Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

MEE M6 PRO


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem takiego tematu, to zakładam. Z tego co się na forum rozejrzałem, sporo osób ma/miało/słuchało M6 Pro, więc można by w końcu zebrać wszystkie opinie i wiadomości w jeden temat :)

 

Ja na szybkości podrzucę kilka swoich dotychczasowych przemyśleń.

 

Na pewno M6 Pro + Comply to porażka na całej linii. Jasne słuchawki z punktowym basem w połączeniu z piankami robią się tak anemiczne i ostre, że łzy ciekną z oczu.

 

Potrzeba duuuużo czasu (przynajmniej dla mnie), żeby zacząć je właściwie układać w uszach. Czasem mam wrażenie, że odcinki pamięciowe bardziej przeszkadzają, niż pomagają.

 

Pilot to mistrzostwo świata, a mikrofon wymiata. Jadąc samochodem, w którym wygłuszenie wnętrza jest naprawdę badziewne, mogę spokojnie rozmawiać przy 130 km/h i druga osoba słyszy mnie zaje**ście, z tylko lekkim szumem.

 

Na kanwie eksperymentów z tipsami, pod wpływem impulsu założyłem na M6 pro tipsy od Ostry KC06A oznaczone jako II. Góra nieco się ułagodziła, ale bas nabrał masy oraz zejścia i szczerze mówiąc, to KC06A od trzech dni leżą w woreczku xD Po prostu mega transformacja i już nie muszę pisać maila do Mee, żeby zmienili strojenie i odjęli góry, a dodali nieco masy w niższych rejestrach.

 

KOCHAM to etui. Mieszczą się w nim M6 Pro, zapasowy kabel, tipsy stockowe, kabel IC o dł. 15 cm, Fiio E6, woreczek w którym jest 20 par różnych tipsów i 2 kartonowe pudełeczka z łączną ilością 6 par tipsów od KC06A. Mistrzostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle nad nimi jako drugimi do Vsonic. Czy 6pro mają tulejkę 400 ? Wejdą na nią Tipsy tzw. Sony (tips szary, tulejka zielona w środku) ?

Czy ewentualnie Tipsy od KC06 można kupic osobno ?

 

Test Inszego - https://muzostajnia.wordpress.com/2015/03/01/meelectronics-m6-pro/

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają tulejkę 200, ale z powodzeniem wchodzą na nie tipsy w rozmiarze 400. Co prawda niektóre, ale tylko niektóre, mogą siedzieć nieco luźno, jednak chociażby w przypadku Comply T-400 problemu nie było. Ja z tipsów od Sony mam tzw. hybrids, czyli takie o: http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1596479849/1000pcs-lot-wholesale-Medium-font-b-Hybrid-b-font-Replacement-Eartips-Earbuds-for-font-b-Sony.jpg.

 

Zakładałem je, ale IMO nieco rozjaśniają brzmienie M6 Pro i z pewnością nie dociążają brzmienia tak, jak bym tego chciał. Co do tipsów od KC06A, to pojęcia nie mam, czy da się je kupić. Pewnie kwestia szperania na eBay'u ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden, to są dokładnie te same tipsy :D Siedzą idealnie.

 

@Inszy, na stronie Comply podają, że do M6 Pro są T200 ;) Ja miałem 200 i 400 - obie wersje pasują praktycznie tak samo dobrze :) Jedyna różnica jest przy ściąganiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

M6 pro są specyficzne. Jeżeli nie masz dosyć ciepłego odtwarzacza, to perkusja w rocku będzie jedynie nieśmiałą czkawką. Jeżeli nie oczekujesz od słuchawek efektu 'wow', a liczy się dla Ciebie separacja i 'analityczność'(to wciąż są słuchawki za niecałe 200 zł), meelece będą dobre. Niestety, są one wybredne - przy niektórych zespołach grają świetnie, przy innych tragicznie. Jak na razie zauważyłem, iż są wręcz idealne do blues rocka.

 

/Edit

@Noise, czy te tipsy są jakkolwiek podobne do tych od KC06A? Bo to jedyne, które do tej pory w internecie znalazłem.

Edytowane przez Lyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/Edit

@Noise, czy te tipsy są jakkolwiek podobne do tych od KC06A? Bo to jedyne, które do tej pory w internecie znalazłem.

 

Si. Dokładniej OS200 mam w rozmiarze M (czerwony trzpień) i naprawdę dają radę :) Jedyny mankament jaki można znaleźć to to, że w tych tipsach tulejka nie jest dość długa i z racji metalowego filtra, zakrywa jedynie jakieś 2/3 (piszę z pamięci) trzpienia w słuchawkach. Mimo to siedzi naprawdę ciasno i pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to przyjemna informacja. Jeżeli ktoś chciałby zamówić te tipsy, proszę na pm, ponieważ nie potrzebuję aż 3 par.

 

Na szybko zrobiłem customowe tipsy z piankowych stoperów do uszu i nie jest to rozwiązanie dla tych słuchawek. Góra się wypłaszcza natomiast dół nieznacznie traci. Zdecydowanie najlepsze pianki do nich na tę chwilę to stare S(active) comply. Ale oryginalne tipsy dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie M6 Pro + sony hybrids (bez pianki), to porażka. M6 Pro + Comply T to też kiszka, bo zabiera dołu, którego M6 Pro potrzebuję, żeby grać z funem. Najlepiej działają mi właśnie stockowe silikony lub tipsy od KC06A z siateczką lub zwykłe z mniejszą dziurką. I tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kuszą mnie te M6 Pro, zwłaszcza ceną ;) Jednak przez wady, o których pisali Inszy i Maciux w recenzjach trochę mam wątpliwości. Mało basu to akurat plus. Tylko te podbite wyższe średnie... Nie lubię ostrej i krzykliwej średnicy, a ingerencji korektorem za bardzo możliwości nie mam. Nie lubię jak gitary w rocku czy metalu jazgoczą. Aż tak źle jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności