Skocz do zawartości
  • 0

Audio-technica r70x vs. hd-600


Samuel_

Pytanie

znajomy całkiem serio poprosił mnie o pomoc w zakupie słuchawek.

 

słuchawki mają być nagłowne, otwarte, wygodne i grać dobrze;

cena w zasadzie jest mniej ważna (choć myślę, że ok. 5tyś to maks), choć znajomy uważa, że kupno słuchawek za więcej niż 1000zł to głupota.

 

ja bym wskazywał hd-600 lub audio-technica r70x

 

moja prośba dotyczy nade wszystko pomocy w wyborze pomiędzy tymi dwoma modelami

mają służyć do słuchania muzyki, różnej

 

będę wdzięczny za każdą podpowiedź czy sugestię; prosiłbym też o poważne i rozważne posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poważnie ? poważnie to r70 jest jeszcze za Świerzym modelem choć ktoś tam słuchał ... ja bym brał oba jak można + tradycyjnie lampka czyli w tej roli udane combo caiyn ha3 całość razem poniżej 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@crysis94 - a ja powiem dt880 najlepsze, i kto będzie miał rację?

 

@Samuel_ - może zapytaj do czego będzie to podłączane, jak ma zamiar z nich korzystać? Bo sam dobrze wiesz, że jeśli chce coś podłączać do smartfona to zupełnie inne słuchawki będą się nadawały niż do np. wyjścia słuchawkowego w ampie stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

NIe wyhajpujecie ich. Za długo są na rynku :P

 

"Bedzie" hajp na Oppo ;)

 

edit : Samuel, sorry - koniec offa.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pytałem całkiem serio; ja w sumie nigdy na własność hd600/650 nie miałem; podobnie audio-technic z serii otwartej x (700,900,1000, 2000); jedynych i drugich słuchałem i jedne i drugie mi się podobały; jedynym minusem takich odsłuchów było to, że porównywałem je za każdym razem z flagowcami 5razy droższymi (ed.12, hd800, audeze, grado, akg 812 itd.) i w sumie robiłem to raczej z ciekawości, bo szkoda mi było czasu na takie "dziady"; Hd600 zawsze robiły na mnie dobre wrażenie, fajnych, dobrze grających słuchawek; ostatnio słuchałem na meetcie krakowskim tych r70 i też były ok. choć problem był podobny - obok były oppo3, gs1000, hd800, audeze2/3, staxy lambdy i 507 itd., wiec bardziej z ciekawości rzuciłem na nie uchem i wydały mi się ok., przyjemne w odbiorze. Kolega jest kolegą, więc albo mam mu coś doradzić dobrze albo wcale. Naturalnie posłucha, ale lepiej jest wziąć dwie pary i wybrać pomiędzy nimi, niż mieć do czynienia z 40 modelami, o których się pojęcia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poziom cenowy i dzwiękowy podobny także to bardziej co podejdzie z hd600 jest ten problem ze mają już swoją cene rynkową powyżej której nie idą, r70 są dość nowe i tu może być z sprzedażą lepiej ..

 

Kolejna rzecz kup r70 a ktoś z hd600 się znajdzie na dłuższy odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z drugiej strony, jeśli ma do wydania np 5tys zł, to jakie to ma znaczenie ile wyda na słuchawki ?

Na jego miejscu brałbym twoje GS1000 (i) ? i jeszcze by zostało na jakiś dac/amp, a grają wyraźnie lepiej od HD600 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności