Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bo ja Oppowiadam się za planarami :) Recenzja Oppo PM-3...


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Audiofilius nervosus to bardzo niebezpieczna choroba, która nawet minimalnie niedoleczona, nie pozwala o sobie zapomnieć. Natomiast nawroty oj są bolesne! Tak właśnie znów uszczuplił się mój portfel, a ja stałem się posiadaczem Oppo PM-3. Ups… zdradziłem happy end ;)

 

Zapraszam do lektury...

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/07/24/bo-ja-oppowiadam-sie-za-planarami-oppo-pm-3/

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux: Jak zalozylem je pierwszy raz i przypomnialem sobie Twoja recke to sie mocno zdziwilem ze je chwaliles :) Bardzo mi podeszly sygnatura w uzytku wlasnie pracowym, do cieszenia sie muzyka, ale ze swiadomoscia ze jak zamkne oczy i sie skupie na smaczkach to sie nie zawiode... super sluchawki, ale troche drogie :/

Jak teraz czytam Twoj tekst to chyba z jednym bym sie nie zgodzil - szerokosc sceny. Dla mnie jak na ten segment to jest calkiem szeroko.

 

@up: dzieki!

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwalę dobre słuchawki, nie koniecznie muszą mi się podobać :) Gdyby było więcej góry, byłyby dla mnie. Znowu nie ma jej jakoś super mało, ale dla mnie musi być trochę jaśniej.

 

Rzeczywiście. Odebrałem je grające głównie głębią i bezpośrednio. W sumie PM-2 też dla mnie budowały podobnie scenę, bardzo bezpośrednio i blisko (mimo otwartej konstrukcji). Te miały sopran bardziej dla mnie, ale też mi w nich coś brakowało - bardziej specyficzne od PM-3.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja, Dzięki (brakło lajków na dziś :( ) Co prawda słuchawki do których zostały porównane w recenzji są 2-4 tańsze więc niezbyt to fair ale z drugiej strony nie ma w tym przedziale cenowym więcej przenośnych nauszników. Brawa dla oppo że wykonanie tip top bo u niektórych producentów to różnie z tym bywa niezależnie od kwoty.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem - chodzilo mi o to ze spodziawalbym sie ze bys bardziej wlasnie ta gore pojechal. Ale to swiadczy tylko o tym, ze pomimo takiej jej "formy" jest wlasnie dobrej jakosci.


Fajna recenzja, Dzięki (brakło lajków na dziś :( ) Co prawda słuchawki do których zostały porównane w recenzji są 2-4 tańsze więc niezbyt to fair ale z drugiej strony nie ma w tym przedziale cenowym więcej przenośnych nauszników. Brawa dla oppo że wykonanie tip top bo u niektórych producentów to różnie z tym bywa niezależnie od kwoty.

no wlasnie mialem z tym problem - acz 3x tansze to moze nie bo wszystkie na poczatku kosztowaly ponad tysiaka, a nawet d600 kolo 1,5k ?

Tylko jakies ultrasone tu by mogly konkurowac cena - ale tu sluchalem zbyt krotko (edition 12 i edition 5) i zbyt mi sie nie podobaly aby porownywac z pamieci... jak mam sie komus naraziec to powiem ogolnie ze ja wole oppo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubby ma rację i nie ma racji - porównuje Oppo do znanych nam mobilnych nauszników. I dobrze, bo mamy się do czego odnieść. Z drugiej strony nie ma racji bo porównuje znacznie droższe do tańszych. Jednak w sumie wychodzi na plus - te tańsze też były kiedyś droższe. Może nie aż tak ale...

 

Czy jakaś EQ w Foobarze lub playerze nie dostarczy trochę góry PM-3 ? U mnie dało to dobre efekty w HE400i.

 

A takie pytanie do obecnych włascicieli PM-3 lub testerów - PM-3 wystarczyłyby Wam jako mobilne portable i biurowe ? Sprzedalibyście wszystkie Focale, Beyery , Philipsy, Sennki i inne ? Nie mówię o domowych . Czy zrobiłby się dla Was to taki ideał portable ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze uzywane oppo pm3 sie uda upolowac, jesli lubisz nieco ciemniejsze granie

Noż kurde, własnie słucham Jacksona - Bad z taczki piątej. Lubię jasne granie i one jasne nie są, ale w żaden sposób nie mogę powiedzieć, żeby były przyciemnione. Dla mnie to one brzmią mega naturalnie, chyba, że to własnie masz na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to dosyć ostre realizacje Jacksona. Quincy tak lubił (monitory miał pewnie za ciemne, Q701 przyszły z pomocą).

 

Bo akurat był Jackson :) Słucham ich praktycznie non stop od trzech dni, co jakiś czas przeskakując na chwilę na inne słuchawki. Nie słyszę tego przyciemnienia, choć na pierwszych albumach Qinciego był jeszcze ciemny :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona maja nieco przyciemniona gore, moze pogrubiona bedzie lepszym okresleniem, wiec neutralnymi ich nie nazwe. Srednica tez kapke przyciemniona...ale dla mnie to tez daje takie poczucie naturalnosci.

Na pewno tez nie powiem ze graja nierowno. Poza tak kapka na gorze to imo bardzo rowne sluchawki.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności