tym to tylko ludzie i można trafić na kogoś uprzejmego i pomocnego, ale i na ordynarnego chama, co mu się nie chce.

 

No i tak:

PP - nigdy, ale to nigdy nie wysyłam nic, ani nie zamawiam jako przesyłka nierejestrowana. Takie przesyłki dochodzą albo i nie (jak ktoś zgarnie na sortowni pod taśmę albo zawinie gdzie indziej, to nawet nie będzie śladu). Nie przykładam za to większej uwagi czy ekonomiczna czy priorytetowa, bo jak priorytet nie będzie wysłany przed godziną graniczną, to i tak będzie szedł dwa dni. Odbieram za to wszystko na "poste restante" albo "odbiór w punkcie" w urzędzie, który mam nieopodal. Urząd mały (trzy okienka, przy czym czynne 1-2), nieczynne w soboty, rejon na dobre kilka tysięcy mieszkańców, ale nic mi tam nie ginie, a jak przychodzę, to nie muszę nawet pokazywać dowodu, bo wszystkie babki pamiętają mnie z nazwiska i błyskawicznie znajdują moje przesyłki. Do tego paczka może leżeć do 14 dni co ma dla mnie niebagatelne znaczenie. Przesyłki Paczka24 albo Extra24 wysłane przed 15 dochodzą za to bankowo na drugi dzień jak u kuriera, cena podobna i wliczone ubezpieczenie zdaje się do 500zł. Wada to śledzenie poleconych - czasami jedyne co wskakuje to nadanie paczki, a potem dopiero awizo, miałem też dwa razy sytuację ze 3 lata temu, że nadane paczki poste restante, gdzieś się rozpłynęły na dwa tygodnie po czym wróciły do nadawcy (interweniowałem na poczcie u naczelnika i na reklamacjach i nikt nie wiedział gdzie one w tym czasie były).

 

Siódemka - jest całkiem nieźle. Jeśli klient wymaga kuriera to wysyłam z punktu usługowego (mała paczka od 20zł) i nie ma większych problemów z dostarczeniem na drugi dzień (chyba, że za późno przyniosę paczkę). Jeśli chodzi o odbiór, to kurier często dzwoni wcześniej, żeby potwierdzić. Z kolei u mnie w pracy jak kurier dostarcza paczkę, to bez mała rzuca ją pod drzwiami i odjeżdża bez żadnego podpisu.

 

DPD - to chyba zależy od rejonu. W pracy jest miło i kulturalnie nawet jak przysyłają nowego człowieka, a w moim rejonie kurier dzwoni dopiero jak stoi pod klatką i nikt mu nie otwiera.

 

Schenker - ze względu na to, że poruszają się dużymi samochodami, to zazwyczaj jest masakra. W pracy zazwyczaj jest bez większych problemów (jak mu się za bardzo spieszy, to grzecznie informuję, że musi zaczekać, albo wypad z paczką), z kolei domówki to potworny problem ze zmianą godziny, bo "ja będę tu o 10, a później już nie zajeżdżam, bo będę gdzie indziej, mogę ewentualnie przywieżć jutro o 10". Unikam, chyba, że nie ma innej opcji.

 

GLS - pracowałem tam kiedyś i to prawdziwy obóz pracy, co często też widać po postawie kurierów. Wszystko w biegu, byle jak, ale w pracy nie robią problemów z odbiorem dokumentów i spisaniem protokołu na drugi dzień, a domowe dzwonią z rana umawiać się na konkretną godzinę. Zasadniczo nie jest źle z samym doręczeniem, ale razi bylejakość.

 

UPS - rzadko korzystam. W pracy mają gdzieś, że na paczce jest napisana nazwa działu czy numer telefonu - i tak niosą wszystko do kadr w firmie i trzeba się dopytywać. Paczki domowe - zazwyczaj dzwonią, czasami też przyjeżdżają drugi raz jeśli to nie będzie później niż 17-18.

 

Paczkomaty - byłyby dla mnie świetne, gdyby działały jak skrytki pocztowe, ale trzymają do 3 dni, więc często wolę wysłać pocztą i niech tam sobie poleży jak nie mam czasu. Zazwyczaj dochodzą w ciągu 2-3 dni (mój rekord - ok 22h od nadania do odbioru). Nie przepadam za tą formą, chyba, że paczka jest pancernie zapakowana, albo to jakaś drobnica owinięta folią bąbelkowa, bo paczki wyglądają na dopchane butem do przepełnionego samochodu.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłam PP a lubię odbierać przesyłki w paczkomacie, a czasem i kurierem jak sprzedającemu tak pasuje. Jak do tej pory (odpukać w niemalowane) nie miałem żadnej wtopy.

Ciekawi mnie tylko jedna sprawa, jak wysyłacie paczkę kurierem za 15 zł, jak wg cennika to wychodzi minimum 30-40 zł za paczkę kilkukilogramową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe temat dla mnie ;) jako że w ciągu roku wysyłamy ok kilkuset paczek (generalnie grubo ponad 400).

 

UPS - generalnie brak zarzutów poza jednym zwrotem z HK, który był odprawiany 1,5miesiąca i kosztował 1300zł - wina klienta bo powiedział że nie odbierze przesyłki. Tak to naprawdę pięknie. Dostawy idealnie terminowe.

DHL - średnio - zgubili wyciski jednej osoby - wyleciały z koperty, koperta uszkodzona, bardzo często nie dowozili przesyłek i trzeba było się z nimi umawiać.

DPD - się poprawiło bo było średnio - podobnie jak w DHL powyżej.

FedEx - w miarę ok, generalnie to brak zarzutów, ale jak mam płacić tyle to wolę UPS

Siódemka (na szczęście już jej nie ma) - don't even get me started... 4 przesyłki z Holandii niedostarczone, brak awizo, brak telefonu, nic.

 

Poczta Polska - no i tu mógłbym pisać peany gdyby nie ostatni miesiąc... Generalnie przez ponad 3 lata wysyłania przesyłek zgubiła się tylko jedna (w Brazyli... więc chyba nie ma co się spinać), ale w ostatnim miesiącu mieliśmy kilka słabych sytuacji. Paczka do Niemiec (polecony prio z potwierdzeniem odbioru) ponad miesiąc, paczka nieodebrana z USA wysłana w marcu wróciła do nas w zeszłym tygodniu. paczka niedostarczona (z niewiadomych powodów) do Chin - powrót 2 miesiące. Oraz kilka podobnych przypadków w ostatnim czasie. Generalnie obecnie unikamy PP jak ognia, ale w Polsce wszystko działa - czasem lepiej jak kurierzy.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kartonik - bo to jest tak, że jak masz umowę na wysyłkę dużej ilości paczek to masz zupełnie inny cennik. Te firmy pośredniczące (jest tego dużo, choćby SendIt, KurJerzy) korzystają z cennika dla nadawców hurtowych i zamawiają dla ciebie kuriera na ich numer klienta (oczywiście na każdej paczce mają jakąś tam prowizję). Jak wysyłasz indywidualnie to jest zupełni inna historia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kartonik - bo to jest tak, że jak masz umowę na wysyłkę dużej ilości paczek to masz zupełnie inny cennik. Te firmy pośredniczące (jest tego dużo, choćby SendIt, KurJerzy) korzystają z cennika dla nadawców hurtowych i zamawiają dla ciebie kuriera na ich numer klienta (oczywiście na każdej paczce mają jakąś tam prowizję). Jak wysyłasz indywidualnie to jest zupełni inna historia.

Otóż to, my korzystamy z pośrednika inaczej wysyłka by nas zjadła - normalnie np. wysyłka do Australii to jest 400+ my płacimy 160zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 6 lat temu jak robiłem mój pierwszy poważniejszy zakup audio, tj. triple.fi (wtedy za około 800zł) to został do mnie wysłany PP przesyłką poleconą, nieubezpieczoną. Trochę miałem żal i do sprzedawcy (z forum), że nie pozostawił mi wyboru, ani nie poinformował o sposobie wysyłki i do siebie bo głupi założyłem, że zostanie wysłana kurierem i jeszcze z ubezpieczeniem (bo jakby inaczej sprzęt o tej wartości?). No oczywiście skoro o tym piszę to można się domyślić, iż paczka do mnie nie dotarła. Po przejściu procedury reklamacyjnej odzyskałem coś około 120zł, jak za zgubiony polecony. Od tamtej pory jak PP to tylko polecone i z ubezpieczeniem najlepiej o wiele przewyższającym wartość przesyłki. Jak się da to kurier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się trochę, że PP ma tutaj tak dobre opinie. Przeważnie na forach czyta się całkiem co innego. Chociaż ja osobiście wszystko zamawiam PP i nigdy żadnych problemów nie było. Nigdy nikogo u mnie nie ma w domu i z kurierami jest problem. A tak odbieram paczkę kiedy mi pasuje. Chociaż ostatnio zdarza mi się, że awizo dostaję dopiero powtórne. Na szczęście pani na poczcie już mnie kojarzy i mówi jak coś do mnie jest :)

 

Ciekawi mnie jak u PP wygląda sprawa ubezpiecznia paczek, o którym piszecie. To nie jest przypadkiem tylko od uszkodzenia? Zgubienie paczki też obejmuje? Bo np. zadeklarowana wartość paczki kosztuje już dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacznę, Andrewek podarował clipa więc się zgłosiłem naprawię i pójdzie jako zabawka siostrzenicy już nie o to chodzi na pewno nie na sprzedaż.

Wysyłka zwykłym listem POCZTĄ POLSKĄ, NIE poleconym (nie rejestrowanym). No więc w ten piątek minęły 2 tygodnie a listu nadal nie widzę ...

Do kiedy czekać ???

 

Jak nie rejestrowany to nic innego Ci nie pozostało jak czekać do końca świata i jeden dzień dłużej bo i tak nic nie zrobisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zacznę, Andrewek podarował clipa więc się zgłosiłem naprawię i pójdzie jako zabawka siostrzenicy już nie o to chodzi na pewno nie na sprzedaż.

Wysyłka zwykłym listem POCZTĄ POLSKĄ, NIE poleconym (nie rejestrowanym). No więc w ten piątek minęły 2 tygodnie a listu nadal nie widzę ...

Do kiedy czekać ???

 

Jak nie rejestrowany to nic innego Ci nie pozostało jak czekać do końca świata i jeden dzień dłużej bo i tak nic nie zrobisz :)

 

No niestety akcja z oddam więc wpływu nie miałem na formę wysyłki, ja może 3-4 listy zwykłe wysłałem w życiu a polecone uuuu podobnie paczek co też jest śledzone.

 

No cóż przynajmniej taka nauczka zęby nie wysyłać listów zwykłych bo na PP są złodzieje, pewnie mój clip wyląduje na allegro jako przedmiot łatwo zbywalny bo nie jest coś charakterystycznego co da się wyszukać wyłowić ...

 

Andrewek napisał mi ze wysłał więc nie pozostaje mi tylko czekać ew jak będę na poczcie zapytam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności