Skocz do zawartości
  • 0

Creative Sound Blaster JAM


kolekcjoner85

Pytanie

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do 5:00 opracowywałem i wrzucałem nową kolekcję koszulek na Cupsella, a i wyspać też się przecież kiedyś trzeba ;).

Swoją drogą możesz dla ciekawości zobaczyć jak to wyszło: http://audiofanatyk.cupsell.pl/

 

Co do recenzji Jam'ów, generalnie wygląda to tak, że tekst mam niemal gotowy w całości, tj. 99%. Wyszło jakieś 7 stron czystego tekstu. Pozostaje się tylko sensownie przedstawić dane techniczne.

Zdjęć już nie miałem siły robić w nocy, więc zrobię je dziś za dnia. Jak dobrze pójdzie, do wieczora recenzja zawiśnie na blogu. Do tego czasu mogę najwyżej odpowiedzieć na pytania doraźne w razie ciekawości.

 

Starałem się poczynić porównania z dobrze znanymi mi kompaktami oraz innymi przykładowymi modelami bezprzewodowymi z tego zakresu cenowego + trochę ponad.

 

W akapicie porównawczym będą to więc:
- Noontec Zoro Wireless
- NuForce BT-860 (lub jak kto woli MA826A OEM)
- Minix Neo NT-II
- Brainwavz BLU-100

W samym tekście nawiążę kilkoma słowami do całej palety AKG: K70, K80, K420, K450, K518 oraz Superluxów HD562.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do 5:00 opracowywałem i wrzucałem nową kolekcję koszulek na Cupsella, a i wyspać też się przecież kiedyś trzeba ;).

Swoją drogą możesz dla ciekawości zobaczyć jak to wyszło: http://audiofanatyk.cupsell.pl/

 

Co do recenzji Jam'ów, generalnie wygląda to tak, że tekst mam niemal gotowy w całości, tj. 99%. Wyszło jakieś 7 stron czystego tekstu. Pozostaje się tylko sensownie przedstawić dane techniczne.

Zdjęć już nie miałem siły robić w nocy, więc zrobię je dziś za dnia. Jak dobrze pójdzie, do wieczora recenzja zawiśnie na blogu. Do tego czasu mogę najwyżej odpowiedzieć na pytania doraźne w razie ciekawości.

 

Starałem się poczynić porównania z dobrze znanymi mi kompaktami oraz innymi przykładowymi modelami bezprzewodowymi z tego zakresu cenowego + trochę ponad.

 

W akapicie porównawczym będą to więc:

- Noontec Zoro Wireless

- NuForce BT-860 (lub jak kto woli MA826A OEM)

- Minix Neo NT-II

- Brainwavz BLU-100

 

W samym tekście nawiążę kilkoma słowami do całej palety AKG: K70, K80, K420, K450, K518 oraz Superluxów HD562.

Kurczę Evil, aleś mnie tą zajawką wkręcił ;)

Siedem stron tekstu ???

 

Wniosek jest jeden - coś będzie na rzeczy z tymi maluchami, bo Ty po próżnicy tyle nie piszesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Średnia na blogu to 5 stron, więc faktycznie lekko powyżej normy.

 

Ale tak, przyznam bardzo fajne są, choć mają kilka wad ergonomicznych (np. przetworniki umieszczone pod stałym kątem), a i esteci nie będą zachwyceni ich urodą czy plastikami w dotyku. Są dobrze spasowane i nic się nie telepie (Lord pytał o te rzeczy w statusach), ale mimo wszystko trąca od nich trochę Superluxem. Biorąc pod uwagę możliwości praktyczne - wybaczyłbym im. Powody:

  • atrakcyjna cena, bo 159 zł MSRP, a jak słusznie Lord wskazał - na Allegro X-KOM ma na nie promo za 149 zł
  • lekkie i poręczne, ze zwartą konstrukcją
  • Bluetooth 4.1 z NFC
  • deklarowane 12 godzin pracy na baterii
  • możliwość pracy po USB i to od razu, bez sterowników oraz z pominięciem jakiejkolwiek karty dźwiękowej
  • kompatybilne z MAC, Andkiem i iOSem
  • kilkuprzyciskowe sterowanie od razu na słuchawkach oraz z dedykowanym przyciskiem do podbicia basu (to dla młodzieży, ona to lubi)
  • mikrofon wbudowany
  • no i przede wszystkim bardzo fajne brzmienie, bardzo delikatne U z basikiem i spokojnie satysfakcjonującą sceną

 

A co do samych sterowników, te dodają nam:

  • obsługę balansu,
  • obsługę trzech profili dźwiękowych
  • możliwość pełnej ich edycji pod względem efektów Surround i Crystaliser,
  • kontrolę natężenia podbicia basu,
  • konfigurowalny algorytm Smart Volume (aktywna kontrola głośności)
  • tak samo konfigurowalny algorytm Dialog Plus (wyostrzanie wokali np. podczas rozmów w filmach czy grach)
  • klasyczny 10-zakresowy korektor graficzny z możliwością zapisywania własnych ustawień (to już coś dla mnie)

Więc nie jest to tylko pusty dodatek, ale również nie jest to konieczność, aby móc ze słuchawek spokojnie korzystać.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, rozumiem, że tych ustawień z poziomu komputera nie da się zapisać w słuchawkach ?

Sam sobie odpowiem - nie da się. Nie przy takiej cenie ;)

 

Nie wytrzymałem i przejeżdżając dziś koło MM, gdzieś mi kierownica skręciła sama z siebie na parking ;)

 

Mieli jedną sztukę zapakowaną, a ponieważ to blister to nie pomacałem.

Nawet chcieli mi ten blister sprzedawcy otworzyć ( sami byli ciekawi co to i jak gra ), ale spłoszył mnie wygląd tych słuchaweczek, znaczy to co przez blister wypatrzyłem...

Maleństwa takie, chyba dosyć delikatne, widać, że robione po kosztach.

 

Natomiast jeśli gra odwrotnie proporcjonalnie do tego jak wygląda to podjadę jeszcze raz, ale już w inne miejsce gdzie taniej trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to jak sam wiesz, to i dyskusja zbędna ;).

 

Nie będę oczywiście namawiał na ich zakup i wychwalał pod niebiosa, bo to wciąż budżetówka, a jedynie żeby je przetestować i samemu się przekonać. Recenzja będzie na pewno dla tych osób, które nie mogą się w taki sposób przekonać. Z perspektywy 8 lat zabawy w audio mogę jednak zaświadczyć, że na kupowaniu oczami niejeden się już przejechał. W obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Z perspektywy 8 lat zabawy w audio mogę jednak zaświadczyć, że na kupowaniu oczami niejeden się już przejechał. W obie strony."

 

Oczywiście, tak więc z pewnością je dotknę ( nie tylko przez blisterek) ;) i odsłucham !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spokojnie, najpierw recenzję trzeba przeczytać, potem gdzieś posłuchać.

Ja jeśli chodzi o mobilne słuchanie nie jestem wymagający.Najważniejsza wtedy jest Muzyka.

I masz, ciągle się teraz zastanawiam po co je kupić :|

Podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I masz, ciągle się teraz zastanawiam po co je kupić :|

 

Jeśli więc się zastanawiasz, a nie wiesz tego od razu, to będzie to fanaberia :). To zwykły headsecik BT/USB dla tych co nie lubią kabelków, a chcą żeby to jeszcze sensownie zagrało i nie chcą przy tym wydawać nic więcej na źródło (lub nie mogą). Właśnie z tej praktycznej perspektywy je oceniam.

 

A najchętniej to bym wydłubał im przetworniki i wpakował do czegoś większego...

Spokojnie, najpierw recenzję trzeba przeczytać, potem gdzieś posłuchać.

 

I się zbiasować. Dlatego testuję wszystko sam i z perspektywy czystej kartki. Nie lubię gdy inni mówią mi co mam usłyszeć, zanim sam usłyszę, chyba że nie mam takiej możliwości, a ciekawość bierze górę :). Były jednak już historie, że miałem mieć swoje słuchawki raz za razem zdmuchnięte przez jakieś zdawałoby się cuda wianki, a wyszło w praktyce na to, że ktoś się po prostu napalił jak małe dziecko na widok klocków Lego i nie mógł opanować emocji.

 

Do "dżemów" przyznam podchodziłem nawet nie z tej czystej kartki, a troszkę lekceważąco. Właśnie przez aspekty wizualne, plastiki. Może posiadanie tylu solidnie wykonanych jakby nie patrzeć słuchawek na to u mnie wpływa, bo nawet i te K70 TV darowane od Andrzeja to jest znacznie wyższy poziom ogólnego wykonania mimo upływu lat. No ale nie pracują po USB, nie mają BT, NFC, takiej wygody (!), ale winę za to ponosi brak odpowiednich nausznic. A także z basem chociażby jest w dżemach lepiej, tym najniższym przede wszystkim. Obie pary grają poza tym dosyć podobnie, z większą ciepłotą po stronie AKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

 

I masz, ciągle się teraz zastanawiam po co je kupić :|

Podpowiedzieć?
Nie ^^ takie wieczorne rozkminy po pracy na zmęczeniu. Jutro pewnie mi przejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mimo wspominam k420 i byłby z nich fajny następca. Ale potem sobie przypominam czemu się przerzuciłem na pchełki i że czaję się na auto, więc takie słuchawki by nie miały u mnie sensu bytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę, że przeszczep tych przetworników w inną budę wcale nie musi skończyć się sukcesem brzmieniowym.

Po prostu udało im się zestroić przetwornik, budą i dlatego dobrze grają. W takich Soundblaster Evo ta sztuka w ogóle się nie udała, więc na 99% to kwestia przypadku. Znam wiele słuchawek poniżej 100zł, które grają lepiej niż Evo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No akurat Soundblaster EVO to mam i wczoraj zmodowałem - teraz jak najbardziej da się ich słuchać :) .

Fabrycznie mają z tyłu przetwornika otwór ok 2,5-3mm średnicy, ja zmieniłem na 2 otwory 0,8-1mm , do tego dowierciłem 3 "rozjaśniacze" wokół przetwornika. Tak więc damping jest dużo mocniejszy i dopiero zaczęło to fajnie grać i wcale mało basu nie ma ;) .

 

Co do Jamów, to jeśli włoży się ten przetwornik w podobną konstrukcją obudowę to pewnie będzie równie dobrze, ale jeśli się coś bardziej zmieni to trzeba będzie to stroić na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeczytałem zanim dałeś zajawki na Forum ;)

 

Dzięki bardzo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności