Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi


 
Poza tym Szajsung to nie jest w żaden sposób audiofilska firma i pójdą w kierunku czegoś na wzór sonosa i comfort-fi zamiast hi-fi. 
 
 


Bez przesady. Mark Levinson, JBL Synthesis, Arcam, Revel… mają się dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup roona jest im po coś. Samsung rozwija swój ekosystem, więc potrzebuję know how jak to zrobić żeby wszystko ze sobą dobrze gadało. Taki "samsungcast", proprietary, niekompatybilny z Apple i Google.
Więc w ten aspwkt roona będzie inwestować, a reszta będzie powoli zdychać, bo roon jako taki jest im do niczego niepotrzebny.
Roon to nie jest hardware, a usługa w sumie, Samsung będzie miał w pompie ludzi którzy kupili sprzęt roon ready, bo sam go nie robi.
Tak to widzę osobiście, ale ja jestem modelowym pesymistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Używam Roon ARC na urządzeniach Samsunga (smartfon i tablet) i nie działają dongle od iBasso, jest crash aplikacji. Dodatkowo są jakieś problemy po usb audio z plikami większymi niż 24/192 (czyli DXD) i DSD64. Czasem odtwarzanie pójdzie, ale przeważnie jest błąd odtwarzania a po drugiej czy kolejnej próbie jest też crash aplikacji. Nawet lokalnie zapisane mają problem, więc nie jest to wina połączenia i streamingu z Roon Core.

Zawsze to lepiej niż Japko. 
 
A dla mnie dobrze, może będzie jakaś zniżka dla posiadaczy produktów szajsunga
Tak jak apple rozdaje dla posiadaczy PS5 albo Apple TV+ albo Apple Music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Najner napisał(a):

Samsung ma świetny soft w swoich urządzeniach, może poradzą sobie z tymi błędami Roona.

One ui to jest padlina z bloatwarem. Wykastrowana w porównaniu ze stockowym androidem 12, nie ma wielu przydatnych funkcji. Ostatnio zmieniłem Motorolę na samsunga i jak padnie to wracam do Motoroli albo Sony. One ui 5.1 jest 10 lat za stockowym androidem 13. Czuje się oszukany bo to niby tylko nakładka na androida ale tak naprawdę nie ma kilku istotnych dla mnie funkcji których dodanie nie powinno być trudne. 

 

Samsung zawsze się chwalił ile to nie ma funkcji, jaki jest ******sty, jakieś czułe słówka ale to zawsze jest jak jest.

 

PS: Jeszcze te praktyki z obniżaniem wydajności i jakości zdjęć w starszych modelach aktualizacjami.

 

 

 

 

Edytowane przez Szczurov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Szczurov napisał(a):

Wykastrowana w porównaniu ze stockowym androidem 12, nie ma wielu przydatnych funkcji

 

Jakich to? Ja przeszedłem z Androida Pixelowego na Samsunga i jestem zachwycony ilością funkcji i opcji w porównaniu ze stockiem. Sam DEX jest dla mnie gamechangerem, nie potrzebuję PC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weź, Baldura 3 też na nim odpalisz? :D
Nie jestem obiektywny. Od czasu pierwszego Note jadę głównie na tej linii, z odskokiem na LG V30 i G8x na chwilę, więc jestem biased. Nie narzekam na Samsunga. Ale to nie jest sprzęt dla użytkowników Roona. Znaczy jest, czemu nie, ale nie służy to tego co Roon i nigdy nie będzie miał takich priorytetów, bo to urządzenia dla większości, nie dla świrów.
That being said, smutne wieści i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hammerh34d napisał(a):

No weź, Baldura 3 też na nim odpalisz?

Żadnej gry bym nigdy nie odpalił na PC, fuj :D Do grania mam konsolę, a nie wynalazki z kartami graficznymi droższymi od całej konsoli, gdzie później ścierasz się jeszcze ze sterownikami i innymi bzdurami :D

 

8 minut temu, hammerh34d napisał(a):

nie jest sprzęt dla użytkowników Roona

 

Ja zwyczajnie myślę i mam nadzieję, że może Samsung i ich developerzy naprawią soft, który wg Was nie działa od dłuższego czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joseph_k78 napisał(a):

Zobaczymy. Używam Roon ARC na urządzeniach Samsunga (smartfon i tablet) i nie działają dongle od iBasso, jest crash aplikacji. Dodatkowo są jakieś problemy po usb audio z plikami większymi niż 24/192 (czyli DXD) i DSD64. Czasem odtwarzanie pójdzie, ale przeważnie jest błąd odtwarzania a po drugiej czy kolejnej próbie jest też crash aplikacji. Nawet lokalnie zapisane mają problem, więc nie jest to wina połączenia i streamingu z Roon Core.

Tak jak apple rozdaje dla posiadaczy PS5 albo Apple TV+ albo Apple Musicemoji16.png

Ale to nie wina samsunga tylko ARC, też mi crashuje z Bathysami od pewnego czasu. 

1 godzinę temu, Szczurov napisał(a):

One ui to jest padlina z bloatwarem. Wykastrowana w porównaniu ze stockowym androidem 12, nie ma wielu przydatnych funkcji. Ostatnio zmieniłem Motorolę na samsunga i jak padnie to wracam do Motoroli albo Sony. One ui 5.1 jest 10 lat za stockowym androidem 13. Czuje się oszukany bo to niby tylko nakładka na androida ale tak naprawdę nie ma kilku istotnych dla mnie funkcji których dodanie nie powinno być trudne. 

 

Samsung zawsze się chwalił ile to nie ma funkcji, jaki jest ******sty, jakieś czułe słówka ale to zawsze jest jak jest.

 

PS: Jeszcze te praktyki z obniżaniem wydajności i jakości zdjęć w starszych modelach aktualizacjami.

 

 

 

 

Że co proszę? Fakt że samsung jest mistrzem w ukrywaniu przydatnych opcji ale jak się pogrzebie to wszystko jest. 

Godzinę temu, Najner napisał(a):

 

Jakich to? Ja przeszedłem z Androida Pixelowego na Samsunga i jestem zachwycony ilością funkcji i opcji w porównaniu ze stockiem. Sam DEX jest dla mnie gamechangerem, nie potrzebuję PC.

Oj tak, DEX to jest bomba, specjalnie dla niego kupiłem przenośny monitor. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ARC to totalnie chybiony pomysł. Gdyby poszli w koncepcję przenośnego core z możliwością obsługi endpointów w sieciach ad hoc miało by to full sensu z urządzeniami typu Poly choćby, które potrafią być serwerem plików, tudzież z obsługa streamingu - a tak to jest coś bezgranicznie głupiego jak dla mnie.
Anyways, już tego nie naprawia raczej, pociągną Roona ile się da inwestując absolutne minimum, a kiedy wyrośnie konkurencja, to z radością (a ze smutkiem w mediach ofkors) zlikwidują i nikt poza subskrybentami lifetime nie powie ani słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





No weź, Baldura 3 też na nim odpalisz? default_biggrin.png


Instalujesz Geforce Now i odpalasz Baldura


Bo ARC to totalnie chybiony pomysł. Gdyby poszli w koncepcję przenośnego core z możliwością obsługi endpointów w sieciach ad hoc miało by to full sensu z urządzeniami typu Poly choćby, które potrafią być serwerem plików, tudzież z obsługa streamingu - a tak to jest coś bezgranicznie głupiego jak dla mnie.
Anyways, już tego nie naprawia raczej, pociągną Roona ile się da inwestując absolutne minimum, a kiedy wyrośnie konkurencja, to z radością (a ze smutkiem w mediach ofkors) zlikwidują i nikt poza subskrybentami lifetime nie powie ani słowa.


Trochę szkoda, że nie działa to w trybie standalone, czyli powiedzmy lokalna biblioteka z pamięci smartfona plus streamingi Tidala I Qobuza. A nie tylko offline, jeśli niezależnie od Core.

No cóż. Póki co używam, pójdzie pewnie kolejny rok suba, a jak nie, to się wróci do UAPP - tam wszystko śmiga bezproblemowo - dongle nie dongle, DXD, DSD 128 +, nawet działa już z HiResami Tidala po ostatnich aktualizacjach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, mnie sie w Roonie podoba przezroczysta integracja lokalnych 500 GB flaków z Quobuzem i to, że z jednego centrum dowodzenia zarządzam 3 albo 4 endpointami jednocześnie. To jest super. Dlatego żal, że zdechnie...
Mnie też to się podoba. Wszystko mam w jednym miejscu i jedno środowisko obsługuje kilka urządzeń. Wszystko jest uporządkowane a taki bałagan w albumach jaki jest na Qobuzie (miszmasz albumów, singli, koncertów) jest teraz ciężki do zaakceptowania. UAPP ten Qobuzowy bałagan powiela. Już znacznie lepiej jest z Tidalem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to było? I raczej milionów nie przyniosło więc się raczej nie powtórzy. Będzie potrzeba to się znaczek Roon czy AKG przyczepi do czegolkwiek by to drożej sprzedać i tyle. Zresztą Roon to marka całkowicie anonimowa poza niewielką grupą ludzi. Może odtwarzacz muzyki w S44 tak np nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2023 o 23:13, Szczurov napisał(a):

Obecnie jedyną zaletą roona jest algorytm dobierania muzyki. 

 

Ja widzę sporo więcej: Dobrze działające wbudowane DSP, wsparcie ReplayGain, doskonała obsługa tagów, remote streaming, łatwość odtwarzania backupów i ich przenośność między różnymi OS tak na szybko.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności