Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test DAC/AMP Oppo HA-2


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, przede wszystkim chodzi o gwarancję. Ponadto mimo wszystko panuje przekonanie, że jeżeli coś jest zbyt tanie, to pewnie albo nieoryginalne albo nie wiadomo co jeszcze... Inna sprawa, że sam valuebasket, pomimo rosnącej liczby pozytywnych opinii nie cieszy się wciąż jednoznacznie dobrą prasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś mógłby się powiedzieć co do różnic w stosunku do Fiio x5 ii jako dac/amp, ewentualnie dac? Zastanawiam się nad sprzętem, z którego będę korzystał i na kanapie, i na zewnątrz z telefonem, i przy kompie.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Pojawiła się nowa wersja urządzenia - Oppo HA-2SE

 

http://www.oppodigital.com/headphone-amplifier-ha-2SE/?utm_medium=social&utm_campaign=ha2se_intro&utm_source=facebook

 

bd7f51b2641b80c751b1698fb6c444c3.jpg

 

9b1bcb02b301e9d3811843f82e280deb.jpg

 

2a3c486c2316502237737fda5a91ac44.jpg

 

3c8bfecc1125b6912a06da4e5065e5d7.jpg

 

34a4d630afdfb27ddf5522550ae81481.jpg

 

202b1a4b398ade21952c2e36d1d1263c.jpg

 

9f786394a7abe8963df463fd58f2b597.jpg

 

bb651eea275fd36d0d82466becc228c2.jpg

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

@Palpatine Z ciekawości, co rozumiesz przez spowolnione? Czasem mocno niejasny ten język dla mnie jest. 

Mam PM3 od dłuższego czasu i o ile przyznam że są ciemne i cieplutkie, co mi się zresztą bardzo podoba, to ostatnią rzeczą jaką bym powiedział o nich to że są powolne. Nawet w porównaniu z th610 które miałem wcześniej dźwięki pojawiają się i zanikają błyskawicznie. 

Edytowane przez zdzichon
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Palpatine napisał:

Mając je dwa razy w domu zawsze sprawiały wrażenie anemicznych. Najwidoczniej maja taka manierę grania poprzez bardzo mocny damping.

Kuuurde, sorki coś mi się z postem przyblokowało i nie mogłem dodać nic pod cytatem 😱

 

Damping, to wygłuszenie muszli czy elektronika? Tak czy siak, ja je odbieram zupełnie inaczej, ale to żadna nowość w tym hobby. Dużo takich opinii czytałem i prawie je przegapiłem, a okazały się moimi ulubionymi słuchawkami.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie muszli, często im mocniejszy tym słuchawki wolniej wytracają pogłos sprawiając wrażenie anemicznych. Jeden nie zwróci na to uwagi dla innego będzie to dyskwalifikujące. Wiele zależy od gustu i najważniejsze są osobiste preferencje. Miałem ES100 miałem Oppo Pm3 i rozumiem jakie granie preferujesz. Ja przykładowo tych dwóch sprzętów bym nie połączył. Oppo H2SE to fajny dynamiczny bas, energiczny, doświetlona średnica i góra plus fajna scena. Kompletne przeciwieństwo ES100. Był strojony pod PM3 aby właśnie dodać im trochę życia. Moim zdaniem warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Palpatine napisał:

Oppo H2SE to fajny dynamiczny bas, energiczny, doświetlona średnica i góra plus fajna scena. 

Ale nadal to neutralny DAC? nie za jasny?

O co mi chodzi - chciałbym mieć na stanie jakiś przenośny, neutralny, dość mocny DAC który może powalczyć w temacie "sprzęt do 2000 zł". Coś co posiada wyrównane granie i pozwoli mi ocenić rozmaite słuchawki poza domem a na urlopie pomoże się zrelaksować.

Temat "kanapki" też jest dla mnie ciekawy - zawsze dongle albo DAPy.

Mam wprawdzie Fiio BTR5 gra to dobrze i ma też odrobinę mocy ale nie nazwałbym go sprzętem referencyjnym. Trochę słaby i za dużo wybacza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.04.2020 o 08:32, Palpatine napisał:

Ja nie słyszałem BTR5 także nie pomogę. W opcji za 700 zł moim zdaniem H2SE warty jest sprawdzenia przynajmniej, w razie W. powinien szybko się sprzedać w podobnej kwocie.

Nabyłem ostatecznie Chorda Mojo - chyba gra dość podobnie do mojego ifi ZEN którego b.lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności