Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT 990 PRO 250Ohm kontra DAC,AMP,Integra i smartfon


bolo_kolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów forumowiczów. Zdecydowałem się na zakup nauszników z tematu. Chciałbym znaleźć osoby które takowe posiadają lub posiadały oraz mogłyby się wypowiedzieć oraz odpowiedzieć na parę moich pytań poniżej. Z góry dziękuje !

 

Czy ze zintegrowaną kartą dźwiękową te słuchawki będą w ogóle użyteczne ? Chciałbym również używać ich z telefonem i zastanawiam się czy jest sens kupować dźwiękówkę, czy może lepiej jakiś przenośny wzmacniacz który mógłbym zarówno podłączyć do integry jak i smartfona ? Przecież jakość dźwięku z kart zintegrowanych jest podobno bardzo dobra :)

 

Moja Xperia Z2 obsługuje DAC przez usb. Szczerze mówiąc mało się na tym znam, a przez to też ciężko mi znaleźć jakiekolwiek informacje w internecie - co powinienem kupić żeby wykorzystać te atuty oraz aby słuchawki zagrały poprawnie ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych słuchawek będziesz potrzebował wzmacniacza. Słuchałem ich z HTC ONE E8 i grały, ale bez życia i z małym basem. Po prostu nie były wysterowane odpowiednio.

Nie wiem dokładnie jaka jest różnica w dźwięku wersji 32ohmy, do telefonu/karty zintegrowanej rozważ raczej tą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio-Technica ATH-AD900x ? chyba niczego w podobnej cenie z tak dobrą sceną a i niższymi wymaganiami nie znajdę prawda ? (piszę to tylko i wyłącznie na podstawie przeczytanych recenzji).


Do tych słuchawek będziesz potrzebował wzmacniacza. Słuchałem ich z HTC ONE E8 i grały, ale bez życia i z małym basem. Po prostu nie były wysterowane odpowiednio.

Nie wiem dokładnie jaka jest różnica w dźwięku wersji 32ohmy, do telefonu/karty zintegrowanej rozważ raczej tą wersję.

w wersji 32Ohm'owej jest tylko model premium, który kosztuje już 200 złotych drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się odnieść tylko do 250-ohmowej wersji Edition, a nie Pro, ale jeśli to w czymś pomoże...

 

Do integry nawet ich nie podłączaj, nie wykorzystasz ich potencjału nawet w połowie. Nie wiem jak gra Xperia Z2, ale Wolfson WM5110 w Note 4 radzi sobie z nimi dobrze. Nie mówię, że bardzo dobrze ale spodziewałem się, że zagra to gorzej, a gra to naprawdę przyzwoicie (i o niebo lepiej niż z integrą w kompie). Owszem, trzeba ustawić głośność na 90-100%, w porównaniu z torem stacjonarnym z którym zazwyczaj ich używam (ST+RA) brakuje trochę tej masy, jest słabiej zaznaczony midbas, ogólnie brzmią bardziej "twardo" ale zaskakująco dobrze jak na źródło z jakiego są pędzone.

 

Jedna istotna uwaga: spięte z telefonem dużo tracą na scenie. Dźwięk nie jest zbity/posklejany ale z RA grają dużo szerzej - jest dużo lepsza separacja instrumentów, dużo większa scena, ogólnie lepsza holografia.

 

Co nie zmienia faktu, że dość przyjemnie się tego słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było wspomniane wcześniej to słuchawki bez odpowiedniego wzmacniacza sporo tracą. "Zagrają" ze wszystkiego ale dźwięk nie będzie taki do jakiego są stworzone te słuchawki.

Dobry wzmacniacz jest raczej konieczny, ewentualnie jakiś mocny DAP.

A to niestety już się robią z tego dodatkowe koszty.

Nie lepiej kupić tańsze, mniej wymagające słuchawki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DT990PRO, wystarczy C&C BH2 + jakiś grajek\telefon i jest OK. Sam telefon a nawet Touch 4G nie napędzi ich.

Dopiero DX50 daje radę.

Ze stacjonarek ZENek UNO\DUO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mogę się odnieść tylko do 250-ohmowej wersji Edition, a nie Pro, ale jeśli to w czymś pomoże...Co nie zmienia faktu, że dość przyjemnie się tego słucha.

Wersję Pro którą rozważam także jest 250 Ohmowa, więc pomogło :), czyli że mimo braku żadnego wzmacniacza da się ich słuchać. Ale czy warto ?

 

 

Jak było wspomniane wcześniej to słuchawki bez odpowiedniego wzmacniacza sporo tracą. "Zagrają" ze wszystkiego ale dźwięk nie będzie taki do jakiego są stworzone te słuchawki.

Dobry wzmacniacz jest raczej konieczny, ewentualnie jakiś mocny DAP.

A to niestety już się robią z tego dodatkowe koszty.

Nie lepiej kupić tańsze, mniej wymagające słuchawki??

 

Właśnie ja się kompletnie nie znam, do tej pory miałem Sennheiser HD202 i aktualnie superluxy.

Na pewno dla mnie lepiej kupić słuchawki do których nie będę potrzebował wzmacniacza który będzie kosztował więcej niż same słuchawki (dx50)

 

Nie jestem w stanie sobie - niestety - sobie tego wszystkiego wyobrazić dźwiękowo, porównania raczej nie mam. W moim pięknym mieście, zwanym Polską kalifornią nie ma sklepu w którym byłbym w stanie odsłuchać czegoś podobnego.

Co w takim razie grałoby z podobną sceną a miało mniejsze wymagania ? Czy przykład który podałem (Audio-Technica ATH-AD900x) to byłby dobry wybór ? Poproszę o propozycję zamienników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIgdzie nie napisałeś dlaczego akurat DT 990 Pro 250.

Czymś musiałeś się kierować wybierając akurat te słuchawki ?

 

Zasada jest prosta, im mniej ohmów i większy współczynnik SPL (poziom ciśnienia akustycznego mierzony w decybelach ) tym będą mniej wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mogę się odnieść tylko do 250-ohmowej wersji Edition, a nie Pro, ale jeśli to w czymś pomoże...Co nie zmienia faktu, że dość przyjemnie się tego słucha.

Wersję Pro którą rozważam także jest 250 Ohmowa, więc pomogło :), czyli że mimo braku żadnego wzmacniacza da się ich słuchać. Ale czy warto ?

 

 

Słuchać się owszem ich da. Ale dużo tracą bez wzmaka/dobrego źródła.

 

Co w takim razie grałoby z podobną sceną a miało mniejsze wymagania ? Czy przykład który podałem (Audio-Technica ATH-AD900x) to byłby dobry wybór ? Poproszę o propozycję zamienników :)

 

 

 

Gdyby nie chodziło o otwarte/półotwarte to poleciłbym Ci Momentum Senka (wersję zwykłą, nie nauszne On-Ear). V-ka ale mała podobnie jak w 990Pro, fajna scena, grają z niczego. I racji swojej zamkniętej konstrukcji raczej bardziej nadają się do słuchania na dworze niż tylko w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czymś musiałeś się kierować wybierając akurat te słuchawki ?

 

..

Również mnie to ciekawi czemu od razu na słuchawki w takim budżecie. Chociaż przypuszczam, że to przez sporo pozytywnych opinii na temat słuchawek.

 

Dwa to czego oczekujesz w dźwięku po nowych słuchawkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NIgdzie nie napisałeś dlaczego akurat DT 990 Pro 250.

Czymś musiałeś się kierować wybierając akurat te słuchawki ?

Masz rację, wybaczcie i już się poprawiam :

Chciałbym słuchawki które będą cechowały się dobrą sceną i grały równo, jeśli mają mieć już czegoś odrobinę więcej to niech to będzie bas, ale nie chciałbym aby wchodził na inne partie.

Kierowałem się właśnie tym że mają one ponoć najlepszą scenę w swojej kategorii cenowej.

 

 

Jest wersja BEYERDYNAMIC DT990, 32 Ohm.

Jestem zaznajomiony z tą ofertą :) jest ona jednak o 200 złotych droższa w stosunku do wersji PRo lub AudioTechnic.

 

 

 

Gdyby nie chodziło o otwarte/półotwarte to poleciłbym Ci Momentum Senka (wersję zwykłą, nie nauszne On-Ear). V-ka ale mała podobnie jak w 990Pro, fajna scena, grają z niczego. I racji swojej zamkniętej konstrukcji raczej bardziej nadają się do słuchania na dworze niż tylko w domu.

 

Konstrukcje zamknietę także wchodzą w grę, zdaje sobie sprawę że przestrzeń w nich będzie ograniczona ale jeśli scena będzie poprawna to czemu nie.

 

 

Jeszcze znalazłem ciekawą ofertę na massdropie na wzmacniacz słuchawkowy Objective 2, który ponoć jest chwalony i radzi sobie ze słuchawkami 300ohm'owymi bez problemu.

https://www.massdrop.com/payment?commit=2&id=9712

 

Wiem że trochę meczę, ale chciałbym aby zakup mój był przemyślany i posłużył mi na parę lat.

Edytowane przez bolo_kolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paratykusie

 

Tylko czy K550 nie będą zbyt jasne/lekkie dla Autora?

 

Chociaż z drugiej strony oferują jedną z najlepszych scen jakie możemy dostać w konstrukcjach zamkniętych, plus to że grają praktycznie z niczego... I cena.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nam mieszane odczucia z połączenia 990 z O2 i raczej nie polecę tego zestawu.

 

Moim zdaniem o ile zależy na równym graniu ze sporą przestrzenią to warto by się przyjrzeć Akg k550/551. Tańsze, grają ze wszystkiego.

Ktoś pewno poda jeszcze kilka przykładów ciekawych słuchawek do przeanalizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paratykusie

 

Tylko czy K550 nie będą zbyt jasne/lekkie dla Autora?

 

Chociaż z drugiej strony oferują jedną z najlepszych scen jakie możemy dostać w konstrukcjach zamkniętych, plus to że grają praktycznie z niczego... I cena.

Dlatego najpierw zapytałem o co Koledze chodziło z tymi DT990 i potem zapodałem k550 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus

nie boję się hełmofonów:) propozycja mi się jak najbardziej podoba, przyznam się że wcześniej rozważałem zakup tych słuchawek, szczególnie w wersji 551 zamkniętej, ale bardziej ze względów estetycznych - dostępności w białym/srebrnym kolorze.

 

 

 

K550\551 trzeba jednak wcześniej posłuchać i polubić takie brzmienie. DT990 brzmią jednak cieplej, naturalniej.

Naturalność to słowo które do mnie przemawia na korzyść BD, ale mam nadzieję że nie jest to przepaść między tymi dwoma modelami, bo nie powiem stosunek ceny do jakości przemawia do mnie bardziej :)

 

Słuchawki będą głównie grały z pc'tem - teraz mam integrę w Asusie MAximusie Vii Hero, a jeśli nie będę musiał kupować wzmacniacza do słuchawek - bo myślę że udało Wam się (za co bardzo dziękuje) odwieźć mnie od tego pomysłu (wyjdzie za drogo, dobre słuchawy+dobry wzmak) - to planowałem kupić dźwiękówkę AIM SC808

 

K551 na allegro są teraz w cenie 499 złotych - w porównaniu do beyerów premimum 32ohm za 800 złotych to jest to dla mnie duża różnica. dołożę jeszcze 100 złotych i będę miał w/w AIM'a

 

P.s. przeglądając wcześniej różne fora,strony,blogi i porady odrzuciłem - choć się nad nimi troszkę zastanawiałem takie modele jak (Brainwavez HM5 i AudioTechnica M50x)

Edytowane przez bolo_kolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że odmienne szkoły. K550 to taki austryjacki ordnung, ale gdzie tam fun ... :D

Kiedyś dałbym się zabić za brzmienie K550 :P

 

Dobrze je mieć po jakichś marketówkach czy basotrzepach żeby się słuchać trochę nauczyć

 

edit : za to filmy fajnie mi się w nich oglądało

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam AKG K551, teraz mam DT990 32 Ohm. To prawda - w K550/551 funu nie doświadczysz; raczej austriacki porządek i klasę. Dostajesz dużą scenę, powietrze między instrumentami, jest równo, przewidywalnie, nic nie kłuje, bas wydaje się momentami zbyt słaby, ale pojawia się tam gdzie trzeba, nic nie zalewa. K550/551 najlepiej sprawdzają się w surowej muzyce np. skandynawskim jazzie, gdzie jest tylko kilka instrumentów, czarne tło i można skupić się wyłącznie na muzyce. DT990 to zupełnie inna szkoła grania - więcej życia, kolorów, emocji, mocniejszy bas, szeroka i głęboka scena, świetna szczegółowość, piękne wokale. Sprawdzają się tam, gdzie K550/551 są zbyt suche i potrzeba mocniejszego basu. Sam musisz zdecydować, co bardziej do Ciebie przemawia. Jeżeli to ma być zakup na lata, lepiej rozłożyć go w czasie - kupić lepsze słuchawki, a dopiero później kartę/DAC/AMP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności