Skocz do zawartości

Jak zrobić nanoSIM z microSIM?


soulreaver

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zmiany telefonu ponieważ mój LG G2 się tak sypie że nie nadążam z zamawianiem części zamiennych z ebay... :(. W związku z tym że nowy telefon będzie kompatybilny już tylko z kartami nanoSIM będę musiał jakoś kartę w takim formacie uzyskać. W tym momencie posiadam kartę microSIM która była wycięta z normalnej karty SIM (stary typ z dużym chipem), moim zdaniem już nie da się z niej zrobić nano. Korzystam z oferty Play na kartę. Czy jest możliwość uzyskania w jakiś sposób karty nanoSIM jeżeli nie mam abonamentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zarejestrować kartę, inna możliwość idz do salonu komisu tam wytną, kup sam wycinarkę dziś to nie dużo kosztuje albo wytnij sam sam pliki z wzorcami do wycinania.

 

Ale na test to ja kupiłem nową sim i tą wycinałem.

Tylko ponoć stare simy mają grubszy chip co trzeba trochę pilnikiem zjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zarejestrować kartę, inna możliwość idz do salonu komisu tam wytną, kup sam wycinarkę dziś to nie dużo kosztuje albo wytnij sam sam pliki z wzorcami do wycinania.

 

Ale na test to ja kupiłem nową sim i tą wycinałem.

Tylko ponoć stare simy mają grubszy chip co trzeba trochę pilnikiem zjechać.

Przed napisaniem odpowiedzi przydało by się przeczytać dokładnie pytanie.

W tym momencie posiadam kartę microSIM która była wycięta z normalnej karty SIM (stary typ z dużym chipem), moim zdaniem już nie da się z niej zrobić nano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinałem już 10 letniego sima na w którym się cięło tego metalowego chipa i działało. Wycinałem też z micro do nano. Co do wymiany sima to kiedys napewno było to za darmo (w abonamencie play), teraz jest płatne i wydają na miejscu. Bierzemy szablon, pisak i nożyczki. Upewnić się że drukarka nie dorzuca marginesów bo wtedy zmniejsza nam się szablon i wio. Tego tutoriala używałem http://www.johnfixesstuff.com/2014/04/how-to-cut-micro-sim-into-nano-sim.html i obydwie wycinki działają do dziś

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych komisach mają 'maszynke' ktora robi to szybko i bezbleśnie.

Docinałem tak micro do nano. Nie było żadnych problemów. A teraz ta sama karta działa jako micro bez zarzutu. Zachowałem tylko 'nadmiar'.

 

Dużo szybciej i prościej niż wymiana przez operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Choopy", skoro moja córka, płeć pikna, ale słaba ;) sama sobie przycięła sima do nano to nie szalejcie, bo mi szacunek do "brzydszej połowy ludzkości" spadnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orange 25pln - wymieniałem jakiś czas temu pre-paid matce... po chyba 8-miu latach regularnie ładowanej karty co miesiąc doładowaniami 25/30pln...

żydowskie łajzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orange 25pln - wymieniałem jakiś czas temu pre-paid matce... po chyba 8-miu latach regularnie ładowanej karty co miesiąc doładowaniami 25/30pln...

żydowskie łajzy...

Włącz jej ważność na rok i będzie spokój. Ale to nie zmieni ze orange to syf, miałem prepainda nic nie robiłem anulowali mi ważność po 7 dniach zablokowali za po kolejnych 14? dniach zabrali numer i papa.

 

I dobrze bo to jako siec to najwięksi złodzieje ...

 

Pley plusa jeśli zasięg pozwala i będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Ją przestawić ale siorka ma od pewnego czasu abo w Orange, więc plotkowanie za free z matką itd... ciężką kobitom do rozumu przemówić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W orange mozesz miec konto wazne przez rok na minimalnym doladowaniu, wystarczy wyslac jakiegos bezplatnego smsa, poszukaj. No i ten zasieg orange-w kazdej pipidowce najlepszy. Dlatego przenioslem sie do orange i od kilku lat nie widze konkurencji dla nich. A karte konsultant wymienia na micro czy nano za darmo, jesli masz na firme. W innym wypadku niestety trza bulic - to jedyny minus orange, choc mnie nie dotyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micbud, ten kod na rok ważności konta już został dawno wykorzystany, nie wiem czy użycie tego ponownie nie przestawi jej taryfy a na obecnej chyba nie można już go użyć ;) poza tym teraz matka ma jakąś taryfę z internetem, że dostaje chyba po doładowaniu 2gb na miesiąc - śmiga czasem po necie, z kumpelami jakimiś też plotkuje na "łotsapie", sprawdza jakieś totolotki itd :D nie wiem, nie wcinam się, playa używam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dziś byłem w salonie Play i dostałem nowiutką kartę sim (multi - wyłamywaną). Opiszę pokrótce co i jak jakby ktoś szukał (w przypadku oferty na kartę bo na abonament to wiadomo - jest łatwiej).

 

- Wydanie nowej karty w Play jest darmowe.

- Przed otrzymaniem nowej karty trzeba osobiście zarejestrować starą sim kartę w salonie.

- Aby zarejestrować starą kartę potrzebne są trzy rzeczy: kod puk (jeżeli się nie zna to można go znaleźć po zalogowaniu na play24), numer karty sim (jeżeli nie można go odczytać tak jak u mnie np. z powodu wcześniejszego wycinania karty to można go uzyskać w biurze obsługi klienta), dowód osobisty.

- Sprawa jest załatwiana od ręki podczas jednej wizyty w salonie. Wszystko trwało jakieś 15 min.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności