Skocz do zawartości

[Wydzielone] Propozycje zmian w komisie - zapobieganie oszustom


Rekomendowane odpowiedzi

> Można wprowadzić limit operacji w komisie - 2-3 przedmioty tygodniowo na 1 użytkownika, wtedy wałek z tego tematu się nie powtórzy.

 

kto to będzie egzekwował? kto będzie liczył tygodniowe transakcje? zgłaszasz się na ochotnika?


mając dobre pomysły zastanówcie się czy są w praktyce realizowalne, thx

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wprowadzić limit operacji w komisie - 2-3 przedmioty tygodniowo na 1 użytkownika, wtedy wałek z tego tematu się nie powtórzy.

 

Tylko jak tego przestrzegać? Moderatorzy nie będą pamiętali kto ile razy coś sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ostatnie wpisy, najważniejsze jest myślenie, co nie wszystkim jak widzę przychodzi łatwo. Patrz sprawa sporu użytkownika maks223. Nie zakończono jego sporu w tym dziale, a mimo tego jak wrzucił telefon do komisu, to ludzie się rzucili....dziwne to wszystko...a potem znowu będzie płacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że można wgrać jakiś skrypt, który nie pozwoli mieć więcej otwartych tematów w 1 dziale niż zadeklarowana ilość, do tego wprowadzenie limitu 1 temat=1 przedmiot i sprawa by była załatwiona. To był tylko pomysł, jeżeli nie da się wprowadzić to spoko, rozumiem. Próbowałem podrzucić jakąś myśl <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem, że można wgrać jakiś skrypt, który nie pozwoli mieć więcej otwartych tematów w 1 dziale niż zadeklarowana ilość

 

jeden temat nie zawsze jest pojedynczym przedmiotem (patrz: masowe wyprzedaże), już nie kombinujmy ile jeszcze nowych punktów dopisać do regulaminu (i kto ma to upilnować)

 

dwa że ktoś musiałby taki skrypt napisać i utrzymać jak będzie się zmieniała wersja forum...

 

na razie najbardziej realne wydają się te karteczki (skoro moderatorzy na bieżąco przeglądają komis, wtedy faktycznie można by bezceremonialnie usuwać oferty bez zdjęcia z karteczką)


> za chwilę znowu ktoś wyjedzie z Photoshopem

 

a jeszcze za chwilę wszyscy się połapią że żyjemy w matriksie, tylko że zion też jest tworem maszyn, taki matrix w matriksie ;)

 

poszukajcie sobie "matrix zion conspiracy theory" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@manuel ja moich Beyerów nie oddam, za bardzo je lubię.

 

 

I tak trzymaj! :)

 

Niektórzy się swoich Beyerów pozbywają, zbyt pochopnie pozbywają... Prawda Manu? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karteczki są dobrym pomysłem, tylko w jednej sytuacji nie zadziałają - jeżeli ktoś faktycznie ma w domu masę sprzętu a będzie chciał zrobić przekręt, wprowadzenie limitu przedmiotów chociaż trochę ograniczy ryzyko - oszust nie "sprzeda" wszystkiego za jednym zamachem.

 

Tak czy siak, daje +1 dla karteczek, zawsze to jakieś zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidacja Komisu nie jest dobrym pomysłem.

 

Choćby dlatego, że jest jednym z generatorów ruchu na Forum.

(Często bywa tak, że ktoś zakłada konto tylko po to żeby coś kupić lub sprzedać, potem zerka na jakiś wątek, zaczyna czytać i... wsiąka na dobre)

 

Duży ruch z kolei to potencjalnie więcej wejść do sklepu i kliknięć w bannery.

 

Ilość ogłoszeń w Komisie.

To jest do zrobienia. Nikt nie musi tego pilnować.

Tak działają portale fotograficzne gdzie jest limit ilości zdjęć zamieszczanych w danym okresie.

Pilnuje tego ileś tam linijek kodu, a nie człowiek.

 

Licznik zliczałby ogłoszenia, jeśli ktoś przekroczy limit 3 w ciągu 7 dni, to nie będzie mógł nowego wątku założyć.

 

Przy zapisie regulaminowym , że w jednym ogłoszeniu może być jeden przedmiot - jak najbardziej do zrobienia.

 

Zdjęcia z karteczkami, nie wyeliminują oszustw, ale trochę utrudnienia, dobre i to.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i przyznam się ze trochę dziwi mnie że daliście się tak łatwo zrobić w wałka - przepraszam jeśli kogoś uraziłem, nie o to mi chodzi.

Czy nie najprostszym rozwiązaniem dla uniknięcia takich przykrych akcji jest wysyłka z płatnością przy odbiorze ??

Na innym forum na którym jestem - o całkowicie innej tematyce - normą jest, że wystawiając jakąkolwiek ******łę na sprzedaż wstawia się jej zdjęcie, kilka zdjęć, z możliwością wysłania jeszcze większej ilości z jakiejkolwiek innej perspektywy na adres e-mail zainteresowanego.

Sam zawsze unikam sklepików/ludzi którzy najpierw chcą kasę ( przelew) a dopiero później " po otrzymaniu" wyślą towar, wyłączam z tego duże sklepy internetowe.

Rozumiem pominięcie tego jeśli kupujący-sprzedający znają się osobiście, mają do siebie inny kontakt.

Szczerze, to nawet gdyby 75% ludzi z tego czy innego forum rekomendowało mi że zakup "czegoś" od forumowicza o nicku np. XXX1 jest bardzo bezpieczny i śmiało mogę zrobić przelew, to i tak wybrałbym opcję "płatność przy odbiorze"

Dbajmy o swoje pieniążki.

Sorry za trochę OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartka kartką. To tylko zabezpieczenie przed sprzedażą sprzętu, którego się nie posiada. Czy zostało tu udowodnione, że Al tego sprzętu w ogóle nie posiadał?

 

Nie trzeba specjalnych, dodatkowych zabiegów koniec końców. Rozsądek, wysyłki pobraniowe z możliwością sprawdzenia zawartości, allegro. Tak jak było do tej pory. Z tej akcji zrobił się dym, bo wszystkich przyćmiły okazyjne ceny i było wiadomo, że 'kto pierwszy ten lepszy'... no i oczywiście skala przekrętu + całe backstory.

 

Oczekiwań niektórych wobec samego mp3store nawet nie skomentuje. Jakieś pomysły z mediatorem też świetne, heh. Nie jesteśmy na portalu aukcyjnym.

Edytowane przez Mayster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najwięcej meetów forumowych

Ten pomysł mi się podoba, raz próbowałem się zintegrować z forumowiczami ze śląska i nie wyszło :(

 

Można wprowadzić limit operacji w komisie - 2-3 przedmioty tygodniowo na 1 użytkownika, wtedy wałek z tego tematu się nie powtórzy.

Hmm, pokazać Ci jak za pomocą bota napisanego w php+cURL zaspamować można całe forum ogłoszeniami z kilkuset kont? Ja nie widzę sensu takiego ograniczenia, bo ucierpią na nim tylko uczciwi, nad tym jak to ominąć nawet nie musiałem się zastanawiać. Bo obecnie w ramach eksperymentu w wolnym czasie staram się napisać algorytm rozpoznający takie boty.

 

 

Można wprowadzić limit operacji w komisie - 2-3 przedmioty tygodniowo na 1 użytkownika, wtedy wałek z tego tematu się nie powtórzy.

 

Tylko jak tego przestrzegać? Moderatorzy nie będą pamiętali kto ile razy coś sprzedał.

 

Hmm, ustalić regułę że jeden temat 1 przedmiot reszta kosz. Da to też tą korzyść że łatwiej wyszukiwać przedmioty w komisie ;)

 

Specjalnie zrobiłam dwa ujęcia, by było widać cień, jaki rzuca kartka, bo za chwilę znowu ktoś wyjedzie z Photoshopem :)

@manuel ja moich Beyerów nie oddam, za bardzo je lubię.

czarna ok, pomysł ze zdjęciem dobry. sam nigdy nie płacę puki fotki jakiejś nie zobaczę. Choćby robionej przysłowiowym kartoflem. Kartka też spoko, ale tu już bym się nie upierał. Jak ktoś będzie chciał zdjęcie z kartką to je zrobi xD

Ja już wysyłałem kartki z Francji czy Egiptu siedząc w PL, ot tak co by poirytować znajomych.

 

Tak więc podsumowując, nic nie zastąpi trzeźwego myślenia. Jak na razie to jestem za wprowadzeniem zdjęć plus ewentualnych karteczek.

 

#ADD bo pojawił się gdy już miałem wysłać xD

Likwidacja Komisu nie jest dobrym pomysłem.

 

Choćby dlatego, że jest jednym z generatorów ruchu na Forum.

(Często bywa tak, że ktoś zakłada konto tylko po to żeby coś kupić lub sprzedać, potem zerka na jakiś wątek, zaczyna czytać i... wsiąka na dobre)

 

Duży ruch z kolei to potencjalnie więcej wejść do sklepu i kliknięć w bannery.

Ja dzięki temu forum, recenzją i przejrzeniu kilku ofert w komisie tutejszym zrobiłem parę zakupów u was w sklepie, bo stwierdziłem że wolę dopłacić do np FiiO e07k te kilkanaście procent wartości i mieć nowy z gwarancją.

Także zgadzam się że nie jest to tyle konkurencja co uzupełnienie. I danie ludziom alternatywy, będące przy tym bardzo dobrą reklamą.

 

Czytam ten wątek i przyznam się ze trochę dziwi mnie że daliście się tak łatwo zrobić w wałka - przepraszam jeśli kogoś uraziłem, nie o to mi chodzi.

Czy nie najprostszym rozwiązaniem dla uniknięcia takich przykrych akcji jest wysyłka z płatnością przy odbiorze ??

Na innym forum na którym jestem - o całkowicie innej tematyce - normą jest, że wystawiając jakąkolwiek ******łę na sprzedaż wstawia się jej zdjęcie, kilka zdjęć, z możliwością wysłania jeszcze większej ilości z jakiejkolwiek innej perspektywy na adres e-mail zainteresowanego.

Sam zawsze unikam sklepików/ludzi którzy najpierw chcą kasę ( przelew) a dopiero później " po otrzymaniu" wyślą towar, wyłączam z tego duże sklepy internetowe.

Rozumiem pominięcie tego jeśli kupujący-sprzedający znają się osobiście, mają do siebie inny kontakt.

Szczerze, to nawet gdyby 75% ludzi z tego czy innego forum rekomendowało mi że zakup "czegoś" od forumowicza o nicku np. XXX1 jest bardzo bezpieczny i śmiało mogę zrobić przelew, to i tak wybrałbym opcję "płatność przy odbiorze"

Dbajmy o swoje pieniążki.

Sorry za trochę OT

Wiesz co, mnie się zdarzyło dostać sprzęt zanim wykonałem przelew i to bez pobrania. Ale to już na innym forum. Gdzie większość ludzi zaangażowanych w nie znała mnie i mojego tatę. Także serio nie widzę nic złego w przelewaniu pieniędzy komuś, a dopiero późniejszej wysyłce. Płatność przy odbiorze traktuje jako ostateczność i to zawsze z możliwością sprawdzenia zawartości. Zazwyczaj jeśli to możliwe wybieram odbiór osobisty. Bo i pogadać można i sprawdzić sobie czy wszystko gra ;)

 

 

Kartka kartką. To tylko zabezpieczenie przed sprzedażą sprzętu, którego się nie posiada. Czy zostało tu udowodnione, że Al tego sprzętu w ogóle nie posiadał?

 

Nie trzeba specjalnych, dodatkowych zabiegów koniec końców. Rozsądek, wysyłki pobraniowe z możliwością sprawdzenia zawartości, allegro. Tak jak było do tej pory. Z tej akcji zrobił się dym, bo wszystkich przyćmiły okazyjne ceny i było wiadomo, że 'kto pierwszy ten lepszy'... no i oczywiście skala przekrętu + całe backstory.

Tu już chyba nie chodzi o sam wałek z alem a o zabezpieczenie się częściowe i innych forumowiczów na przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmm, pokazać Ci jak za pomocą bota napisanego w php+cURL zaspamować można całe forum ogłoszeniami z kilkuset kont? Ja nie widzę sensu takiego ograniczenia, bo ucierpią na nim tylko uczciwi, nad tym jak to ominąć nawet nie musiałem się zastanawiać. Bo obecnie w ramach eksperymentu w wolnym czasie staram się napisać algorytm rozpoznający takie boty.

 

Widzisz różnicę między botem a użytkownikiem, który przez wiele miesięcy był aktywny i wykręcił coś takiego? On nie miał 1 posta. To, że wiesz jak spamować to super, gratuluje, ale chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło - jeżeli ograniczy się liczbę sprzedawanych przedmiotów, to nie wykiwa się tylu ludzi, po 1 czy 2 transakcjach pójdzie informacja na forum i się na tym skończy. Kupiłbyś coś od bota z 1 postem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al zaczął się chwalić swoimi zakupami w "Muzyczne zakupy" od końca maja br., żadnych zdjęć sprzętu nie przedstawiał, na ebayu nie było aukcji Staxów, które rzekomo kupił, więc można mieć niemal pewność, że tego sprzętu nie posiadał.

Większość przekrętów robią jednak osoby nie posiadające fizycznie sprzętu - vide aukcje Allegro z "pożyczonymi" zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@manuel ja moich Beyerów nie oddam, za bardzo je lubię.

 

 

I tak trzymaj! :)

 

Niektórzy się swoich Beyerów pozbywają, zbyt pochopnie pozbywają... Prawda Manu? :P

Obszerne i wyczerpujące wyjaśnienia składałem już tutaj http://forum.mp3store.pl/topic/106084-fanklub-beyerdynamic/?p=1231680

Niczego nie pozbyłem się pochopnie, nabyłem pochopnie sporo rzeczy.

Ale ani tego, ani niczego innego, co mnie w życiu spotkało, a spotkało mnie wiele, popełniłem wiele błędów, w tym tragicznych, nie żałuję, w myśl: "wszystkie chwile przylecą naraz do serca / i spór będą wiodły, do której z nich należę / i niech to będzie spowiedź / ale bez rozgrzeszenia / nie chcę by okradano mnie / z mojego życia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHRoN jezeli utrzymanie skryptow na forum jest problemem, moze wartaloby rozwazyc rozwiazanie, jakie zastosowal dawno temu Novell w przypadku forum.suse.pl - zarzadzaniem forum zajmuje sie spolecznosc, administracja jest powierzona osobie scisle znanej Novellowi i zaufanej, za dzialalnosc forum odpowiada przed Novellem ta osoba, ale wlascicielem i odgorna wyrocznia odnosnie zasad pozostaje Novell.

 

w takiej sytuacji mp3store bylby wlascicielem forum, domeny oraz hostingu, natomiast nad funkcjonowaniem calosci czuwalaby spolecznosc dzialajaca pod odgornie wyznaczona administracja - potencjalne zmiany bylyby dyskutowane wsrod spolecznosci, a mp3store decydowaloby o tym na co sie zgodzic a na co nie - realizacja zatwierdzonych pomyslow to juz bylby problem spolecznosci.

 

zmiana bez watpienia rewolucyjna, jednakze dopoki mp3store we wszystkim musi maczac palce bezposrednio, poty to forum pozostanie dla mp3store w pewnym sensie ciezarem, bez wzgledu na to jak pozytywna reklama dla sklepu to forum jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli jasności, bo pewnie nie wszyscy wiedzą :

 

ja nic od al bundy nie kupiłem.

Wysłałem mu, jak Kolega Koledze z Forum, słuchawki do odsłuchu...

 

Człowiek z natury rzeczy jest zwierzęciem stadnym i nie istnieje bez innych ludzi.

 

To jedna z idei tego Forum :

 

podsyłać sobie sprzęt i zbierać nowe doświadczenia.

 

Jeśli upupimy Komis i powyższą ideę to wykastrujemy to Forum...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli jasności, bo pewnie nie wszyscy wiedzą :

 

ja nic od al bundy nie kupiłem.

Wysłałem mu, jak Kolega Koledze z Forum, słuchawki do odsłuchu...

 

Człowiek z natury rzeczy jest zwierzęciem stadnym i nie istnieje bez innych ludzi.

 

To jedna z idei tego Forum :

 

podsyłać sobie sprzęt i zbierać nowe doświadczenia.

 

Jeśli upupimy Komis i powyższą ideę to wykastrujemy to Forum...

 

Zgadzam się w 100%. Co do wysyłki sprzętu - tylko do zaufanych osób. Komis również powinien istnieć nadal, bo jest ważny dla nas użytkowników, a dla mp3store jest reklamą. Kupiłam Beyery w mp3store właśnie, bo dzięki forum uważam ten sklep za zaufany.

Al mocno podkopał zaufanie między ludźmi, ale nie pozwólmy mu zniszczyć naszego forum. Chcę nadal wymieniać się z innymi swoimi doświadczeniami, zdobywać nowe. W końcu każdy wie jak jest; ile osób już zarzekało się, że te słuchawki na pewno są ostatnimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obszerne i wyczerpujące wyjaśnienia składałem już tutaj http://forum.mp3store.pl/topic/106084-fanklub-beyerdynamic/?p=1231680

Niczego nie pozbyłem się pochopnie, nabyłem pochopnie sporo rzeczy.

Ale ani tego, ani niczego innego, co mnie w życiu spotkało, a spotkało mnie wiele, popełniłem wiele błędów, w tym tragicznych, nie żałuję, w myśl: "wszystkie chwile przylecą naraz do serca / i spór będą wiodły, do której z nich należę / i niech to będzie spowiedź / ale bez rozgrzeszenia / nie chcę by okradano mnie / z mojego życia"

 

 

 

Wiem, czytałem :) Mimo wszystko zdania nie zmieniam :P

 

Masz bardzo zdrowe podejście do życia, błędy popełniają wszyscy, mnie się ich popełniać nie zdarza - ale tylko sporadycznie i tylko czasami :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al zaczął się chwalić swoimi zakupami w "Muzyczne zakupy" od końca maja br., żadnych zdjęć sprzętu nie przedstawiał, na ebayu nie było aukcji Staxów, które rzekomo kupił, więc można mieć niemal pewność, że tego sprzętu nie posiadał.

Większość przekrętów robią jednak osoby nie posiadające fizycznie sprzętu - vide aukcje Allegro z "pożyczonymi" zdjęciami.

 

Nie można o taką kartę poprosić samemu, jeśli mamy podejrzenia wobec danego użytkownika? Sztywny wymóg ma odciążyć kupującego od myślenia na to wychodzi.

Może jeszcze wymóg udania się do jednego ze sklepów mp3store w celu weryfikacji posiadania oraz stanu sprzętu. Przybiją pieczątkę na w/w kartce z nickiem 'WojtekChuck approved' i z kompletem dokumentów będzie można udać się do komisu dopiero... taka odprawa przedsprzedażowa ^_^

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spamujecie, czy jakiś mod może wyodrębnić osobny temat "Zmiany w komisie, dyskusja" czy coś podobnego?

 

Nie zglosiły się jeszcze osoby, które "kupiły":

 

  • Sony z ultra
  • Staxy
  • Fostex pm841
  • Pioneer ct93
  • SHP9500
Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności