Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne, zamknięte, z naturalnym basem


Patyk

Pytanie

Jakiś czas temu społeczność tego forum bardzo pomogła mi w wyborze słuchawek. Ostatecznie zdecydowałem się na v-jays II i miałem z tymi słuchawkami bardzo dużo radości przez ok. 3 lata. Niestety, z czasem zaczęły się po prostu sypać - plastikowy element przy jednej słuchawie ułamał się, początkowo dawałem radę go kleić, ale teraz jest już tak rozpierniczony, że łamie się co kilka dni. Drugi problem to ogólna budowa "dżejsów" - są odkryte, w związku z czym przyjemność ze słuchania muzyki jest na ruchliwej, krakowskiej ulicy mocno zredukowana.

 

Dlatego teraz prosiłbym was o pomoc przy wyborze nowych słuchawek. Oto na czym mi zależy:

- naturalne i neutralne brzmienie, zwłaszcza bez podbitych basów, zdecydowanie bardziej w kierunku U niż V;

- szeroka scena i brak "zamulenia";

- przeznaczone do klasycznego rocka, bluesa (rzadziej do jakiegoś garażowego czy proto-punkowego grania);

- głównie do słuchania w drodze (spacer, pociąg);

- nadające się do źródeł z jakich obecnie korzystam, tj. stareńkiego Creative Zen Touch 20GB oraz telefonu Samsung Galaxy Ace 4 (w razie czego zarówno w Creativie jak i w PlayerzePro na Samsungu mam EQ);

- dobrze izolujące od otoczenia, a więc najlepiej zamknięte (choć podobno zdarzają się też całkiem niezłe "izolatory" półzamknięte czy nawet teoretycznie otwarte);

- oczywiście wygodne, ale raczej nie będę z nich korzystał dłużej niż przez 2h bez przerwy;

- łeb mam niespecjalnie wielki, o włosy się martwię; ;)

- oldskulowy design (à la Grado czy ew. Marshall) zawsze w cenie, ale to już taka marginalna zachcianka;

- cena do 300 zł (wiem, że to nie za wiele, ale naprawdę liczę na was; w razie czego jestem też otwarty na używki).

Z góry dzięki za każdą pomoc.

Edytowane przez Patyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • MP3store

No ja nie wiem jak tutaj dogadają się dwa terminy - szeroka scena + zamknięte słuchawki... tym bardziej do 300zł. Najbliżej opisu wg. mnie są AKG K550 ale są poza Twoim zakresem cenowym, w zakresie mieszczą się z kolei Takstary PRO80 ale raczej mijają się z opisem. Tak źle i tak nie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję za pierwsze propozycje.

1) AKG K550 rzeczywiście odpadają - to już gruby pieniądz, na razie tyle nie uzbieram.
2) Takstary PRO80 jak najbardziej rozważam - są jednym z moich faworytów. Dlaczego miałyby mijać się z opisem? Co prawda jeszcze ich nie przesłuchiwałem (mam taki zamiar), ale z tego co mi wiadomo, mają dość naturalne, niepodkręcone brzmienie.
3) Co się tyczy "szerokiej sceny" i zamkniętych słuchawek: czy to rzeczywiście się wyklucza? Słuchałem niedawno muzyki na Shure SRH440 (z gąbkami z 880) i było chyba pod tym względem całkiem nieźle (te słuchawki zresztą też biorę pod uwagę, ale to już ok. 350 zł). Z kolei sprawdzane przeze mnie Audio-Technica ATH-M50X (też zamknięte) były rzeczywiście bardzo przytłumione, z wszystkimi instrumentami gęsto upakowanymi.
4) Takstary HD600 to już podobno trochę podbitego basu, więc wolałbym je sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności