Skocz do zawartości

Słuchawki + player do 500zł vs. Telefon do 1200 zł + słuchawki do 300z


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Aktualnie moje e10 padł po rocznej eksplotacji. Szukam słuchawek, które będą:

- dość wytrzymałe. Jak wydam 300zł na słuchawki chciałbym, żeby te 2-3 lata służyły. Muszę dodać, że dbam o sprzęt. E10 cały czas w etui były przechowywane.

- grały dość dobrze bassowo, bo najwięcej słucham tego typu muzyki ( rap, bity cloudowe ). Inną muzykę również słucham, ale to piorytet.

 

Moje typy to:

cowon e2 + audeo 012

x2 duo + audeo 012

 

Lub:

Meizu mx4 + audeo 012

 

Jakie połączenie byłoby według Was najlepsze? Może jest jakiś inny smartfon do 1000zł, który gra też nieźle? Htc one 7?

 

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba by mnie chuuujnia z apopleksją trafiła kiedy wkręcony w nagranie dostałbym w tym czasie 15 esemesów, 10 maili i bozia wie ile innych powiadomień.

Pomyślałeś o tym ?

 

Niby można fona w samolot wpuścić, no ale na co nam wtedy ten fon :P

 

I dygresja taka mała : w Polsce najniższy zakres to bas. Bass jest rybą, pełna nazwa : bass wielkogębowy. Wiem bo wędkowałem, ale bassa nigdy nie udało mi się złapać.

 

Piszę Ci o tym, bo widzę, że Ty łebski facet jesteś :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w temacie to Phonaki to armaturki, dużo basu tam nie uświadczysz.

 

Obczaj sobie Vsonic GR07, ja tam jakoś słucham z telefonu i póki co żyję.

Edytowane przez Szalone Mango
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus Haha widzę, że humor dopisuję na forum :P To dobrze :D . No pewnie racja z tym telefonem, dlatego myślę o jakimś playerze. Mój błąd z basem*.

@Szalone Mango, ale super wyglądają i z tego co widzę review też na dobrym poziomie. Kupowałeś na Amazonie? Jak z cłem?

 

Dzięki za odpowiedzi Chłopaki ;)

 

Playerem cowon e2 do nich może być ? Czy za słaby?

 

Pozdrawiam,

M.

Edytowane przez michals14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Pan od BigMarasa tu na forum Xduoo X2 i będziesz pan zadowolony. Ewentualnie poczekaj na X3, który będzie w cenie ok. 400 zł, a który ma być już kompletnym wypasem pod względem jakości dźwięku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Pan od BigMarasa tu na forum Xduoo X2 i będziesz pan zadowolony. Ewentualnie poczekaj na X3, który będzie w cenie ok. 400 zł, a który ma być już kompletnym wypasem pod względem jakości dźwięku.

 

Noise, a jakie słuchawki do xduoo? Te Vsonicy są mega, ale one same kosztują 500zł :< Shure 214? Audeo 012? Czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie Ci mogę powiedzieć, że połączenie e2 + 012 jest przyjemne ale są mankamenty. Mianowicie jest cicho, nie jestem zwolennikiem głośnego słuchania muzyki (szczególnie na dokach) ale miejscami to była już przesada. Druga sprawa to dźwięk, wygląda to tak, że da się słuchać tylko na flat'cie bo jak włączysz jakieś podbicia to są takie trzaski, że od razu wracasz do flat'u (to jest też związane z tym iz trzeba słuchać na max'a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz basowego grania, więc z Carbo Tenore powinno wyjść nieźle. Tenorki mają masę, impakt i zejście w dolnych rejestrach, ale musiałbyś podpytać kogoś na forum, kto ma jedno i drugie w zestawie ;)

Z tego co na szybko wykopałem, MacaW'y GT100 miażdżą dźwiękiem w zestawieniu z X2, a akurat są na Massdropie za 56$ + szip

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak basowe granie, to w sumie mogę polecić Ostry KC06A ;) Niby są jakieś skargi na trwałość, ale swoje zdążyłem już trochę pomęczyć i nie mam wrażenia, żeby były delikatne. Do tego na Amazonie są za mniej, niż 60 zielonych, czyli razem z X2 powinny się w budżecie zmieścić. KC06A potrafią na tipsach z metalową siateczką przymłócić basem nawet na tak jasnym źródle, jak iPod Video 5G, więc powinny dać radę w twoich gatunkach. W gruncie rzeczy ja założyłem na nie Comply, bo mi bas robił z mózgu galaretkę :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm dzięki Chłopaki.

@Noise No te Ostry wypadają kozacko. Jak z cłem z amazonu? Gwarancja z tego co pamiętam była wzorowa, ale dla kindle. Dla słuchawek jak z tym jest?

 

@Inszy z tego co pamiętam Ty miałeś bardzo merytoryczną recenzję na temat tego grajka. Jakie słuchawki byś polecił ( próbkę muzyki umieściłem niżej )? Jak to z tymi audeo jest. Jedni mówią, że wystarczająco basu, drudzy, że nie ?

 

@touok jak Tobie się słucha np. tego ? (

 

lub tego

 

).

 

Nie powiem Audeo mnie najbardziej przekonują, bo dwa lata gwarancji, porządnie wykonane dobre review. Z dostępnych w Polsce nie ma nic dobrego basowego i mocnego? Nawet do 400zł? Jak nie to będę myślał o Amazonie.

 

 

Chciałem wszystkim dać plusy... Niestety się skończyły :<

Edytowane przez michals14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo mają dość basu, to fakt. Problem jest taki, że każdy w innym miejscu ma postawione "dość". Phonaki są dość równo grające, więc jak ktoś chce bardziej prawdziwego grania, to się nimi interesuje. Basowe granie, to zupełnie inna rzecz.

 

W Polsce masz dobre basowe MEElectronics M-Duo. Jak dobrze się je zaaplikuje do ucha, to bas potrafi przyłoić, a przy tym nie są zamulaczami, muzyka jest czytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kiedykolwiek skorzystał z gwarancji na jakiekolwiek słuchawki, to byłbym w stanie coś powiedzieć. Ogólnie z tego co wiem z lektury forum, to gwarancja w Amazonie jest ok.

 

P.S. Gdybym założył basowe tipsy z siateczką, najpewniej sub-bas w "Diamonds" zamieniłby mi mózg w papkę xD Ogólnie nie mój klimat, ale słuchało się przezajefajnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety xDuoo nie ma funkcji youtube więc Ci nie powiem :D

Ale na oko będzie dobrze. Zawsze masz różne filtry które zmieniają sygnaturę brzmienia i sobie możesz trochę pod siebie zrobić.

Ja się jaram tym połączeniem, to polecam, ale fakt że każdy ma inne preferencje i rejony muzyczne, więc pewnie chłodna głowa Inszego jest bardziej na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@touok dzięki. Jakby Ci się chciało sprawdzić będę wdzięczny :D

@Inszy no dzięki za spoko propozycję. MEE wydają się git.

 

Jeszcze raz dzięki Chłopaki dużo mi pomogliście ;). Jeszcze przemyślę i, któreś wybiorę do X2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności